Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, sebap napisał:

Nie tylko u mnie, wyżej @OlafS pisał, że u niego również to nie występuje.

Dokładnie i po raz kolejny nawet tego sobie nie potrafię wyobrazić, w EPG wchodzę czasami nawet kilkanaście razy i to w różnych kombinacjach (w skrócie to poziome i pionowe) skaczę po kanałach góra-dół, lewo-prawo i na żadnym nie spotkałem się z takim babolem choć nie mogę wykluczyć że takie rzeczy na niektórych dekoderach mają miejsce- ostatecznie ich budowa nie jest identyczna bo podzespoły mogą być te same, ale nie takie same- np. innego producenta czy innej fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2021 o 09:42, nix124 napisał:

Ten problem nie może być w żaden sposób zależny od sprzętu, bo to typowy błąd oprogramowania, więc musi występować we wszystkich egzemplarzach. Problem jest tylko taki, że być może nie występuje zawsze albo prowadzi do niego jakaś dziwna sekwencja. Koledzy wskazują co trzeba zrobić, żeby to się wydarzyło i być może tak właśnie jest. Ja nigdy do tego nie przykładałem uwagi co to wywołuje, bo dzieje się sporadycznie i aż tak bardzo nie przeszkadza, więc się przyzwyczaiłem i nie zagłębiałem.

 

Może zależy to też od tego jakiej formy EPG się używa (tabela / lista). Ja osobiście używam zawsze listy i jak pisałem już wcześniej, potwierdzam, że taki błąd rzeczywiście istnieje.

 

EDIT: Przy okazji. A spotkał się też może ktoś z innym błędem, bo to już nie wiem czy dotyka wszystkich, czy zależy od egzemplarza. Za każdym razem po włączeniu dekodera po kilkudziesięciu sekundach na moment ekran robi się czarny jakby brakowało sygnału. Dzieje się tak zawsze jeden raz, tylko po każdorazowym włączeniu dekodera. Też jakoś bardzo mi to nie przeszkadza, ale może to też problem u wszystkich :)

U mnie również od dłuższego czasu występują te same dwa objawy

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych opisów wynika, że te dekodery pod względem jakości i stabilności, mają większy rozrzut jak kiedyś ruska pepesza. Mój dek. należy do tej grupy,której nie dotknęła /prawie/, choroba różnych przypadłości. Użytkuję go od ponad czterech lat i oprócz słynnych kafelków i wolniejszego przełączania kanałów niż na początku jego użytkowania, nic złego się nie dzieje. Wiem, że niektórym nie chce się w to wierzyć, ale zdarzają się i takie egzemplarze. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, OlafS napisał:

Wyjmij wtyczkę na kilka sekund- niech się zresetuje i błyskawiczna zmiana kanałów powróci.

Niestety. Próbowałem różnych podpowiedzi i trików. Nic nie pomaga. Ale nie jest to jakieś wielkie utrudnienie, przyzwyczaiłem się już do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radzia87 napisał:

Czy ktos tez ma problem z miejscem na dysku. Nagarne trzy filmy a wyskakuje 3%. Nie przeszkadzalo mi to dopoki dzis nie chcialo mi nagrac kolejnego i krzyczalo brak zasobow. 

jest to problem z softem nie z Twoje winy

to ze krzyczało ze brak zasobów nie oznacza ze nie nagra , sprawdź w 

ustawienia -informacje - szczegóły sprzętowe - dyski - i tam masz info ile % masz wolnego miejsca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radzia87 napisał:

Czy ktos tez ma problem z miejscem na dysku. Nagarne trzy filmy a wyskakuje 3%. Nie przeszkadzalo mi to dopoki dzis nie chcialo mi nagrac kolejnego i krzyczalo brak zasobow. 

Cofnij się kilka stron- ten babol w sofcie był ty już mocno wałkowany

 

Ps. Na czym ty piszesz że nie używasz polskich znaków :?:

np."przeszkadzalo,nagrac"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...