Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

PIP masz w podglądzie kanału w menu KANAŁY TV. Będzie dział ale przy konwerterze Unicable lub instalacji antenowej dwuprzewodowej.


Oprogramowanie 1.9.3 ,dekoder podłączony do internetu,dalej występują braki w EPG.

Jaki kanał, pozycja na liście?

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji i jakość i inne funkcje liczą się i jestem z nich zadowolony. Jednak "Obsługa technologi PiP" jest umieszczona w instrukcji i opisach Evo od samego początku. Uczciwie mówiąc inaczej wyobrażałem sobie tę funkcję i dlatego moje pytanie. Ten Niby PiP w podglądzie to nie jest to, żeby nie powiedzieć żenujący.

Masz dużo postów, to pewnie czytałeś te ok 150-tego i tam sporo użytkowników o tym pisało.

OK stu pięćdziesiątej strony oczywiście.

Edytowane przez fred12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da radę zmienić kolejność kanałów w ulubionych ,ułożyłem listę ale kilka kanałów chciałbym przesunąć

Tak, Niebieski przycisk, opcje, kolejność, wybierasz kanał ciągniesz a jak wybierzesz to zatrzymujesz się na właściwym numerze i potwierdzasz . W nowym sofcie funkcja ta jest uproszczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zrozumcie PIP pełni tu funkcję pomocniczą. Ja używam go przy tenisie. Jak są dwa turnieje o tej samej porze. Na przykład, sprawdzam czy na drugim turnieju zaczął się na który czekałem. I nie muszę przełączać.

No i właśnie o tę pomocniczą funkcję chodzi. Nie tylko na kanałach sportowych, również w oczekiwaniu na jakikolwiek inny program. Nie będę rozwijał, kto zainteresowany wie o co chodzi. Wolałbym usłyszeć czy poprawienie tej niedogodności jest brane pod uwagę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podłączony dekoder po wifi a serwer DLNA po kablu, wszytsko działa. Jeśli jest jakiś problem to w konfiguracji routera lub wi-fi ap. Trzeba w konfiguracji routera sprawdzić opcje izolacji wi-fi od sieci lokalnej.

Jeśli ktoś ma problem w działaniu DLNA przy podłączaniu dekodera po wi-fi, niech podaje model routera. Być może jest jakiś problem u konkretnego producenta np TP-Link

.

TP-Link TL-WR841N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zaktualizować soft routera http://www.tp-link.com.pl/download/TL-WR841N.html


No i właśnie o tę pomocniczą funkcję chodzi. Nie tylko na kanałach sportowych, również w oczekiwaniu na jakikolwiek inny program. Nie będę rozwijał, kto zainteresowany wie o co chodzi. Wolałbym usłyszeć czy poprawienie tej niedogodności jest brane pod uwagę? 

Jest brane i na tym zakończmy dyskusje o PIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja niestety nadal nie umiem zmusić by evobox zaczął odtwarzać cokolwiek przez dlna. Testuję Serviio jak i Universal Media Server. Czasami dekoder widzi jakiś serwer (ale więcej nie widzi żadnego niż widzi jakiś i nie ma przy tym żadnej prawidłowości), ale i tak nie da się do niego wejść (czy to serviio czy universal). Pojawia się "pasek" ładowania, trochę mieli i na tym koniec. Sprawdziłem na telefonie instalując pierwszy z brzegu klient DLNA i telefon od razu widzi 4 serwery (windowsowy, serviio, universal i plex) i do każdego bez problemu można wejść i wszystko odtwarzać. Oczywiście telefon, laptop i evobox są w tej samej sieci wi-fi. Router to Asus DSL-N55U.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze chciałbym wrócić do licznika czasu odtwarzania który pokazuje teraz czas od początku.  OK większość wygrała chociaż mnie tamten sposób wyświetlania bardziej  odpowiadał bo na przykład nie oglądam filmów z reklamami i nie potrzebuję żadnej  funkcji przewijania czy przeskakiwania reklam. Dla mnie jest ważne żeby jednym rzutem oka można było zobaczyć ile jeszcze czasu do końca programu pozostało. Proponuję więc dodać funkcję Pokazuj czas od początku lub Pokazuj czas do końca. Wielu moich znajomych jest zawiedzionych tą zmianą więc postanowiłem wtrącić trzy grosze do dyskusji. :hello:  

Edytowane przez Barti
Nie KRZYCZYMY na forum. Istnieją inne formy wyróżnienia fragmentu tekstu. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem miałem okazję "potestować" w Evoboksie używanym u mnie na dole w salonie działanie funkcji DLNA. :)

Posiadam serwer plików (NAS) marki Synology (model DS215j).

Z początku było tak, że Evobox "widział" mój serwer (pojawiał się on w widoku w "Moje pliki" w Evoboksie), ale nie dało się wejść "głębiej". Tak, jakby Evobox nie miał dostępu do serwera. Podejrzenie moje okazało się słuszne. Serwer NAS Synology ma jeszcze coś takiego, jak funkcję udostępniania treści przez DLNA ściśle określonym urządzeniom. Sprawdziłem to w panelu administracyjnym mojego serwera i okazało się, że faktycznie Evobox nie jest tam oznaczony jako dozwolone urządzenie DLNA. Włączyłem na serwerze udostępnianie treści DLNA również dla Evoboksa i od tej pory wszystko śmiga elegancko. :)

 

Tak więc, mała wskazówka dla posiadaczy Evoboksa i serwera marki Synology:

Na wstępie należy upewnić się, czy pakiet "Serwer Multimediów" mamy zainstalowany na naszym serwerze. Jeśli nie to go wpierw instalujemy. Jeśli jest już zainstalowany to:

W systemie DSM serwera wchodzimy kolejno: Serwer multimediów -> po lewej stronie zakładka Zgodność DMA i na dole odfajkowujemy opcję Ogranicz dostęp do Serwera multimediów nowo wykrywanym urządzeniom UPnP/DLNA, jeśli jest zaznaczona. Wtedy ograniczenia dostępu do treści DLNA na serwerze zostaną całkowicie wyłączone. Jeśli jednak chcemy je zachować to pozostawiamy tę opcję zaznaczoną i klikamy niżej na przycisk Lista urządzeń, po czym na liście odnajdujemy adres MAC naszego Evoboksa. Stawiamy przy nim "fajkę" i zapisujemy ustawienia. Wszystkie opcje widoczne wyżej w zakładce Zgodność DMA w oknie Serwer multimediów pozostawiamy niezaznaczone. Od tej pory Evobox powinien już "widzieć" treści udostępniane przez serwer NAS Synology poprzez protokół DLNA. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze chciałbym wrócić do licznika czasu odtwarzania który pokazuje teraz czas od początku.  OK większość wygrała chociaż mnie tamten sposób wyświetlania bardziej  odpowiadał bo na przykład nie oglądam filmów z reklamami i nie potrzebuję żadnej  funkcji przewijania czy przeskakiwania reklam. Dla mnie jest ważne żeby jednym rzutem oka można było zobaczyć ile jeszcze czasu do końca programu pozostało. Proponuję więc dodać funkcję Pokazuj czas od początku lub Pokazuj czas do końca. Wielu moich znajomych jest zawiedzionych tą zmianą więc postanowiłem wtrącić trzy grosze do dyskusji. :hello:  

A można było na początku paska dać czas od początku , na końcu do końca i pasek doprecyzować bo teraz ta przerwa w pasku może efektownie wygląda ale faktycznie niewiele mówi. Bodajze w jednej z nagrywarek miałem takie coś i było to bardzo wygodne i czytelne, był skok o 5 min klawiszami strzałek. Nie wiem czemu nie biorą przykładu z dobrych rozwiązań tylko kombinują jak koń pod górę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze chciałbym wrócić do licznika czasu odtwarzania który pokazuje teraz czas od początku.  OK większość wygrała chociaż mnie tamten sposób wyświetlania bardziej  odpowiadał bo na przykład nie oglądam filmów z reklamami i nie potrzebuję żadnej  funkcji przewijania czy przeskakiwania reklam. Dla mnie jest ważne żeby jednym rzutem oka można było zobaczyć ile jeszcze czasu do końca programu pozostało. Proponuję więc dodać funkcję Pokazuj czas od początku lub Pokazuj czas do końca. Wielu moich znajomych jest zawiedzionych tą zmianą więc postanowiłem wtrącić trzy grosze do dyskusji. :hello:  

 

Jestem jak najbardziej ZA! Popieram w całej rozciągłości ten pomysł. :smile:

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przystankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...