Skocz do zawartości

Dekoder HD5500s


Cyfek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 grudnia 2014 r. na satelicie zostało umieszczone nowe oprogramowanie dla dekodera HD5500s.

 

Nowa wersja oprogramowania dla HD 5500s - 1.44.1.0.

 

Oprogramowanie przeznaczone jest dla wszystkich dekoderów.

 

Zmiany w porównaniu z poprzednią wersją oprogramowania

 

- Zmiany w regulaminie IPLA - w procesie zakupu wdrożony został nowy krok - wyrażenie zgody na utratę prawa do odstąpienia od umowy (związany z zaplanowanymi zmianami w Ustawie o Prawach Konsumenta)

- Poprawka drobnych błędów w aplikacji IPLA

 

Aby zaktualizować oprogramowanie - w dekoderze HD5000 należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać z Menu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że drugi egzemplarz HD5500s i ten sam problem ale możliwe że pech. Najlepsze że co zgłoszę problem do CP to słyszę co innego, najpierw kazali wymienić dekoder ,później stwierdzili że znają problem,wina softu i pracują nad naprawieniem wady, dziś jak zadzwoniłem to powiedziano mi że taki problem nie był do nich zgłaszany i że to pewnie wina kabla HDMI. Ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie . Od dzisiaj jestem posiadaczem tego "Wynalazku" . Jak ustawić na tym własną listę kanałów ? I czy jest możliwe dodawanie ręcznie kanałów ? Z góry dzięki za odpowiedź i przepraszam za takie pytania ale 1 raz mam styczność z tym dekoderem a tym bardziej z CP .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że jeżeli najpierw włączam dekoder a następnie tv to nie zmienia się rozdzielczość obrazu w ustawieniach dekodera.

Na infolinii Panasonica twierdzą że to nie może być wina tv bowiem przez HDMI nie ma żadnej zwrotnej informacji i działają tylko jako wejście sygnału. W CP są zdania że to raczej problem tv.

I kto ma rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam HD5500s od dwóch dni. Dzisiaj również zauważyłem, że miałem zmienioną rozdzielczość na 576p. Tuner mam podłączony do nowego TV Sony Bravia. Nie wiem w jakiej kolejności był załączany sprzęt, ale będę na to zwracał uwagę następnym razem. Tuner jak zresztą cały inny sprzęt wyłączam na noc listwą sieciową, tak więc jest całkowicie odłączony od sieci. Na infolinii Panasonica nie mówili prawdy. W złączu HDMI jest magistrala I2C (sygnały SCL (pin 15) i SDA(pin 16)). Jest to magistrala dwustronna tak więc teoretycznie jest możliwe, że TV coś przesyła do tunera. Może być tak, że gorsze kable nie mają podłączonych linii I2C i dlatego tuner nie zmienia rozdzielczości, ale teraz to tylko teoretyzują. Trzeba się temu przyjrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zgodnie z obietnicą poobserwowałem tuner i sprawa zmiany rozdzielczości na 576p wygląda u mnie następująco: W ciągu 3 tygodni używania tunera zmiana rozdzielczości zdarzyła się 2 razy. Pierwszy raz wystąpiła ona na drugi dzień po aktywacji tunera, drugi raz parę dni temu. W obu przypadkach po zmianie rozdzielczości zauważyłem też ograniczenie dostępu do wcześniej dodanych promocyjnie kanałów. Za pierwszym razem (tzn na drugi dzień po otrzymaniu tunera) wyłączyli mi programy z pakietów filmowych (HBO itp.), za drugim razem na pewno (bo zaraz wykryli to moi rodzice) wyłączyli mi program Romatica. To, że pozbawili mnie tych programów to jest to całkiem normalne, gdyż posiadam tylko pakiet familijny, a tuner wymieniłem nie w ramach promocji a w programie wymiany tunerów SD. Tak więc wygląda na to, że zmiana rozdzielczości na 576p występuje u mnie, gdy Polsat grzebie w prawach dostępu do moich programów. Prawdopodobnie coś tam zmieniają w ustawieniach tunera i przy okazji resetuje się rozdzielczość. Nie ma natomiast znaczenia co włączam wcześniej TV czy Tuner (przypomnę jeszcze tylko, że codziennie wyłączam całkowicie zasilanie tunera). Będę obserwował dalej czy moja teoria się będzie dalej potwierdzała. Pozdrawiam. P.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam parę pytań co do tego odbiornika.

Czy taka zabytkowa usługa jak telegazeta jest dostępna, a jak tak to gdzie się schowała?

Lista ulubionych: jak przestawiać kolejność poszczególnych kanałów? Jak usunąć pojedynczy kanał? Bo wszystkie to ustawienia fabryczne ale to dużo klepania,

aby ustawić od nowa.

Poza tym jest u[beep]liwa ekologia. Czy bez przerwy musi się pytać o to co ustawiłem w menu? Po wyłączeniu chcę mieć tradycyjny zegar i szybki start a nie

dusić pilota aby coś zobaczyć.

Pozdrawiam

tadzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Teletekst włączasz naciskając przycisk Język, przechodząc do teletekstu i naciskając OK.

2. Gdy jesteś na liście kanałów ulubionych, naciśnij zielony przycisk, pokaże Ci się pomoc na szarej belce :) Gdy naciśniesz żółty przycisk, możesz przesuwać kanały niebieskim przyciskiem i usuwać je żółtym.

3. Menu -> Ustawienia -> Język, wygląd i obsługa -> zmieniasz Tryb oszczędzania energii z Czuwania na Monitorowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż cztery oczy to widać dla mnie trochę mało (1)

Też to znalazłem ,ale dzięki za podpowiedz (2)

Ale to uporczywie wraca mimo zatwierdzenia w meni OK. Przy wyłączaniu pokazuje się ramka i muszę się nią kierować bo inaczej nie wyłączę odbiornika(3)

Dlaczego jest taki niski poziom audio na złączu euro?

Pozdrawiam

tadzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...