Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozwiązała by bo to technicznie raczej  nie jest możliwe bez zmiany oprogramowania i pewnie tunera na inny model dostosowany do tej metody.

Kiedyś były stosowane podobne systemy nagrywania programów  VPS albo PDC nawet w polskiej TV najemnej. 

Jak już pisałem operatorzy mają takie funkcje ale tylko w dekoderach z usługą nPVR  czyli nie nagrasz programu na dysk i tylko niektóre programy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Adam 64 napisał(a):

 

 

Rozwiązała by mi sprawę  bieżąca korekta EPG, bo większość nagrywam przez nagraj sezon także automatycznie by się to nagrywało. Bo teraz słabo to wychodzi w ostatnich odcinkach na FX brakowało blisko połowę programu.

 

Jeszcze ktoś musi taką aktualizacje wygenerować, a to jest rola nadawcy/właściciela kanału .

Nie jest to możliwe technicznie i organizacyjnie, ramówki są często ustalane z miesięcznym wyprzedzeniem i zmiany na cito są niemożliwe do aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Support458 Bardzo dziękuję za odpowiedź. Szkoda ze nie da się tego zrobić trudno.

A mam jeszcze inne pytanie jak teraz sprawdź moc sygnału na poszczególnych podnośnych konwertera bo po jednej z ostatnich aktualizacji funkcja ta został wyłączona.  Przed aktualizacją naciskało się inf na kilka sekund wyskakiwała siła na właśnie używanej podnośnej a następnie naciskało się ponownie inf i wyskakiwała tabelka z mocą sygnału na poszczególnych podnośnych. Czy jest jakiś nowy skrót do tego.

Ta obcja była bardzo pomocna przy sprawdzaniu konwertera a także kabla przyłączeniowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2024 o 12:53, support458 napisał(a):

 

Jeszcze ktoś musi taką aktualizacje wygenerować, a to jest rola nadawcy/właściciela kanału .

Nie jest to możliwe technicznie i organizacyjnie, ramówki są często ustalane z miesięcznym wyprzedzeniem i zmiany na cito są niemożliwe do aktualizacji.

Co tu marzyć o takich działaniach wobec dekodera skoro Polsat na własnych kanałach np. Polsat Play i nie tylko opóźniać start nawet o kilkanaście minut bo najważniejsze jest wyemitowanie po raz setny tych samych [beep]skich reklam.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Adam 64 napisał(a):

 

Ta obcja była bardzo pomocna przy sprawdzaniu konwertera a także kabla przyłączeniowego

Po co sprawdzać na wszystkich skoro sprawdzenie tylko  jednego to już świadczy o prawidłowym montażu.  

Konwerter ustawia się i stroi  miernikiem a nie pudełkiem zwanym dekoderem który z mierzeniem poziomów sygnału nie ma nic wspólnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kunami na dachu czasami mi się dobierają do kabla i może któraś podnośna nie chodzić . Już kilka razy wymieniałem kabel a tak szybko można sprawdzić bez ingerencji iw instalacje 

7 godzin temu, Adam 64 napisał(a):

 

A mam jeszcze inne pytanie jak teraz sprawdź moc sygnału na poszczególnych podnośnych konwertera bo po jednej z ostatnich aktualizacji funkcja ta został wyłączona.  Przed aktualizacją naciskało się inf na kilka sekund wyskakiwała siła na właśnie używanej podnośnej a następnie naciskało się ponownie inf i wyskakiwała tabelka z mocą sygnału na poszczególnych podnośnych. Czy jest jakiś nowy skrót do tego.

Ta obcja była bardzo pomocna przy sprawdzaniu konwertera a także kabla przyłączeniowego

 

Przepraszam kombinacja jednak działa tylko za drugim razem trzeba nacisnąć kierunkowy w dół albo w góre i pojawi się tabela z wszystkimi podnośnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się dobierze kuna do kabla to nic potem nie działa. Albo masz sygnał albo go nie masz dla wszystkich. 

Przecież kuna wybiórczo nie wygryzie ci konkretnej nośnej no chyba że to jakiś specjalny gatunek z miernikiem w zębach, potrafiący tak gryź by wytłumić  określone pasmo.  😛 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam 64Na te gadziny nie pozostanie ci inne wyjście jak tylko przepuścić kabel przez metalowe rurki bo wszystko inne przegryzą jak masełko.

Kilka metrów 0.5' , kilka kolanek i tam gdzie one buszują sprawę załatwi- tylko to przychodzi mi do głowy i pewnie bym tak zrobił gdyby mnie to spotkało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie działa nie działa nie do końca jest tak czasami działają dwie podnośne a dwie nie jak kuna go nadgryzie trochę. A co do rurki dobry pomysł dzięki Panowie. Spróbuje z tym że mam bardzo blisko około100m nadajnik TV chyba 20 KW i może to jakoś siać na instalację. Ale chociaż jakbym zabezpieczył najbardziej narażony odcinek to powinno być super. 

Edytowane przez Adam 64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działanie podnośnych nie jest zależne od obioru.  Już ci pisałem kuna nie ma wpływu na odbiór chyba że to jakiś kuna-amator z miernikiem w zębach że potrafi dokładnie wyciąć z odbioru konkretną częstotliwość. :P

 

 Logika tunera zwykle bierze pod uwagę listę programów i program który w danym momencie używasz. Jeśli masz  po  kolei kilka programów z jednego transpondera to reszta nie jest brana pod uwagę  czyli "znika" z odbioru bo tuner nie potrzebuje używać wszystkich głowic/demodulatorów  do odbioru.  

Inne SCR są używane tylko do funkcji FCC czyli szybkiego przełączania kanałów i niczego więcej poza chyba nagrywaniem. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Ktosiu napisał(a):

 

Inne SCR są używane tylko do funkcji FCC czyli szybkiego przełączania kanałów i niczego więcej poza chyba nagrywaniem. 

 

W teorii odnośnie kabla  bywa tak jak piszesz a praktyce nieco inaczej, nie pisałbym gdybym sam tego nie doświadczył kilkukrotnie. No właśnie a ja w zasadzie wszystko nagrywam czasami na wszystkich dostępnych podnośnych  jednocześnie.  i zdarzyło mi się że któryś program się nie nagrał tzn nagrał ale był nieczytelny czarny ekran a później się okazało że jedna albo dwie podnośne nie działały przez uszkodzony kabel.

Edytowane przez Adam 64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w dekoderze Evobox PVR w przypadku konwertera Unicable II można sprawdzić odbiór sygnału na wszystkich częstotliwościach jednocześnie.

W tym celu podczas oglądania kanału tv naciskamy i trzymamy na pilocie przycisk "i" opis, aż do momentu pojawienie się ekranu "Informacji o sygnale".

Podczas wyświetlania tego ekranu naciskamy 1-2s na pilocie przycisk "strzałka w dół". Pojawi się ekran pokazujący sygnał odbierany na każdym tunerze.

  • Dzięki 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Support458 z pytaniem wg Kurier Sat wczoraj 3.06 o godzinie 16 zmieniono na transponderze 11278 V FEC z 3/4 na 5/6, czy ta zmiana doszła do skutku, bo u mnie dalej w inf Evoboxa PVR jest 3/4 czy to po prostu odbiornik źle podaje ?

Edytowane przez Adam 64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, support458 napisał(a):

Odbiornik potrafi sam automatycznie dopasować FEC, wyświetlane cyferki akurat nie mają znaczenia dla odbioru.

Po pobraniu danych NIT w nocy cyferki opisujące tp powinny zostać zaktualizowane.

Czyli to na razie na odbiorniku jest błędne FEC. Jak na razie dalej u mnie jest 3/4, wyłączałem też odbiornik z sieci nawet przed chwilą. Ale nie w tym problem, otóż nagrywam cyklicznie 4 programy na National Geographic i stąd moje pytanie.  Gdyż obawiam się że przy zmianie paramentów transpondera programy przestaną się nagrywać  Podobną sytuacją miałem jakiś czas temu i wprowadzałem nagrywanie cykliczne od nowa dlatego teraz trzymam rękę na pulsie, żeby znów nie stracić kilku nagrań. No nic trzeba będzie jeszcze jakiś czas sprawdzać aż dane FEC się uaktualnią.

Edytowane przez Adam 64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2024 o 10:58, Jakub1212 napisał(a):

Rozumiem, że radio satelitarne nie jest wyłączone? W jaki sposób można je uruchomić na dekoderze po aktualizacji oprogramowania? W menu zniknęło Radio zarówno internetowe jak i satelitarne.

U mnie to samo. Zniknęły oba radia. Poza tym Radio Nowy Świat nigdy nie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2024 o 18:38, Ktosiu napisał(a):

Działanie podnośnych nie jest zależne od obioru.  Już ci pisałem kuna nie ma wpływu na odbiór chyba że to jakiś kuna-amator z miernikiem w zębach że potrafi dokładnie wyciąć z odbioru konkretną częstotliwość. :P

 

 Logika tunera zwykle bierze pod uwagę listę programów i program który w danym momencie używasz. Jeśli masz  po  kolei kilka programów z jednego transpondera to reszta nie jest brana pod uwagę  czyli "znika" z odbioru bo tuner nie potrzebuje używać wszystkich głowic/demodulatorów  do odbioru.  

Inne SCR są używane tylko do funkcji FCC czyli szybkiego przełączania kanałów i niczego więcej poza chyba nagrywaniem. 

 

Nie masz wiedzy jak działa oprogramowanie dekodera Evobox PVR nie udawaj eksperta.

 

4 godziny temu, prezestomek napisał(a):

U mnie to samo. Zniknęły oba radia. Poza tym Radio Nowy Świat nigdy nie działało.

 

Wybrane kanały radiowe są dostępne na liście kanałów Wszystkie.

Edytowane przez support458
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zły wynik, masz zbyt długi kabel albo uszkodzone np. połączenie kabla lub/i konwerter. Siła sygnału powinna być powyżej 60 %.

Jakość może być na poziomie sygnału 100% nawet przy tak niskim poziomie sygnału, ale na pewno nie na wszystkich kanałach i nie w każdej sytuacji.

Niski poziom sygnału może być przyczyną losowych zakłóceń sygnału i obrazu.

Odbierany przez dekoder sygnał staje się wrażliwy na zakłócenia zewnętrzne i gwałtowne zmiany pogody.

Sprawdź jakie masz parametry na kanale BBC Brit k.101 i TVN k.8

Polecam

 

 

Edytowane przez support458
  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...