Skocz do zawartości

Ultra HD (4K) platformy CANAL+ – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kingofsouth
41 minut temu, SatZnawca napisał:

Działa u was NASA TV UHD? U mnie jest statyczna plansza. :)

Działa.

 

Edit:

 

Czołówka wraz z programem:

 

1.jpg

1.jpg

3.jpg

4.jpg

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kingofsouth napisał:

Taka mała ciekawostka. Kanał nadaje w HDR. :D

Przełączyłem na inny kanał i wróciłem z powrotem i była jakaś planasza i sie HDR załączył zaraz się z powrotem wyłączył. Widocznie będą na nim i materiały w 4K jak i 4K HDR.  :D

Mam ten kanał od początku kiedy nadaje na HB  w UHD  ,często go oglądam i jeszcze ani razu nie byl nadwany w HDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Być może, jest tak , że przełączyłem z Canal+ 4K gdzie jest HDR na Nasa UHD i przez chwilę się wyświetlał HDR.

To jest najbardziej prawdopodobne.

Edit

Zrobiłem teraz to co napisałem, i faktycznie przez chwilę się HDR wyświetlał. Nie było tematu ;)

Kanał nadaje w 4K bez HDR.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na forum oficjalnym dodałem ponad rok temu wątek z prośbą o dodanie kanałów NASA, w tym czasie wiele osób poparło moją prośbę, za co bardzo dziękuję, niestety trwało to długo, a jakoś niedawno admini stwierdzili, że nie ma szans, by kanały dołączyły do oferty, po czym forum zamarło, nie można tam już dodawać wpisów, a kanały jednak oficjalnie ruszyły na platformie NC+ ku mojemu zdziwieniu i radości. Też początkowo myślałem że to żart, zwłaszcza, że dekodery 4K Ultrabox+ mają problem z automatycznym pobieraniem aktualnej listy kanałów i trzeba to robić ręcznie ale faktycznie kanały dodano i to jest mega plus. Późno bo późno ale jednak :)

 

Dla tych, co zobaczyli kanały pierwszy raz wyjaśnię, że:

 

NASA TV UHD to kanał nadający obrazy i filmy nagrane w laboratoriach, centrach kontroli misji czy na orbicie. Pokazuje ciekawe materiały z obszernych baz NASA w ultrawysokiej rozdzielczości. 

 

NASA TV HD to natomiast kanał z inną ramówką niż NASA TV UHD, nadaje bieżące obrazy z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, są tam obszerne relacje z realizacji misji ale także to co najciekawsze czyli transmisje live, ze startów rakiet, emocjonujących misji orbitalnych czy marsjańskich oraz łączenia na żywo astronautów z instytutami czy szkołami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
9 minut temu, zibi45 napisał:

Myślę, że NC+ stać na przyzwoity kanał 4K HDR na wzmocnienie!!!!!!! 

Wymień przyzwoity kanał 4K HDR nadający na satelicie, taki by mógł być dodany do oferty NC+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ircios napisał:

I tylko to. Nic więcej nie ma. No..jeszcze Fashion

Odnośnie tego kanału to ostatnio zdecydowanie obniżyli jakość jego nadawania z 16Mb/s zjechali na 9Mb/s.

W tym miejscu jest jeszcze  kodowany Love Nature 4k. Kiedyś trafiłem na moment jak nie był kodowany i widziałem tam dużo filmów przyrodniczych  w naprawdę dobrym 4k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Pozostaje nam Canal+4K , a może w przyszłości pojawi się na satelicie upscalowany Eleven Sports 1 4K. Większe grono mogło by się przekonać jak wygląda ten kanał.

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią, jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził. Co z tego, że kanał NASA UHD nie jest w HDR, a nie uważacie, że obrazy kosmosu, wymagają większej głębi czerni i o ile HDR sprawdza się przy ujęciach filmowych bo ujawnia więcej szczegółów w kadrze o tyle na kanale dokumentującym prace agencji kosmicznej, mogło by to wyglądać dziwnie. Ja tam cieszę się, że można nareszcie pooglądać kosmos w takiej jakości, jak nigdy wcześniej i widzę wyraźną różnicę w jakości między np. NASA HD i NASA UHD. Do tego fajna oprawa graficzna i dźwiękowa. Można się przy tym kanale zrelaksować.

 

A co do innych kanałów to fakt, jest jeszcze Fashion 4K w FTA ale nie wiadomo jak długo zostanie niekodowany? Jest też Hot Bird 4K Promo, kanał promocyjny Eutelsatu, bardziej jako reklama, ale miło popatrzeć. Z kanałów kodowanych raczej nie liczyłbym na TravelXP ani FunBox 4K,  tu Was zaskoczę, myślę, że jest też duża szansa na dodanie tego nowego polskiego kanału Ultra TV 4K od MWE Networks. Wchodzi on właśnie do sieci VECTRA, ale ostatnio MWE chyba renegocjowało warunki kończącej się umowy z NC+, bo efektem tego jest dołączenie na wyłączność kanału TVR. Teraz w ofercie NC+ są już kanały: Power TV, Nuta TV, Adventure HD oraz właśnie TVR. Może kanał ULTRA TV 4K był tworzony właśnie z myślą o NC+ oraz innych operatorach mających gotową infrastrukturę do transmitowania kanałów w tej jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...