Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, OlafS napisał:

A co to zmienia?- przecież i tak coś trzeba wcisnąć a jaka to różnica czy to pilot od TV a od dekodera :?:

Pilot od telewizora jednocześnie włącza telewizor i dekoder bez ekranu startowego, po prostu nie pojawiają się kafelki. przecież chodziło o to by nie pojawiały się kafelki podczsas startu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jaro64 napisał:

Potwierdzam.Nacisniecie pilota od telewizora 2x daje efekt braku kafelek.Ale trzeba wlaczyc w ustawieniach dekodera  HDMI CEC

Na pilocie sony wystarczy nacisnąć  raz przycisk oznaczony jako TV, co do ustawień potwierdzam. Myślę że poprzednik zrozumiał że chodzi mi o wyłączenie kafelek które już się pojawiły, a mi one się nie pojawiają i nic nie muszę wyłączać. Jeśli chcę by przy starcie się pojawiły to używam dwóch innych przcisków. I napewno nie muszę odłączyć internetu jak wcześniej inni pisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2021 o 18:45, Kris5112 napisał:

Jeszcze jedna niedogodność w obsłudze dekodera:

Po kolejnej aktualizacji w dalszym ciągu występuje brak prędkości przewijania w przód 8x podczas odtwarzania nagrania.
Prędkości przewijania do przodu: 4x, 16x, 32x, 64x.
Prędkości przewijania do tyłu: 4x, 8x, 16x, 32x, 64x.

 

Zacząłem dokładnie sprawdzać, czy dekoder jednak zapamięta długość odtworzonego nagrania po wyjściu z opcji PVR.

Znalazłem taki sposób: jako że nagrywam każdy program z wyprzedzeniem rozpoczęcia nagrania ustawionym na 5 min. i przedłużenie nagrania 10 min. Po rozpoczęciu odtwarzania przeskakuję 5 minut nagrania poprzez naciśnięcie na pilocie klawisza "5". Teraz gdy zatrzymam odtwarzanie w jakimkolwiek momencie i wyjdę z PVR i ponownie włączę PVR, to w menu istnieje opcja WZNÓW.

W dniu 14.12.2021 o 10:21, jaro64 napisał:

Potwierdzam.Nacisniecie pilota od telewizora 2x daje efekt braku kafelek.Ale trzeba wlaczyc w ustawieniach dekodera  HDMI CEC

 

Funkcja CEC jest bardzo fajna, ale włączona  w moim telewizorze PHILIPS 39PFL3807H/12 - przy współpracy z dekoderem EVOBOX PVR powodowała przypadkowe włączanie się telewizora w nocy i za dnia. Nawet serwis z tym zjawiskiem nie poradził sobie - wymieniono płytę główną na gwarancji, pomogło dopiero wyłączenie CEC w obydwu urządzeniach.

Edytowane przez Kris5112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kris5112 napisał:

 

Zacząłem dokładnie sprawdzać, czy dekoder jednak zapamięta długość odtworzonego nagrania po wyjściu z opcji PVR.

Znalazłem taki sposób: jako że nagrywam każdy program z wyprzedzeniem rozpoczęcia nagrania ustawionym na 5 min. i przedłużenie nagrania 10 min. Po rozpoczęciu odtwarzania przeskakuję 5 minut nagrania poprzez naciśnięcie na pilocie klawisza "5". Teraz gdy zatrzymam odtwarzanie w jakimkolwiek momencie i wyjdę z PVR i ponownie włączę PVR, to w menu istnieje opcja WZNÓW.

 

Funkcja CEC jest bardzo fajna, ale włączona  w moim telewizorze PHILIPS 39PFL3807H/12 - przy współpracy z dekoderem EVOBOX PVR powodowała przypadkowe włączanie się telewizora w nocy i za dnia. Nawet serwis z tym zjawiskiem nie poradził sobie - wymieniono płytę główną na gwarancji, pomogło dopiero wyłączenie CEC.

U  mnie dziala perfecto-prima. Mam Siamsiunga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś włączyłem dekoder a na wszystkich kanałach czarny ekran. Wyłączając zawiesił się na trochę ale nie trzeba było robić resetu, bo później się włączył ponownie. Stabilność od niedawna u Evoboxów jest porównywalna z PB4k

Edytowane przez BW134
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam OLED'a od LG, wcześniej kilka samsungów. Podłączony Evobox PVR, Xbox Series X (wcześniej one x, ps4, ps4 pro), amplituner Denon, C+ Box 4K (wcześniej Chromecast 4), we wszystkich urządzeniach mam/miałem zawsze włączone CEC, często w różnych konfiguracjach (np. XSX po wyłączeniu nie wyłącza TV...) i nigdy nie miałem z tym żadnych problemów, nigdy. Jedynie na co obecnie mogę narzekać jako były użytkownik samsungów, to to, że LG ma fatalne sterowanie urządzeniami innymi niż TV za pomocą pilota Magic, samsung pod tym względem był świetny, ale jednak jakość obrazu przeważyła na wygodą sterowania innymi urządzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2021 o 09:38, STAN57 napisał:

Z ekranem startowym nie ma problemu jeśli jest telewizor Sony-55XH9505. Pilotem od telewizora dwoma przyciskami i mamy ekran startowy lub tylko jednym przyciskiem i wtedy nie pokazuje się ekran startowy. Od dawna czytam komentarze na ten temat i jeszcz nikt o tym nie napisał. Czy nikt nie ma takiego telewizora i podobnych z poprzedniego roku?

Dla mnie jest problem poniewaz mam samsunga podlaczonego pod tuner. Do obslugi zaczelem wykorzytywac Amazon Echo zamist pilotow jednak przy komendach ktore wlaczaja mi zarowno tuner jak i telewozor musze jeszcze za kazdym razem mowic dodatkowa komende ktora wymusza zmiane kanalu na wyzszy (funkcja back jest niewspierana w pilocienuniwersalnym podpietym po echo.). Pozostale rzeczy dzilaja. Dlatego chcialem jakos ukryc ten ekran z kafelkami na poczatku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam pytanie.

Czy przy przedłużaniu umowy jest sens wymieniać dekoder z samsunga na evobox? Samsung na wiecznym użyczeniu i działa. Jeśli z opcji internetowych nikt nie będzie korzystał, to nowszy dekoder będzie działał lepiej/szybciej?

Z dekodera korzystają rodzice i do samsunga się już przyzwyczaili, ale pewnie nowy dekoder też byliby w stanie ogarnąć.

Telewizor nie ma 4k, więc wysokie rozdzielczości nie mają znaczenia. Wymieniać telewizora również rodzice nie planują.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...