Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@mac_latawiec

Taka konfiguracja wymaga wykorzystania pięciu wyjść konwertera, jeśli na Evoboksie chciałbyś nagrywać jeden kanał kodowany, a inny w tym samym czasie oglądać.

Przy konwerterze typu Quad i podpiętych do niego czterech dekoderach, na Evoboksie będzie możliwe nagrywanie tylko tego kanału, który aktualnie oglądamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jest tak z tym nagrywaniem. Jeśli inny kanał posiada te samo pasmo i polaryzacje, co kanał nagrywający to spokojnie można oglądać. Ale takich kanałów jest niewiele. Bo istnieją wtedy jakby 4 warianty. Np HBO2 ma te samo pasmo i polaryzacje, co HBO3, więc tu można jedno oglądać, a drugie nagrywać. Ale zwykłe HBO ma już inne pasmo i tutaj sztuczka nie zadziała. Potrzebne tutaj unicable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, o taką odpowiedż mi chodziło ( mam to samo w nc )

Czyli kolejne kłamstwo pani z APS z którą dziś rozmawiałem.

 

Możesz zastąpić dotychczasowy konwerter Quad takim Unicable SCR http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/unicable-scr/2054-konwerter-scr-gt-sat-s3scr4

Uzyskasz pełną funkcjonalność nagrywania w dekoderze Evobox oraz trzy sygnały do dekoderów Multiroom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy konwerterze typu Quad i podpiętych do niego czterech dekoderach, na Evoboksie będzie możliwe nagrywanie tylko tego kanału, który aktualnie oglądamy.

 

No bez przesady. W takiej konfiguracji nadal możesz na Evoboxie nagrywać równocześnie 3 kanały tyle, że muszą to być kanały dostępne w tej samej ćwiartce pasma, co kanał oglądany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, odpowiedziałem nie przeczytawszy jeszcze postu #3607 wojtkamedia2. Odpisywałem, gdy dotarłem do postu #3605, w którym  swojadroga potwierdził, że nie da się nagrywać nic oprócz oglądanego kanału.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@the cable guy

Noo, niestety. W przypadku Evobox'a nie ma możliwości zarchiwizowania sobie nagrań na jakimś innym nośniku. Tylko to, co na dysku dekodera. Jak dekoder albo dysk w nim padnie to oczywiście wszystkie nagrania znajdujące się dotychczas na nim przepadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czemu oni oszukują z tym, że w dysku mieści się aż 500 godzin programu SD. Ja nagrywam serial w SD ostatnio, co trwa ok. 1 godz. i każdy odcinek zabiera po 1%. To wychodzi, że tylko 100 godzin mogę nagrać.

 

Patrzę dzisiaj na jedną rzecz. Gdy otwieram opis programów (strzałka w dół) to pod nim loga są jakby bardziej przyciemnione. Owszen zawsze są takie ciemne, ale widać z przynajmniej 5 a teraz widzę tylko 3. Od czego to może być. Problem delikatny, ale jednak mnie zastanawia. To normalne?

Edytowane przez wojtekmedia2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem posiadaczem EVOBOXA.

Czy chcąc podłączyć go pod złote wyjście "unicable" jest szansa by dekoder odbierał kanały z Astry?
W nc+ miałem jeden kabel pod antenę standardową, a drugi pod monoblock i to działało.

 

Tutaj przy unicable drugie wejście ponoć jest nieaktywne, więc jak chcesz mieć również Astrę to musisz zrezygnować z możliwości nagrywania. Czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...