Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie ważne czy na paskach będziesz miał 60% czy 100% jakość będzie taka sama. W przekazie cyfrowym albo obraz jest, albo go nie ma (lub rwie), nie ma stanu "lepszy" lub "gorszy". Po prostu tak przekazywany jest ten kanał. Jedynie możesz sprawdzić w jaki sposób łączysz TV z tunerem i ew. zastosować lepszy kabel, ale nie będzie dużej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam wszystkich na forum.

jak sie domyslacie mam maly problem- od mniej wiecej pol roku mam zestaw do odbioru cyfrowego polsatu (dekder samsung, konwerter inverto) jakis miesiac temu cala instalacja przestala dzialac tzn. mam ciagly brak sygnalu. zrobilem juz chyba wszytsko co mozliwe- kupilem dluzszy wysiegnik, zmienilem kabel. sprawdzilem dekoder i konwerter u znajomego, ktory ma taki sam sprzet iw szystko dzialalo poprawnie. sygnalu nadal nie moglem znalezc. rece mam juz spuchniete od ustawiania talerza. postanowilem kupic miernik sygnalu ale i on jak do tej pory niewiele pomogl kiedy podlaczam go tuz przy konwerterze wyglada na to ze wogole nie ma napiecia, kiedy probuje tuz przy dekoderze mam napiecie ale miernik wskazuje 1 i ani drgnie wiec wyglada na to ze cos jest nie tak na linii dekoder-konwerter. sprawdzilem ustawienia lnb i wsztytko jest jak na moje oko ustawione poprawnie...

czy ktos jest mi w stanie pomoc??? jakis pomysl???

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ten znaczek [ iconpostreportww1.gif ] używamy tylko wtedy, gdy jakiś post wymaga interwencji moderatora, to tak na przyszłość ;)

 

Czy Twoja instalacja nie zawiera żadnych dodatkowych konwerterów, przełączników itp.? W sumie dziwna sprawa, skoro wszystko już sprawdziłeś... może "coś" zaczęło zasłaniać antenę? Dziwne, aby po tak krótkim czasie, czasza pogubiła ogniska... A pamiętasz w jakich okolicznościach nastąpił zanik sygnału? Czy sygnał stopniowo malał, czy też raz był, raz go nie było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Od jakis 2tygodni mam problem z sygnalem, sprawa wyglada nastepujaco wlaczam tuner i po jakis 15-20 minutach zaczyna sie sypac obraz(kwadraty itd). Jest to regula. Co moze byc przyczyna? Dodam ze taka sytuacja miala miejsce na 2 roznych tunerach. Czyzby konwerter? Antena jakiej uzywam to 60'tka, mieszkam na Gornym Slasku wiec chyba nie potrzebuje wiekszej do odbioru z hotbirda?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W tym momencie Ferguson(FX 6600) pokazuje poziom synalu na 81-83, jakosc sygnalu 76-78, wieczorem jest nieznacznie lepiej. Konwerter to Samsung (taki jaki kiedys dawala cyfra). Kabel nigdzie nie jest sztukowany. Problem wystepuje na wszystkich programach.

 

EDIT: Dodam jeszcze ze mialem kiedys ta antene z tym samym konwerterem skierowana na astre, odbieralem wtedy na tunerze analogowym i problem byl identyczny, tzn przez jakis czas wszystko dobrze odbieralo a po jakims czasie robil sie snieg na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

Rodzice mają już kilka lat tuner z Polsatu cyfrowego Echostar DSB 606.

Teraz oglądają tylko kanały FTA (w zupełności im to wystarcza).

Czasza 80 cm + 2 konwertery (Astra+Hotbird) + diseq.

Wczoraj dzwoni do mnie ojciec i mówi, że nie ma wcale programów z Astry.

Dzisiaj sprawdziłem. W konfiguracji Hotbird - kółko zielone, zaś Astra - kółko czerwone.

Jeszcze raz przeprowadziłem ponowne szukanie kanałów. Hotbird działa, Astra nie.

Sprawdziłem podłączenia kabli. Może coś zaśniedziało przy wejściu do konwerterów lub diseq'a

Wszystko OK.

Czy może to być zepsuty konwerter lub diseq ?

Chyba będę musiał sprawdzić Astrę na tym na pewno dobrym konwerterze z Hotbirda ?

Macie jakieś inne propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dokładnie, zamień konwertery w uchwycie i sprawdź jak będzie wyglądała sytuacja. Przy okazji obejrzyj dokładnie LNB odpowiedzialny za odbiór z Astry, może został uszkodzony. Ewentualnie podepnij konwerter od Astry wprost do odbiornika, pomijając przełącznik, to pozwoli nam sprawdzić, czy zewnętrzny DiSEqC nie nawalił.

 

Jeżeli to nie pomoże, to sprawdź ustawienia portów DiSEqC w menu tunera. Może ktoś całkiem nieświadomie zmienił ustawienia.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Kupiłem dziś konwerter Inverto Twin IDLP-40TL podłączyłem go do dwóch tunerów polsatu, jeden Echostar DSB-717 a drugi Samsung DSB-S305G. Echostar podpięty jest jeszcze do drugiego konwertera na astrę przy pomocy przełącznika. Problem w tym że jak na Echostarze oglądam coś z hotbirda to na drugim nie ma sygnału np na tvn, tvn7 i jeszcze paru innych kanałach. Po włączeniu na Echostarze jakiegoś kanału z astry sygnał na samsungu sie pojawia i można wszystko oglądać. Może mi ktoś poradzić co jest nie tak? Coś z ustawieniami w tych dekoderach czy raczej jakieś uszkodzenie sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Masz może jakiegoś polskiego sąsiada w okolicy, który też posiada antenę? Większość anten w Norwegii patrzy na Intelsat'a/Thor'a. Ewentualnie, jak blisko jest jakaś antena należąca do Norwegów, to wzorując się na niej, ustaw swoją bardziej na wschód. Przesuwaj satelitę bardzo powoli, jednocześnie ustaw sobie jakiś transponder Cyfrowego Polsatu w menu tunera i sprawdzaj co chwilę sygnał. Ustawienia góra-dół zostaw w spokoju, ustaw mniej więcej tak, by czasza była lekko pochylona do góry.

 

Jaką posiadasz wielkość czaszy? Dobrze by było mieć 80-tkę i więcej, mniejsze anteny mogą się nie sprawdzić.

 

Polecam lekturę:

:arrow:Jak ustawic satelitarna w Norwegii?

:arrow:Jak odnaleźć satelitę?

:arrow:Montaż zestawu satelitarnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie stałem się po części szczęśliwym posiadaczem N'ki, po części z powodu braku możliwości odbioru wszystkich kanałów.

Udało mi się ustawić antenę (85cm + konwerter Golden Interstar GI-201) z następującymi parametrami sygnału w menu ANTENA:

Siła:100%

Jakość: 98%-100% waha się w tych granicach

BER: waha się od 3.1E-3 do 3.3E-3

 

Taki sam poziom sygnału prezentuje się w menu DIAGNOSTYKA dla kanału 20 (MGM), 40 (Discovery HD).

Czyli niby całkiem przyzwoicie.

Moje pytanko, czy te drobne wahnięcia są normalne, zaznaczam, że pogoda jest przyzwoita, brak wiatru, deszczu, czy innych nietypowych warunków atmosferycznych.

 

Dlaczego czasem przy przejściu na różne kanały widzę błąd "BRAK SYGNAŁU (Proszę upewnić się, czy dekoder jest prawidłowo podłączony)" po czym po kilku sekundach czasem po dłuższym czasie kanał się wyświetla? Nie ma specjalnej reguły, raz ten sam kanał wchodzi bez problemu a za jakiś czas są z nim problemy. Częściej zaobserwowałem taką sytuację na kanałach 1 (TVP1), 2 (TVP2), 5 (TVN24), 8 (TVP INFO), 20 (MGM), 24 (WiP) i kilku innych. Zaznaczam, że jak już dany kanał oglądam, to nie ma przerw w jego wyświetlaniu i jakość obrazu/dzwięku jest dobra. Widząc kominikat o braku sygnału i wejściu w DIAGNOSTYKĘ na tym kanale sygnału faktycznie nie ma tzn. siła jest ~99% jakość 0 i BER 0, po czym sygnał się pojawia.

 

Czy ktoś może mi pomóc, spotkał się z czymś takim?

Dodam jeszcze, że zmieniłem konwerter i problem nadal występuje.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Konwerter jest lekko skręcony (4 stopnie) i tak ustawiony, aby BER był jak najniższy.

Czy mam rozumieć, że sygnał będzie mocniejszy dla wybranych kanałów mimo większych zakłóceń czyli większego BER w stosunku do transpondera?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety bez zmian, ale zauważyłem jeszcze, że gdy np. wskoczy mi już kanał, z którym przeważnie mam problem np. TVP1, to przełączając się z niego na inny z którym są problemy np. TVP2 problem nie występuje, natomiast, gdy przejdę z TVP2 na TVN i potem wrócę na TVP2, to pokazuje mi się komunitak brak sygnału. Może to jest kwestia przejscia pomiędzy kanałami o różnej polaryzacji, czyli dopóki przechodzę pomiędzy kanałami o tej samej polaryzacji, to wszystko jest OK.

Czy komuś coś to mówi, bo gdybam sobie jako laik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

TVP 1 i TVP 2 są w n na tej samej częstotliwości, więc przełączając pomiędzy nimi faktycznie powinno to następować normalnie, bo do konwertera nie jest wysyłania "prośba" o zmianę pasma/polaryzacji. TVN jest już na innej częstotliwości, więc problem się pojawia. Ponieważ masz silny sygnał, to moim zdaniem w grę wchodzi jakieś uszkodzenie konwertera bardziej - za wolno reaguje na zmiany polaryzacji i pasma (oby nie samego nboxa). Jeśli masz możliwość sprawdzenia nboxa na innej instalacji antenowej, lub innego tunera u siebie - warto spróbować - może to wykluczyć jedną z opcji.

 

Drobne skoki sygnału są normalne - tym się nie przejmuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam!

Wymiana dekodera załatwiła problem :) Nawiasem mówiąc był to jakiś inny model (inny układ klawiszy na pilocie, złącze antenowe po prawej a nie po lewej patrząc od przodu).

No ciekawe co to było za ustrojstwo :)

Pozdrawiam i wszystkim dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...