Skocz do zawartości

28.2°E - Astra 2A/2B/2C/2D & 28.5°E - EuroBird 1


vlodek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To są puste identyfikatory... BBC Interactive nadaje odpowiednio pod nazwami: STREAM-0, STREAM-1, STREAM-2, STREAM-3, STREAM-4, STREAM-5, STREAM-6, czyi w sumie na tym transponderze powinno się zgłosić 14 różnych identyfikacji, w tym tylko 7 jest aktywnych i niestety tuner Ci ich nie wykrywa.

 

Spróbuj wpisać parametry techniczne ręcznie, dane znajdziesz tutaj. Jeżeli to nie pomoże, to już wina leży po stronie oprogramowania Strong'a. Wiele odbiorników, szczególnie z platform cyfrowych nie obsługuje tych przekazów. Możliwe, że nadawca stosuje jakieś specjalnie zabezpieczenia by tuner tych kanałów "nie widział".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

BBC są, ale interaktywne BBCi nie ;) Będzie śmigać.

 

Z innych spraw - ITV został zmuszony do zwolnienia jednego z transponderów Astry 2D. W związku z tym szykuje się małe zamieszanie w kwestii ITV na 28,2E, które będzie skutkować zakodowaniem części wersji regionalnych ITV. Kodowane regiony pojawiły się ostatnio na 12,402 GHz, pol. V SR=27500 FEC=2/3, a teraz dodatkowo dołączyła częstotliwość 11,053 GHz, pol. H SR=22000 FEC=5/6. Kanały kodowane są w wersji "soft" VideoGuard, czyli działają na nieopłacanych kartach od Sky, ale jak to się ma do Freesat od BBC i ITV i ich niekodowania? Plany widać uległy pewnym zmianom w drodze ewolucji...

 

Plusy: silniejszy sygnał

Minusy: Trzeba załatwić dekoder z UK

 

Z informacji krążących po sieci wynika, że reszta nie zostanie zakodowana - szyfrowanie dotyczy tylko tego, co zostanie przerzucone na cokolwiek innego niż Astra 2D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zależy jaka wielkość anteny i jak to będzie zainstalowane, przy mniej niż 150cm o stabilnym odbiorze Astry 2D w Twojej lokalizacji możesz zapomnieć, 150cm minimum, im więcej tym lepiej...

 

EDIT: W międzyczasie znalazłem inny temat, gdzie opisywałaś swoją sytuację (Montaż anteny)- niestety w takim przypadku o Astrze 2D musisz zapomnieć. Aby Astrę 2D chwycić trzebaby postawić profesjonalną instalację z siłownikiem i dużą anteną, a jak to zobaczy administracja, to... będą problemy. Ogranicz się do 90cm, jak proponował w tamtym temacie @pitter (no najwyżej jeśli bardzo chcesz "zaszaleć", ale to będzie droga inwestycja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

WItam jestem tu nowy

 

Na początek powiem że troche zielony jestem w sprawie innych satelit oprócz Astry i Hot birda. Osobiście posiadam TV N i jestem zadowolony . Myślę o rozbudowaniu mojej instalacji o dodatkowe satelity czyli Astrę 28.2 E i 28.5 E mieszkam w poznaniu . Mo je pytanie to czym się rózni astra 2a/2b/2c/2d/ i eurobird 1 jakiego typu tam kanaly znajdę oczywiscie wiem że głownie anglojęzyczne ale który satelitę łatwiej znaleźć astrę czy eurobirda i jak to zrobić . Czy jeżeli będe próbować złapać astrę to i eurobird sam sie złapie. Dodatkowo jeżeli bede ustawiałtylko eurobirda to czy cos zlapie na astrze 2 itp czy możę mi któś wytłumaczyć z czym to się je i wogóle. Dodatkowo odpowiem że w planach jest jakiś triax 80 cm na wiecej nie mogę sobie pozwolić złe ustawienie bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80 cm, to na Astrę 28,2 E i 28,5 E jest za mało - zresztą masz w postach wyżej napisane - coś powyżej 150 cm, by się przydało. A jakie na Astrze i Eurobirdzie mniej więcej znajdują się kanały, znajdziesz tutaj :arrow:LyngSat lub tutaj :arrow:KingOfSat - Astra 28,2E i tutaj KingOfSat - Eurobird 1 28,5E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że w zasadzie te satelity są na tej samej pozycji, 0,3° nie musisz brać pod uwagę.

Przy centralnie ustawionym konwertorze z 80 cm anteną nie powinieneś mieć większych problemów z pozycją 28,2E. Programów z Astry 2D po prostu nie bierz pod uwagę.

Ale sprawdź czy ta pozycja jest u ciebie widoczna. Jak to zrobić, jest opisane w kilku tematach na tym forum.

Mapki siły i zasięgu z tych satelitów:

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=70&t=6270#p131931

Do komfortu oglądania polecam albo bardzo tanią obrotnicę w sklepie Hollexu za 149zł Opticum DM2200 albo jeśli się uprzesz na układzie zeza powinieneś dokupić dobry konwerter np. Invacom SNH-031 albo MTI AP8-T2N RC oraz przełącznik diseqc na większą liczbę konwerterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh z tego co widzę można brać pod uwagę eurobirda 1 na którym mi zależy jest tam sporo kanałów anglojęzycznych które chciałbym oglądać. Jeśli chodzi o samą astrę 2d to już zapomniałem sygnału nie odbiorę ale całą ręsztę tak czyli aktualnie zostaje mi dobór sprzętu czyli konwerter i doby dekoder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Widzę, że są tu fajne kanały (przynajmniej z nazwy bo dostępu do nich nie mam).

Czy ktoś coś może opowiedzieć o kanałach: Film 24, World Movies, Movies 4 Men, True Movies i Pranormal Channel?

Warte uwagi są? Bo nazwy brzmią zachęcająco.

I czy jest szansa że któraś platforma je kiedyś wprowadzi do Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to kanały, które raczej nie są produktem "eksportowym". Mam tu na myśli kanały Film 24, World Movies, Movies 4 Men, True Movies i Paranormal Channel. Co do Zone Horror i Zone Thriller - te projekty dla Polski już umarły. Można o nich spokojnie zapomnieć.

 

 

W miarę szczegółowo postaram się omówić kanały filmowe z tej pozycji satelitarnej:

 

Film 24 - kanał chyba przeżywa rebranding. Wcześniej emitował dużo zwiastunów nowości, które wchodziły do kin, a także filmów, które swoje premiery miały np. na płytach DVD, a także wywiady z aktorami, samych filmów było natomiast niewiele. Teraz kanał zrobił się jakby bardziej filmowy, a nawet nadaje kreskówki dla dzieci. Filmy nadają nowsze w porównaniu do innych stacji FTA z tego satelity, ale nie najnowsze produkcje, choć czasem można napotkać na jakieś perełki, np. dzisiaj emitowano Druga strona nieba z 2001 roku (opis filmu).

 

World Movies - tematyczny kanał filmowy, który po polsku brzmi Filmy Świata. Nadaje w zasadzie bardzo krótko, bo ok. 19.00 zaczyna się program. W ciągu dnia są emitowane telezakupy, albo plansza z logo kanału. Ramówka World Movies obfituje w filmy różnych zagranicznych wytwórni, najczęściej można natrafić na filmy francuskie i arabskie w oryginalnej wersji językowej opatrzone napisami w języku angielskim. Ciekawostka, która na pewno Was zaciekawi - raz natrafiłem na polską produkcję.

 

Kanały Movies4Men - dwa całodobowe kanały filmowe skupiające się głównie na klasyce kina, najczęściej filmy pochodzące z lat 60-tych, 70-tych, czasami 80-tych.

 

G2 Family - nie tak dawno się pojawił, także skupia się na klasyce kina, ale tej jeszcze starszej. Sporo filmów z okresu 1920 - 1940.

 

True Movies - dwa całodobowe kanały filmowe serwujące tzw. "lekkie" filmy. Nie są to wybitne produkcje, raczej nadające się na ten "mały ekran", jednak czasami można napotkać na ciekawy film akcji, czy też dramat. True Movies i True Movies 2 przyrównałbym do polskiego Movies 24.

 

Zone Horror i Zone Thriller - dwa tematyczne kanały prezentujące filmy: pierwszy z gatunku horrory, drugi thrillery. Niespełnione marzenie abonentów polskich platform cyfrowych. Program tych stacji nie jest "kasowy", w ciągu dnia jest emitowanych sporo telezakupów, ale czasami na pewno kanały potrafią "przestraszyć", szczególnie w weekendowe wieczory.

 

The Paranormal Channel - prezentuje filmy fabularne o zjawiskach paranormalnych, a także wywiady ze zwykłymi ludźmi, którzy byli świadkiem "czegoś". Kanał mało interesujący, choć czasami zaskakuje.

 

Simply Movies - najnowszy kanał, który pojawił się dosłownie kilka dni temu. Nadaje cały dzień, opis filmów podobny jak przy kanałach True Movies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...