Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gotowość pod UHD fajna sprawa, ale i tak pewnie nieprędko coś ujrzymy w tej rozdzielczości. Chyba że internetowo przez jakieś usługi, jak Netflix (jeśli się dogadają) czy IPLĘ :) Chyba że Cyfrowy Polsat wynajmie kolejny transponder pod takie treści. A żeby się opłacało, to też musiałoby być wsparcie kodeku HEVC, a EVOBOX PVR tego nie ma. Także chyba ten EVOBOX PRO byłby tylko UHD ready :) Ale to tylko gdybanie. Czas pokaże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem Evoboxa...no to oglądam sobie meczyk ręcznych piłkarzy i nagle przemiły komunikat "TEGO KANAŁU NIE MA W TWOIM ABONAMENCIE. SKONTAKTUJ SIĘ Z COK". Dowcip mu się udał a teraz na poważnie - są jakieś możliwości na szybko odblokować ? Czy to normalne przy nowych umowach ? Help :D

 

ok, ruszyło po przesłaniu uprawnień przez iCOK i restart dekodera ;)

Edytowane przez pachol83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu pisał o 4k już w przyszłym roku mają nadawać 1 kanal w UHD;) Najprawdopodobniej Polsat w UHD( 99% upscalu  jak w hd;) takie info mam od osoby która pracuje przy realizacji transmisji dla POLSATU.(np mecze z katowic polaków na spodku)Ma być testowo a co wyjdzie to wyjdzie.Wychodzi że Eviobox nie ma hevc bo za słaby procesor :D i ramu za mało. Pewnie tak jak koledzy piszą dopiero wersja PRO będzie miała.I to by się zgadzało z moimi informacjami o przyszłym roku.PS i juz wyszło dlaczego mi nikt nie podał info o ramie procesorze i taktowaniu w Evioboxie...Bo się wstydzi firma:) dziękuję

 

Pożyjem zobaczym mnie na kilka dni wpadnie takowy eviobox na dłużej więc pomęczę go dokładniej.( Ale najpierw cza instalację zmodyfikować )

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem Evoboxa...no to oglądam sobie meczyk ręcznych piłkarzy i nagle przemiły komunikat "TEGO KANAŁU NIE MA W TWOIM ABONAMENCIE. SKONTAKTUJ SIĘ Z COK". Dowcip mu się udał a teraz na poważnie - są jakieś możliwości na szybko odblokować ? Czy to normalne przy nowych umowach ? Help :D

 

ok, ruszyło po przesłaniu uprawnień przez iCOK i restart dekodera ;)

Trafiłeś akurat na zmianę uprawnień po zawarciu umowy :) To normalne nie tylko w Evobox. Pech że akurat w trakcie meczu ;)

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

@kaspian0007,

komu dziękujesz tutaj? :wink:  Podziękuj lepiej "informatorowi" za wciskanie kitu.

 

Sam Graphyne posiada  wysokie wymagania sprzętowe, myślę, że tyle wystarczy w kwestii mowy o "słabych podzespołach". :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś akurat na zmianę uprawnień po zawarciu umowy :) To normalne nie tylko w Evobox. Pech że akurat w trakcie meczu ;)

a to normalne, że działa za dużo kanałów (np. paczka HBO której w pakiecie teoretycznie nie mam ;)) ??

 

A poza tym to jestem pod dużym wrażeniem szybkości działania tego dekodera. Do tej pory kilka dobrych lat katowałem Pace'a 500 PVR z cyfry i dopiero teraz poczułem jaki to był muł....

Tutaj przełączanie rewelka! Sama grafika menu...trzeba się przyzwyczaić, jak do przesiadki na linucha z windowsa - wszystko kwestia nawyków - suma sumarum jest ładne, ale lata w nc+ wyprały mi mózg :P. Obraz - faktycznie mam wrażenie, że na tych samych ustawieniach tv, Pace miał bardziej wyostrzony obraz.

Można się doczepić także do bardzo skromnej instrukcji obsługi (przydałby się np. opis każdej z opcji łopatologicznie itp. - wiem wiem, są podpowiedzi, no ale co papier to papier...).

No i jeszcze ta lista kanałów - dlaczego akurat od dołu do góry lecą numerki - nie wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niech posiadacze Evoboxa wpisują tutaj swoje wrażenia na temat jakości obrazu na np. HBO2 czy na innych kanałach HD o dobrej jakości nadawania.

Ważna ostrość i szczegółowość obrazu.

Czy przypadkiem nie ma jakiegoś mleka- mydła na ekranie ??? Na pewno wielu przeszło z NC to niech piszą o różnicy w obrazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to normalne, że działa za dużo kanałów (np. paczka HBO której w pakiecie teoretycznie nie mam?

Tak. Na nowy dekoder jest wysylane nadanie techniczne (max do 30 dni) gdzie jest pelen pakiet uprawnien. Po tym czasie lub wczesniej jest realizowane nadanie zgodne z warunkami umowy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym to jestem pod dużym wrażeniem szybkości działania tego dekodera. Do tej pory kilka dobrych lat katowałem Pace'a 500 PVR z cyfry i dopiero teraz poczułem jaki to był muł.... Obraz - faktycznie mam wrażenie, że na tych samych ustawieniach tv, Pace miał bardziej wyostrzony obraz.

 

 

Pace i Sagemcom ma bardziej wyostrzony, lukrowy i ładniejszy obraz z nieco żywszymi kolorami czyli nie jestem sam w odczuciach :) Nie ważne czy damy 1080P czy 1080I , ale widać róznice przy tych samych ustawieniach, na tym samym materiale , na tych samych kablach, Evobox ma jakość obrazu taką jak fergusony..

Nie mam jak to Wam nagrać i pokazać, a szkoda, widać to gołym okiem na dużych telewizorach bez problemu jeżeli ktoś ma w tym samym czasie podpiętego Pace PVR czy Sagemcom na tych samych kanałach to jednak jest różnica...

Natomiast samo przełączanie kanałami, prędkość pracy i funkcjonalność jest na korzyść Evoboxa zdecydowanie..

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem konwerter na Unicable z tradycyjnego. Szybkość  przełączania kanałów zdecydowanie się polepszyła, a i tak było zdecydowanie lepiej niż na Turboboxie. Teraz pytanie do znawców: przy instalacji tradycyjnej podczas nagrywania świecił się na niebiesko przycisk POWER. Teraz na Unicable podczas nagrywania nie świeci się wogóle. Tak ma być??

Edytowane przez Seven4u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem konwerter na Unicable z tradycyjnego. Szybkość  przełączania kanałów zdecydowanie się polepszyła, a i tak było zdecydowanie lepiej niż na Turboboxie. Teraz pytanie do znawców: przy instalacji tradycyjnej podczas nagrywania świecił się na niebiesko przycisk POWER. Teraz na Unicable podczas nagrywania nie świeci się wogóle. Tak ma być??

Jaki model konwertera masz wybrany w menu ANTENA / KONFIGURACJA / TYP KONWERTERA ?

Niezależnie od typu konwertera w trakcie nagrywania led powinien być w kolorze niebieskim, zarówno w stanie pracy i uśpienia.

Po zmianie typu konwertera powinno się wykonać instalacje kanałów menu ANTENA / INSTALACJA KANAŁÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...