Skocz do zawartości

VIVA Polska


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bo aż źal człowiekowi się robi co zrobili z marką która niegdyś wymiatała ! Spotykam na co dzień duuużo ludzi (uczelnia/praca itp młodzi)i jak wchodzimy na temat TV ( o ile ktoś teraz ogląda) to gorącym tematem jest "Gdzie jest muzyka na Vivie?!"

Owszem, żal.

Ale zastanawiając się tak na spokojnie pomyślmy i wyobraźmy sobie.. Jak dzisiaj wyglądała by nasza polska VIVA, VIVA matka czy VIVA Plus (gdyby istniała). Wyobraźmy sobie jaką chałę te kanały mogły by dzisiaj puszczać.

Wspominamy czasy świetności tych wspaniałych kanałów, ale zauważmy przy tym, co dziś stało się z muzyką? Do czego doprowadziła silna komercja i pogoń za pieniędzmi. Czy wyżej wymienione stacje miały by dzisiaj co puszczać? Czy gdyby emitowały klipy prezentujące współczesne, komercyjne ści**wa nadal miałyby u nas taki szacunek :?: Mam sporo wątpliwości, choć gdyby spojrzeć na muzykę europejską to wciąż jest w czym wybierać, a przecież VIVA była niegdyś pro-europejska.

Eh taka rozkminka :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że problem jest w tym, że wiele mediów wspiera tą beznadziejną komerchę. Nikt już się nie stara, a istnieje tyle fajnej muzyki, również współczesnej. Ale w dzisiejszych czasach każdy patrzy na pieniądze. A puszczanie komerchy daje największą satysfakcję finansową. A ludzie albo na to lecą, no bo nie ma alternatyw, albo poszukują owych w internecie. Istnieje również możliwość połączenia różnorodności z pozyskiwaniem dobrych finansów, ale komu się teraz chce tworzyć coś ambitniejszego? Bardzo niewielu. Przecież można iść na łatwiznę, a i tak zarabiqć kasę. Taka jest smutna prawda... Każdy jest w pogoni za łatwym pieniądzem.

A Viva od tych zmian to już w ogóle zniknęła w znaczeniu widza. No ale nie ma się co dziwić, skoro programem rządzi amerykański koncern, który o polskim rynku nie ma żadnego pojęcia. W dodatku cięcia personalne i budżetowe robią swoje No ale widocznie jakoś wychodzą na swoje. I chyba tylko o to chodzi Viacomowi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza Viva miała różne fazy co do stylu muzyki itp - mi pasował rap no i po radykalnej zmianie w 2005 było nawet bardzo dobrze np
albo
http://www.youtube.com/watch?v=LpWJ2c85WxM
;)

Wszystkie te klipy znam, mimo wszystko zawsze wolałem VIVE GER od VIVY PL, bo ta pierwsza potrafiła jeszcze bardziej zaskoczyć pozytywnie w tamtych czasach. VIVA PL zaliczała dużo wpadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza VIVA skraca pasma muzyczne, a "matka" naszej VIVY nadal trzyma fason, od poniedziałku do piątku muzyka jest od 2 w nocy do 16, w soboty do 17, a w niedziele do 12, a u nas od poniedziałku do niedzieli od 2 w nocy do 12, no cóż tym razem to nasza VIVA jest gorsza od oryginału :(

 

http://www.viva.tv/programm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że nasza Viva grała lepiej. Przecież za czasów Vivy w rękach Niemców Viva DE zawsze miała tylko 8 nowości w NEU, u nas w Nowe na Vivie było ich do 15, czyli wszystko to co w NEU DE + nasze polskie klipy i inne. To nasza Viva była najszybciej np. z Tatu. U nas było więcej programów tematycznych i więcej klipów.Od 2006 roku Niemcy grali coraz większy szajs głownie amerykański, a u nas dużo dancu z Rumunii i Europy. Na Vivie DE nie puszczali Akcent, Visez, 4 Strings "Curious", "Lollipop", Yarabi, Velvet, Crazy Loop, Funkerman, z ogromnym opóźnieniem Inna, September, Basshunter, nawet Cherish "Killa" czy Roy Rox "Love Me" w Niemczech nie wiedzą co to jest. Dużo by tu jeszcze wymieniać. A przecież to Viva DE zawsze kojarzyła się z muzyką dance, MTV stawiało na bardziej "ambitną muzykę". W latach 2007-2009 jak co tydzień zaglądałem na Top 100 Vivy DE to dance'u prawie się nie uraczyło, a jak był to o 1 nocy w Club Rotation w soboty i to takie kawałki, że masakra. Za to nr 1 np . Emiliana Torrini, Marit Larsen, nr 2 Amy mc Donald (niesamowite hity) :lol2: . Przynajmniej to co nie leciało na naszej Vivie to spokojnie można było zobaczyć na MTV w Mastermix w soboty, w PartyZone w pt i sob. (bardzo dużo klipów z MTV Dance) i codziennie od 23 w Don't Kill The Music. Ok teraz Niemcy są górą z ilością muzyki, playlista jest zbliżona do naszej Vivy, ale u nas przecież ile lat dłużej leciała non stop muzyka. Jednym słowem do 2005 roku obie Vivy były bardzo dobre, bo dobra była muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/polo-tv-liderem-wsrod-kanalow-muzycznych-viva-polska-z-rekordowo-niskim-wynikiem

 

Najsłabszy w ostatnich latach udział VIVY. Widownia w 4+ już poniżej 10tys., z kolei w grupie 13-29 wynik tak słaby, że niewiele lepszy od MTV :shock: Oczywiście są to największe spadki w zestawieniu.

 

Jak w jednym z komentarzy: "Serce krwawi, gdy widzę jak VIVA kona".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza Viva miała różne fazy co do stylu muzyki itp - mi pasował rap no i po radykalnej zmianie w 2005 było nawet bardzo dobrze np
albo
http://www.youtube.com/watch?v=LpWJ2c85WxM
;)

Znalazłem jeszcze sześć takich zapamiętanych utworów, którymi niegdyś karmiła nas VIVA PL:

Baracuda - Ass Up (

)

Jeckyll & Hyde - Freefall (

)

East Clubbers - Sextasy (

)

Kalwi & Remi - Explosion ( http://www.youtube.com/watch?v=2SZDatZx0xE )

Groovebusterz - Talk To Me ( http://www.youtube.com/watch?v=-W9yHRe_MwA )

C-Bool - Would You Feel (

)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeckyll & Hyde - Freefall (
)

Groovebusterz - Talk To Me ( http://www.youtube.com/watch?v=-W9yHRe_MwA )

C-Bool - Would You Feel (

)

To mam na jakichś płytach. :P Drugie na jakiejś z gazety, Hity 2009, czy coś takiego, a pierwsze i trzecie było w różnych Bravo Hits.

Kalwi & Remi - Explosion ( http://www.youtube.com/watch?v=2SZDatZx0xE )

A to mam na kasecie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomnień czar. Ktoś umieścił dość dużo bumperów na VIVIe, które złapał (coś około minuty). :P

Reszta to dżingle przed programami.

 

Tak przy okazji. Ile czasu pokazywali jeden i ten sam wstęp do Planet VIVY, Ringtone Charts, Net Charts i Download Charts? No i jeszcze Club Charts/Rotation i VIVA Hits Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groovebusterz - Talk To Me ( http://www.youtube.com/watch?v=-W9yHRe_MwA )

Chyba ich większym hitem na Vivie było

;) Normalnie "Szał ciał" na dyskotekach gimnazjalnych :P Ahh... teraz wiem jak się czuje pokolenie które straciło MTV ... albo my po prostu się starzejemy ... :o

Ale chyba i tak (kto lubi rap czy nie się zgodzi ze mną) to był największy przebój Vivy - ponad pół roku na liście Vivy !

 

Myślę że albo wrócą do muzyki albo całkowicie zrezygnują z projektu "Viva" bo niby w takim formacie po co/dla kogo jest ??? Show mamy MTV seriale/komedie CC bajki nickelodeon ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ich większym hitem na Vivie było
;)

Nie wątpliwe, to ogólnie ich większy hit. :D;)

Normalnie "Szał ciał" na dyskotekach gimnazjalnych :P

Na szczęście nie u mnie :brawo::jupi:

 

Ahh... teraz wiem jak się czuje pokolenie które straciło MTV ... albo my po prostu się starzejemy ... :o

Mi tam po wejściu Stars.TV coraz mniej brak VIVY, czy starego VH1.

Ale chyba i tak (kto lubi rap czy nie się zgodzi ze mną) to był największy przebój Vivy - ponad pół roku na liście Vivy !

Fakt. :D To jeden z nie wielu piosenek polskiego Rapu, który wszedł mi w ucho. :P:D

 

Myślę że albo wrócą do muzyki albo całkowicie zrezygnują z projektu "Viva" bo niby w takim formacie po co/dla kogo jest ??? Show mamy MTV seriale/komedie CC bajki nickelodeon ...

Niestety wątpie, żeby do niej powrócili... Nie dość, że nie mają pomysłu na muzyczną część programu, to jeszcze 95% showów nie nadaje się do oglądania, ale Viacom uważa tak czy siak, że poszedł dobrą drogą... :|

 

-----

 

 

Z innej beczki: pamiętacie te loga zamiast nazw programów? :P Mi się to nawet podobało, szkoda, że z tego potem zrezygnowali. :P Choć się nie dziwię, bo pamięam jak im to szwankowało, i na przykład przy 1500100900 przez kilka miejsce nic pokazywano. :P Tylko biały cień po tym był. :P Podobnie po "O Co Kaman?" kilka razy. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z innej beczki: pamiętacie te loga zamiast nazw programów? :P Mi się to nawet podobało, szkoda, że z tego potem zrezygnowali. :P

Te belki były okropne. Ile one miejsca zajmowały na ekranie...

 

Zobaczcie, w tym "serialiku" VIVY PL w tle widać emisję mag. "100% VIVA". Oczywiście ze śmietnikiem na ekranie, bo jak mogło być inaczej.

bq0h.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam to Viva Hits Polska było to samo od początku, Planet Viva chyba powstało w 98r i było do nowej oprawy w 2002, a te ringtony/downloady/net chartsy powstały wraz z nową grafiką w 2004 roku i tak samo ostatnia oprawa planet Viva.

Te oprawy z programów też mnie doprowadzały do szału, dobrze, że je zlikwidowali. Jedne belki do wszystkich programów były najlepsze.

Viva na pewno nie wróci do muzyki, musieliby wtedy coś zrobić z VH1, a poza tym Viacom tylko wszystko niszczy. VIVA już nigdy nie będzie taka jak kiedyś, jak ktoś się łudzi to szkoda życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2006 roku Niemcy grali coraz większy szajs głownie amerykański, a u nas dużo dancu z Rumunii i Europy.

 

A co ty myślisz, że ten rumuński dance to niby lepszy jest?. To jeszcze gorszy szajs niż ten amerykański.

 

Na Vivie DE nie puszczali Akcent, Visez, 4 Strings "Curious", "Lollipop", Yarabi, Velvet, Crazy Loop, Funkerman, z ogromnym opóźnieniem Inna, September, Basshunter, nawet Cherish "Killa" czy Roy Rox "Love Me" w Niemczech nie wiedzą co to jest.

 

 

Żadna strata. Toż to ciężko nazwać muzyką, prędzej wyrobem muzykopodobnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Właśnie leci Ty Wybierasz Najlepsze Klubowe, ale klubowych to ja tu nie widzę... One Direction, Robin Thicke, Katy Perry, Beyonce, Maroon 5.

Najlepsza trójka:

#1 Macklemore - Can't Hold Us

#2 Robin Thicke - Blurred Lines

#3 Calvin Harris - We Found Love

Więc widzicie, jakie to klubowe są...

 

2. Od listopada horrory jeszcze zostają, ale będą tylko w piątki i soboty (pory emisji bez zmian).

 

3. Bardzo mi się podobała polska reklama filmu "Powrót trupa", który leciał wczoraj. Wyglądała ona tak, że Bilguun (czy jak to się pisze) rozmawiał przez telefon mówiąc dość znaną kwestię brzmiącą mniej więcej tak: "Halo? Policja? Udusiłem swoją żonę, tak udusiłem swoją żonę. Chwila... aaa wstaje, oszukuje mnie! Dobra, nie przyjeżdżajcie, wszystko w porządku". Swego czasu ten tekst był bardzo popularny i umieszczenie go w zapowiedzi uważam za dość ciekawy pomysł. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...