Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, lukx95 napisał(a):

@Pawel Obecnie to jedyny sposób w ITCA, JADA i w DualBoxach na wywołanie listy kanałów w takim właśnie widoku jak się pokazuje po naciśnięciu dwa razy klawisza w górę lub w dół.

Bezsensowne rozwiązanie jednym zdaniem. Ten sposób zapewne działał w czasach gdy listę wywoływał klawisz OK. To raczej swego rodzaju proteza a nie rozwiązanie. Lista powinna być wywoływana jednym kliknięciem a nie serią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pawel napisał(a):

To raczej swego rodzaju proteza a nie rozwiązanie. Lista powinna być wywoływana jednym kliknięciem a nie serią.

Nie wiem czy ci programiści z tych dekoderów w ogóle korzystają, wydaje się że nie bo było by to bardziej dopracowane. Ta PROTEZA może jednak niech zostanie bo przy kolejnych modyfikacjach znowu coś polegnie, i tak w kółko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, gutekbull napisał(a):

Gdy ustawiłem w Jada HDR na zawsze miałem praktycznie każdy obraz w HDR  tu na ITCA tego nie ma ?!

Co znaczy każdy obraz w HDR? Adaptacyjny= Zawsze. Jeżeli w nagraniu nie będzie HDR to dekoder ci tego sam z siebie nie stworzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minutes ago, gutekbull said:

Nie koniecznie ,moze to jest coś w rodzaju upsamplingu ? Bo jak ustawiłem "HDR zawsze" w Jada to stacje były w HDR.

Piękny dowód jak można wmówić sobie wszystko :D Chyba nie masz zbytnio odpowiedniego tv skoro nie rozróżniasz HDR

Edytowane przez utede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież te tryby HDR są opisane w pomocy, więc po co się domyślać?
Adaptacyjny, będzie włączał się dynamiczne w zależności, czy dany materiał ma sygnalizację HDR.
Zawsze, będzie wymuszał w TV HDR, czyli konwertował zwykłe treści do HDR (zztucznie podbijał dynamikę). Dzięki temu na części TV nie ma czerni przy przełączaniu z SDR na HDR.
Nigdy, będzie do TV wysyłał zawsze brak HDR, a treści HDR konwertował do SDR - ta opcja pomaga na TV, które mają problemy z HDR HLG i obraz jest wyprany lub ciemny.

Wszystkie te opcje od dawna są w ich android boxie i tak samo tam działają.
W ITCA nie ma opcji Zawsze, ponieważ chipset w tym dekoderze (i nie tylko bo w VU+ UNE 4K SE jest ten sam) jest dość leciwy i ma problemy z OSD w HDR (przekłamuje kolory).
Widać to bardzo dobrze próbując w trakcie oglądania C+4K przeglądać MENU.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie zawsze stoi napisane ,

" Tryb ZAWSZE wymusi aktywację HDR na wyjściu HDMI dekodera, niezależnie od rodzaju wyświetlanych treści ( konwersja SDR do HDR ). Itd "

Wystarczy przeczytać instrukcję !

 

Czyli dokładnie to o czym pisałem !

Swoja drogą co z tego wyjdzie to juz inna sprawa.

U mnie efekt był niezły.

Przecież mi się po ustawieniu w  dekoderze opcji ZAWSZE , informacja o HDR praktycznie pokazywała na każdym kanale ?!

To niby skąd się to wzięło ?

To chyba jedyne w JADA co mi się podobało ;-)

Edytowane przez gutekbull
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu jesteś taki napastliwy ?

Coś Ci zrobiłem czy masz tak zawsze 

 

Dokładnie wiem co piszę , jest upsampling pasma,a co do jakości obrazu to logicznym jest ze jakości raczej nie przybędzie ,to samo mam na przetworniku audio ,sztuczne podbijanie nic nie daje ,przetwornik konwertuje 44khz do 192khz i . .. kicha nie jest to lepiej od jakości natywnej.

Co do obrazu ,u mnie był bardziej płynny , poza pikselami 🙂

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kontakcie mailowym zrobili mi zgłoszenie do zgłoszenia bo wcześniej już pisałem że jest niedobrze i miałem miesiąc czekać,ale nikt się nie odezwał. Oni sa bezradni , proponują reset i wymianę dekodera na JADĘ bo innych nie maja.

 

" Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobisz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno, do lipcowej aktualizacji nie wiedziałem , że sa jakiekolwiek problemy ,a miałem dwa dekodery JADA.

Owszem miałem sytuację ze dekodery gubiły sygnał antenowy ,to się zdarzało, oczywiście pani mi wciskała ze to moja wina i mam antene ustawić co mnie kosztowało zakup nowego konwertera , oczywiście niepotrzebnie, ale poza tym było ok. zero pikseli i pilot też działał szybko.

No i nowy soft w Lipcu załatwił dekodery na amen 

 

Czy nie można wgrać starszego softu ?

W ogóle aktualizacje powinny byc na życzenie klienta, a nie automatyczne , po co mieszać jak wszystko działa ?!

Edytowane przez gutekbull
Zly wątek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do innych użytkowników dekodera ITCA. Zauważyłem u siebie na kanale commdey central że czasami pojawia się delikatne pikselowanie raz na jakiś czas. Na innych programach nie widziałem. Jak sądzicie ma to związek z przełączeniem satelity Hot Bird 13F i 13G. Do dnia dzisiejszego nic nie było takiego. 

Edytowane przez floro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, samiel2009 napisał(a):

Chciałbym się dowiedzieć czy na tym tunerze podczas nagrywania programów można jednocześnie (w tym samym czasie) odtwarzać nagrany wcześniej materiał? Czy nie szkodzi to w jakiś sposób tunerowi?

Można oglądać. Możesz również oglądać od początku aktualnie nagrywany program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji nie mogę odtworzyć starszych (z zeszłego roku) nagrań, są na liście, można w nie wejść, naciskam otwórz pokazuje się pasek czasu, można przeskakiwać i przesuwać nagranie natomiast nic się nie odtwarza ani dźwięk ani obraz, reset nie pomógł. Aktualne nagrania działają bez problemu. Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...