Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z USB dziala ale bez napisow,mam napisy z identyczna nazwa jak plik .srt - jakie kodowanie? UTF-8, WINDOWS-1250, ANSI? Moze jakos trzeba wlaczyc doczytywanie?

Z NAS-a nadal nie widze plikow - Folder jest pusty... - z tego co widze nie tylko ja mam taki problem - @Ikurant

Edytowane przez RniQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa u mnie na liście nagrań funkcja " znajdź podobne". Zawsze wraca do listy nagrań i niczego nie wyszukuje, tzn. wynikiem wyszukiwania jest sama lista nagrań.

Edytowane przez filolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, sprawdziłem z ciekawości na Evoboksie od moich rodziców, jak wygląda sytuacja z obsługą DLNA.

Dekoder ten "widzi" nasz serwer NAS, jednak po wejściu dalej, np. w Zdjęcia, Filmy itp. nie ma po prostu nic. Nie da się nawet wejść "głębiej". Nie ma żadnego pustego pola, czy coś, tylko w miejscu, gdzie na ekranie wyświetla się duża ikona folderu (np. Zdjęcia), po kliknięciu pilotem "OK" nie dzieje się nic.

Serwer NAS to Synology DS215j. Sprawdziłem to też przed chwilą na moim telewizorze, który też obsługuje DLNA i na nim wszystko śmiga. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie, czy macie w ogóle połączenie z siecią (np. próbując uruchomić HBO GO). Jeśli nie - spróbujcie ponownie przejść konfigurację sieci i wtedy sprawdzić DLNA. Po załadowaniu softu zauważyłem, że dekoder nie ma połączenia sieciowego mimo iż twierdzi inaczej i to może być wyjściowym problemem. U mnie DLNA wystartowało i widzę pliki udostępnione w Windows Media Playerze z PC oraz działają (mogę wrzucić wideo). Natomiast nie mam w tej chwili możliwości szybkiego zestawienia NAS... i już pewnie nie zdążę tak czy siak, bo idzie downgrade. Spróbuję odpiąć mojego Evoboxa z zasilania i sieci, ale jeśli już pobrał cichaczem, to i tak się pewnie cofnie. Downgrade na pewno nie jest bez powodu, tak więc ostrożnie z testowaniem, bo może faktycznie gdzieś jest jakiś błąd, może właśnie z DLNA, dlatego Wam nie zaskoczyło? Pewnie za jakiś czas poleci kolejny update, także luzik - jeśli ma być jakiś zonk, to lepiej poczekać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest problem a poprawne zachowanie. Jeśli nie korzystasz z zewnętrznego sprzętu audio DŹWIĘK ma być ustawiony na STEREO.

 

Korzystam z zewnętrznego amplitunera odtwarzającego DD5.1, jednak bardzo rzadko korzystam z jego pilota. Głośność dźwięku w 90% audycji (tych co mają tylko dźwięk stereo) regulowałem dotąd pilotem od dekodera, który i tak muszę używać, aby zmieniać kanały.  Tak to było dotychczas. Z nowym softem przy ustawieniach dekoder na "dźwięk przestrzenny" nawet gdy dany program idzie w stereo pilot do dekodera przestał umożliwiać sterowanie głośnością. To ewidentny błąd oprogramowania. Poprawcie to jak najszybciej!

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie zmiany w tym temacie. Teraz jest prawidłowo - zgodnie z udzielonymi wcześniej ustawienia Dźwięk=Przestrzenny ma być używana jeśli korzysta się z zewnętrznego urządzenia, które dekoduje dźwięk przestrzenny (np. kino domowe). Jeśli się takiego nie posiada i dekoder jest podłączony do TV, to prawidłową opcją ustawień dżwięku jest Stereo.

Wyjaśnienie techniczne:

Zgodnie ze standardem, jeśli dekodowaniem dźwięku DD zajmuje się dekoder, to wtedy regulacja jest w nim. Jeśli dekodowaniem dźwięku DD zajmuje się urządzenia zewnętrzne (np. zestaw kina domowego), to wtedy regulacja głośności jest w nim. Dekoder przy opcji Dźwięk=Przestrzenny przesyła dźwięk w postaci bitstream, bez dokonywania dekodowania. Co za tym idzie - nie ma możliwości zmiany głośności.

To był błąd zgłaszany przez użytkowników, który został naprawiony w nowej wersji oprogramowania, w poprzedniej wersji opcja działała nieprawidłowo, błędnie dekodując dżwięk po stronie dekodera, co powodowało, że w praktyce w określonych sytuacjach nie był przestrzenny.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem posiadaczem Evoboxa od niecałych dwóch tygodni, wymieniłem go za Sagem ESI-88 przy podpisywaniu nowej umowy, mam też dwa multiroomy na HD5500s.

Oto kilka moich spostrzeżeń co do działania dekodera i uwag po przeczytaniu ostatnich kilkudziesięciu stron postów.

1. Czas przełączania kanałów bardzo dobry (sygnał podaje konwerter Inwerto quad black premium), nie mierzyłem dokładnie ale pewnie niewiele ponad sekundę.

2. Dekoder jest cichy i się nie grzeje, chociaż czytałem że była część wadliwych egzemplarzy. Objawy cykania i grzania się miałem przy ESI-88. Tutaj rewelacja.

3. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest przejście w stan czuwania i nie przeszkadza mi dłuższe uruchamianie się dekodera po wzbudzeniu. I tu pytanie, można gdzieś ustawić po jakim czasie będzie przechodził w stan czuwania?

4. Co do poruszania się po menu to jeszcze się nie przyzwyczaiłem do menu ekranowego. Pewnie to kwestia czasu. Na pewno łatwiej się układało i sortowało listy ulubionych w dekoderach które wymieniłem na początku. Dodawanie programów do ulubionych jest ok, ale z sortowaniem ich to już więcej zabawy. Ja rozwiązałem sobie to tak, zrobiłem sobie listę kanałów i dodawałem wg pożądanej kolejności.

5. I żeby nie było za kolorowo to daję minus za jakość obrazu. Support odpisywał na podobne uwagi innych użytkowników na ten temat, że to subiektywne odczucie. Pozwolę się z tym nie zgodzić. Przy podłączonych różnych dekoderach, czyli ESI-88 czy HD5500s jakość była porównywalna, dodam że podłączałem do tego samego portu hdmi i tym samym kablem. W przypadku Evoboxa obraz jest jakby zamglony i mniej wyraźny, co szczególnie się rzuca w oczy na kanałach nie nadawanych w HD.

Może by ustawić to tak jak jest w HD5500s, to chyba jest też w pełni polsatowski dekoder i dlaczego nie skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań.

6. Mam propozycję dotyczącą obsługi pilota. Na chwilę obecną są niewykorzystane kolorowe przyciski, może dało by się do nich w przyszłości przypisywać własne skróty, np. wybrane rodzaje kanałów: sportowe, muzyczne itd.

 

Na chwilę obecną to tyle moich uwag. Do dokładniejszego zapoznawania się z dekoderem wrócę po Euro.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie zostało cofnięte z powodu, ponoć częstego zawieszania się dekoderów ( choć ja tego nie zauważyłem ). Wszystkie dekodery powrócą do starego 1.7.3 i po poprawieniu wersji 1.8.5 otrzymają ją ponownie. Ja miałem tylko raz mały problem z tym nowym softem, a mianowicie zniknął mi dźwięk. Musiałem dekoder wyłączyć z prądu i wszystko powróciło do normy.

Info z BOK - dzwoniłem do nich rano ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli powrót do przeszłości. Ja nie zauważyłem żadnych problemów. Jedyne co trzeba było zrobić to na nowo skonfigurować połączenie sieciowe.
Ale może jak się znalazły jakieś problemy z nowym softem to dobrym pomysłem był powrót do starego. Bo wkurzony kibic piłkarski to nic przyjemnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli powrót do przeszłości. Ja nie zauważyłem żadnych problemów. Jedyne co trzeba było zrobić to na nowo skonfigurować połączenie sieciowe.

Ale może jak się znalazły jakieś problemy z nowym softem to dobrym pomysłem był powrót do starego. Bo wkurzony kibic piłkarski to nic przyjemnego.

Gdzie konfigurowałeś połączenie, w EVO? Ja mam bezprzewodowe, i nie usmiecha mi sie wpisywanie od nowa hasla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...