Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Prędkość na TV mierzę przez przeglądarki internetowe Tizena i Webosa na stronie Vectry lub Multimedii.  Identycznie robię przez telefon w tym samym czasie i w tym samym miejscu. Różnica , jak już pisałem ,  kolosalna. Czyżby karty wifi wbudowane w telewizory miały max 50-100Mb ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na paśmie 2,4 GHz to prędkość by się zgadzała, bo więcej jak 60 Mbps to nie widziałem w telewizorze. Natomiast na paśmie 5 GHz powinno być zdecydowanie więcej na LG OLED C1, bo ten telewizor nie może mieć kiepskiego modułu. Sprawdź czy na pewno jest połączony na 5 GHz, a nie na 2,4 GHz. Przy 5 GHz fala jest 2 razy krótsza, a wiec jest gorszy zasięg. Może router jest ustawiony zbyt daleko i telewizor widzi tylko 2,4 GHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie. Router stoi 1,5 metra od telewizora LG i 3 metry od Samsunga. TV na pewno widzą 5GHz. Przed chwilą znów sprawdziłem.

Na telefonie Galaxy S21  198 Mb/s  , na OLEDzie  66 Mb  a na Samsungu 47 Mb.  Telefon był blisko TV Samsung.  Nic z tego nie rozumiem.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
Nic z tego nie rozumiem.

A kiedy mierzysz tą prędkość?
Ja wczoraj koło 23 zmierzyłem i miałem prawie 270, teraz zrobiłem pomiar i nie przekracza 60. Na telefonie osiągam 270.
Może to Vectra coś miesza? Choć nie wiem jak, bo mam własny router podłączony do ich urządzenia.

52246856d824badd819bd1f3a6907ad0.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam router/modem od Multimedii Arris TG2492S. Działa to nawet dobrze. I uważam że to nie ten router jest przyczyną tych różnic pomiarowych , tylko karty wifi wbudowane w telewizory. Tak bardzo mi to nie przeszkadza , bo nawet przy 50Mb Netflix chodzi płynnie. Kupowanie internetu powyżej 400 MB chyba nie ma sensu do zastosowań domowych. Nawet mój nowy laptop nie pociągnie więcej niż 300 MB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router często nadaje dwie sieci o tej samej nazwie w paśmie 2,4 GHz i 5 GHz. Najlepiej spróbować nadać nazwę dla tej sieci 5 GHz, aby mieć pewność, że łączymy się z tą siecią większą prędkością. Sieć 2,4 GHz korzysta z zapchanych częstotliwości i może maksymalnie mieć 150-200 mbs. Zaletą 2,4 GHz, że może mieć większy zasięg i ogarnie więcej pokoi w mieszkaniu, ale kosztem niższej prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra wprowadza nowy dekoder Smart 4k z dyskiem twardym 1TB, na którym w przeciwieństwie do chmury można nagrywać wszystkie kanały i programy.
Model dv-8981 oprócz Ethernet i wifi posiada także złącze F do podłączenia sygnału kablowego, także jest to tzw hybryda, odbiera klasyczny sygnał antenowy i internetowy. Pilot bluetooth z klawiaturą numeryczną, interfejs Android tak jak w poprzednich.
Cena jeszcze nieznana, ale wydaje mi się że jak klasyczny dekoder pvr, cennikowo zawsze liczyli 35zl dzierżawa. Reszta wyjdzie w praniu i w zależności od promocji.

25a543b7798e0b3505934de00d836f82.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę tak lubicie dekodery ? Kolejne pudełka przy telewizorze ? Ja używam tylko i wyłącznie karty i modułu CAM. Nagrywam ile chcę na dysk twardy podpięty do USB telewizora.  Nie wyobrażam sobie innego sposobu oglądania programów TV. Kablówki które nie oferują modułu omijam z daleka. 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ja używam tylko i wyłącznie karty i modułu CAM. Nagrywam ile chcę na dysk twardy podpięty do USB telewizora.

Właśnie Vectra blokuje nagrywanie na swój dysk. Znaczy nagrać możesz, ale po pewnym okresie czasu, niekiedy godzina, niekiedy parę dni, nagranie jest niemożliwe do odtworzenia.
Co jeszcze dziwniejsze, nie dotyczy to programów ogólnodostępnych w NTC, te w Vectrze można nagrywać bez problemów z późniejszym odtwarzaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kfm877 napisał(a):
Vectra wprowadza nowy dekoder Smart 4k z dyskiem twardym 1TB, na którym w przeciwieństwie do chmury można nagrywać wszystkie kanały i programy.
Model dv-8981 oprócz Ethernet i wifi posiada także złącze F do podłączenia sygnału kablowego, także jest to tzw hybryda, odbiera klasyczny sygnał antenowy i internetowy. Pilot bluetooth z klawiaturą numeryczną, interfejs Android tak jak w poprzednich.
Cena jeszcze nieznana, ale wydaje mi się że jak klasyczny dekoder pvr, cennikowo zawsze liczyli 35zl dzierżawa. Reszta wyjdzie w praniu i w zależności od promocji.
25a543b7798e0b3505934de00d836f82.jpg

Czy jak się zepsuje no. Używany dotychczas ADB 5830 CDX z PVR to taki dadzą na wymianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę tak lubicie dekodery ? Kolejne pudełka przy telewizorze ? Ja używam tylko i wyłącznie karty i modułu CAM. Nagrywam ile chcę na dysk twardy podpięty do USB telewizora.  Nie wyobrażam sobie innego sposobu oglądania programów TV. Kablówki które nie oferują modułu omijam z daleka.

Miałem kartę, od 5 lat mam dekoder PVR zawsze mogę coś nagrać!
@Hoborym U mnie już działa Catch-up na AXN. Właśnie korzystałem przed chwilą  

A działa na kanałach grupy TVN bo u mnie nie.Dekoder PVR…
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, bartmeces napisał(a):


Miałem kartę, od 5 lat mam dekoder PVR zawsze mogę coś nagrać!
A działa na kanałach grupy TVN bo u mnie nie.Dekoder PVR…

Rano wczoraj mi nie działał dopiero tak koło południa zaskoczył i po dziś dzień działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2023 o 05:50, kfm877 napisał(a):

Vectra wprowadza nowy dekoder Smart 4k z dyskiem twardym 1TB, na którym w przeciwieństwie do chmury można nagrywać wszystkie kanały i programy.
Model dv-8981 oprócz Ethernet i wifi posiada także złącze F do podłączenia sygnału kablowego, także jest to tzw hybryda, odbiera klasyczny sygnał antenowy i internetowy. Pilot bluetooth z klawiaturą numeryczną, interfejs Android tak jak w poprzednich.
Cena jeszcze nieznana, ale wydaje mi się że jak klasyczny dekoder pvr, cennikowo zawsze liczyli 35zl dzierżawa. Reszta wyjdzie w praniu i w zależności od promocji.

25a543b7798e0b3505934de00d836f82.jpg

Dekoder całkiem fajny tylko czy dla tworzących oprogramowanie tak wielkim problemem jest możliwość utworzenia własnej listy kanałów od 1 do 100 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzenie własnej listy kanałów jest w sprzeczności z wymogami rządzących, aby kolejność była z góry narzucona, bo ma strategiczne znaczenie dla bezpieczeństwa państwa.

To nie jest żart, niedoszła ustawa o tym jeszcze nie zostaną zarzucona.

Edytowane przez aquarius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...