Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak co poniedziałek ustawiłem nagrywanie Gry o Tron oraz Doliny Krzemowej w ten sam sposób co zawsze, czyli "nagraj odcinek". Zwykle nagrywanie zaczyna się kilka minut przed rozpoczęciem audycji i kończy kilka minut po jej zakończeniu. Tym razem jednak odcinki zostały ucięte o kilka minut i musiałem posiłkować się HBO GO. Mieliście może takie przypadki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie problem z EPG.

Mam ustawione nagrywanie z zapasem po 5 minut z obu stron.

I nagranie odcinka miało 70 minut, a odcinek miał mieć 69.

 

Z ciekawości - sprawdziłem czy działa poprawnie dodawanie po 5 minut. Kliknąłem do nagrania coś na polsat news od 13:00 do 13:30. Nagranie miało 40m40s. (Ciekawe skąd te 40s gratis ;-) )

 

@Support458 - czy jeśli są nagrania 'na styk' np. audycja na tvp1 kończy się o 20 a na Polsacie zaczyna o 20 a zajmuje drugi kabel oglądaniem kanału z innej ćwiartki - to czy nagra się na obu kanałach bez zapasu/czy nagra się np. tvp do 20.05 a Polsat od 20.05?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego, a masz z tym jakiś problem?

mam stary tv LG bez HDMI dekoder mam podłączony do DVI, chodzi mi to w 720p. Uruchomienie dekodera powoduje "obudzenie" tv.

 

Problem polega na tym, że czasami jeśli wyłączę dekoder na kanale np. 95 prz ponownym włączeniu telewizor budzi się z komunikatem "nieprawidłowa rozdzielczość" i pomaga na to restart dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Evo podobnie. Właśnie przeszła burza i sygnał się "oddalił". Mimo, że mam spory zapas dB na każdym z kanałów to sygnał zniknął :/

Na ESI nigdy nic się nie działo nawet podczas największych burz czy zawieruch. Multiroom mam na osobnej instalacji na HD3000 i śmiga bez zakłóceń.

 

I po burzy wszystko wróciło do stanu poprzedniego...15dB, 80/100...

Edytowane przez TomPure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam stary tv LG bez HDMI dekoder mam podłączony do DVI, chodzi mi to w 720p. Uruchomienie dekodera powoduje "obudzenie" tv.

 

Problem polega na tym, że czasami jeśli wyłączę dekoder na kanale np. 95 prz ponownym włączeniu telewizor budzi się z komunikatem "nieprawidłowa rozdzielczość" i pomaga na to restart dekodera.

 

Wyłącz w dekoderze HDMI CEC i włączaj najpierw dekoder a potem telewizor albo odwrotnej kolejności. Oprogramowanie Evobox jest certyfikowane pod względem współpracy z portami HDMi.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od dzisiaj przy spauzowaniu programu i próbie przewinięcia reklam początkowo przewija a potem sam staje np. w połowie nagrania, po naciśnięciu play po czasie nie mniej niż 20 s włącza się i dalej odtwarza. Spraktykowałem to na kilku programach na wszystkich jest to samo. Lubię Evo, ale takie przewijanie jest mocno irytujące :( co się dzieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tym dziwnego, że podczas burzy są problemy? Przecież to normalne

Raczej nie jest to norma skoro drugi dekoder na tej samej instalacji wtedy bangla lux.

 

 

 

Mam pytanie..ogladajac 90 minute meczu..widzialem ze zapalila sie czerwona dioda power. Wylaczylem i wlaczylem i juz guzik byl zgaszony.

Na ogol guzik sie nie pali chyba ze na niebiesko jak nagrywa.

Edytowane przez WSZtm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie..ogladajac 90 minute meczu..widzialem ze zapalila sie czerwona dioda power. Wylaczylem i wlaczylem i juz guzik byl zgaszony.

W Evoboksie używanym przez moich rodziców też kilkakrotnie tak się zdarzyło. Mimo to dekoder w tym czasie wciąż funkcjonował normalnie.

Tu na forum też kiedyś zadałem w tej sprawie pytanie i dostałem odpowiedź, że oznacza to uszkodzenie procesora, czy coś i że w takiej sytuacji najlepiej jest wymienić Evoboksa w APS-ie na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś maniana z zaplanowanymi nagraniami...

Co jakiś czas mamy w domu pytania - "ale kto to dał do nagrania?"

Teraz we wtorek lub środę zaplanowałem nagrania meczów o 20:50 i studia po nich na Polsacie (kanał 1) od czwartku do niedzieli.

Wczoraj nagrało się OK.

 

Ale na dziś - piątek, pojawił się znaczek zaplanowanego nagrania również o 01.55, 5.00 i 6.00 (ale nie film pośrodku o 23.45).
Najechałem na pozycję o 5.00 i kliknąłem klawisz nagrywania na pilocie (JEDEN RAZ). Zniknęły ikonki planowanych 3 nagrań o 01.55, 5.00 i 6.00.

 

Na sobotni wieczór, pojawił się znaczek zaplanowanego nagrania również o 01.45, 5.00 i 6.00 (ale nie film pośrodku o 23.45).
Najechałem na pozycję o 5.00 i kliknąłem klawisz nagrywania na pilocie (JEDEN RAZ). Zniknęły ikonki planowanych 3 nagrań o 01.45, 5.00 i 6.00 ORAZ MECZU o 20.50.

Po kliknięciu nagrywania meczu znów zaplanowane jest nagrywanie meczu.

 

Zaczynam się mniej dziwić losowym nagraniom...

 

Na niedzielę na razie mam wciąż zaplanowany mecz o 20.50 i studio po nim.

 

Z innych problemów z nagraniami - trafiłem na jakąś serię (coś w stylu 'śmierć na 1000 sposobów'). Wyszukałem PO TYTULE emisje. Dałem je do nagrania. Teraz większość nagrań tego programu ma zamiast tytułu nazwę kanału.

Na liście nagrań mam nagrania oznaczone jako BBC BRIT (pewnie to był Top Gear albo Top Gear Extra).

 

Czyżby dekoder źle znosił nanoszenie poprawek do EPG?

 

Mam instalację dwukablową. Dość dobry sygnał (tylko przy największych burzach rwało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzech tygodniach użytkowania mam mieszane odczucia. Z jednej strony dużo możliwości, z drugiej dużo niedociągnięć. Często reaguje na pilota z opóźnieniem, raz nawet po włączeniu i przełączeniu na inny kanał się wyłączył. Po wyłączeniu raz jest na czuwaniu, raz na uśpieniu, mimo że w menu jest ustawione czuwanie. Menu intuicyjne, aczkolwiek na początku trochę kosztowało, aby przyzwyczaić się do płynnego poruszania się w nim. Czasem zdarza się mi pikseloza, ale to inna sprawa i raczej urok posiadania anteny 70cm od CP. Ponadto w programie nie wyświetlają mi się obrazki, które widnieją przy niektórych audycjach, ale tutaj nie wiem, co może być powodem.

Edytowane przez lukas876
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stefan85

Jeśli masz antenę z jednym tylko konwerterem, ustawioną na Hot Bird'a 13°E to w taki sposób Astry 19,2°E w ogóle nie odbierzesz.

Trzeba albo przestawić antenę albo zamontować przy antenie tzw. układ "zeza", czyli odpowiedni uchwyt i dodatkowy konwerter "zezujący" na Astrę 19,2E. Antena wówczas pozostaje ustawiona na Hot Bird'a. Można też ewentualnie, zamiast układu "zeza", zamontować przy antenie konwerter typu Monoblock.

Następnie należy odpowiednio skonfigurować Evoboksa (porty DiSEqC), o czym wspomina wyżej @swojadroga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...