Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Za każdym razem po użyciu funkcji "Przypomnij". Moje pytanie jest takie czy tylko u mnie tak jest? Czy problem jest znany? I czy jeśli znany, to czy będzie ten błąd poprawiony?

 

Problem występuje u każdego. Podobnie est po wyjściu z listy nagrań.

 

Liczę na to, że wraz z nową aktualizacją będzie to rozwiązane. Czasami nawet zastanawiam się, czy nie można było wypuścić mini łatki która rozwiązałaby ten problem kilka miesięcy temu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest problem znany. Po nowej aktualizacji, nie powinno już być samoczynnego wyjścia z listy ulubionych. Jedynie w sytuacji gdy odłączymy kabel z gniazdka. Ciekawi mnie czy będzie odnowione PiP już teraz czy w innych aktualizacjach.
Jeśli dobrze pójdzie to w ciągu tygodnia wszystko będzie już jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa Evobox PVR jest zastrzeżonym znakiem towarowym CP.

 

 

https://www.adbglobal.com/adbs-next-generation-graphyne2-wins-ibc-best-of-show-award-2016/

To chyba jednak Polsat czeka z updatem Evoboxa na soft Graphyne 2 od ADB, które poprawia swoje oprogramowanie z własnej inicjatywy.
Ciekawe co się zmieni.

 

Chyba żartujesz. ADB produkuje, a ktoś musiał za to zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej sądzę jednak, że czekacie na graphyne2, stąd obsuwa update.

----sam się wyedytowałem--- bo i tak by to usunięto.

 

user_experience01.jpg

Czy po update będzie możliwe wyświetlanie w prawym górnym rogu ekranu oprócz dnia i godziny także daty jak w tym obrazku? Obrazek jest z graphyne2.

Edytowane przez filolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie warto myśleć i dochodzić do faktów. Co ma być to będzie. jedno jest niemalże pewne. Nowy soft w tym tygodniu. I wtedy się przekonamy czy tu już wskoczy Graphyne2 czy będzie to rozwinięcie obecnego Graphyna. I najważniejsze jakie zmiany będą. Chyba, że jak to ostatnio bywało będzie poślizg. Jak w razie to nie wypali to taka malusia prośba, aby jednak @support dał znać jak będzie poślizg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi wyskoczyło: nieprawidłowa karta sprawdź instalację karty w dekoderze - błąd karty (14) (albo coś podobnego) na sundance channel. Po zmianie kanałów w przód i z powrotem wszystko wróciło do normy.

Co to w ogóle za błąd? Ma coś wspólnego z wachlowaniem karty do MR? Zaznaczę, że karta była używana do MR w czwartek i do tej chwili nie było żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma nic wspólnego z wersją oprogramowania.@cabott i @stefan85 Spróbujcie jeszcze wyłączyć na chwilę dekoder z gniazdka (tylko nie od razu,a po wyłączeni dekodera z pilota), wyjąć kartę i tak jak płytę CD przetrzeć chip karty koszulą. Jeśli to nie pomoże to zapewne poszło coś w czytniku karty w dekoderze i wtedy nic innego nie pozostaje jak wymienić dekoder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, chciałbym podzielić się swoimi uwagami dotyczącymi EVOBOX'a.

Korzystam z urządzenia od przeszło tygodnia, może to krótki czas, ale wystarczający aby coś o nim napisać. Instalacja, do której jest podłączony to czasza 80 cm z konwerterem GLOBO LQP-04H. Jakość: ~98%, Moc: ~88-92%, SNR: powyżej 14dB. Poprzednio na niej działał HD7000, bez najmniejszych problemów. Dekoder wizualnie średnio mi się podoba, kwestia gustu a o gustach... Okablowanie, do dekodera lecą 2 koncetryki od konwertera, od dekodera do TV leci HDMI oraz optyczny. Wielkiej różnicy w obrazie w porównaniu do HD7000 nie widzę - ustawiałem pomiędzy 1080i a 1080p, mój wzrok chyba nie jest aż tak czuły (TV to UE46F6400). Zdecydowanie na pozytyw, szybkość działania całego oprogramowania oraz menu/interfejs. Dźwięk zdecydowanie lepszy w porównaniu do poprzedniego dekodera (dodatkowo w ustawieniach dźwięku pozycja: Przestrzenny). Pilot, dobrze leży w dłoni. Niestety ale muszę z niego korzystać. Poprzedni dekoder mogłem skonfigurować z pilotem Smart Control od telewizora. Było to niezwykle wygodne bo cały zestaw operowałem 1 pilotem. Obecnie czasami muszę żonglować pilotami, jednak obecnie głównym kontrolerem stał się polsatowski. Mam nadzieję, że Samsung wyda, w którejś z kolejnych aktualizacji wsparcie dla EVOBOX'a. W sumie nie mam co narzekać, bo pilotem od dekodera po wciśnięciu ON/OFF włącza/wyłącza mi się TV, kino, dekoder. 

Nagrywanie działa, nie mordowałem dekodera, żeby nagrywać "10 pozycji na raz", ale na pewno działa nagrywanie jednego kanału, a oglądanie drugiego (mi tyle wystarczy). Przez tydzień skakania po kanałach miałem tylko jeden dziwny przypadek. Wszedłem na kanał, który nie był w moim abonamencie. Obraz był, dźwięk był, oraz informacja "tego kanału nie ma w Twoim abonamencie". Po przełączeniu na pozostałe kanały (nawet te, które były w abonamencie) widniał napis "tego kanału...". Wyłączenie dekodera nie pomagało. Dopiero po wyłączeniu i wyciągnięcie wtyczki zasilania. Obecnie ten problem ponownie nie wystąpił. To co mi się jeszcze nie podoba w tym EVOBOX'ie to czas uruchomienia samego urządzenia po całkowitym wyłączeniu. Trwa to długo, uważam, że za długo. Rozumiem, że jest to system operacyjny. Myślę, że wystarczyła by jakaś optymalizacja. Jeszcze jedna sprawa mi się przypomniała. Podłączenie do wifi. Programiści s[beep]zielili sprawę. Żeby to za każdym razem trzeba było wpisywać hasło do sieci, która była już podłączona :/ Jak również stabilność połączenia z wifi. W całym mieszkaniu mam bardzo dobre pokrycie sygnałem. Przy routerze jest 300Mbit, natomiast przy telewizorze 120-150Mbit. Sama przepustowość Internetu od operatora to do 100Mbit (TV trzyma stabilnie połączenie z wifi - filmy z YouTube w HD lecą bez przycinki). Jeżeli oczekiwana przez nas nowa wersja softu nie poprawi sprawy wifi, pokombinuję z przeniesieniem routera w inne miejsce, bądź zakupię adapter do routera i puszczę net po sieci energetycznej. Na razie to tylko pomysł ;)

 

Podsumowując, jestem z dekodera bardzo zadowolony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Pilot, dobrze leży w dłoni. Niestety ale muszę z niego korzystać. Poprzedni dekoder mogłem skonfigurować z pilotem Smart Control od telewizora. Było to niezwykle wygodne bo cały zestaw operowałem 1 pilotem. Obecnie czasami muszę żonglować pilotami, jednak obecnie głównym kontrolerem stał się polsatowski. Mam nadzieję, że Samsung wyda, w którejś z kolejnych aktualizacji wsparcie dla EVOBOX'a. W sumie nie mam co narzekać, bo pilotem od dekodera po wciśnięciu ON/OFF włącza/wyłącza mi się TV, kino, dekoder. 

 

Trochę to dziwne. Mam Samsunga UE48H6700SL  i pilot Smart Control działa z Evo genialnie, bez żadnych aktualizacji. Wybrałem chyba ustawienie 4 z istniejących polsatowskich i zaskoczyło. Nie wiem też o co chodzi z wpisywanie hasła do wifi, przez przeszło pól roku wykonałem je raz, na samym początku. A zdarzały się i nagle odcięcia prądu i też wyłączenia z gniazdka by podłączać inne urządzenia. Nigdy nie miałem z tym problemu.

Edytowane przez teddy58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie poza tym, że na początku miałem problemy z konfiguracją wi-fi działa bardzo dobrze. Pojawił się za to jeden problem dzisiaj. Na Evo nie mogę oglądać HBO GO pomimo, że zgodnie z umową mam go w abonamencie. Pojawia się komunikat , że nie mam wykupionego dostępu do HBO GO :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie w tym to w przyszłym :wink:


U mnie poza tym, że na początku miałem problemy z konfiguracją wi-fi działa bardzo dobrze. Pojawił się za to jeden problem dzisiaj. Na Evo nie mogę oglądać HBO GO pomimo, że zgodnie z umową mam go w abonamencie. Pojawia się komunikat , że nie mam wykupionego dostępu do HBO GO :(

To dzwoń na infolinię, przecież numer się nie zmienił.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pilotem uniwersalnym na serii H i dekoderami polsatu jest jeden problem, zamienione są przyciski return i exit (czy jak je tam zwał). Aby zadziałało wstecz trzeba przycisnąć guzik exit (lub na pilocie multimedialnym przytrzymać wstecz) a aby wyjść ze wszystkich opcji trzeba wcisnąć przycisk return (lub na pilocie multimedialnym przycisnąć krótko wstecz)

 

Tyle nie w temacie :)

 

A wracając do dekodera, będzie w tym tygodniu update czy data się przesunęła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne. Mam Samsunga UE48H6700SL  i pilot Smart Control działa z Evo genialnie, bez żadnych aktualizacji.

Na Samsung seria H pilot działa dobrze, ale jest zamienione RETURN(wstecz) z EXIT(wyjdź). Ponieważ jest to jeden klawisz działający na naciśnięcie lub przytrzymanie i działa odwrotnie niż w pozostałych funkcjach telewizora jest to mylące i denerwujące. Kontaktowałem się z Samsung Polska w tej sprawie, powiedzieli tylko, że przekażą to dalej.

Edytowane przez radar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...