Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od rana dekoder pobiera aktualizację i każdy z 4 kroków jest zakończony niepowodzeniem..

W dniu 9.12.2021 o 09:11, _Kaczy napisał:

U mnie też wczoraj Evobox ześwirował.

Aktualizację miałem jakiś czas temu - chyba jeszcze w listopadzie.

 

Wczoraj nagle w ciągu oglądania pojawił się czarny ekran. Zero reakcji na pilota.
Odłączenie od prądu pomogło na chwilę. Po 5 sekundach od uruchomienia znów czarny ekran. Po  minucie dekoder sam się resetował. I tak z 5-6 razy.

 

A później taka akcja - po której wszystko wróciło do normy.

 

TyOzRdm.jpg

 

MMq24Sj.jpg

 

Nizj4s1.jpg

 

qKDDWgH.jpg

 

qLwwILl.jpg

 

 

Czy po tych 6 razach zadziałało? Bo u mnie nic. Martwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2022 o 16:15, prezestomek napisał:

Od rana dekoder pobiera aktualizację i każdy z 4 kroków jest zakończony niepowodzeniem..

Czy po tych 6 razach zadziałało? Bo u mnie nic. Martwy.

U mnie normalnie się zaktualizował i narazie działa, co się martwisz (chyba że miałeś ulubioną listę kanałów to faktycznie jest problem), wymień go na nowy w punkcie, pewnie układy pamięci szwankują..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2022 o 17:57, Kris5112 napisał:

To sknocone EPG jest od chwili gdy do spisu kanałów dodano grupy tematyczne i powielono kanały - tylko po co to zrobiono ?

Czy ktoś z tego korzysta ? Wystarczy wrócić do starej wersji spisu kanałów. Czy ktoś jeszcze w CP logicznie myśli - chyba nie.

Moim zdaniem te rozwiązanie nie jest złe bo daje większą ilość miejsca na nowe kanały. Problem tylko jest w tym że Polsat Box po pierwsze nie zmienił też zapchanego sektora 1-200. Przez co można by uniknąć błędu z kulejącym EPG jak i brakiem przestrzeni na nowe kanały w tamtym rejonie. Wystarczy bowiem że kanały 1-200 zajmą tylko stacje DVB-T2, Ogólne, rozrywkowe i informacyjne zaś pozycje 900-998 polskie kanały FTA, zagraniczne kanały FTA i testy. Przez to abonenci nie będą uważać obszar 200+ za strefę testową. 

Co do sknoconego EPG to zastanawia mnie na których pozycjach jest ten błąd bo gdy próbowałem wgrać od nowa listę kanałów to bug pojawił się na pozycjach 197 i 198. 

 

16 godzin temu, OlafS napisał:

Jak nic- to przez te notorycznie zmieniane listy kanałów, już zgłupiał pod który numer ma przesyłać sygnał :!:;)

Coś w tym może być bo miałem problemy z sygnałem przed tym gdy konwerter abdykował. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2022 o 17:45, OlafS napisał:

Jak nic- to przez te notorycznie zmieniane listy kanałów, już zgłupiał pod który numer ma przesyłać sygnał :!:;)

Nawet nie wiem jak zmieniać listę kanałów :D

najbardziej szkoda bajek dla dziecka oraz starych filmów nieobejrzanych. Jest opcja zgrać to jakoś z dysku starego dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś wyjaśnić mi co jest przyczyną tego że na liście ulubionych dwie pozycje są niewidoczne czyli że na przykład po pozycji 196 jest 199? Polsat Box chyba ten problem przerósł bo na ICOK napisał mi że u niego po wgraniu ponad 280 pozycji problemu nie ma a tymczasem on jest i nie wiadomo czym on jest spowodowany.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestal komus dzialac hdmi cec ?

Wnerwie mnie wlaczanie tv i dekodera osobno.

Przewod hdmi wykluczam, bo zmiana na inny nie pomogla. Dzialalo i z dnia na dzien przestalo.

Czasem przy wlaczaniu tv pokazuje sie caly fioletowy obraz po czym wskakuje normalnie obraz z dekodera.

 

Natomiast dekoder poprawnie wylacza tv. Ale jiz go nie odpali tylko uruchomi sie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestal komus dzialac hdmi cec ?
Wnerwie mnie wlaczanie tv i dekodera osobno.
Przewod hdmi wykluczam, bo zmiana na inny nie pomogla. Dzialalo i z dnia na dzien przestalo.
Czasem przy wlaczaniu tv pokazuje sie caly fioletowy obraz po czym wskakuje normalnie obraz z dekodera.
 
Natomiast dekoder poprawnie wylacza tv. Ale jiz go nie odpali tylko uruchomi sie sam.
Tak u mnie jest to od weekendu cec zanikł. Włanczam i wyłanczam tv osobno

Edit dzis juz działa

Błędy w pisowni sponsoruje Tapatalk.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nasze dekodery stały się już leciwe, mój ma dobrych kilka lat. Zaczęły występować w nim wszystkie bolączki opisywane przez Was: samoistne resetowanie, znikanie części epg, problemy z cec itp. Mogliby pomyśleć o systematycznym wymienianiu na nowe, ale to ogromny koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z dekoderem EVO BOX PVR wróciłem do ustawień fabrycznych i nie mogę przejść pierwszej instalacji podłącznie jednym kablem
https://iv.pl/image/2.GIoDWPD

https://iv.pl/image/3.GIoDdze

Jak widać sygnał jest ale niestety dekoder nie może znaleść zadnych kanałów. 
Gdzie szukać problemu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...