Skocz do zawartości

28.2°E - Astra 2A/2B/2C/2D & 28.5°E - EuroBird 1


vlodek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytania do osób odbierających tą pozycję satelitarną(oprócz Astry 2D) :

 

1)Jakie kanały najczęściej tam oglądacie i ,które są warte uwagi ?

2)Co dokładnie leci na kanałach BBC Interactive ?

3)Czy warto odbierać tą pozycję satelitarną ?

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Miałem tą pozycję i z niej zrezygnowałem. Wiele ciekawych kanałów tam jest w wersjach niekodowanych i do tego po angielsku. Jednak zdarza się też wiele kiepskich kanałów telezakupowych... :mrgreen: Jednak postanowiłem pozostać tylko przy Astrze 1 i Hot Birdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelU1981, niedługo zrobię wykaz najciekawszych FTA z tej pozycji satelitarnej. Zobaczysz, zmienisz zdanie natychmiast :wink:

 

A co jest takiego ciekawego?

 

Doskonała oferta muzyczna z podziałem na różne kategorie (taka darmowa paczka, którą można przyrównać do płatnej MTV Networks), a choćby: B4, Bliss, Scuzz, Flaunt, Chart Show, The Vault, Bubble Hits, RockworldTV, NMETV, BedroomTV.

Tylko na tej pozycji są nadawane niekodowane kanały filmowe 100%. Choć puszczane filmy nie są najwyższych lotów, jednak czasem uda się znaleźć jakieś dobre kino (TrueMovies, TrueMovies2, Movies4Men, Movies4Men2).

Oprócz tego znajdzie się parę kanałów od Zone Media (Zone Reality, Zone Reality Extra, Zone Thriller, Zone Horror, Zone Romantica). Ten ostatni proszę nie kojarzyć z kanałem, który jest obecny w Polsce. W UK obowiązuje zupełnie inna ramówka.

Znajdzie się też coś dla dzieci/młodzieży np. POP, Tiny Pop, Pop Girl/Anime Central. Ten ostatni kanał prezentuje wyłącznie kreskówki z gatunku "anime", dzieli czas antenowy z młodzieżowym Pop Girl, jest nadawany codziennie w godz. 22-7.

Fani sportu dużo ciekawych pozycji nie znajdą dla siebie. Wśród kanałów sportowych można by wymienić TWC Fight, czyli "Wrestling Channel", jeszcze są emitowane kanały poświęcone golfowi. I to chyba wszystko. Oprócz tego jest też ciekawy o grach komputerowych - XLeagueTV i kanał rozrywkowy o tematyce ogólnej - walijski S4C.

W tym temacie ktoś już pisał o BBC Interactive. Szczerze mówiąc, nigdy mnie jakoś nie zaciekawiły kanały z transpondera 12.441V SR=27500 FEC=2/3. Wkrótce bliżej się temu przyjrzę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania do osób odbierających tą pozycję satelitarną(oprócz Astry 2D) :

 

1)Jakie kanały najczęściej tam oglądacie i ,które są warte uwagi ?

2)Co dokładnie leci na kanałach BBC Interactive ?

3)Czy warto odbierać tą pozycję satelitarną ?

 

pozdrawiam :)

 

Odpowiem może na pytanie nr 2, bo na pozostałe całkiem wyczerpująco wypowiedział się już RafiX.

 

Zatem na kanałach BBC Interactive leci przede wszystkim SPORT, a poza nim trochę MUZYKI (np. koncerty i studyjne nagarnia z Radia BBC) oraz sporadycznie jakaś inna "rozrywka".

Ze SPORTU mamy tu głównie transmisje z Wysp Brytyjskich (choć nie tylko – obecnie dają też tenis z Australii). Ciekawsze pozycje programu to:

- PIŁKA NOŻNA – mecze reprezentacji Anglii, Walii, Irlandii Pn. i in., Puchar UEFA, Puchar Anglii (FA Cup);

- TENIS – Wimbledon (przekazy nawet z 5 kortów jednocześnie - patrz obrazek niżej);

- SNOOKER – najważniejsze światowe turnieje;

- RUGBY – Puchar Sześciu Narodów oraz inne mecze.

Ponadto LEKKOATLETYKA, BOKS, KOLARSTWO, WIOŚLARSTWO, ŻEGLARSTWO, JEŹDZIECTWO, GOLF, DARTS, CURLING, HOKEJ NA TRAWIE i pewnie jeszcze parę innych dyscyplin (wszystkiego nie pamiętam). Do tego dochodzą wyniki na żywo z różnych rozgrywek, np. z meczów ligowych czy pucharowych.

Tak więc każdy kibic zapewne coś dla siebie znajdzie. A jeśli jeszcze by się okazało, że IO z Pekinu też będą na tych kanałach, to już naprwadę nie ma się nad czym zastanawiać tylko ustawiać antenę na 28°E.

Na koniec jeszcze tylko jedna uwagą, żeby nie wszystko było takie "różowe". Często się zdarza, że na żadnym z siedmiu kanałów nie leci nic. To normalna sytuacja, bo są one uaktywniane niemal wyłącznie na czas danej transmisji (chociaż może ostatnio jakby więcej powtórek się pojawiało).

A poniżej przykład z ubiegłorocznego Wimbledonu

 

BBCi9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MASAKRA :shock:

 

To jest to!Najlepszy niekodowany kanał "sportowy" (właściwie pokazujący sport) ze wszystkich pozycji satelitarnych dostępnych w Polsce.Kurdę teraz już mnie zachęciłeś i to bardzo.Zdarza się ,że czasami kodują jakieś transmisję ?

Jeszcze ta forma przekazu z kilku miejsc jednocześnie.EXTRA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: No to musiałem mieć niezłego pecha i wyłapywać te momenty, kiedy to nic nie pokazywali :shock: Ba! Nawet edytowałem ten transponder zastępując go inną częstotliwością. No to ciekawych rzeczy się dowiaduję, tym bardziej jestem zdziwiony, bo zeza miałem na tej pozycji blisko 5 miesięcy i przez ten czas nawet nie wyłapałem takich "rodzynków". :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest jeden kanał, to jest kilka kanałów, dokładnie chyba 7. Wszystkie są dostępne na satelicie Astra 2B - 28.2E, częstotliwość 12.441V SR=27500 FEC=2/3.

 

Jeszcze mnie zastanowił tp. 11.954 H SR=27500 FEC=2/3 Astry 2A - 28.2E. Tam też coś z BBC Interactive nadaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej drugiej częstotliwości jest BBC Parliament oraz 2 kanały typu "mozaika" – po 6 okienek z podglądem różnych programów.

 

@Hubert

BBC Interactive przez cały czas jest niekodowane. Jednak zdarza się, że np. niektóre mecze Pucharu Anglii lecą na BBC One, a na Interactive już nie. Trudno wyczaić na jakich zasadach to działa. Szczegółowy program znaleźć można pod tym adresem: http://news.bbc.co.uk/sport2/shared/bsp ... /today.stm

Jednak nie zawsze zagdza się on z rzeczywistością (na szczęście znacznie częściej jest tak, że czegoś nie ma w programie, a jest na ekranie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to [beep]cia z BBC Interactive :( Normalnie BBC Parliament i mozaiki z 11.954 H odbieram, a parametry tego transpondera są podobne. Nie wiem o co chodzi :?

 

Z wyszukiwaniem tych kanałów może być jakiś problem. Dokładnie nie pamiętam szczegółów, bo ostatni raz robiłem to ponad rok temu, ale na pewno nie wykryło ich wyszukiwanie automatyczne (na Humaxie). Wyszukiwanie ręczne łyknęło, jednak też chyba nie za pierwszym razem. Nie wiem w czym rzecz – czy to kwestia tunera, softu czy jeszcze czegoś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się identyfikują te kanały? Znalazłem na 12 441V siedem kanałów: DEV-STRM-0, DEV-STRM-1 itd. jednak gdy wybiorę któryś z nich, wyświetla się komunikat Usługa niedostępna. Normalne to? :roll:

 

KUR*A mam to samo :!::twisted:

Coś mi się wydaję ,że to wina tunerów CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Lista słabszych transponderów satelity EuroBird 1 - 28.5°E (informacja dotyczy jedynie mieszkańców zamieszkujących wschodnie krańce Polski. Należy stosować anteny o średnicy przynajmniej 80-90 cm. Im bardziej na zachód, tym odbiór znacznie się polepsza)

 

11.221 H :!:

11.260 V

11.264 H :!:

11.307 H :!:

11.343 V

11.344 H

11.389 H :!:

11.426 V

11.428 H :!:

12.523 H :!:

12.523 V

12.560 V

12.643 H

(dla wszystkich powyższych częstotliwości: SR=27500 FEC=2/3)

 

Dodatkowo, niektóre transpondery zostały oznakowane "wykrzyknikami". Oznacza to, że antena (min. 80-90 cm) musi być idealnie ustawiona na tę pozycję satelitarną, aby uzyskać choć minimalny sygnał do odbioru. Te dodatkowo oznaczone transpondery są jednocześnie najsłabsze we wschodnich krańcach kraju, a więc czasami mogą wystąpić problemy z odbiorem nawet na antenach 80-90 cm.

 

Są to dane dla Polski północno-wschodniej (Białystok). Dla części wschodniej i południowo-wschodniej, sytuacja może wyglądać trochę inaczej. Użyłem anteny - 85 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Ja we Wrocławiu mam największy problem z 12523H, 12523V - sygnał min. 45%, max. 47-49% :? ... Cieńko też wypada 12560V, 12560H - tutaj sygnał około 54-60% :/ . Na szczęście to wystarcza do poprawnego odbioru... Jednak inne transpondery mają jakość sygnału 80-99%... Nie liczę oczywiście Astry 2D, która jest niedostępna dla mnie na antenie 85cm... Ogólnie jestem bardzo zadowolony z powrotu na tą pozycję... Jeszcze może koło czerwca zamontuje sobie konwerter na Sirus... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...