Skocz do zawartości

Platforma satelitarna TVP - nowości


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za linki.

Faktycznie wygląda mało solidnie. W ościeżnicy to przynajmniej jest stalowe albo amuminiowe wzmocnienie, a odwadniacz?... to tylko milimetr plastiku. :lol:

 

A wracając do tematu, wydaje mi się, że wątek można już zamknąć. W tej sytuacji trudno oczekiwać nowości. :curious: No po prostu error na całego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kutwa maź. Czy Ci id io ci z TVP naprawdę nie potrafią nic stworzyć ? Moim skromnym zdaniem

daleko nam do takich krajów jak Wielka Brytania czy chociażby Niemcy gdzie telewizja

publiczna właśnie startuje z HD.

 

Aż z zazdrością oglądam ARD HD gdzie prezenter zachwala zalety przejścia na sygnał HDTV.

Jedno co się nasuwa patrząc na poczynania władz TVP to jedno: A miało być tak pięknie.

A drugie słynne zdanie wypowiadane przez internautów: Bo to Polska właśnie.

 

Bez kitu. Odnoszę wrażenie, że do gmachu TVP powinno wpaść jakieś CBA ABW i inne ekipy urzędasów.

Bo to co się tam wyprawia to nie czynienie dobra dla Polaków tylko jeden wielki bajzel i cyrk polityczny.

 

Ehhh! Szkoda słów.

 

Czy naprawdę tak ciężko byłoby podpisać z kimś umowę i sprzedawać w Polsce karty pre-paid TVP Digital ?

MTV Unlimited może kutwa jego maź sprzedawać karty z 5 kanałami i to jednego gatunku - muzyka.

A w Polsce kutwa nie! TVP nie może! Noż jego mać! Takie cyrki tylko u Nas.

Cytat z Filmu Piątek znanego z YouTube "Co za kraj, co za [beep]".

 

To samo Orange TP. Po kij wciskać klientom na siłę "cudowne" promocje z równie "cudownymi" dekoderami.

Prawdziwe 10 miesięcy telewizji satelitarnej za darmo i ile łosi z naszej Polski się na to nabiera.

Nikt nie zastanowi się, że umowa na 24 i więcej!

 

A potem płać 90 zeta co miesiąc za darmowe kanały z satelity. To jest dopiero sztuka.

Ale jak to mawiają: Za głupotę się płaci lub mądry Polak po szkodzie.

 

A nie lepiej udostępnić same karty pre-paid ? Każdy byłby zadowolony.

 

 

Jedyne czego można sobie życzyć w 2010 to szybkiego boom'u na DVB-T.

Oby multipleksy ruszyły z miejsca. Oby było jak najwięcej kanałów.

 

I oby do jasnej ciasnej nie kodowali naziemnej telewizji cyfrowej. Od tego niech sobie mają satelity.

Przeklęci nadawcy. Jak patrzę ile kanałów oferowanych jest w DVB-T w Belrilnie to szok! A nawet

TVP Polonia potrafią dodać. Gdzie po kij zwykłemu Niemcowi jakiś zapchaj kanał z Polski.

 

A tu proszę! Można! Tylko trzeba kutwa chcieć a nie siedzieć na 4 literach i narzekać,

że ludzie nie płacą abonamentu bo Prezes dostał jedno 0 więcej przy wypłacie pensji

i nagle na wszystko inne brakuje pieniędzy.

 

Nie jestem za prywatyzacją ale gdy widzę jak marnuje się publiczne pieniądze z abonamentu to krew mnie zalewa.

Ciekawe z czego powstało najnowocześniejsze centrum HD w Polsce. Z czego powstały takie kanały jak TVP Sport ?

 

Kto się na to zrzucił ? Co z tego mamy ? G.. i to płatne 2 krotnie w formie abo rtv i abo dla platform cyfrowych.

 

 

Polak potrafi nie ma co! :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na znak protestu za zrobienie ludzi w bambuko wyrejestrowałem odbiorniki RTV. Po co mam płacić abonament skoro kanały TVP HD, TVP Sport mam poblokowane? A może one były tworzone również z moich pieniędzy abonamentowych? Wstyd mi za Prezesów TVP. Nie reagują na nasze petycje, pisma, emaile na które nie odpisują. Tak się nie traktuje tych co płaca abonament. Faktycznie mogliby się uczyć od publicznych telewizji niemieckich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek natknąłem się na całkiem ciekawy artykuł dotyczący św. pamięci platformy satelitarnej TVP. Dziwi mnie to, że wcześniej nie spotkałem się z tym artykułem. A oto jego fragment (jeśli był to temat już poruszany to z góry przepraszam):

tvp.info[/url]":bwljwzof]Od kilku tygodni operatorzy platform rozmawiają między sobą o inicjatywie prezesa TVP Piotra Farfała. W tej grupie mają się znajdować przedstawiciele Cyfrowego Polsatu, „n” (Grupa ITI), Cyfry+ oraz TP SA. – informuje „Dziennik”

 

– To dla nich ogromne zagrożenie, mają do stracenia duże pieniądze. Robią wszystko, żeby go powstrzymać – mówi jeden ze współpracowników prezesa telewizji publicznej. Ze strony Cyfrowego Polsatu i jego właściciela Zygmunta Solorza-Żaka miała wypłynąć propozycja, by wszyscy operatorzy na rynku zrobili wspólnie projekt bezpłatnej platformy cyfrowej z udziałem TVP.

 

– Coś na zasadzie spółki Polski Operator Telewizyjny – mówi informator gazety. Działają też na własną rękę. Bertrand Le Guern, prezes Cyfry+, miał rozmawiać z polskimi politykami i proponować, że jego firma zrobi taką samą platformę sama.

Jeśli informacje z przytoczonego fragmentu są prawdziwe to operatorzy komercyjni nieźle musieli się na stresować przed zbliżającym się projektem bezpłatnej platformy TVP (artykuł został napisany 10.09.2009r.). Ciekawie się zapowiadał plan Solorza, choć wątpię, żeby jego pomysł był taki szczery (o ile w ogóle taka propozycja wypłynęła). Żal platformy TVP, ale też poniekąd szkoda, że Farfał nie przystał na propozycję wspólnej platformy cyfrowej. Z perspektywy czasu każdy pewnie wolałby "wspólną" bezpłatną platformę cyfrową niż nic, ale wówczas pewnie nie było to takie oczywiste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicker

wolałbym nie właśnie dla mnie cała idea tego przedsięwzięcia jest taka, że tvp w zamian za abonament daje dostęp do wszystkich kanałów fta wraz ze swoimi kanałami. wszystko to w dobrej jakości. jak powstanie to co proponują to kto to będzie opłacał? Pewnie będą na maksa upychali kanały i sztucznie obniżą jakość, i stwierdzą, że jak chcesz w dobrej jakości mieć to musisz skorzystać z oferty komercyjnej. Jednocześnie była by konkurencja b. silna ze strony tvp i inni operatorzy musieli by coś lepszego zaproponować aby utrzymać klientów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@max_max W pewnym sensie masz rację, poza tym ciekawe z jakiego satelity "wspólna" platforma satelitarna by nadawała? Znając życie byłaby to jedna satelita i oczywiście Hotbird, a co by było z Astrą? Farfał przedłużył umowę z SES Astra i zapewne już ten krok zadecydował o tym, że wspólnej platformy satelitarnej nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowodzi to tylko że jak większość z nas się domyślała że Platforma TVP była wielką "kością" w gardle komercyjnej konkurencji, ci więc uruchomili swoje wszelakie kontakty by po prostu upier.. :censored: temat.

Farfał gdyby miał czas pewnie by ze startem poczekał jeszcze kilka tygodni dopracowując dystrybucję kart i umowy z producentami dekoderów, ale widząc że już mu "szyją buty" odpalił platformę z marszu licząc ( naiwnie) że następca jednak temat pociągnie . Cóż wstawili palanta na kilka tygodni tylko po to by platformę zamordował i już mógł wziąć odprawę i pójść wPiSdu :?

 

Ps. Tak się zastanawiam jak długo jeszcze TVP będzie reklamowało nieistniejącą platformę na Telegazecie :?::?: czy tam ktoś panuje nad tym :?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@max_max W pewnym sensie masz rację, poza tym ciekawe z jakiego satelity "wspólna" platforma satelitarna by nadawała? Znając życie byłaby to jedna satelita i oczywiście Hotbird, a co by było z Astrą? Farfał przedłużył umowę z SES Astra i zapewne już ten krok zadecydował o tym, że wspólnej platformy satelitarnej nie będzie...

Ja tam bym nie widział przeszkody żeby taka "wspólna" platforma nadawała z dwóch satelit. Abonenci musieliby tylko zaopatrzyć się w zestawy antenowe z dwoma konwerterami i przełącznikiem DiSEqC ("zez") lub z konwerterem Monoblock - i wtedy kanały od CP, C+ i n szłyby z Hot Birda, a kanały TVP z Astry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam jak długo jeszcze TVP będzie reklamowało nieistniejącą platformę na Telegazecie :?::?: czy tam ktoś panuje nad tym :?::?:

 

Ja też właśnie dzisiaj zauważyłem, że dział o platformie cały czas jest w "TG" i nie wiem co myśleć, bo gdyby to było przeoczenie to "linku" nie byłoby chyba na stronie 100, a tam w "TG2" go właśnie zauważyłem...

 

Tak jak już kiedyś pisałem "TVP" wysyła sprzeczne komunikaty i nawet najtęższe umysły raczej nie wykombinowałyby NA PEWNO jak to ostatecznie będzie (ja się w każdym razie poddaję i będę tylko obserwował rozwój wypadków) :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pamiętacie Instytut Globalizacji i rozmowę w TVP INFO? Była tutaj dyskusja o niej. Jest ciąg dalszy :D

Spółka Emitel pozwała obywatela za to, że skarżył się na zły odbiór sygnału telewizyjnego.

 

Jak donosi tygodnik "Wprost" niedługo będziemy świadkami pierwszego w Polsce procesu sądowego o to, czy sygnał telewizyjny jest nadawany z zakłóceniami czy też nie. Absurd? Niekoniecznie. Emitel, główny nadawca sygnału telewizyjnego w Polsce, oskarżył Tomasza Sommera, wiceprezesa Instytutu Globalizacji, o naruszenie dóbr osobistych firmy i podważenie wiarygodności w oczach klientów.

 

Sommer jest znanym ekspertem w branży, który wiele razy wypowiadał się na tematy związane z cyfryzacją. Instytut Globalizacji bada ten problem od 2008 roku, kiedy to uruchomiony został projekt edukacyjno-badawczy pt. „Cyfrowa Polska”, poświęcony przejściu z nadawania analogowego na nadawanie cyfrowe. I z tym w pewnym sensie związane jest oskarżenie. Gdy bowiem w 2008 roku nadawanie sygnału telewizyjnego przeniesiono z iglicy Pałacu Kultury i Nauki poza granice Warszawy, Sommer udzielił wywiadu stacji TVP Info. Powiedział wówczas, że choć mieszka w samym centrum stolicy, nie może odbierać TVP 1 za pomocą zwykłej anteny. Podważył też nowoczesność i sprawność urządzeń używanych do nadawania sygnału telewizyjnego.

 

Po kilku miesiącach od tego wywiadu Emitel pozwał Sommera. Ciekawe jednak jest czy rzeczywiście chodzi tylko o niefortunną wypowiedź, czy może nadawcę zabolało to, że Instytut Globalizacji od dawna opowiada się za cyfryzacją Polski drogą satelitarną. Przy czym Emitel chce cyfryzacji drogą naziemną, dzięki czemu wciąż byłby numerem jeden wśród nadawców. Tomasz Burzyński, rzecznik Emitela, w wypowiedzi udzielonej "Wprost" zaprzeczył jednak, aby złożony pozew był formą odwetu za działania badawcze prowadzone przez Instytut Globalizacji.

http://www.kurier365.pl/Biznes/Firmy/Wi ... e-skarzyc/

Tak że panowie jeśli narzekacie na jakość kanałów satelitarnych uważajcie bo nie znacie dnia ani godziny jak dostaniecie wezwanie do sądu :lol: Jak pisze HD to jest HD, jak cyfrowa jakość to cyfrowa jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak że panowie jeśli narzekacie na jakość kanałów satelitarnych uważajcie bo nie znacie dnia ani godziny jak dostaniecie wezwanie do sądu :lol: Jak pisze HD to jest HD, jak cyfrowa jakość to cyfrowa jakość.

 

Jak napisano, że jest platforma TVP, to jest. A kto powie, że nie ma, temu w mor..., tzn. temu proces.

A co do Instytutu Globalizacji, to im też nie wierzę, dopóki główne kanały TV w Polsce będą kodowane na satelitach. Fajnie się urządzili do spółki z kablówkami i platformami komercyjnymi: chcesz oglądać cokolwiek? Płać co miesiąc za dekodowanie! Darmowa telewizja (i radio) skończyła się w PRL-u!

W zasadzie Emitelowi też powinniśmy płacić za sygnał. Zbyt proste by na to nie wpadli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być ostateczny koniec platformy TVP: https://satkurier.pl/news/53425/powrot-tvp-na-7e.html

 

Przeniesienie się na 7E (jeśliby sie wycofali z Astry) to strzał w kolano. Na tym satelicie nie ma kompletnie nic oglądalnego, nie wydaje mi się aby ktokolwiek myślał poważnie o odbiorze ewentualnej platformy z tej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platformy stamtąd nie będzie tylko zapewne dosyły. A już dla samego TVP Historia nie będę kręcił anteną tak daleko. Nie będzie na Astrze, nie ma w platformach poza N, niech się pocałuja w d...

 

Cyfra nie ma nic do tego. Gdyby chcieli i się dogadali to dawno by te kanały u siebie uruchomili, dosył nie jest problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie na Astrze, nie ma w platformach poza N, niech się pocałuja w d...

Gdyby chcieli i się dogadali to dawno by te kanały u siebie uruchomili.

 

To jest ciekawe, że ITI ma TVP HD / TVP Historia i chyba jako pierwsi mieli TVP Sport.

Tak samo z TNK: FTV TVP1 / TVP2 / TVN / TVN7.

 

Jak już są w TVP [beep]i na kasę to dlaczego nie dogadają się z CP/C+ a chętni na te kanały pewno znaleźliby się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...