Skocz do zawartości

Ultra HD (4K) platformy CANAL+ – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój tv automatycznie rozpoznaje  HLG, jasność zmienia się na maxa i pozostałe rzecz o których piszesz też s dobrze ustawione. Różnica w jasności na tym kanale a innych hd jest bardzo duża na korzyść hd (do tego wyprane kolory, czerwone koszulki Wisły na tym kanale wpadały w bladą/szarawa czerwień a na hd były fajnie czerwone-żywe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios chodzi mi o jasność i kontrast - to ustawia się z automatu na max w momencie wykrycia HDR10 lub HLG.

@czerstwynie wszystkie kanały 4K nadają w HDR HLG. Z oferty C+ jedynie Canal+ 4K, pozostałe tj. Eleven 4K, Museum 4K czy NASA UHD (FTA) są nadawane bez HDR.
 

@piotrekj66każdy sygnał w HDR będzie ciemniejszy dlatego właśnie TV zmienia jasność na max. Poza ty tak jak pisałem wyżej nigdy nie dawaj takich samych ustawień obrazu dla kanałów z HDR jak dla tych bez HDR bo to się nie sprawdzi. Dlatego zalecam aby wyłączyć opcję ustawiania dla wszystkich sygnałów. Warto przywrócić wtedy też ustawienia fabryczne w TV na kanale z HDR HLG i wprowadzić ewentualną korektę wg. upodobań. Ustawienia dla kanałów bez HDR HLG pozostaną wtedy bez zmian. Dodatkowo nie sprawdzi się tutaj tryb Film/Filmmaker oraz ciepłe tonacje kolorów.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina kabla (korzystam z modułu) i u mnie też ostatnio jakoś tak blado i ciemno na c+4k (ostatnio sprawdzane wczoraj na meczu legii), nawet bym powiedział ciemniej niż na zwykłym c+.

I podobnie, czy netflix, czy inne źródło z HDR dają zdecydowanie żywszy obraz (testowane na lg oled, HLG jak najbardziej się uruchamia).

 

 

 

Edytowane przez drq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dr.STechpotwierdzam na Samsungu 55” z serii Q80A obraz na CANAL+ 4K jest bardzo dobry. 
 

Dodatkowo wrzucam zdjęcie jako potwierdzenie. Fakt zdjęcie nie oddaje tego jak wygląda obraz na żywo, ale nie jest on ciemny. 

af699dfdbba9328cmed.jpg

 

Osoby które mają problem z jakością możliwe, że wasz TV nie obsługuje poprawnie HLG lub dla wybranego typu źródła. Dodatkowo dla HLG zaleca się aby dekoder był podłączony do złącza HDMI 1. Wpływ może mieć też jakość kabla HDMI. Wg. specyfikacji HDMI dla HDR/HLG zalecany jest kabel Premium High Speed HDMI lub Ultra High Speed HDMI. Możliwe, że też błąd w oprogramowaniu danego modelu TV, sprawdzcie czy nie ma przypadkiem aktualizacji softu dla waszego modelu TV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @extor wszystkie twoje sugestie wykluczyłem w poście wyżej. Brak kabla (moduł), obsługa HLG (lg oled).

Nie aktualizowałem TV ostatnio, ale na tym sofcie wcześniej obraz był zdecydowanie żywszy. Tak jakby pomimo ikonki HLG, HDR się nie uruchamiał.

Pytanie, czy to nie jest problem akurat danej transmisji kopanej. Trudno to też porównać np do filmów, bo tam wszystko jest skalowane.

 

edit

sprawdziłem w tym momencie na programie przyrodniczym i jest w sumie podobnie.

Sama szczegółowość ekranu bardzo dobra i widać faktycznie, że to jest 4k, ale nadal brak "żywych" kolorów, którymi charakteryzuje się HDR.

Edytowane przez drq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maciekmm napisał:

W aplikacji hbo max niektore filmy sa dostepne w 4k. Niestety te same filmy w apce C+ sa tylko w HD (np Diuna)

Jeżeli HBO udostępni C+ materiał w 4K zapewne pojawi się odpowiednia kolekcja w kategorii 4K na dekoderze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...