Skocz do zawartości

Dekoder HD5500s


Cyfek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dobralem sobie dwa dekodery hd5500s do multiroomu. Pierwsze wrazenie OK, kanaly zmieniaja sie faktycznie szybciej (w porownaniu do hd7000, hd6000 czy esi88). Pilot jest taki sam jak w hd7000, dziala duzo lepiej niz pierwsze piloty dodawane do hd6000. Wiecej postaram sie napisac jutro jak faktycznie dluzej bede mogl sie nim pobawic. Niestety w aps'ie nie mieli na stanie routerow tplinka wiec dopiero za tydz. jak bedzie dostawa bede mogl napisac jak dekoder współgra z tym urzadzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabarytowo jest mniejszy od HD 6000. Wydaje się być nieco mniej solidny (obudowa plastik). Przyciski dotykowe z przodu działają dobrze. Pomimo tego, że dekoder jest lżejszy od HD6000 kable nie przesuwają dekodera (pod spodem zamocowano widocznie lepsze gumki). Od spodu jest też głębsze wyżłobienie w obudowie dzięki czemu łatwiej jest wyciągnąć kartę (przydatne jeśli jest to dodatkowy dekoder do MR). Pilot jest również dużo lepszy od tych, które początkowo były dołączane do HD 6000. Ma lepszy skok i nie trzeba celować w wyświetlacz. Dodatkowo przytrzymując klawisz podgłaszania czy zmiany kanałów leci dokładnie o tyle o ile chcemy (w HD6000 czasami podgłaszało mi do końca albo leciało kilka kanałów dalej niż chciałem). Właśnie jestem po układaniu listy ulubionych (150 kanałów) i poszło szybko i sprawnie. Dzisiaj miałem zablokowany dekoder do MR, po przełożeniu kart również nie zauważyłem żadnych problemów. Póki co jestem zadowolony, zaryzykowałem przesiadkę z HD 6000 i się opłaciło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak, to czy pod taką usterkę podchodzi sytuacja, gdy na moim HD3000 w losowych momentach podczas ogladania programu pojawiają się zakłócenia w obrazie, artefakty, szatkowanie? Nie ustaje to aż do przełaczenia na inny kanał. Ostatnio zaplanowałem nagrywanie i nagrał się cały program z takim problemem, więc nagranie nadawało się tylko do usunięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojciu karta z czytnika nie wypada przy obracaniu ani potrząsaniu

 

Zdjęcia:

http://i58.tinypic.com/dyna4m.jpg

http://i57.tinypic.com/2gy7txz.jpg

http://i60.tinypic.com/2lccqx.jpg

http://i61.tinypic.com/23gzlo3.jpg

 

Chciałbym też napisać, że przełączanie pomiędzy kanałami nie jest tak szybkie jak na początku mi się wydawało. Napisałem tamten post na krótko po podłączeniu dekodera do prądu. Po dłuższym użytkowaniu stwierdzam, że jest może ciut szybciej niż w HD 6000 ale szału nie ma. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dzisiaj dekoder HD5000 na ten nowy HD5500s. Dużo szybciej przełącza kanały. Obraz w porównaniu do HD5000 i HD6000 wydaje mi się nieco bardziej ostry i wyrazisty.

Niektórzy piszą że jak bokiem się trzyma w rękach dekoder to sama karta wypada. Sprawdziłem to i karta wcale nie wypada. Nawet jak dekoder trzymałem bokiem, wyjściem karty do dołu i bardzo energicznie i mocno nim potrząsając(góra,dół,prawo,lewo), to karta nie wysunęła się w nim nawet o minimetr.

Ogółem dekoder wydaje się na razie być ok. Ogólnie jest szybszy od pozostałych dekoderów HD od CPT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez posiadam ten model dekodera (HD 5500S) od tygodnia. Dostałem go po wymianie serwisowej za HD 2000 który po dwóch latach użytkowania padł. Jest jako dodatkowy do multirumu.Ale wielkiej różnicy nie widze w uzytkowaniu tego dekodera w porównaniu z poprzednimi modelami HD produkcji CP. A posiadałem juz wszystkie modele HD od CP. Ma kilka dobrych rozwiazań w porównaniu z poprzednikami ; np: głebsze wciecie do karty przy multirumie wygodniej jest przekładac karty do odblokowania. Pozatym ciut szybciej zmienia programy w porównaniu z poprzednikami. A tak pozatym kwestia gustu i wymagań użytkownika. Napewno jest stabilny jak narazie nie miałem z nim problemu. Podsumuwując fajny prosty dekoder ciut nowszej technologi ( panel przedni dotykowy, lepszy pilot ) nic pozatym poprostu produkt CYFROWY POLSAT TECHNOLOGY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...