Skocz do zawartości

Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No bo Polsat z logiką nie ma wiele wspólnego, dał temu przykład TV6 HD i Super Polsat HD, gdzie TV6 ma bardzo mało do pokazania w HD , ale mimo to dali TV6 HD w HD, zamiast np. Polsat Romans , News 2 albo DPM, a główna oglądalność tych kanałów to SD w DVBT , które są przecież specjalnie pod NTC kreowane. Dobrze że chociaż kopie SD z HB planują usunąć.

Mimo że nie ogladam DPM, to wiem, że większość nowych kręconych teledysków przez twórców tego gatunku jest w wysokiej rozdzielczości, tak więc widzowie byli by bardziej zadowoleni, tym bardziej że byli by pierwszym kanałem Disco w HD na satelicie. ;) Wszystkim się HD należy.

Edytowane przez nieczęstygość99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dają HD bo w sierpniu prawdopodobnie usuną wszystkie swoje kanały SD z satelity.

Można się tego domyślić po tym jak dali Polsat Sport i Polsat Film w HD od niższych pakietów.

Nie wiem jeszcze co będzie z Polsat Romans, Polsat Jim Jam i ATM Rozrywka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co się wtedy stanie z tymi kanałami w pakiecie Mini HD.

Ale założę się że znikną z tego pakietu


Co do Polsat JimJam to to bardziej zależne jest od AMCNI.

Tylko że Polsat Jim Jam nadają ze swojego transpondera więc mogą zrobić upscalling tego kanału do HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby były wszystkie w HD to by musieli usunąć kopie SD : Polsat/ Polsat Sport/ Polsat Sport Extra/ Polsat Doku/ Polsat News / Polsat Music i zrobić upgrade do HD Polsat News 2 / DPM / Polsat Romans oraz C+I Polsat , Jim Jam Polsat i Polsat Viasat Nature a to takie proste nie będzie bo to "nie są ich kanały".

Ale to nie od takich dyskusji jest ten wątek.

 

Playlista PM HD robi się nudna, co dzień kilka razy np. leci hymn Euro 2016 od Davida Guetty albo kawałek z filmu Porady na zdrady. Jakieś notowania by się przydały , albo rozszerzenie playlisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to normalne że w takim kształcie MUZO TV jako Polsat Music HD ma większe szanse na rynku i na lepsze wyniki ogladalności niż poprzednik. Przyznam się szczerze że kanał Muzo.TV omijałem na pilocie dalekim łukiem a na Polsat Music HD mój pilot się zatrzymał i to dość długo i na pewno będzie się zatrzymywał dość często :-) Niech tylko zrobią coś z tym wielgachnym logiem stacji i zmniejszą oznaczenie wiekowe i zrobią je półprzezroczyste (pod tym względem Grupa Polsat kuleje i to bardzo. Powinni brać przykład z TVN i TVP.).

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby były wszystkie w HD to by musieli usunąć kopie SD : Polsat/ Polsat Sport/ Polsat Sport Extra/ Polsat Doku/ Polsat News / Polsat Music i zrobić upgrade do HD Polsat News 2 / DPM / Polsat Romans oraz C+I Polsat , Jim Jam Polsat i Polsat Viasat Nature a to takie proste nie będzie bo to "nie są ich kanały".

Ale to nie od takich dyskusji jest ten wątek.

 

Playlista PM HD robi się nudna, co dzień kilka razy np. leci hymn Euro 2016 od Davida Guetty albo kawałek z filmu Porady na zdrady. Jakieś notowania by się przydały , albo rozszerzenie playlisty.

C+I Polsat czy Polsat Viasat Nature w HD musiałyby zostać uruchomione przez ich nadawców, czyli A+E Networks oraz Viasat World. Polsat nie ma nic tutaj do gadania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to normalne że w takim kształcie MUZO TV jako Polsat Music HD ma większe szanse na rynku i na lepsze wyniki ogladalności niż poprzednik. Przyznam się szczerze że kanał Muzo.TV omijałem na pilocie dalekim łukiem a na Polsat Music HD mój pilot się zatrzymał i to dość długo i na pewno będzie się zatrzymywał dość często :-) Niech tylko zrobią coś z tym wielgachnym logiem stacji i zmniejszą oznaczenie wiekowe i zrobią je półprzezroczyste (pod tym względem Grupa Polsat kuleje i to bardzo. Powinni brać przykład z TVN i TVP.).

 

Ja jestem zwolennikiem ambitniejszych rytmów, dlatego Muzo.TV ceniłem jako stację, która omijała tą całą radiową papkę znaną z RMF FM, Radia Zet czy Radia Eska. Grali to samo co Muzo.FM czy nawet to co radiowa Trójka. Nie trzeba było się martwić, że natrafi się na jakiś plastikowy pop, electropop, pop-dance, czy electronic dance music. Teraz mamy kolejną stację, która gra to samo co inni, czyli głównie hity na czasie/hity z pierwszych list przebojów. Gdzie tu różnorodność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Falcon, tak, tak właśnie dzisiaj wygląda różnorodność albo raczej jej brak. Nic więc dziwnego, że ludzie uciekają do Internetu, aby na własną rękę znaleźć to, czego szukają (You Tube, serwisy streamingowe itp.).

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te typowo popowe kanały muzyczne grające zwaną przez was "papke" mają dobrą oglądalność, bo robią za radio, czyli grają tylko w tle w domu, dlatego coraz mniej się w nich gada, leci cały czas muzyka z przerwami na reklamy, czego ja nie pochwalam, bo ja akurat lubiłem programy z kanałów muzycznych , a dlatego że wszyscy biorą kanały muzyczne tylko za grające w tle, dlatego polskie stacje nie inwestują w HD na satelicie, a nawet 4Fun Media poszło w stronę tylko poprawy dźwięku w postaci Dolby Audio. Tylko kanał grający szeroko jak Trace Urban albo z koncertami , czyli MTV LIVE HD ma prawo utrzymać się w HD na sat, bo tam aż chce się klipy oglądać, gdyby Polsat Music nie był Polsatem , zapewne jeszcze długo nie widzielibyśmy polskiego kanału HD na sat. Skoro już idą w HD to niech to zrobią profesjonalnie, dobry bitrate, dobry dźwięk dobra oprawa , dobre pasma, notowania i playlista.

Bo teraz są muzycznie gorsi od Ósemki.

Zobaczymy jak się rozwiną , miałem nadzieję na start z rozmachem a tu klops..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos dźwięku:

Widz oczekuje dostępu do najlepszej muzyki w najlepszej jakości, dlatego jako pierwsi na rynku wprowadzamy kanał muzyczny w jakości FULL HD, gwarantując najwyższą jakość w cyfrowym obrazie i dźwięku - dodaje Ewa Czekała.

i jak ten fragment komunikatu ma się teraz do rzeczywistości? Bo MPEG i 192 Kb/s to raczej nie jest ten "dobry dźwięk"... :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Playlista PM HD robi się nudna, co dzień kilka razy np. leci hymn Euro 2016 od Davida Guetty albo kawałek z filmu Porady na zdrady. Jakieś notowania by się przydały , albo rozszerzenie playlisty.

Dopiero co wystartowali, daj im się rozkręcić. ;)

 

Wczoraj już mieli wynik jaki Muzo miało może z raz przez dwa lata.

Strzelam,że ze 2 tyś. :) 

A propos dźwięku:

i jak ten fragment komunikatu ma się teraz do rzeczywistości? Bo MPEG i 192 Kb/s to raczej nie jest ten "dobry dźwięk"... :(

No dźwięk to akurat mają nie za dobry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z playlistą lepiej nie będzie, skoro Polsat Music to szafa grająca, to nie ma oczekiwać cudów. Tym bardziej, że Polsat robi te wszystkie swoje stacje po najmniejsze linii oporu. Plaulista będzie pewnie raz w tygodniu lub na dwa tygodnie wymieniana (aktualizowana) i będą tam latach ciągle te same utwory, które będą przewijać się we wszystkich pasmach, czy to Tylko Hity czy Gorące Hity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile głupotą jest robić DZIŚ kanał muzyczny w 4k lub kanał z muzyką z lat 90tych w HD, to tutaj miałem nadzieję na 1080p, bo w nowych klipach to standard,a więc materiał mamy, a tu zagrywka polsatu niczym Tele 5 z Wilkiem z Wall Street. Żenada

Edytowane przez nieczęstygość99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie oglądajcie...Ale macie problem. Jest tyle kanałów TV, jest w czym wybierać. 

To nie chodzi tylko o zwykłe narzekanie, ale o to, że właściciele stacji okłamują widzów obiecując gruszki na wierzbie...tylko po co ?  Rozczarowany widz  szybciej odejdzie od stacji niż, ciekawski chcący poznać stację. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...