Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już przeczytałem i @wojtekmedia2 ma problem ze starym softem 1.5.2 , który jest zamiast 1.7.3. Pytanie tylko ile czasu miał poprzedni egzemplarz tego dekodera, bo jeśli miał go jeden dzień, to może niech poczeka kilka dni i aktualizacja sama pojawi mu się w EVOBOXie ;)

Edytowane przez kolos22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, niech to szlag. Wymieniłem dekoder w APS-ie i w kolejnym egzemplarzu to samo. Coś mi się zdaje, że cały magazyn mają z wadliwymi dekoderami, co nie znajdują aktualnej wersji oprogramowania. Nie da się to jakoś inaczej załatwić?

Spojnie poczekaj , ja dostałem 1.7.3 po 4 dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtekmedia2 Poczekaj na nowy soft. U mnie soft 1.8.5. pojawił się dzień później niż były zapowiedzi czyli we środę 08.07. To samo było z powrotem do wersji 1.7.3. , która pojawiła się w czwartek 9.07. po południu. Także wniosek z tego taki : lepiej poczekać kilka dni, może EVOBOX "złapie" aktualizację po kilku dniach. Poza tym nie wyłączaj dekodera z kontaktu na noc (no chyba , że będzie burza, to wtedy wyłącz)  :)

Edytowane przez kolos22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadlem sie z nc+,przez kilka dni korzystalem z uniwersalnego konwertera ale dzis zmienilem na unicable i roznica jest kolosalna.Teraz dopiero evobox pokazuje pazurki,mnostwo rzeczy ogladam z nagrania,wiec mozliwosc nagrywania 3 kanalow i ogladania jednego w tym samym czasie,na jednym kablu to jest strzal w dziesiatke.Jest dobrze ale oczywiscie mam pewne zastrzezenia,ktore juz wczesniej zostaly podkreslone: 

 

1) Brakuje przewijania x8 do przodu w nagraniach,o dziwo wstecz ta predkosc istnieje.

2) Powinna byc mozliwosc wyboru wyswietlania czasu nagrania,dla mnie akurat odtwarzanie wstecz a nie rosnąco jest nie do przyjecia...

3) Przyciskami kierunkowymi <> lub gora-dol,powinna byc opcja wyboru skoku czasowego np. 5min itp.,wiem,ze mozna to zrobic numerycznymi.

4) Wyswietlanie "kafelków" podgladu przy przewijaniu podczas ogladania nagranych audycji sportowych tez jest chore,nie znam wyniku koncowego np.mecz tenisa,a przewijam by ominac reklamy i sila rzeczy po oczach walą te kafelki po ktorych mozna sie zorientowac co sie dzieje bodaj 10-15 min do przodu,musze zakrywac ręką dolną część ekranu,żeby tego nie widziec.Tu tez trzeba miec mozliwosc wyboru!!!.

5) Przewijanie nagran i innych plikow musi miec forme "karuzeli",dookoła.

6) Wyswietlanie banera - swietnie ,ze jest taki duzy wybor ale jak dla mnie brakuje jeszcze jednej opcji: 1 sekunda lub mozliwosc calkowitego wylaczenia.  :wink:

7) Nie zawsze dziala wznowienie ogladania nagrania od przerwanego momentu,czesto jest tylko wybor od początku.

 

To tyle co na razie zauwazylem,oby kolejne wersje oprogramowania to uwzględniły. :-)

Edytowane przez Credens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Dziś mi znikło większość kanałów, czarny ekran. Przedwczoraj zmieniłem konwenter na unicable i wszystko śmigało. W multiroom na HD 7000 wszystko OK, tylko na Evobox tak jest. Przywrócenie do ustawień fabrycznych nic nie pomogło.
Jak wejdę w diagnostykę to na tych kanałach których brakuje siła sygnału jest zero a na tych co są jest 100%
np HBO jest a HBO 2 i 3 już nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Brakuje przewijania x8 do przodu w nagraniach,o dziwo wstecz ta predkosc istnieje.

2) Powinna byc mozliwosc wyboru wyswietlania czasu nagrania,dla mnie akurat odtwarzanie wstecz a nie rosnąco jest nie do przyjecia...

4) Wyswietlanie "kafelków" podgladu przy przewijaniu podczas ogladania nagranych audycji sportowych tez jest chore,nie znam wyniku koncowego np.mecz tenisa,a przewijam by ominac reklamy i sila rzeczy po oczach walą te kafelki po ktorych mozna sie zorientowac co sie dzieje bodaj 10-15 min do przodu,musze zakrywac ręką dolną część ekranu,żeby tego nie widziec.Tu tez trzeba miec mozliwosc wyboru!!!.

 

1) A nie ma powyżej, czyli 16x, 32x, 64x, 128x? Bo jak tak, to przejście na ten dekoder z Sagemcoma byłoby tragiczniejsze, niż na SC z Echostara, gdzie w Echostarze było 128x i dokładne informacje o kanale (częstotliwość, ID, etc.), a na SC jest tylko 64 i brak tych informacji...

2) O ludzie, to jeszcze gorzej, niż na SC, gdzie ten czas pokazuje...

4) Zerżnęli od telewizorów, brawo :lol2: Tylko ja na TV mam tylko przy zapauzowaniu materiału z pendrive'a, a nie jeszcze przy przewijaniu.

 

Z tą aktualizacją z tego, co tu czytam, to też niezłe jaja. :razz: Ale przynajmniej coś ma być, a nie jak z VODem na Sagemcomie na ten przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) A nie ma powyżej, czyli 16x, 32x, 64x, 128x? Bo jak tak, to przejście na ten dekoder z Sagemcoma byłoby tragiczniejsze, niż na SC z Echostara, gdzie w Echostarze było 128x i dokładne informacje o kanale (częstotliwość, ID, etc.), a na SC jest tylko 64 i brak tych informacji...

Są prędkości >>4...16,32 i 64 ale właśnie jest "dziura" i brakuje, nie wiedzieć czemu, x8.  :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dziś mi znikło większość kanałów, czarny ekran. Przedwczoraj zmieniłem konwenter na unicable i wszystko śmigało. W multiroom na HD 7000 wszystko OK, tylko na Evobox tak jest. Przywrócenie do ustawień fabrycznych nic nie pomogło.

Jak wejdę w diagnostykę to na tych kanałach których brakuje siła sygnału jest zero a na tych co są jest 100%

np HBO jest a HBO 2 i 3 już nie

Ja po przejściu z uniwersalnego na unicable i ponownej automatycznej reinstalacji nie miałem kanałów z jednego transpondera, dopiero ręczne wpisanie parametrów uzupełniło listę. Tu masz co i jak http://www.lyngsat.com/packages/Cyfrowy-Polsat.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są prędkości >>4...16,32 i 64 ale właśnie jest "dziura" i brakuje, nie wiedzieć czemu, x8.  :/

 

A mi brakuje 1,5x tak, jak w Mediabox nc+. :(  BTW, jak u was działa pilot? Najpierw sprawdzałem u ojca i on mówił, że to jest minus tego, bo trzeba celować w dekoder itp., no i czasami jak się go wyłączy to nie można go włączyć pilotem, tylko trzeba przyciskiem dekodera.

Zdziwiłem się, jak dostałem swój dekoder i nie trzeba celować w dekoder. Mogę sobie w ścianę celować i przełącza, zawsze mogę włączyć pilotem dekoder. Czyżby pilot był z[beep] w tym pierwszym przypadku? Wymienią go, czy trzeba cały dekoder? 

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą. Stosujemy też poprawnie znaki interpunkcyjne. Poprawiono fatalną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...