Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Koprywa napisał:

Przy oglądaniu TV, od czasu do czasu po przełączeniu na inny kanał po chwili obraz gaśnie (brak wizji i dźwięku) na jakieś 2s i po tym wszystko wraca do normy. Niby nic ale jednak irytuje.

Prośba o pomoc.

U mnie też, tak w sumie to nie wiedziałem, kto jest winowajcą TV czy dekoder a teraz już nie mam wątpliwości.

Czyli kolejny babol w sofcie:/

 

@patryszq Owszem- jeśli choć pozwolą własny dysk w niego włożyć skoro samych ich nie stać bo ja chmury to lubię gdy są zbyt dokuczliwe upały.

Edytowane przez OlafS
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, tą przypadłość z zanikającym na chwilę obrazem i dźwiękiem zauważyłem już jakiś czas temu (nie jestem pewien, czy te objawy nie występowały też w poprzednim sofcie), ale jakoś specjalnie nie zwracałem na to uwagi, ponieważ nie byłem pewien co może być przyczyną, myślałem że to tylko u mnie, a teraz wiem, że to "globalny" problem naszego dekoderka. Zresztą nie pierwszy i nie ostatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2022 o 14:28, Koprywa napisał:

Czy spotkaliście się z poniższym i ewentualnie jak to wyeliminować, jak sobie z tym poradzić?

U mnie czasem zaraz po włączeniu dekodera coś takiego się dzieje, ale sporadycznie.

W dniu 18.09.2022 o 15:02, patryszq napisał:

Czas przejść na PB4K

I automatycznie pozbyć się możliwości nagrywania czego się chce... Marna porada.

Do czasu udostępnienia możliwości instalacji dysków, to dla mnie te dekodery są bieda wersją w porównaniu do PVR

W dniu 18.09.2022 o 21:48, OlafS napisał:

Czyli kolejny babol w sofcie:/

Mam wrażenie, że to może być związane z HDD, rozpoczęciem nagrywania, bo przecież dekoder nagrywa wszystko co jest odtwarzane do 2h wstecz. U mnie problem występuje na dekoderach (już kilka wymieniłem z powodu wyeksploatowanego dysku) na których dysk dokonywał żywota.

12 godzin temu, jazuch napisał:

zauważyłem już jakiś czas temu (nie jestem pewien, czy te objawy nie występowały też w poprzednim sofcie)

Występuje od dawna. Kilka lat temu zaraz po zakupie OLEDa zobaczyłem to pierwszy raz, myślałem, że mi TV padł, więc pamiętam to dokładnie.

Edytowane przez jacekgothic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jacekgothic napisał:

........

Występuje od dawna. Kilka lat temu zaraz po zakupie OLEDa zobaczyłem to pierwszy raz, myślałem, że mi TV padł, więc pamiętam to dokładnie.

 

Babol powstał po ostatniej aktualizacji w paru wcześniejszych softach go nie było. Owszem występował parę lat temu . Ale nie uważam żeby był jakoś szczególnie kłopotliwy. Wolę tego babola niż poprzednie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jacekgothic napisał:

Mam wrażenie, że to może być związane z HDD, rozpoczęciem nagrywania, bo przecież dekoder nagrywa wszystko co jest odtwarzane do 2h wstecz. U mnie problem występuje na dekoderach (już kilka wymieniłem z powodu wyeksploatowanego dysku) na których dysk dokonywał żywota.

Wydaje mi się, że nie to jest problemem bo podobny babol jak to nazywacie występuje na dekoderze EVOBOX który mam w Netii do IPTV. Czasami potrafi wszystko zniknąć na 2-3 sekundy i dopiero kanał się włącza. Tam dysku nie ma więc to pewnie problem jest w sofcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry,

planuję przesiadkę na CP i Evobox po tym, jak Canal+ uniemożliwił nagrywanie po timerze (np. konkretnej audycji 5 lub 7 razy w tygodniu). Potwierdźcie proszę, czy to dobry pomysł i z zaprogramowaniem kilku takich nagrań nie będę miał kłopotu?
I drugie pytanie - mam instalację Unicable, jak rozumiem ten dekoder również pod tym względem da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kubek1984 napisał:

A już myślałem, że TV mi pada :P Problem z cofaniem i restartem zniknął, ale pojawił się problem ze znikającym obrazem .. Gdy obraz zniknie to nie ma możliwości już cofnąć materiału do momentu sprzed zniknięcia obrazu. Też tak macie ??

 

Mnie obraz znika jakieś 10 do 20 sekund po włączeniu odbiornika później już nie. Także nie rozumiem chcesz cofać te 20 sekund bo tylko taka zawsze była możliwość. 

A w ogóle problem zniknięcia obrazu na 2 sekundy po włączeniu odbiornika uważam za błahy

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, finch_wwa napisał:

Dobry,

planuję przesiadkę na CP i Evobox po tym, jak Canal+ uniemożliwił nagrywanie po timerze (np. konkretnej audycji 5 lub 7 razy w tygodniu). Potwierdźcie proszę, czy to dobry pomysł i z zaprogramowaniem kilku takich nagrań nie będę miał kłopotu?
I drugie pytanie - mam instalację Unicable, jak rozumiem ten dekoder również pod tym względem da radę?

Próbuj w salonach CP/PB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jest jakiś problem z dostępnością sprzętu? Mi w jednym z punktów w Warszawie konsultantów demonstrował nówkę z pudełka. 

Prośba jednak o odpowiedź od użytkowników na poprzednio zadane pytania: czy z zaprogramowaniem kilku nagrań według harmonogramu nie będę miał kłopotu?
I drugie pytanie - mam instalację Unicable, jak rozumiem ten dekoder również pod tym względem da radę? (Oglądanie +nagrywanie 2-3 kanałów jednocześnie)

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem pewną zmianę po.ostatniej funkcjonalności a mianowicie naprawiono chyba błąd z brakiem zmiany parametrów danego kanału na listach ulubionych. 

Co do pytań to powiem że z zaprogramowaniem kulju nagrań według harmonogramu nie ma problemu. Jedyny problem jest tylko po stronie czasu rozpoczęcia i zakończenia programu przez stacje telewizyjną. Unicable jest w ustawieniach dekodera więc i tu nie ma problemu wystarczy tylko mieć dobrą instalacje bo złej można nagrać jeden kanał i oglądać tylko te wybrane. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, OlafS napisał:

Dla jednych błahy dla innych wk:censored: - ja należę do tych drugich:/😡😉

 

Z tego co rozumiem wolisz brak epg albo brak możliwości cofnięcia programu.

W porywaniu z przednimi błędami uważam że znikanie na 2 sekundy obrazu zaraz po włączeniu odbiornika jest błahy. A może w zamian wolisz jeszcze bardziej wk:censored: błąd 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, finch_wwa napisał:

problem z dostępnością sprzętu?

Sprzęt jest, ale z wymian na nowszy dekoder 4K, rozwiązanych umów, wymian serwisowych...

 

21 godzin temu, finch_wwa napisał:

konsultantów demonstrował nówkę z pudełka

Nie "nówkę", tylko refuba (nowa obudowa, stare bebechy + HDD zapewne po formacie).

 

21 godzin temu, finch_wwa napisał:

czy z zaprogramowaniem kilku nagrań według harmonogramu nie będę miał kłopotu?

Nie.

 

21 godzin temu, finch_wwa napisał:

dekoder również pod tym względem da radę?

Tak.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2022 o 21:48, OlafS napisał:

U mnie też, tak w sumie to nie wiedziałem, kto jest winowajcą TV czy dekoder a teraz już nie mam wątpliwości.

Czyli kolejny babol w sofcie:/

 

@patryszq

Ja również mam ten problem, od jakiegoś miesiąca z okładem.😠 Myślałem że to usterka konwertera, ale widzę że wielu forumowiczów, boryka się z tym problemem. Oby tylko to szybko poprawili, w kolejnej wersji oprogramowania. Tylko chciałem dopytać czy u was to się dzieje zawsze tylko po zmianie kanału? Bo u mnie czasem dłuższą chwilę oglądam kanał, i obraz znika na dwie sekundy.🤔🤨😐 Dzwoniłem do działu technicznego, to mi konsultantka kazała, podać siłę i jakość sygnału. Obie wartości oscylowały w granicach 58 do 61, więc stwierdziła, że winna może być moja instalacja antenowa, i jeżeli regulacja nie pomoże, to wymiana dekodera.😐

Edytowane przez BizzareX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BizzareX napisał:

Bo u mnie czasem dłuższą chwilę oglądam kanał, i obraz znika na dwie sekundy.🤔🤨😐 Dzwoniłem do działu technicznego, to mi konsultantka kazała, podać siłę i jakość sygnału. Obie wartości oscylowały w granicach 58 do 61, więc stwierdziła, że winna może być moja instalacja antenowa, i jeżeli regulacja nie pomoże, to wymiana dekodera.😐

Zgadza się, u mnie takie zaniki zdarzają się sporadycznie podczas oglądania programów i nieraz po przełączeniu z kanału na kanał.

Parametry odbioru, czyli siła i jakość sygnału ciut niskie - proponuję ustawić antenę za pomocą profesionalnego sprzętu. U mnie te parametry oscylują w granicach 90% - 100% - antena o średnicy 90 cm, konwerter UNICABLE OPTICUM.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, BizzareX napisał:

Bo u mnie czasem dłuższą chwilę oglądam kanał, i obraz znika na dwie sekundy.🤔🤨😐 Dzwoniłem do działu technicznego, to mi konsultantka kazała, podać siłę i jakość sygnału. Obie wartości oscylowały w granicach 58 do 61, więc stwierdziła, że winna może być moja instalacja antenowa, i jeżeli regulacja nie pomoże, to wymiana dekodera.😐

U mnie tak samo

A czego się spodziewałeś po odpowiedzi konsultantki :?:😁

Ale sygnał mógłbyś mieć trochę lepszy.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to rzeczywiście, antenę trzeba będzie skorygować przy okazji. Tylko mnie zastanawia, że u mnie te zaniki,pojawiają od około półtora miesiąca, czyli od czasu  jak chyba zmieniali soft. Wcześniej antena nie przeszkadzała.  Kiedy powiedziałem konsultantce, że wiele osób na forach, zgłasza podobne problemy, poradziła abym nie sugerował się opinią innych.😁 

Edytowane przez BizzareX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze to od kiedy robią się te numery to nie pamiętam, ale to może być podobny okres.

Dziś zauważyłem że dwa razy po zmianie kanału zrobił się czarny.

 

 

EDIT 01.10.2022

Odkryłem coś nowego ze znikającym obrazem- otóż oglądałem kwalifikacje F1, zrobili  przerwę po Q1 więc włączyłem podgląd i zmieniłem kanał, obraz znów zrobił się czarny, ale na podglądzie cały czas obraz był.

Wychodziłoby że jest jakiś błąd na przesyle do TV "głównego" włączonego kanału.

Edytowane przez OlafS
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tydzien temu przed wyjazdem na urlop wylaczyle wszystkie urzadzenia elektroniczne z gniazdka (tak robie przed kazdym dluzszym wyjazdem). Po powrocie okazlo sie, ze wszystkie zaprogramowane kanaly i listy kanalow zniknely. Ustawienia dekodera byly w porzadku. Czyzby padla bateria podtrzymujaca pamiec dekodera? Jak ja ewentualnieo wymienic. Wczesniej nic mi sie takiego nie zdarzalo. Moj Evoboc PVR ma ponad 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...