Jump to content
Cyfek

Dekoder HD5500s

Recommended Posts

Dokładnie ta sama :) dostalem nową karte i też jest to samo. Chodził tylko blok otwarty i to nawet bez tierów. Karta czyszczona do dziś dnia nie jest w stanie zapisać tierów na karcie. testowane na kilku instalacjach antenowych. Karta łapie ponad 20 UQ i dalej to samo. Polsat to jednym słowem lipa.

Teletekst obsługiwany jest tylko przez TV. Dekoder nie obsługuje teletekstu. Aby "zobaczyć" stary, poczciwy teletekst dekoder z TV musi być połączony przez EURO-Scart. Po HDMI nie jest przesyłany sygnał teletekstu.

No i również ja się pozytywnie zdziwiłem - tak jak pisał arko07/misiek, telegazeta działa - jest dekodowana przez sam dekoder i posyłana po HDMI jako obraz do telewizora. Nie trzeba kombinować ze SCARTem. Ja mam akurat HD3000, ale sądzę, że tak jest w wszystkich HD od CPT - trzeba wybrać język, teletekst i potem kliknąć OK i mamy telegazetę. Telegazetę obsługujemy naturalnie pilotem od dekodera.

No proszę, a myślałem, że już wszystkie funkcje dekodera znałem.

@swojadroga - Teletekst na dekoderach CPT dodano w aktualizacji z maja/czerwca ubiegłego roku wraz z obsługą napisów --> [LINK]

Mam z tym dekoderem mały problem. Zegar wyświetlacza spóźnia się o ok 4min, dźwięk jest cichy na kanałach czasami strzela mi z głośników. Próbowałem podłączyć go do wzmacniacza optykiem ale mimo sygnału (czerwona wiązka światła) nic nie działa. W ustawieniach wygaszone s/pdif brak możliwości regulacji. Do informatyków: siłę głosu prosze ustawić przynajmniej taką jak na Romanse hd

Ja od dawna walczę z "cichością"wszystkich kanałów poprzez kino domowe.W poprzednim moim hd 5000 wszystkie kanały słuchałem na poziomie 20 na kinie domowym obecnie w hd 5500 muszę mieć 40.Więc 2x ciszej mam.Zgłaszałem kilka razy mieli niby poprawić,ale bez zmian.Myślisz,że informatycy z Cp tu zaglądają?.Daj Boże i aby coś z tym zrobili. W co zaczynam wątpić.Olewają sporadyczne przypadki.Tyle!.

Coś tu nic si ę nie dzieje?.To ja zapodam coś nowego.Czy Wy macie nowy soft inni/hd 5000 i Pvr 7000/ ostatnio dostali i moga rzekomo nagrywać na dowolnym swoim dysku zewnętrznym.A u nas nadal tylko ich dedykowany.Wie Ktoś coś?.

U mnie oczywiście tak samo.No a Oni już mają.Może jak będzie dla Nas to przy okazji ta głośność poprawia?.

Spokojnie, będzie na pewno. Na razie jest dla HD5000 i HD7000, ale pewnie w ciągu kilku dni udostępnią reszcie dekoderów. Przetestują czy wszystko jest ok i soft sie pojawi.

Tez tak uważam tylko tam szybko prawie dzień po dniu pojawiały się softy najpierw do 5000 za dzień lub max dwa do 7000 i potem stanęło.Już wiele dni nic się nie dzieje ze strony Cp w dalszych softach.Ta dosyć długa już przerwa mnie trochę niepokoi.

Pewno tak dla mnie jest jednak ważniejsze czy zrobią przy okazji "głośniej"te kanały co piszę od dłuższego czasu.

Nie sądzę, to kompletnie inny hw w stosunku do poprzednich więc pewnie stąd ta różnica głośności.

Czy wiadomo, kiedy będzie nowy soft dla HD5500s? To ostatni odbiornik bez aktualizacji.

Pewnie w bliżej nieokreślonej przyszłości. ;) Rzecznik prasowy CP odtrąbiła już rewolucyjną aktualizację na dekoderach z fabryki CPT wsłu[beep]ąc się w oczekiwania klientów. ;)