Skocz do zawartości

Liga Mistrzów i Liga Europy UEFA od sezonu 2018/19 w Polsat Box


Lanser123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@tomciu: Stawiam, że wkrótce 2/3 jakiegoś transpondera CP zostanie uwolnione (duble SD i może VOD OUT & przeprowadzki kilku kanałów HD) i wtedy będzie miejsce na 2×PSP SHD z stałym bitrate na poziomie ~18 Mb/s. ;)

Ok, trzymam za słowo i przyjmuję zakład. Pytanie tylko o co? Dobrą flaszkę? pudełko czekoladek? Termin zakończenia zakładu, wybór nagrody i oddaje w Twoje ręce.

Co do sprawdzenia bitrate, o którym piszesz, to ustalmy, że wybierzesz zdarzenie "Super HD", które chcesz zmierzyć.

Po tej wiekopomnej chwili odpalamy swoje " mierniki" i sprawdzamy co nam wyszło. Zakład stoi?

 

Edit:

uściślijmy dokładnie to, co napisałeś:

"2×PSP SHD z stałym bitrate na poziomie ~18 Mb/s" - to jest łączne bitrate na dwa kanały PSP, czy też każdy z kanałów PSP będzie miał CBR na poziomie 18 Mbit?

Edytowane przez tomciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super HD ;)

Edytowane przez Mr. Orbita
Wyjaśnienie czemu posty są tu jest podane w pierwszym przeniesionym poście: https://forum.satkurier.pl/topic/21890-liga-mistrzów-i-liga-europy-uefa-od-sezonu-201819-w-cyfrowym-polsacie/page-37#entry1369089
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego kodeka?

Nie znam na tyle włoskiego aby dokładnie to zrozumieć ale piszą o innowacyjnym kodeku h.264, ale co to jest innowacyjne h.264 to nie mam zielonego pojęcia i czym się różni od zwykłego h.264, piszą też o podwójnym paśmie transmisji dlatego jest większe bitare i o tym, że obraz jest mniej skompresowany dlatego jest lepszej jakości a także, że nie ma znaczenia wielkość ekranu bo zarówno na małym i dużym doskonale widać SuperHD. Ale najlepiej by było jakoby ktoś kto dobrze zna włoski to ogarnął bo jest sporo na ten temat.

 

No i czas pokaże jak to będzie wyglądać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz. Z Twojego wpisu wynika, ze ja tego Super HD to od kilku lat w nieswiadmosci uzywam.

Mam m.in. karte tv-sat i to, o czym piszesz moge sobie dowolnie regulowac z poziomu kodekow zainstalowanych w systemie.

CP robi podobnie. Sztucznie podbija jakosc obrazu, dorabia do tego gadke PR, a [beep]gi sie lapia... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam na tyle włoskiego aby dokładnie to zrozumieć ale piszą o innowacyjnym kodeku h.264, ale co to jest innowacyjne h.264 to nie mam zielonego pojęcia i czym się różni od zwykłego h.264

Pytanie, czy istnieje taki innowacyjny kodek h.264 różniący się od zwykłego h.264? Wydaje mi się, że dokładnie chodzi o ten sam, który jest stosowany obecnie a "innowacyjny" to tylko marketingowy bełkot.

Skoro już kilka lat temu istniał taki innowacyjny, super kodek, którego był w stanie obsłużyć zwykły tuner, to dlaczego nie jest teraz stosowany "na co dzień"?

Edytowane przez vigoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadajesz dobre pytania, tak czy inaczej widać jakąś różnicę  w teorii dlaczego to może być trochę lepsze ale chyba aż tak super nie jest skoro technologia w zasadzie się nie przyjęła zbytnio.  Na jesieni się przekonamy co Polsat miał dokładnie na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem telefon w sprawie przedłużenia umowy.

Kiedy powiedziałem, że czekam na informację o cenie dostępu i warunkach do Ligi Mistrzów i wtedy zdecyduję przedłużać lub nie, konsul powiedział, że będzie wiadomo na początku czerwca

jakie będą warunki LM i do tego czasu odłożyliśmy rozmowę o przedłużeniu umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop, ja generalnie się z tobą zgadzam choć nie do końca, tak w 90% bo te SuperHD jest ale różnice są tak małe że fakt istnienia tego dodaje marketing.  Ktoś to wymyślił aby zarabiać na patentach, zmieniając drobne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...