Skocz do zawartości

Platforma satelitarna TVP - nowości


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z systemem kodowania było pewnie podobnie jak z wyborem satelity. Zamiast organizować nowe przetargi co znacznie wydłużyłoby procedury po prostu przedłużono stare umowy. O ile wybór satelity jest z gruntu słuszny o tyle system kodowania niekoniecznie. Ale to i tak szczegół, w obecnej sytuacji nie szkoda róż gdy płonie las...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był to Conax i karty dostępne od ręki czy ktoś by protestował przed kodowaniem ? Jeśli TVP nie może odkodować bo prawa autorskie niech da przyjazny ludziom system kodowania, moze trzeba wyjasnic w TVP w drodze jakiej umowy/przetargu wybrano akurat system NDS?

Gdyby TVP wybrała Conax to mogę się założyć że pojawiłaby sie grupa ludzi, mediów które zaraz wyliczyłyby ile to TVP musi płacić za stosowanie dwóch systemów kodowania. I że zamiast wybierać Conax mogła pozostać przy NDS. Dlaczego wybrano NDS? Już kiedyś podawałem na forum. Być może dlatego że NDS oferowało kompleksowe rozwiązanie. Dostarczało cały sprzęt, EPG, obsługę kart itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GieKa - nie mówie o dodawaniu Conax do NDS ale ZAMIAST NDS. To ze obsluga NDS jest kompleksowa oznacza ze jest drozsza i ze pracownicy TVP sie na tym nie znają a powinni. Ciekawe bo jakoś przy "przedłużaniu" umowy z Emitelem mają problem a z umowami na NDS czy Astre nie ma zadnej potrzeby przetargow, dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że bardzo mnie ciekawi, ilu z tych 83% respondentów opowiadających się za bezpłatną Platformą TVP wie, jaka jest różnica pomiędzy MPEG-4 a MPEG-2.

 

 

A jaki sens ma to Twoje pytanie :?:

za bezpłatną Platformą TVP głosowało 83% i to się liczy

a ile % z tej grupy miało by w ogóle zamiar używać Platformę TVP to zupełnie inna sprawa.

Jeżeli takowa platforma będzie dostępna to zainteresowani dowiedzą się

jaki sprzęt do odbioru jej jest potrzebny i o ile będzie ich na to stać to zakupią

i podłączą go nawet do przysłowiowych starych Rubinów ( ciekaw jestem ile szt. jeszcze jest w obiegu :wink: )

i w d.. będą mieli to czy jest to nadawane w MPEG-4 , MPEG-2 czy MPGK* :mrgreen:

 

*) Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej - jak by koś nie wiedział :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znamy ani treści umów ani kar umownych za ich zerwanie. Dołączenie Conax to dodatkowe wydatki podobnie jak rezygnacja z NDS - wymiana dekoderów, równoległe kodowanie i inne.

Platforma miała być jak najtańsza (oczywiście dla TVP) w ramach stanu faktycznego i była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś mógłby przetestować tą kartę "Sky DE" w "Globo HD S1" z wielosystemowym softem oczywiście??? Taki test sporo by mi wyjaśnił, jeśli chodzi o przydatność mojego tunerka do obsługi przyszłej karty "TVP", a w ogóle jaka jest sytuacja z tymi modułami "CI+", które podobno dopuszcza "NDS", tzn. działają one w złączach "zwykłego" "CI" czy nie???

 

Będę wdzięczny za informację (i myślę nie tylko ja :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik Ferguson HF8800_8900 bez problemu obsługuje NDS,mam karte SKY DE w NDS i śmiga bezproblemowo :smile:

A czy przepuszcza uprawnienia ?

..a w ogóle jaka jest sytuacja z tymi modułami "CI+", które podobno dopuszcza "NDS", tzn. działają one w złączach "zwykłego" "CI" czy nie???

Nie ma w Polsce odbiorników które obsługują CI+ (żródło:ostatni magazyn DIGI TV)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację markar, chociaż potwierdza ona to, że "TVP" wybrała NAJGORSZY system kodowania jaki tylko mogła (no, może poza "Power Vu", ale to już prawdziwe ekstremum :D ), a platforma ma (miała) być łatwo dostępna i nie narzucać wyboru odbiornika itp. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości.Gdy Farfał odkodował 15.09 wszystkie programy uważałem to za super pomysł.Teraz jednak po zakodowaniu wychodzi na to że muszę kupić sobie nowy stb bo nie wiadomo jak poradzi sobie z kartą TVP mój Ferguson 8900.Czyli jeśli mam wywalić z 500 PLN na kolejny odbiornik po to by mieć free TVP Sport,TVP HD,Polsat i Polsat2 to raczej wezmę turbo z dongle od N-ki gdzie prawie wszystko też będę mial (oprócz Polsat2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym połączyć wszystkie trzy, a właściwie cztery ("C+", "Polsat", "TNK" i "TVP") platformy w moim "Globo HD S1", więc dlatego chcę się dowiedzieć czy jest szansa, że karta "TVP" będzie działać w tym tunerze (narazie czarno to widzę, a szczególnie zależałoby mi na "TVP HD", bo pozostałe kanały mam)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku byłem za takim rozwiązaniem :) Tylko taka "reglamentacja" wymagałaby stworzenia bazy danych płacących. A to i koszty i komplikacja dla sprzedawców. Chociaż jeśli TVP poważnie myśli o a la carte to i tak taką bazę będzie musiała stworzyć. Szkoda że w ostatnim wystąpieniu pan Farfał nie wyjaśnił tej sprawy. :) Czy 15 września był już gotowy scenariusz dystrybucji kart czyli funkcjonowania platformy czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...karty będzie mógł kupić ten co ma regularnie opłacany abonament.

 

Ale z tym raczej nie będzie problemu, sądząc po wpisach na tym i innych forach, wszyscy uczciwie płacą. :|

 

 

A gdzie jest tak napisane o tych kartach? Że będzie je mogła zakupić osoba płacąca abonament?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kartę będzie mógł kupić każdy (bo abonament rtv z platformą TVP prawnie nie ma nic wspólnego). Oczywiście operator będzie mógł udzielić rabatu np. płacącym abonament, rudym albo pryszczatym (to jego dobra wola), ale nie może zabronić zakupu z powodu jakichś tam zaległości.. Abonament póki co jest "za posiadanie sprawnego telewizora" a nie za oglądanie tego czy tamtego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie karty będzie mógł kupić ten co ma regularnie opłacany abonament. Ciekawe czy będzie trzeba podawać dane osobpwe podczas zakupu karty TVP

Jeżeli tak będzie to platforma tvp największą oglądalność będzie miała wśród inwalidów i osób powyżej 75 roku bo znajdą się kombinatorzy co na takie osoby będą rejestrować karty dlatego że w/w są zwolnieni z abonamentu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karte będzie mógł kupić każdy. Ci co mają opłaony abo RTV to kartę dostaną troszke taniej.

 

Przykład:

Normalna cena karty ok 50 zł, powiedzmy 49 zł.

Przychodzi klient do sklepu RTV(zakładam otwartą dystrybucje kart) i kupuje w normalnej cenie lub w nizszej powiedzmy ok 30 zł, ale za to musi wypełnić formularz z danymi i na przykład nr ksiazeczki RTV plus ksero wpłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przy zakupie kart kodowych platformy cyfrowej TVP trzeba będzie wypełniać podczas zakupu kartę z danymi to TVP ma czarno na białym kto nie płaci abonamentu i będzie podstawa do jego ściągnięcia. Skoro kup[ił kartę to musi mieć telewizor w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie. Skoro kupił kartę, musi mieć odbiornik satelitarny (i tu też niekoniecznie, może jest kolekcjonerem kart kodowych albo chce mieć podkładkę pod piwo :D ). Mógł go przecież podłączyć do monitora komputerowego albo oglądać telewizję na karcie DVB. A od tego nie trzeba płacić abonamentu RTV. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP i SES ASTRA: Najlepszy Partner w Biznesie 2009

 

* 2009-10-27 12:18:15 / Anita Dąbek

* Ostatnia aktualizacja: 2009-10-27 12:32:10

* źródło: SES

 

26 października br. Telewizja Polska i SES ASTRA zostały wyróżnione nagrodą miesięcznika Home&Market „Najlepszy Partner w Biznesie 2009” w kategorii „Projekt strategiczny” za uruchomienie satelitarnej platformy cyfrowej TVP, będącej strategicznie ważnym projektem dla szybkiej i skutecznej cyfryzacji Polski.

 

 

Platforma TVP pozwoli milionom polskich gospodarstw domowych na cyfrowy, bezpłatny dostęp do m.in. wszystkich polskich kanałów publicznych najwyższej jakości, w tym do programu TVP HD.

 

Uroczysta Gala wręczenia nagród „Najlepszy Parter w Biznesie” odbyła się 26 października w hotelu Intercontinental w Warszawie. W imieniu SES ASTRA nagrodę odebrał Leszek Bujak, Dyrektor do Spraw Rozwoju Biznesu ASTRA CEE, natomiast ze strony TVP S.A. statuetkę odebrała Iwona Bocian-Zaciewska, zastępca dyrektora biura zarządzania programem i marketingiem ds. promocji TVP S.A.

 

 

 

Prace związane z uruchomieniem projektu platformy satelitarnej Telewizja Polska S.A. wraz z SES ASTRA rozpoczęły już w 2005 roku. W tym roku w dniu 15 września projekt testowo wystartował i jest obecnie w trakcie realizacji.

 

Punktem wyjścia tego projektu są miliony polskich widzów, którzy po uruchomieniu platformy otrzymają - często po raz pierwszy - bezpłatny dostęp do najwyższej jakości obrazu i dźwięku telewizyjnego. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu najnowszej cyfrowej technologii dostępnej na satelitach Astra – mówi Krzysztof Surgowt, członek zarządu ASTRA CEE. Jesteśmy dumni, że możmy uczestniczyć w cyfryzacji Polski wspólnie z Telewizją Polską S.A. - dodaje.

 

Platforma satelitarna ma zapewnić polskim widzom odbiór wysokiej jakości sygnału telewizyjnego w każdym zakątku Polski, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat za polskie programy, w tym wszystkie programy TVP. Szacuje się, że z tej oferty może skorzystać nawet do 5 mln gospodarstw domowych, z których większość nie ma dziś możliwości korzystania z telewizji cyfrowej. Obecnie TVP wykorzystuje dwa pełne transpondery na najpopularniejszej europejskiej pozycji ASTRA 19,2E. Obecnie 122 miliony europejskich gospodarstw domowych korzysta z przekazów satelitarnych nadawanych z Astry, zarówno w odbiorze bezpośrednim (antena satelitarna), jak też w sieciach kablowych.

 

Kompletna platforma cyfrowa TVP pojawi się na rynku po uzupełnieniu do końca roku kolejnych jej segmentów. Jednak już dziś można powiedzieć, że ten projekt to krok milowy w procesie cyfryzacji Polski. TVP, jako nadawca publiczny, stanęła na wysokości postawionych przed nią zadań i wyszła naprzeciw oczekiwań swoich odbiorców.

 

Nagrodę „Najlepszy Partner w Biznesie” redakcja miesięcznika „Home & Market” przyznaje co roku przedsiębiorstwom, które uznane zostały przez środowisko biznesowe za rzetelne, godne zaufania, warte polecenia i najpełniej spełniające oczekiwania swoich klientów i partnerów.

 

W tym roku tytuł „Najlepszego Partnera w Biznesie” w kategorii „Projekt strategiczny” oprócz TVP S.A i SES ASTRA otrzymała spółka Polkomtel. Firma SES Astra jest w Polsce reprezentowana od 11 lat przez swój oddział ASTRA CEE Sp. z o.o.

 

 

https://satkurier.pl/news/...nesie-2009.html

 

 

To już przegięcie totalne, szczyt bezczelności....... :evil::evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...