Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Bunio Bunio napisał(a):

I jak to u Ciebie działa? Jak to się sprawuje? Nic nie zepsuli? 🙂

Nic o dziwo nie zepsuli wszystko chodzi ok

50 minut temu, Saturn45 napisał(a):

Czy zmiana z SAT na OTT jest możliwa tylko podczas złych warunków atmosferycznych czy jest do wyboru manualnie ?

Chyba zmiana jest możliwa tylko podczas złych warunków bo nigdzie w deku nie idzie znaleźć opcji manual, także czekam na burzę 😁

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli straci się sygnał satelitarny (np. z powodu złych warunków atmosferycznych) dekoder, na kanałach, które są dostępne w serwisie CANAL+online wyświetli komunikat BRAK SYGNAŁU SATELITARNEGO z przyciskiem ekranowym OGLĄDAJ PRZEZ INTERNET. Po jego wybraniu kanał będzie nadal nadawany przez Internet. Dekoder przy zmianie kanału na inny, będzie weryfikował poziom sygnału - jeśli będzie poprawny przełączy ponownie na tryb satelitarny.

W przypadku, gdy kanał nie jest dostępny przez Internet, pojawi się komunikat NSS1/NSS2.

 

Można też korzystać wyłącznie z trybu internetowego, ale trzeba wykonać reset fabryczny dekodera, podłączyć dekoder do Internetu i podczas konfiguracji antenowej wybrać “Oglądaj przez Internet".

 

Edytowane przez JedynyTaki
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jaś Fasola napisał(a):

Czyli jak się ma dostęp do sygnału Sat opcja jest mało przydatna, w zasadzie tylko podczas zakłóceń wywołanych przez czynniki atmosferyczne. Co innego gdy zamierzamy tylko przez internet korzystać nie mając anteny.

 

Nie doczytałeś do końca postu kolegi @JedynyTaki. Wyraźnie napisał, że: 

 

Cytat

Można też korzystać wyłącznie z trybu internetowego, ale trzeba wykonać reset fabryczny dekodera, podłączyć dekoder do Internetu i podczas konfiguracji antenowej wybrać “Oglądaj przez Internet".

 

Więc jest to nieco upierdliwe rozwiązanie. Powinien być przełącznik w menu z czego chcemy korzystać, ale widać to większy poziom wtajemniczenia programistycznego. W Polsacie też tak chyba to działa, że podczas konfiguracji wybiera się źródło obioru sygnału.

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyny mogą być dwie
1. Czekają aż uda im się zaktualizować wszystkie dekodery które mają być zaktualizowane. 
2. Konkurencja już dawno to ma więc reklamowanie tego że "my już też to mamy" trochę mija się z celem tym bardziej że polsat box ma to dużo lepiej zaimplementowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd E5001 lub E6001 na tym dekoderze.

Od ponad 2 miesięcy, po kwietniowym uaktualnieniu softu zaczął pojawiać się ten błąd. Za każdym razem po włączeniu dekodera pojawia się fiszka z tym błędem: Błąd E5001. Twoja lista kanałów jest nieaktualna. Wejdź w MENU/INSTALACJA/ANTENA i skonfiguruj ustawienia anteny... . Pojawia się obraz na ok 30 sek. ale bez dźwięku. Po tym czasie mam tylko czarny ekran. Dziwne, że tylko kanał Red Carpet  ma głos i obraz i pracuje normalnie. Przełączając na inny kanał nadal wywala błąd i trzeba wyciągać wtyczkę z sieci. Po odłączeniu z prądu i ponownym załadowaniu całego badźiewia adb wszystko jest ok - do wyłączenia na czuwanie. Pobranie nowej listy nic nie daje. Reklamacja w technice Cyfry nic nie dała.  Wymieniłem dekoder na nowy. Wymieniłem konwerter na nowy, kabel hdmi, sprawdziłem kable, poziom sygnału miernikiem montera z Cyfry. Było OK przez kilka dni i znowu po włączeniu zaczął pojawiać się błąd. Po ostatnim uaktualnieniu z przed kilku dni pojawia się błąd E6001, czyli zmieniła się tylko jedna cyfra - a dalej treść taka sama. Mam multiroom  i na drugim dekoderze 4k dualbox wszystko jest ok. Nie mam pomysłów co można jeszcze zrobić, Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...