Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy na exoboxie będzie działał tylko ten konwerter dedykowany dla CP i inne dedykowane , czy można użyć np. takiego - konwerter Unicable SCR Quad + Single marki MTI koszt 109,00 zł gdyby nie było zestawu antenowego- antenę mam 90 cm swoją?

 

http://allegro.pl/konwerter-unicable-scr-quad-single-i5430009251.html

Będą działać wszystkie modele konwerterów Unicable SCR z wolnego rynku, które posiadają zestaw częstotliowści

1210, 1420, 1680, 2040.

Po podłączeniu takiego konwertera np. MTI należy w menu ANTENA / KONFIGURACJA wybrać

TYP KONWERTERA = Inverto IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP.

Konwerter Unicable zawsze podłączamy do wejścia SAT1.

Mam pytanie do tych co go mają: potrzebowal bym znac jego wysokosc od "ziemi" do najwyzszego punktu.

Łącznie z nóżkami musisz zakładać 5cm.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

w opisie dekodera jest napisane że "współpraca wyłącznie z zestawem antenowym z konwerterem Unicable".

Ja w domu mam rozprowadzoną instalację z multiswitcha i np. do salonu mam poprowadzone z multiswitcha 3 kable antenowe.

Teraz 2-ma kablami mam podłączony nBOX. Czy na takiej instalacji będzie działać EvoBOX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder EVOBOX PVR w przypadku konwertera Unicable SCR wykorzystuje wszystkie częstotliwości (cztery) tej technologii.  Do tego samego kabla nie można już podłączyć (przez spliter) kolejnego dekodera obsługującego Unicable. W oferowanym przez CP konwerterach Unicable Inverto, jest jedno wyjście sygnału Unicable oraz dwa wyjścia tradycyjnego sygnału sat (legacy) do podłączenia innych dekoderów np. multiroom.

 

W niedalekiej przyszłości będzie również oferowany konwerter Unicable dCSS, który będzie wspierał technologię Unicable SCR oraz Unicable II (dCSS) i na jednym kablu można będzie podłączyć dwa dekodery EVOBOX plus cztery dekodery z obsługą Unicable SCR.

 

W przypadku podłaczenia EVOBOX PVR do konwertera Unicable, wejście SAT2 jest nieaktywne.

Jest lepszy od ESI, nie ma co porównywać, szybkość działania, przełączania kanałów, wygoda korzystania z EPG.

Można będzie podłączyć instalacje identyczne z ESI, ale warto skorzystać z Unicable, jeśli ktoś odbiera tylko HotBird.

Nie opowiadaj bajek, ten dekoder ma 8 tunerów więc nie możesz porównywać tej technologii do antyków z NC+.

W Turbobox 1 tuner = 1 wejście antenowe, dlatego np. przy Unicable w Turbobox trzeba rozdzielać kabel na dwa wejścia dekodera.

W EVOBOX przy podłączonych dwóch kablach antenowych (legacy) w większości przypadków przy uruchomionym nagrywaniu (nawet trzech) będziesz miał dostęp do 90% kanałów.

Takich możliwości nie mają nawet dekodery VU+ :)

 

Bardzo proszę o odpowiedź na poniższe.

Byłem w nc+, mam po niej konwerter monoblock twin i idące od niego dwa kable. W nc+ mogłem nagrywać i oglądać w tym samym czasie dowolny program.

Czy jest to możliwe (nagrywanie i oglądanie innych kanałów) w Cyfrowym Polsacie (z Evobox i BEZ zmiany na dedykowany konwerter Unicable)?

Nie chcę nagrywać więcej niż 1 kanału naraz, ale pytanie brzmi czy z moim monoblockiem twin i obecną 2-kablową instalacją będę mógł nagrywać i jednocześnie oglądać inne kanały?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już było to wyjaśnione, po podłączeniu do istniejącej instalacji dwukablowej będziesz miał funkcjonalność taką jak NC+ a nawet lepszą. W sprzyjających okolicznościach będziesz mógł nagrać jednocześnie trzy programy i oglądać czwarty.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wute

 

Najmniejszych problemów a w niektórych przypadkach będziesz mógł nawet 2 i 3 nagrywać.

 

Najgorsze draństwo jest to, że nie można wymienić ESI-88 na nowy EVO, nawet za opłatą, a abonent musi się użerać z ESI88- już wymieniony drugi raz i dalej coś się zacina, coś nie nagra itd...

Można można :) przed chwilą miałem propozycję od CP,ale nie dogadaliśmy się co do szczegółów (będziemy nad tym pracować ) ;)

Edytowane przez fezuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,
w opisie dekodera jest napisane że "współpraca wyłącznie z zestawem antenowym z konwerterem Unicable".
Ja w domu mam rozprowadzoną instalację z multiswitcha i np. do salonu mam poprowadzone z multiswitcha 3 kable antenowe.
Teraz 2-ma kablami mam podłączony nBOX. Czy na takiej instalacji będzie działać EvoBOX?

Nie wiem gdzie to wyczytałeś. W oficjalnej specyfikacji dekodera nie ma cytowanej informacji. Nie ma takiego wymogu, mowa jest wyłącznie o rekomendowaniu konwertera Unicable w celu uzyskania pełnych możliwości tego dekodera. Co nie oznacza, że z innymi instalacjami antenowymi nie będzie działać.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Ja mam dylemat, czy wziąć moduł do tv czy evobox. Do tej pory mam jeszcze turbo w n.

 

Cenisz sobie wygląd interfejsu, szybkość, nagrywanie, usługi OTT: HBO GO, ipla to polecam EVOBOXa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem przez internet i... czekam na telefon zwrotny... Czekam, czekam, czekam... i nic... Ponad doba minęła ... nic. :sad:

Czy ktoś może wie ile średnio czeka się na oddzwonienie i potem na dostawę dekodera???

 

He, he... zadzwonili. Szczerze to się nie mogę doczekać by przetestować. 

Te 14 dni na zwrot daje mi czas na pozostawienie sobie CP lub na zwrot i przeproszenie się z nc+. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem powiedzieć, że coś te przełączanie w tym dłuższym filmie jest wolniejsze. I wiadomo już dlaczego. Ale i tak tragedii nie ma. Kurczę trzymam kciuki aby jesienią ten dekoder był już za free albo powstały inne podobne tego typu modele i to za free. Bo szczerze powiedziawszy nie widzi mi się dopłata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he... zadzwonili. Szczerze to się nie mogę doczekać by przetestować. 

Te 14 dni na zwrot daje mi czas na pozostawienie sobie CP lub na zwrot i przeproszenie się z nc+. :-)

 

Wątpie żebyś wrócił, obecnie jeszcze dali happy hour pełny PREMIUM z HBO i HBO GO za 79 zł czyli cena szok (kupiłem kilka dni temu o dychę drożej, ale już nie chce mi się odkręcać :) ), do tego jeszcze power bank, bo tego masz 6 miesięcy PEŁNYCH gratis czyli średnia pełnego pakietu z HBO GO, wszystkimi cinemax i filmboxami wynosi naprawdę śmieszne pieniążki, a dodatkowo masz także 6 miesięcy VOD i 6 miesięcy IplaMix, a jak jeszcze masz przykładowo telefon w Plusie to wychodzi za pół ceny, więc grosze, ja już ostatnią umowę transferowałem i ogólnie jestem bardzo zadowolony.

 

Po dłuższym użytkowaniu EvoBox faktycznie stwierdzam, że jest Rulez, komfort jest bardzo wysoki. Pilot znacznie bardziej wygodny i funkcjonalny niż te z NC+. Sprzęt działa szybko nawet na moim zwykłym konwerterze i diseqc.

 

Pytanie jeszcze do Support Team czy jest szansa, aby ten sprzęt wspierał UHD ? Jeżeli tak, to czy jest wyznaczony przybliżony termin, już jeden kanał jest na Astrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...