Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dowod prosze - dwa dekodery obok siebie pod jednym tv, tak samo ustawione, na tej samej instalacji.

jak nie ma - twoje posty sa bezwartosciowe tak samo jak bylo w modulach cam gdzie udowadniales cuda w temacie nagrywania, majac WADLIWY tv i kompromitujac sie na koniec.

 

uzywasz dekodera do przewijania listy kanalow, czy do ogladania? :)

nieistotne szczegoly sa na korzysc jednego lub drugiego modelu co juz padlo, za to na adb odtworzysz wiecej multimediow, bo procek technicolora umie mniej.

tylko ze na to wpada 0,000000000000000000000000000000001% userow.

 

dla zwyklego abonenta obydwa sprzety dzialaja i zachowuja sie identycznie i takie sa fakty. z kazdego sprzetu kazdy abo bedzie identycznie zadowolony.

a jesli ktos wzial deoder, zeby sobie przewijac liste kanalow caly dzien, to powinien sie zastanowic nad swoim zyciem :D

reszta cieszy sie z wysokiej jakosci deka i nie szuka dziury w calym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie draze, tylko przestrzegam forumowiczow przed bzdurnymi i nieprawdziwymi postami ludzi bez pojecia :)

pozniej lata jeden z drugim po punktach i wymienia dekodery sto razy, bo sie naczytal glupot w internecie od ludzi, ktorzy widzieli dekoder najwyzej przez szybke w sklepie.

a tu takich "fachowcow" wysyp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli @mikoko który twierdził, że ma/miał jednocześnie oba modele. Ja nie miałem możliwości porównania. Mam jednak w pamięci dekodery tutboboxy gdzie były dostępne dwie serie CLRA i DGCB bodajże i mimo jednego producenta jakim było ADB dekodery różniły się generowaną jakością obrazu czy szybkością działania. Podobnie było kiedyś z mediasatami które produkował Pioneer,Kenwood i Pace. Pioneer nawet kilka modeli i również bez problemu szło je rozróżnić.

Dlatego w przypadku ultraboxów jestem w stanie uwierzyć, że ktoś zauważa różnicę. A to czy się zna na sprzęcie czy nie, nie ma znaczenia.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem oba. Jeden już zdany z końcem umowy (JADA). Kończę te dyskusje bo widzę nie ma sensu. Mam wyrobione swoje zdanie na ten temat i tyle.

dowod prosze - dwa dekodery obok siebie pod jednym tv, tak samo ustawione, na tej samej instalacji.
jak nie ma - twoje posty sa bezwartosciowe tak samo jak bylo w modulach cam gdzie udowadniales cuda w temacie nagrywania, majac WADLIWY tv i kompromitujac sie na koniec.
 

Kto Cie misiu kolorowy oklamał ze mam wadliwy tv ? Sam się naprawił po aktualizacji softu w module? Weź już przestań się błaźnić.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2022 o 14:56, catnip napisał:

informuje ze webmart pisze nieprawde, nie ma tego dekodera, nie widzial go od 3 lat, a zawarte w jego poscie stwierdzenia to bzdury wynikajace z braku elementarnej wiedzy.

jedynym dostawca czesci do dekoderow na calym swiecie sa dzis chiny. broadcoma praktycznie nie ma. procesory mediateka sa uzywane w sprzecie z wolnego rynku i u operatorow na calym swiecie i sa od dawna bardzo dopracowane.

zadnego zamrazania nie ma na tym boxie, jedyna sytuacja to moze byc efekt jesli przy zmianie kanalu wideo wejdzie szybciej niz na itca i wtedy synchronizuje av. na technicolorze jest wtedy czarny ekran. i to jest zupelnie normalne, nie oznacza zadnej wady ani awarii, tylko zalete, bo po prostu jest nieco szybszy i tyle. na koniec obydwa dekodery graja kanaly rowno.

kto naprawde ma ten dekoder i naprawde mial go okazje porownac obok siebie z itca, wie ze sprzety sa abolutnie rownorzedne. reszta cos majaczy.

 

Prawdę powiedziawszy dotąd myślałem, że pojęcia troll czy hejter są promowane mocno na wyrost, ale jak widać każdy może paść ich ofiarą. Nawet ktoś kto uczciwie ocenia produkt w Internecie zgodnie ze swoją percepcją i sumieniem. Dla mnie to jest absolutna bezczelność, żeby w ten sposób kłamać, taśmowo produkować chamskie, nienawistne komentarze i rozumiem wszystkich tych, którzy spotykają się z podobnymi sytuacjami.

 

Spoiler

"Majaczący" eksperci mówią, że przyczynami hejtu są kompleksy, frustracja, niski poziom samooceny, zazdrość, niezadowolenie ze swojej sytuacji życiowej czy niewyładowana agresja. Inni uważają też, że na forum nie powinny się wypowiadać osoby, które nie potrafią złożyć choćby jednego zdania poprawnie po polsku. Ja mam swoje zdanie na ten temat, ale może nie będę go zdradzał.

 

Dobrze, że ludzie o takich cechach nie zostają pracownikami APS-u. Inaczej nie tylko sprzęt, nie tylko "content", nie tylko zarządzanie, ale i także sprzedaż w C+ nadawałaby się do gruntownej przebudowy. No bo nie zostają, prawda?

 

Miałem, "widziałem" oba i długimi miesiącami je używałem. ITCA "widziałem" ostatnio 5 minut temu, zaś JADA "widziałem" (i używałem) ostatnio 2 tygodnie temu (ze starym graphyne). Żadnym nie rzucałem, na żadnym nie siadałem, także na żadnym nie skakałem. Tylko widziałem, dotykałem i używałem.

 

JADA nadal wolniej się przełącza i ma problem z synchronizacją, bo po prostu to jest problem nierozwiązywalny w tym modelu. Tak samo te jej przymulanie przy wyższych prędkościach na timeshift. Wolniejsze przełączanie najbardziej widać przy kanałach Polsat Sport Premium, gdzie cały pakiet (jeszcze) jest na tym samym transponderze. ITCA potrafi przełączyć w chwili naciśnięcia przycisku, że w ogóle nie pojawia się czarny ekran. JADA tego nie potrafi, zawsze jest przerwa, nawet gdy nie musi robić ponownej demultipleksacji całego transpodera.

 

Skoro robiono wszystko, aby zniwelować różnicę pomiędzy obiema wersjami (chociażby pakując je do niemal identycznych obudów i nadając te same nazwy) i skoro oba dekodery są rzekomo równorzędne, to dlaczego nie można tak popsuć oprogramowanie ITCA, żeby tam też był problem z synchronizacją, timeshift czy przewijaniem kanałów? No właśnie... czyli jednak to jest wada.

 

Była już o tym mowa, że w takim razie mylą się ci, co kłócą się o wyższości Snapdragona nad Exynosem w smartfonach Samsunga czy pytają dlaczego różnicuje się procesory w zależności od regionu. Ale jakoś nikt nie upiera się, że telefony są równorzędne.

 

No to jeszcze komentarz od tej "reszty", która się podobno nie zna:

 

W dniu 8.12.2019 o 21:39, tomek6680t napisał:

Problem z "zamrażaniem " obrazu przy przełączaniu kanałów ,to problem z synchronizacją video i audio który też występuje w tunerach z innymi procesorami (AMLOG 9xx,HiSilicon),ten dekoder nie ma procesora BCM ARM a ma MStar K7P ,to tani procesor z tych najtańszych z bardzo kiepskim wsparciem dla oprogramowania . Do tego głowice FBC sprawiają problemy a w sumie oprogramowanie do nich . W opowieści konsultantów ,że wkrótce to poprawią w "nowym" oprogramowaniu ,można włożyć między bajki . Dla tunerów 4k z "wolnego rynku" z E2 ,nie ma nawet takich plotek o zlikwidowaniu problemu z synchronizacją video i audio. Co HDR ,to w oprogramowaniu po prostu to wyłączyli w tunerze ,tak jak to się robi w innych tunerach,gdzie jest taka możliwość .

. . . i jeszcze PC+ każe sobie płacić za taki box ,to się nadaje tylko do UOKiK (Towar udostępniany odpłatnie,nie zgodny z opisem ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znawcy, wszystkie te tunery mają procesory na bazie ARM. Jeden ma lepszy GPU inny zegar itd  albo codec sprzętowy.

To procesory budżetowe mające po kilka albo naście lat za sobą, to żadne high end. Typowy tuner dla kowalskiego który ma tv z marketu za 1500 zł - to typowy klient c+

Kupcie sobie high highendowe tv to zobaczycie różnicę w HDR, brak smużenia w ruchu + CAM - to rozwiązanie dla estetów i  szukaczy wad gdzie się da.

chodźby ci wgrali e2 do tego dekodera c+ i tak więcej nie będzie umieć procesor, soft c+ to tylko kolorki i DRM jeśli będzie potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner satelitarny to nie tylko hardware (procesor) ale też software ,oprogramowanie dla procesora. Kiedyś (dawno,dawno,dawno temu ) oprogramowanie można było wyszukać w necie i skleić sterowniki w jakieś oprogramowanie . Teraz za wszystko trzeba płacić i to nie małe pieniądze . Na dalekim wschodzie można "każdy" tuner wykonać za kilkanaście $ ,ale sterowniki pisane są w Europie pod konkretne zapotrzebowanie ,platformy satelitarne .Do PC-ta z win10 można wgrać Windows 98 i też w sumie będzie działać "jakoś". Różne dyskusje w temacie "jakości obrazu" ,co ja pamiętam trwają od 15 lat i pewnie trwać będą kolejne lat 15 ,więc nie ma co się denerwować i obrażać się i innych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2022 o 07:01, WebMat napisał:

 

JADA nadal wolniej się przełącza i ma problem z synchronizacją, bo po prostu to jest problem nierozwiązywalny w tym modelu. Tak samo te jej przymulanie przy wyższych prędkościach na timeshift. Wolniejsze przełączanie najbardziej widać przy kanałach Polsat Sport Premium, gdzie cały pakiet (jeszcze) jest na tym samym transponderze. ITCA potrafi przełączyć w chwili naciśnięcia przycisku, że w ogóle nie pojawia się czarny ekran. JADA tego nie potrafi, zawsze jest przerwa, nawet gdy nie musi robić ponownej demultipleksacji całego transpodera.

 


Mam obecnie oba modele, ITCA jako główny, oraz JADA jako dodatkowy. 
 

W moim przypadku oba są podłączone do osobnych anten ze względu na układ pokoi i w przypadku jednej anteny, musiałbym ciągnąć kable antenowe przez całe mieszkanie. 
 

Różnica w przełączaniu kanałów jest minimalna i jakby ktoś się uparł to jest ułamek sekundy na plus dla ITCA. 
 

Z ciekawości sprawdziłem na kanałach Polsat Sport Premium i kanały są przełączanie porównywalnie szybko na obu seriach. 
 

Dla przeciętnego Kowalskiego ta różnica jest niewidoczna. 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, extor napisał:


Mam obecnie oba modele, ITCA jako główny, oraz JADA jako dodatkowy. 
 

W moim przypadku oba są podłączone do osobnych anten ze względu na układ pokoi i w przypadku jednej anteny, musiałbym ciągnąć kable antenowe przez całe mieszkanie. 

 

Ok. Masz dwie osobne anteny? :) Czy chodzi o to, że dwa razy zwykle jednokablowe?

 

O timeshifcie nie musisz, bo pewnie nie masz drugiego dysku, ale jeszcze musisz coś napisać o kwestii synchronizacji przy przełączaniu. Być może podmienili już parametry PSP na liście (teraz są na 3 różnych transponderach), ale jak będziesz sobie używał na co dzień, to co jakiś czas ten efekt na którymś kanale będzie się pojawiał.

 

Ja już nie chce trzydziesty raz wracać do tej sprawy, ale u mnie właśnie przeciętni Kowalscy mnie męczyli w postaci domowników, kiedy było największe spiętrzenie wszystkich bugów w JADA. I nie chodziło o szybkość przełączania, bo w mojej konfiguracji dwukablowej HB+Astra właśnie ITCA się na dłuższy moment zacina, gdy zmienia się ćwiartka sygnału (co przyznano w APS-ie, dlatego w ogóle dostałem wtedy JADA na wymianę). Te najgorsze problemy w JADA naprawiono, ale nie wszystko. I tyle.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, WebMat napisał:

 

Ok. Masz dwie osobne anteny? :) Czy chodzi o to, że dwa razy zwykle jednokablowe?

 

O timeshifcie nie musisz, bo pewnie nie masz drugiego dysku, ale jeszcze musisz coś napisać o kwestii synchronizacji przy przełączaniu. 


Tak 2 osobne anteny tzw. talerze ;)

W obu mam zainstalowany konwerter Twin. 
 

Timeshift jeszcze nie sprawdzałem na nowym ale zapewne na dniach będę w stanie się więcej na ten temat wypowiedzieć. 
 

3 godziny temu, k626 napisał:

czy u was na dekoderach itca była też aktualizacja bo mam idfetyfikator oprogramowania 3,2,5  wersia oprogramowaniaoprogramowania 0X61 

 

Tak była aktualizacja na ITCA u mnie ok. 5:45. 
 

Tak jak już tutaj koledzy wspomnieli, zapewne przygotowanie pod HBO Max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, k626 napisał:

czy wszyscy dostali tą wersie sortu z po[beep]ami czy tylko wybrańcy

 

2 godziny temu, 5azik napisał:

Zauważył ktoś jakąkolwiek zmianę? 

No właśnie widzę że coś było numerki w informacji się zmieniły ale chyba nic poza tym. Może to jakieś poprawki przygotówka pod tą nową dużą aktualizacje

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...