Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.08.2022 o 13:34, Cienki Bolek napisał:

Dzisiaj dostałem nowy soft 4.2.3 Dotychczasowe błędy zostały usunięte. Co zepsuli wyjdzie za jakiś czas :) (Chyba że się mylę).

No i znowu mamy najlepszy dekoder w Polsat Box 😀. Choć na poprawę softu długo było nam czekać. Oby ten czas nerwówki dla nas opłacał się i przełożył na oprogramowanie bez błędów. Mam nadzieję, że programiści dobrze wykorzystali ten czas na sprawdzenie softu.

 

W dniu 16.08.2022 o 20:41, prezestomek napisał:

Co wnosi nowa aktualizacja softu?

mały offtopic: dlaczego kanały, które mam na dekoderze nie są dostępne z poziomu strony polsat box go?

Każda nowa aktualizacja raczej już nigdy nic nowego nie wniesie w usprawnieniu dekodera, lecz posłuży do naprawy znalezionych błędów przez użytkowników. Wygląda na to, że byłeś szczęśliwym nie posiadaczem poprzedniej wersji softu 4.2.1, powodującej błędy opisane na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2022 o 12:01, OlafS napisał:

Ciekawe co po tej interwencji zacznie fiksować :/

No i chyba odkryłem co im się "udało"😡

Jeszcze kilka dni temu na starym sofcie po kliknięciu w zakładkę ZNAJDŹ PODOBNE na niektórych pozycjach wyświetlało się wszystko (nawet mało podobne) jak daleko EPG sięgał a przed chwilą chciałem skorzystać z tej opcji i du:censored::/

Jeśli dana pozycja jest w nagraniach to to pokaże i nic po za tym a wyświetla się BRAK WYNIKÓW.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2022 o 10:19, OlafS napisał:

No i chyba odkryłem co im się "udało"😡

Jeszcze kilka dni temu na starym sofcie po kliknięciu w zakładkę ZNAJDŹ PODOBNE na niektórych pozycjach wyświetlało się wszystko (nawet mało podobne) jak daleko EPG sięgał a przed chwilą chciałem skorzystać z tej opcji i du:censored::/

Jeśli dana pozycja jest w nagraniach to to pokaże i nic po za tym a wyświetla się BRAK WYNIKÓW.

A jednak ☹️ Miałem cichą nadzieję, że poprawiając poprzednie błędy, nic nie popsują z działających funkcjach. Problem z brakiem wyników w "znajdź podobne", także u mnie występuje.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po kilku latach i mam problem. Po podłączeniu do prądu, dekoder Evobox PVR wydaje przez kilkadziesiąt sekund przerywany sygnał dżwiękowy - nigdy takiego nie było.
Na ekranie wyświetla się:
"Uruchamianie dekodera, proszę czekać".
"Trwa aktualizacja" - 4 kroki - nieudana.
"Uruchamianie dekodera, proszę czekać" i tak w kółko.
Nie uruchamia się, więc nie mogę wejść do ustawień. Sygnał z anteny jest, zasilacz sprawny. Zgłoszone przez icok, na razie cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2022 o 13:37, foflins napisał:

Witam po kilku latach i mam problem. Po podłączeniu do prądu, dekoder Evobox PVR wydaje przez kilkadziesiąt sekund przerywany sygnał dżwiękowy - nigdy takiego nie było.
Na ekranie wyświetla się:
"Uruchamianie dekodera, proszę czekać".
"Trwa aktualizacja" - 4 kroki - nieudana.
"Uruchamianie dekodera, proszę czekać" i tak w kółko.
Nie uruchamia się, więc nie mogę wejść do ustawień. Sygnał z anteny jest, zasilacz sprawny. Zgłoszone przez icok, na razie cisza.

 

Odłącz zasilanie, odłącz antenę od dekodera, podłącz zasilanie dekodera.

Po uruchomieniu dekodera przywróć ustawienia fabryczne.

Po uruchomieniu dekodera podłącz sygnał z anteny. Przejdź pierwszą instalację.

Następnie wymuś aktualizację oprogramowania z poziomu menu Ustawienia / Ustawienia sprzętowe / Aktualizacja oprogramowania.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zassało aktualizację. U mnie wszystko działa jak trzeba. EPG nie znika, a funkcja znajdź podobne działa. W ustawieniach użytkownika w szukaj trzeba zaznaczyć lokalnie zamiast wszystko.

Edytowane przez lokietek
wyjaśnienie co zrobić aby działała funkcja znajdź podobne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2022 o 13:37, foflins napisał:

Witam po kilku latach i mam problem. Po podłączeniu do prądu, dekoder Evobox PVR wydaje przez kilkadziesiąt sekund przerywany sygnał dżwiękowy - nigdy takiego nie było.
Na ekranie wyświetla się:
"Uruchamianie dekodera, proszę czekać".
"Trwa aktualizacja" - 4 kroki - nieudana.
"Uruchamianie dekodera, proszę czekać" i tak w kółko.
Nie uruchamia się, więc nie mogę wejść do ustawień. Sygnał z anteny jest, zasilacz sprawny. Zgłoszone przez icok, na razie cisza.

Mam taki sam problem.

I...

W dniu 24.08.2022 o 14:24, support458 napisał:

 

Odłącz zasilanie, odłącz antenę od dekodera, podłącz zasilanie dekodera.

Po uruchomieniu dekodera przywróć ustawienia fabryczne.

Po uruchomieniu dekodera podłącz sygnał z anteny. Przejdź pierwszą instalację.

Następnie wymuś aktualizację oprogramowania z poziomu menu Ustawienia / Ustawienia sprzętowe / Aktualizacja oprogramowania.

...wyżej wymieniona przez pana metoda nie działa.

 

Ma ktoś jakieś inne pomysły jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, jacekgothic napisał:

Już w sumie miałem pakować dekoder i iść go wymienić, ale po kilku restartach (wyłączeniach z prądy) załapał i od tamtego czasu działa "normalnie".

Okej pokminie coś jeszcze z nim, a jak nie da rady to chyba trzeba będzie wymianke zrobić.

 

Mam jeszcze pytanie, mianowicie czy w punkcie cp wymieniaja wadliwy sprzet od ręki czy trzeba czekać bóg wie ile na diagnostyke itp. i finalnie wymiane sprzętu?

 

Śmieszna sprawa, wczoraj dopiero wzięty nowy dekoder z salonu i już takie siupy na start😡

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2022 o 16:10, lokietek napisał:

W ustawieniach użytkownika w szukaj trzeba zaznaczyć lokalnie zamiast wszystko.

A to ciekawe... tyle lat z dekoderami a nawet nie zwróciłem uwagi że taka opcja istnieje- muszę wypróbować, ale to nie zmienia że znów babola w sofcie zrobili :/

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...