Skocz do zawartości

28.2°E - Astra 2A/2B/2C/2D & 28.5°E - EuroBird 1


vlodek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Kabel podlacz bezposredni do konwertera (pomin przelacznik) wyeliminujesz problem sprzetu.

2. W menu musisz wybrac satelite, parametry i opcje z monitorem synalu (nie znam tego tunera).

4. Odleglosc miedzy srodkami konwerterow ok 100 (ja mam 124 na wiekszej antenie)

5 SOLIDNE mocowanie: kat - kierunek w ognisko anteny, plaszczyna pozima, odleglosc od anteny.

6. Ustaw konwerter w skrajnym polozeniu ok 90mm i powoli przemieszczaj (skokami 3mm), patrz na wskaznik (pamietaj o zwloce ok 2 - 3s) rozumiem, ze ustawiasz wskaznikiem nie miernikiem.

7. Znajdz polozenie centralne gdzie sygnal byl max.

8. Eurobird ma slabsze transpondery od Astry nie wszystkie mozesz odbierac. AstryD oczywiscie NIE

 

jesli bedzie dobrze to:

9. Sprawdz ustawienia przelacznika (przyporzadkowania 1, 2, 3, 4 lub A, B, C, D) do poszczegolnych konwerterow ! ! !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę ustawić sile sygnału astry 2 choc do końca nie jestem przekonany gdyż raz wydawało mi sie ze złapalem juz astre 2 nie pamietam jak to byla czestotliwość ale po przejrzeniu jakie sa tam kanały (premier) to jednak byla astra 1. W jakims poście wyczytalem ze najlepiej lapać astre 2 na czestotliwosci 11.954 H 27500 czy to jest prawda??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vlodek dzięki za pomac Astra 28,2 śmiga choć nie wszystkie transpondery chcą zaskoczyć nie mówie o astrze 2D. Miałem problemy z przełącznikiem zmieniać go nie zmienialem tylko troszke dziwmie podłączyłem bo inaczej nie chciał działać

Echostra 606 (menu dekodera)

Hotbird LNB 1

Astra 19,2 LNB 2

Astra 28,2 LNB (4)

Inaczej nie chciało działać :D

Przy okazji bezpośrednie podłączenie kabla do konwerera bardzo pomogł wszystko ustawiłem i wiedziałem że jest oki jedyny problemem był przełącznik (troszkę powalczyłem i wygrałem z dziadem)

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim mam problem z częstotliwością 11.222/H/27500 z satelity Astra 2 (znajduje sie tutaj kanał RockWorld, sprawdzałen na http://www.lyngsat.com/) jednak po przeskanowaniu tej częstotliwości mój echostar 606 nic nie znalacł a właściwie znalazł że dana częstotliwość należy do CYFRY+

proszę o jakieś wskazówki z tym problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa normalne objawy.

Pamietaj, ze na tej pozycji jest EB ma duzo slabsze transpondery od A2.

Ustaw konwerter na najslabsze synaly, moga byc roznice w polozeniu wiazek, musisz usrednic polozenie.

Nie znam Twojego turera, ale wiem jak jest w praktyce.

Automatyczne skanowanie nie zawsze dziala poprawnie.

Wykonaj (z uwzglednieniem menu tunera):

1a. Wpisz parametry transponder - doklanie tego.

2a. Wykonaj skanowanie tylko tej czestotliwosci.

lub

1b. Wpisz "z palca" wszystkie parametry kanalu z pid'ami.

 

Sile synalu dla tej pozycji, dla wszystkich tansponderow (zaleznie od czestotliwosci) mam w zakresie 45% - 90%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakims poście wyczytalem ze najlepiej lapać astre 2 na czestotliwosci 11.954 H 27500 czy to jest prawda??????????

Wybrałem jeden z mocniejszych transponderów, ponieważ wtedy łatwiejsze jest znalezienie szukanego przez nas satelity. Później gdy uzyskamy najsilniejszy sygnał na tym transponderze, istnieje duże prawdopodobieństwo, że sygnał będzie też na tych słabszych, wtedy możemy precyzyjniej ustawić satelitę wzorując się już na słabszej częstotliwości, choćby 11.222/H/27500.

 

mam problem z częstotliwością 11.222/H/27500 z satelity Astra 2

Ale powinieneś odbierać te kanały. Jednak stawiam, że masz jeszcze niedokładnie ustawioną antenę. Spróbuj obrócić konwerter w uchwycie ( w lewą stronę albo w prawą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralnie ustawioną mam Astrę 19,2 na antenie 90cm natomiast Astra 28,2 jest w zezie.

Dekoder Echostar 606 to ciekawe urządzenie można na nim ustawić wartości 11.222/H/27500 natomiast pidy są ustawiane automatycznie nie ma możliwości ich zmiany jeszcze spróbuje przestudiować instrukcję obsługi dekodera może coś przegapiłem.

Dzięki za pomoc

POZDRAWIAM :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Humax przy układzie: Astra 1 główny, boczna Astra 2, talerz 85 i ustawieniach na "ręke" :) wskazał następujące dowolnie przeze mnie wybrane parametry :

 

11.221 H 27500 3/4

 

poziom 66%

sygnał 52%

 

11 260 h 27500 3/4

 

poziom 65%

sygnał 54%

 

11 641 V 27500 3/4

 

poziom 65%

sygnał 66%

 

11 952 H 27500 3/4

 

poziom 70%

sygnał 52%

 

12206 V 27500 3/4

 

poziom 60%

sygnał 62%

 

12440 V 27500 3/4

 

poziom 63%

sygnał 70%

 

Dane są świeżutkie, zachmurzenie umiarkowane. Oczywiscie każdy Tuner może "po swojemu" wskazywać poziomy. Ale to zawsze jest jakis punkt odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czestotliwosci 11.954/H/27500 poziom syganału mam 70%, jakość od 54-60% konwerter przesuwałem tylko w poziomie oraz go deliktanie przekręcałem o parę stopni niestety gorzej już jest na 11.222/H/27500 sygnał jest wysoki 70-80% gorzej z jakością 20-27% teraz dla odmiany nie znajduje takiego transpondera. Dekoder wyrzuca informację o satelicie astra 2 a w częstotliwościach wpisuje coś takiego 11.222/H/0 zamiast 11.222/H/27500.

Echostar DSB606 to ciekawy wynalazek techniki satelitarnej wszystko długo robi i do tego potrafi się zawiesić nie wspomianam już o tym iż dużo transponderów trzeba wpisywać ręcznie.

 

 

Cybertom chyba się troszkę pomyliłeś z tymi częstotliwościami temat dotyczy Astry 2 tutaj znajdziesz częstotliwości tego satelity http://www.lyngsat.com/28east.html

 

Edycja RafiX: Wkleiłem dwa posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ciacho007, musisz się jeszcze trochę pomęczyć ze swoja anteną. Być może da się uzyskać jeszcze ciut lepszy sygnał. Mieszkamy od siebie bardzo niedaleko, a ja odbieram wszystkie transpondery tego słabego Eurobird'a 1, tyle, że część mi niestety "szatkuje". Trzymam w kciuki, że się uda poprawić odbiór :D

 

 

Cybertom chyba się troszkę pomyliłeś z tymi częstotliwościami temat dotyczy Astry 2 tutaj znajdziesz częstotliwości tego satelity http://www.lyngsat.com/28east.html

Chyba dobre wpisał parametry, jedynie co pomylił to wartość FEC, dla wszystkich wymienionych wynosi ona 2/3 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie mieć na uwadze, że jednak Astra 2 to 28,2°E, a EuroBird 1 to 28,5°E - niby tylko 0,3° różnicy, ale jednak, więc jeśli i tak nie planuje się odbioru Astry 2D (za mała antena), to proponuję jednak próbować dostrajać bardziej na którymś z transponderów tego drugiego. Astra 2 jest na tyle silna, że mimo wyboru EuroBird-a 1 można nadal odbierać wszystko z niewielkimi stratami na sygnale. Nie zapomnieć o skręceniu konwertera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia na Astrze 1 (główny) i Hotbirdzie (zez) antena 90 cm sygnał i jakość są bardzo wysokie 70%-80 % więc zakładam że cała instalacja anteny jest w porządku. Jedyna teraz możliwość to przesuniecie konwertera góra dół. :D

 

Pytanie od tych bardziej dociekliwych lub nie zorientowanych :D czy różnica 3 stopni miedzy satelitami 28,2 a 28,5 to przesunięcie konwertera w poziomie nie wpionie?

 

Edycja RafiX: Wkleiłem dwa posty. Korzystaj z funkcji "Zmień" gdy chcesz coś dopisać do posta a jeszcze nikt nie odpowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elewacja w pionie, azymut w poziomie.

To NIE 3 stopnie ale 0,3 stopnia

 

 

Odpowiedni multifeed jest podstawa sukcesu !!!!!!! :D

Bylo juz opisywane ustawianie kilku konwerterow na jednej antenie.

Musisz miec mozliwosc pelnej regulacji zeza BEZ przesuniecia kierunku glownego. Jesli elewacja jest podobna to pozostaje do ustawienia tylko azymut, dla roznej, rowniez wysokosc (np Sirius, konwerter musisz podniesc)

http://www.electronic-trade.de/multifee ... index.html

To sa przyklady, ja zastosowalem Triax.

 

Edycja rafiX: Wkleiłem dwa posty. Korzystaj z funkcji "Zmień" gdy chcesz coś dopisać do posta a jeszcze nikt nie odpowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...