Skocz do zawartości

Platforma satelitarna TVP - nowości


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

i powoli wychodzi szydło z worka !!!!!!!!

 

Nowy prezes - co dalej z platformą TVP?

Łukasz Szewczyk, 22 września 2009, godz. 8:36

TAGI: Telewizja Polska

Uruchomiona w ubiegłym tygodniu satelitarna platforma Telewizji Polskiej budzi sporo emocji. Apelowano, by jej uruchomieniem zajął się już nowy prezes telewizji. Czy satelitarny projekt będzie kontynuowany?

Wszystkie decyzje, projekty i propozycje, które podejmowali poprzednicy będą kontynuowane, zapowiada nowy prezes Telewizji Polskiej. - Jeśli poprzednie zarządy robiły coś wartościowego, korzystnego dla spółki, na pewno nie będziemy tego ni[beep]i - mówi w wywiadzie dla dziennika Polska Bogusław Szwedo, pełniący obowiązki prezesa TVP.

 

Bardziej ostrożnie wypowiada się jednak na temat uruchomionej 15 września 2009 roku cyfrowej platformy. - Cyfryzacja jest nieunikniona - przyznaje Szwedo. Dodaje jednak, że Farfał działał w zarządzie jednoosobowym. Jak przyznaje, dopiero gdy wejdzie do gabinetu i uzyska możliwość zapoznania się z dokumentami podpisywanymi w ostatnich miesiącach będzie mógł ocenić, czy są one dobre, czy złe.

 

Uruchomienie satelitarnej platformy TVP było możliwe dzięki podpisaniu nowych umów z SES Astra. Przypomnijmy, że nowa rada nadzorcza TVP oraz Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji apelowały do Piotra Farfała o nie podpisywaniu umów. Przewodniczący KRRiT domagał się wstrzymania wiążących rozstrzygnięć dotyczących satelitarnej platformy TVP do czasu rozpoczęcia działalności nowej rady telewizji. Dodatkowo KRRiT od TVP oczekuje wyjaśnień dotyczących założeń programowych, finansowych oraz stanu zaawansowania nowego projektu.

 

http://media2.pl/media/56427-nowy-preze ... a-tvp.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga offtopic!

 

Mała prośba do moderatorów: czy można rozdzielić ten wątek na "rozmowa o platformie TVP" i "mi działa na antenie 60 i monobloku, a mi na 120 nie"?

Lub chociaż przenieść ten drugi temat sprzętowy do wątku "platforma - tunery". Proszę. :)

Ja pomału zaczynam się gubić o czym jest rozmowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielać szkoda czasu, zrobi się bałagan. Powstał nowy wątek.

 

W tym wątku proszę poruszać kwestie jedynie "organizacyjne" tejże platformy, znaczy sprawy oferty programowej, planów, zmian i tak dalej, a wszelkie kwestie techniczne (tuner + anteny) w osobnych "technicznych" wątkach.

 

A ja lekko skorygowałem nazwę obecnego tematu /RafiX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goshhh.... TVP planuje wprowadzić napisy EPG do swoich programów nadawanych z platformy TVP dopiero 15 grudnia z FTV ? szkodaaa... bo np. na programach TVP nadawanych z HotBirda CP mam napisy z programami ale wolalbym oglądać programy TVP z Astry a tam napisów na żadnym kanale nie ma... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czy cyfryzacja w Polsce podzieli los autostrad?

 

W debacie wezmą udział:

- Anna Streżyńska – Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej

- dr Tomasz Sommer – Wiceprezes Instytutu Globalizacji

- Jacek Silski – Prezes Zarządu Polskiej Izby Radiodyfuzji Cyfrowej

- Andrzej Matuszyński – członek zarządu Cyfrowego Polsatu

 

Spotkanie poprowadzi Andrzej Godlewski, szef działu krajowego dziennika “Polska the Times”."

źródło

http://transmisja.net.pl/index.php?transmisja_id=6

 

 

Mój zapis debaty w mp3 - słaba jakość, bo z transmisji internetowej - 25 MB -

http://hotfile.com/dl/13361895/c5e0fd4/Recording-2009-09-24-Czy_cyfryzacja_w_Polsce_podzieli_los_autostrad.mp3.html

 

materiały, które dodali w czasie transmisji

2 projekty cyfryzacji - całkiem ciekawe + info dla prasy

http://hotfile.com/dl/13361991/e4a89d0/cyfryzacja.zip.html

 

lub

Cyfryzacja - informacja prasowa (doc)

http://transmisja.net.pl/pliki/12.doc

Strategia cyfryzacji nadawania sygnału telewizyjnego

http://transmisja.net.pl/pliki/13.pdf

Strategia cyfryzacji nadawania sygnału telwizyjnego

http://transmisja.net.pl/pliki/14.pdf

 

 

____________________________________________

 

Pojawiła się cena za dekoder combo - 40 $ u chińczyka z dostawą do Hamburgu :shock: W sklepie 80 $

Generalnie całkiem ciekawa debata, Streżyńska mówiła, że wyłączy dvb-t w mpeg2 na Podkarpaciu i jeszcze gdzieś tam do końca września. Nie ma rozwiązań prawnych do dvb-t i generalnie przydałoby sie dvb-t2, bo w innych krajach już to wprowadzają. O Farfale jedni mówili dobrze, drudzy źle (zwłaszcza jakaś "ekspertka" z sali)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci z tej Globalizacji są tak kompetentni w tematyce satelitarnej i cyfrowej jak ja w tematyce wpływu plam na słońcu na życie seksualne mrówek :wink:

 

Lepiej niech się trochę douczą bo ich kompetencje są delikatnie mówiąc mierne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarówno 16/9 jak i EPG nadejdą pewnie 15 grudnia jak ruszy w pełni platforma TVP przed świętami BN :)

Wczoraj jedna z audycji na TVP Historia (o papierze toaletowym w PRL-u) była w 16/9 z sygnałem WSS z transpondera z transmisją MPEG-4. Z transpondera MPEG-2 obraz też był 16/9 ale "ściśnięty" do 4/3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jeszcze jakieś wątpliwości który operator, Astra czy HB jest bardziej przyszłościowy?

http://www.dvbnews.pl/news/2925/koniec_ ... rze_w_2012

Rzeczywiście przyszłościowy... Wszystko dopiero w 2012 roku. Póki co to Hot Bird nie nadaje praktycznie kanałów analogowych - w przeciwieństwie do Astry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80353,7081163,Ile_bedzie_kosztowala_platforma_TVP_.html

 

Wg ekspertów platforma TVP bedzie kosztowala 145-165 mln rocznie. Ze swoich źródeł wiem że nadawanie wszystkich programów TVP w DVB-T kosztowałoby ok. 50mln rocznie co jest znaczną oszczędnością w stosunku do obecnej emisji analogowej. Tak więc TVP zapłaci za emisję satelitarną 3x tyle ile musiałaby zapłacić za emisję w DVB-T a i tak wielu ludzi oglądających dziś telewizję naziemną bo np. ma przesłoniętą południową stronę drzewami nie będzie w stanie oglądać platformy satelitarnej. Dodatkowo obawiam się ze model "placenia za program" generował bedzie dodatkowe koszty bo taki model nie jest rentowny stad platformy stosuja pakiety. Tak wiec wszyscy zaplacimy za wybryki pana Farfała - w abonamencie, w dotacji budzetowej albo w inny sposob finansowania dzialalnosci TVP. Lepiej by bylo gdyby te pieniadze przeznaczono na DVB-T i produkcje ciekawszych programow edukacyjnych i kulturalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atak prywatnych platform satelitarnych jest bardzo mocny a drugiej strony nikt nie chce się pchać do systemu naziemnego bo tam zostało mało klientów do odbioru reklam.Wszyscy chcą aby systemem DVB-T zajęła się telewizja publiczna.Sam program został wymyślony za Dworzaka a Farfał go tylko realizuje.Ciekawe jak to się skończy po odwołaniu Farfała.Ja tam się ciesze ze konkurencja się powiększa bo zawsze może z tego być obniżka cen lub lepsza jakość nadawania.Sytuacja bardzo podobna jest do telefonii komórkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kto pisal ten artykuł to nie mam pojęcja o telewizji satelitarnej.

Najwięcej wyda na satelity i reklamę. Wartości kontraktu z SES Astra nie ujawniono, ale analitycy szacują go na co najmniej 100 mln zł w ciągu czterech lat.

Przecież od lat TVP wynajmuje transpondery na satelitach, wiec teraz dodatkowo zostanie wykorzystane na platformę

 

Satelity SES Astra sa dużo mniej popularne w Polsce niż Eutelsata, z których nadają trzy działające obecnie platformy cyfrowe. Przekierowanie anten, które Polacy już mają w swoich domach, albo dostosowanie ich do odbioru z nowej pozycji będzie wymagało gigantycznych wydatków na reklamę.

Jak tak każdy popatrzy na anteny to zobaczy ile jest anten z Monoblockiem lub zezem. Z reszta, jak ktoś ma teraz tylko jedna pozycje, to znaczy ze sie nie rozwija i stoi w miejscu, tak jak by mial komputer z procesorem Pentium I.

 

Zlecenie na prowadzenie call center firmie zewnętrznej to koszt rzędu 12-13 mln zł rocznie. Jeśli dodamy do tego opłaty za system kodowania, koszt zakupu kart do dekoderów oraz koszty zakupu programów, otrzymamy okrągłą kwotę 145 mln zł.

A po co komu call center? Zakup kart pokrywają odbiorcy, a oplata za system kodowania i tak jest płacony od wielu lat, wiec ten co pisał, i jego analityk nie maja w ogóle pojęcja o TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co komu call center?

Jakaś namiastka call center musi powstać. W razie jakiś problemów technicznych lub problemów z kartą warto by wiadomo było gdzie zadzwonić.

TVP zapłaci za emisję satelitarną 3x tyle ile musiałaby zapłacić za emisję w DVB-T.

Opierasz się na danych i artykule, który pisał jakiś półmózg albo ktoś na zlecenie naszych wspaniałych platform, którym się grunt osuwa z pod nóg. TVP i tak wynajmuje dwa transpondery na Astrze. Nawet jakby nie było platformy to wydatek na co najmniej jeden transponder ponosiłaby.

I tak wielu ludzi oglądających dziś telewizję naziemną bo np. ma przesłoniętą południową stronę drzewami nie będzie w stanie oglądać platformy satelitarnej.

Farfał według Ciebie miał nie uruchamiać platformy TVP bo kilka osób nie będzie miała możliwości odbioru z Astry? Nie bądź śmieszny z tymi wieloma osobami. Większe problemy z możliwością odbioru są w przypadku DVB-T i jest to fakt z którym się nie dyskutuje bo po prostu tak jest. Każdy kto mówi, że jest inaczej kłamie lub się nie zna. Mówię oczywiście w skali kraju a nie w poszczególnych regionach bo wiadomo, że są miejsca gdzie DVB-T można będzie odbierać na kawałku drutu. Pamiętaj, że w Polsce jest coś takiego jak góry i tam słodko z DVB-T nie będzie.

Obawiam się ze model "placenia za program" generował bedzie dodatkowe koszty bo taki model nie jest rentowny.

Na pewno nie zbiją na tym kokosów ale nie na wielki zysk nastawia się TVP. Założenie jest takie by przede wszystkim nie dokładać do tego interesu. I wierzę, że tak będzie.

 

Dają kanały za darmo i jeszcze się nie podoba. A raczej wprowadzają normalność bo już dawno wszystkie programy TVP powinny być dostępne za darmo. I jeszcze się nie podoba. Co za ludzie żyją w tym kraju? Muszą za TVP płacić - źle, mają za darmo - też źle. Niech mnie ktoś uszczypnie bo nie dowierzam jak czytam co niektórzy tu wypisują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo obawiam się ze model "placenia za program" generował bedzie dodatkowe koszty bo taki model nie jest rentowny stad platformy stosuja pakiety.

Układ programów w poszczególnych abonamentach polskich platform nie jest korzystny dla widza, ma raczej na celu zmuszenie widza do wykupienia jak najdroższego abonamentu. Wielu moich znajomych narzeka, że w sumie płaci za coś czego i tak nie ogląda, by móc oglądać jedną czy dwie interesujące ich stacje.

Bardzo dobym rozwiązaniem są pakiety w N i zapewne podpisałbym z nimi umowę gdyby nie to, że muszę wykupić conajmniej 3 pakiety. Raz: kwota abonamentu za 3 pakiety jest dla mnie nie do przyjęcia. Dwa: mam płacić za 2 dodatkowe pakiety i nie oglądać?

Kończąc offtopik - nawet zapłaciłbym więcej za ten jeden, który mnie interesuje, gdyby tylko dało się wziąść jeden.

 

Osobiście podoba mi się model płacenia za program, zaproponowany przez TVP. Mimo tych wszystkich wad platformy TVP, cały ten NDS i drogie odbiorniki, kto wie czy nie zostanę odbiorcą tej platformy.

 

Tak wiec wszyscy zaplacimy za wybryki pana Farfała - w abonamencie, w dotacji budzetowej albo w inny sposob finansowania dzialalnosci TVP. Lepiej by bylo gdyby te pieniadze przeznaczono na DVB-T i produkcje ciekawszych programow edukacyjnych i kulturalnych.

Czy Digital TVP powstanie czy też nie i tak zapłacimy abonament RTV. Skoro i tak trzeba płacić, niech przynajmniej wiemy za co, a nie tak jak dotychczas za wielką stagnację.

Lepiej to by było gdyby w DVB-T rozdzielono programy publiczne i komercyjne na różne multipleksy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zna ktoś przykład sukcesu dystrybucji pojedynczych kanałów. Jak dużo starań i środków trzeba uruchomić (technika, dobrze dobrane kanały), aby to zagrało (zapłacę na poczcie i gdzie się udać jak nie zaświeci). Jakież to stacje podpiszą (podpisały) umowy na dystrybucję na tak niepewnym rynku ( cyt. z telegazety: abonent będzie mógł zamówić kanał filmowy gdy np. będzie miał gości...)

Trochę powątpiewam w sukces 2 i 3 etapu bo sami autorzy są niezdecydowani.

Raz słyszę, że platforma ma wzmocnić finansowo TVP, kiedy indziej ci sami ludzie mówią , że TVP nie chce zarabiać na abonentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby to zagrało (zapłacę na poczcie i gdzie się udać jak nie zaświeci)

Bardzo podobnie jest z TNK i jakiś wielkich problemów nie ma, ewentualnie na Woronicza 17. :wink:

Jakież to stacje podpiszą (podpisały) umowy na dystrybucję na tak niepewnym rynku

No, właśnie nie wiadomo, ale jak już wszystko będzie jasne to będzie możne stwierdzić czy przed platformą TVP jest świetlana przyszłość.

,że TVP nie chce zarabiać na abonentach.

Tutaj też nie wiadomo, jak będzie na prawdę, ale gdyby było tak, że TVP by na tym nie zarabiała to byłaby szansa, aby jeden kanał HBO kosztował 7 zł. :D:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to trochę przypomina dobre chęci Polsatu z początków platformy.... a skończyło się wyrolowaniem wielu łatwowiernych klientów (w tym i mojej marnej osoby).Wydaje mi się , że realia biznesowe na tej łączce są twardsze niż to przedstawiają fani Farfała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...