Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, bugmenot napisał:

Fajnie, że sobie wybrałeś, ale fakty są takie, że jeśli chodzi o DVB-C jak i sam net DOCSIS to jest to taki sam skansen jak UPC i obiektywnie Vectra niczym się na plus nie wyróżnia.

Jeszcze gdybyś nie wyjechał z tymi 8 operatorami to byłoby w miarę wiarygodnie, bo różne ludzie mają pomysły na życie, ale teraz to już pachnie szpetanką ostro.

 

A trasy w Orange są jakie są, ale jakoś Vectra w Speedteście jest na 4 miejscu ze sporą stratą do Inei, UPC i Toya jeśli chodzi o download i pingi.

A Orange jest zaraz dalej na 5, mimo, że zaniżone Neostradami 10 Mbps. A i tak ma lepsze wysyłanie o kilka mbps od Vectry... ;).

No tak, brakuje argumentów, to zaczyna się oskarżanie o szemrany marketing. 😁 Bardzo mi przykro ale Vectra mi za nic nie zapłaciła. Skorzystałem z usług bo chciałem się przekonać jak jest i miałem dość współpracy z dotychczasowym ISP.
A to ilu operatorów posiadam nie ma kompletnie żadnego znaczenia, wybrałem co chciałem, za 2 lata będę wiedział czy chcę zostać czy pójść dalej, ale Ty tego nie rozumiesz.

Dopóki IPTV będzie obarczone sporą kompresją, to będzie mu daleko do DVB-C, czy też skansenu jak stwierdziłeś i Satelity.
Orange łaski nie robi, gdyby na GPON nie zaoferował wyższego uploadu, to kompletnie nie było by powodu aby ich rozważać i to właściwie jedyne co mi się w Orange podobało, bo DL skaczacy od 220 do 150 Mbit przy ofercie 300, na supernowoczesnym świetle to mało satysfakcjonująca opcja gdy skansen HFC w mojej lokalizacji oferuje stałe parametry z niewielką medianą na poziomie 20-30 Mbit między szczytami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak, że brakuje argumentów, tylko po prostu samo to się nasuwa, kiedy od 17 postów piszesz to samo i zarzucasz wszystkim, że sie zmówili przeciwko Tobie bo nie lubią Vectry i wywalasz coraz bardziej absurdalne argumenty, o przewadze nad 7 innymi operatorami, przewadze 10 kanałów HD na jednym MUX nad IPTV lecącym 8 Mbps, lepszej stabilności Internetu na koncentryku od światłowodu do domu itd :). No sorry, ale nie.

A to, że jeśli chodzi o net dzisiaj Ci działa lepiej Vectra, nie daje żadnej pewności, że tak samo będzie jutro czy za miesiąc, bo żadne domowe łącze z gatunku 500 Mbps za 50 zł nie oferuje realnej gwarancji parametrów.

Starczy, że obok Ciebie pojawi się 2-3 nałogowych ssaczy i będziesz miał za dnia 50 Mbps zamiast 500, tak samo jak np. ja to miałem w UPC na początku koronapaniki ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bugmenot napisał:

To nie tak, że brakuje argumentów, tylko po prostu samo to się nasuwa, kiedy od 17 postów piszesz to samo i zarzucasz wszystkim, że sie zmówili przeciwko Tobie bo nie lubią Vectry i wywalasz coraz bardziej absurdalne argumenty, o przewadze nad 7 innymi operatorami, przewadze 10 kanałów HD na jednym MUX nad IPTV lecącym 8 Mbps, lepszej stabilności Internetu na koncentryku od światłowodu do domu itd :). No sorry, ale nie.

Wskaż miejsce w którym mógł bym coś takiego napisać, bo zaczynasz odlatywać w kosmos. Od samego początku nie uzyskałem nawet prostej odpowiedzi na zadane pytanie. Za to zbędny spam o tym że UPC jest lepsze, będąc z nimi przez 12 lat mam wyrobioną opinię i ta wbrew Twoim przekonaniom, ta jest dużo bardziej selektywna niż liniowa. Skoro temat się zaczął to dorzuciłem swoje kilka groszy co mi w obecnym ISP nie odpowiada, jeżeli opisywanie własnych spostrzeżeń i opinii z góry jest uznawane za szemrany marketing, to pozostaje współczuć.

 

PS. Nie wspomniałem nigdzie że Vectra ma przewagę nad 7 innymi operatorami, wspomniałem że jestem w takim zasięgu i podjąłem świadomą decyzję aby skorzystać z ich usług i zobaczyć co będzie. Po raz kolejny przekręcasz moje słowa i masz czelność mnie oskarżać o szemrane zamiary.
Najwyraźniej obce jest Ci pojęcie kompresji na IPTV, i żebyś zaraz nie miał pola manewru do przekręcania, to dopowiem że są operatory oferujące dobrą jakość IPTV, ale nie jestem w ich zasięgu, bo Netia nic specjalnego nie oferuje a w mojej lokalizacji i tak chyba tylko z internetem po HFC jadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma przewagi to dlaczego ją wybrałeś i podałeś tych innych operatorów jako argument? Jak nie chcesz przekonywać wypowiadajacych się negatywnie w tym temacie o tym, że Vectra jest super to czemu służy ta dyskusja i Twoje kolejne posty o tym, że wszyscy tutaj są antyVectra i się nie znają? :)

 

A co do telewizji to Netia nie oferuje IPTV tylko streaming. Taki sam jak zresztą UPC i Vectra na swoich nowych boxach.

Natomiast IPTV w Orange niewiele się różni technicznie od DVB-C. Tu i tu leci TS w H264/H265, z tym, że Orange ma mniejsze bitrate niż UPC (ale nie gorsze niż Vectra, a na 4K nawet wyższe).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz widzę poważny problem z czytaniem ze zrozumieniem, spróbujemy jeszcze raz. Wybrałem Vectrę bo spodobał mi się ich sprzęt, pod kątem jakości usług nie miałem zielonego pojęcia co będzie, aktualnie od 5 dni jestem ich abonentem i nie mam żadnych problemów, a co będzie potem, wyjdzie w praniu. Skoro tak bardzo Cię to interesuje, to bezwzględnym wymaganiem były nagrywarki wyposażone w dyski twarde i modem umożliwiający pracę w trybie bridge, tak aby mógł uzyskać publiczne IP na końcowym urządzeniu. Orange tych 2 warunków nie spełniał, więc nie zdecydowałem się, choć prowadziłem z nimi rozmowy i oferty cenowo w przypadku posiadania numerów komórkowych były bardzo atrakcyjne.

Jesteś widzę wróżbitą, skoro twierdzisz iż ja uważam że Vectra jest super, o tym to będzie można najprędzej za pół roku pogadać, gdy usługa podziała jakiś czas i będę wiedział jak wygląda stabilność i bilans awarii, ale skoro Orange na dzień dobry oferuje pływający DL, to nie wróżę cudów, kto wie może się poprawią, trasy trochę ogarnęli, ale nadal wiele z nich nie jest zoptymalizowanych.

Kanały w 4K u Orange są w porządku, ale co niektóre HD mają wyraźnie widoczne szumy wynikające z kodowania. Dekoder który miałem do dyspozycji to IWU200, a nie wiem jak działa ICU100.

Edytowane przez DisconnecT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Orange zawsze ma publiczne (zmienne) IP - zarówno na Neostradzie czy światłowodzie... Bridge'a nie trzeba robić bo wystarczy, że podepniesz swój router, robisz mu DMZ na Funboxie i wystawiasz na jego poziomie co chcesz z lokalnej sieci. Można też po prostu podpiać swój router od razu zamiast Funboxa bo nie jest żadnym problemem umówienie się, żeby po prostu zostawili Ci samo ONT do którego się podepniesz.

I to jest właśnie taka dyskusja z Tobą, najwięcej jak widać wiesz o Vectrze, a reszta to jakieś mity i opowieści z mchu i paproci :).

A no i w Vectrze z tego co pamiętam to dostęp usera do routera jest taki, że nawet hasła nie można zmienić lokalnie...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz że istnieje coś takiego jak NAT? Funbox jest routerem więc wprowadza swój własny serwer DHCP, oczywiście że można zrobić DMZ i tak właśnie uczyłem konfigurując sieć Orange na dodatkowym sprzęcie, ale w dalszym ciągu nie sprawisz aby DHCP na sprzęcie operatora przestał wykonywać swoją robotę, a kaskada routerów nie jest optymalnym rozwiązaniem pod kątem wydajności.
Orange już nie daje ONT, bo i po co skoro FB 3.0 ma terminal, można powalczyć, ale zapominasz o jednym, IPTV, Orange o tyle słusznie że wykorzystuje VLAN'y tak aby odseparować sieć TV od Internetu, ale skonfigurowanie tego na własnym sprzęcie jest trudne, a często graniczy z cudem, nie wspominam już o tym że VLAN Tagging jest do tego potrzebny, czyli realistycznie trzeba jeszcze między ONT a własny sprzęt wpiąć switch zarządzany. Wystarczy wejść na forum Orange tam wszystko zostało opisane wielokrotnie.
Vectra nie daje dostępu do modemu i to jest spora wada, ale tryb bridge włączasz z eboku i właściwie własnym sprzętem ogarniesz wszystko.

Także zakończę tą rozmowę bo nie ma ona nic wspólnego z ramami tematycznymi tego działu, robisz dużo hałasu, a spore masz braki w wiedzy z zakresu konfiguracji sieciowych. ;)

Edytowane przez DisconnecT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orange daje ONT i możesz o tym na forum wspomnianym poczytać.

Konfiguracja multicastowego VLANu dla TV to jest 5 minut, lista routerów, które to wspierają itd jest od dawna znana (https://imagazine.pl/2020/11/09/orange-swiatlowod-ftth-bez-funbox-z-wlasny-routerem/).

Tak więc nie jest to żadna filozofia.

Dyrdymałow o "kaskadzie routerów" to juz nawet nie skomentuje, szukasz widzę koła ratunkowego... ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, effe11 napisał:

Witajcie. 
Czy to normalne , że podczas testu speed test ookla gdy posiadam 600mb wskaźniki wskazują od 96mb do 316? 
 

Mialam kilka tygodni temu Orange 300mb i ten pomiar był niemal idealny do oferowanej oferty. 
 

cos nie tak ? Reklamować ? I

Test na wifi czy po kablu?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wujcio0 napisał:

VECTRA obiecała poszerzać ofertę programową - jeśli chodzi o nowe kanały.

 

Ciekawe gdzie są ?

 

 

Obiecanki cacanki, a ... radość.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2021 o 10:53, wujcio0 napisał:

Ciekawe czy VECTRA doda coś nowego:

 

Narazie tylko zastępuje zagraniczne kanały wersjami HD z SD.

 

BRAKUJE:

-TV BIZNES HD ("wkrórce" - miał być)

- POLSAT RODZINA HD

-POLSAT GAMES HD

-TVP POLONIA (nadal wersja SD)

-POLONIA 1 (nadal wersja SD)

-TVP DOKUMENT HD

-POLSAT SPORT NEWS HD

 

Lepiej dodawać DUBLE niż NOWE KANAŁY.

 

 

Zawsze coś, taka Polonia1  w HD.

 

Jak się mówi: " na bezrybiu i rak ryba"..    :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna rzecz... Skoro MULTIMEDIA POLSKA (to teraz grupa VECTRA) i się połączyli to dlaczego nie ma takich kanałów VECTRA  jak ma Multimedia (taki sam układ programów).

https://www.multimedia.pl/getattachment/9c19da78-981a-4fbf-a116-96b017384a18/HFC_pozostale_wykaz.aspx

 

A VECTRZE BRAKUJE TYLKO Z TEJ LISTY.

806-BIZNES 24 HD

211- POLSAT SPORT NEWS HD

311-ACM HD

322-CBS EUROPA HD

344-POLSAT SERIALE HD

336- SCIFI UNIVERSAL

*623 - DISCO POLO MUSIC

624-CLUB MTV

*627- POLSAT MUSIC HD

716-E! ENTERTAINMENT HD

*831-RTL

*832- PRO 7

537-CBS REALITY HD

626- MTV 90s

638-MTV 80s

*417-DUCK TV

*418-POLSAT JIM JAM

210-POLSAT SPORT FIGHT HD

 

 

5 minut temu, wujcio0 napisał:

Zastanawia mnie jedna rzecz... Skoro MULTIMEDIA POLSKA (to teraz grupa VECTRA) i się połączyli to dlaczego nie ma takich kanałów VECTRA  jak ma Multimedia (taki sam układ programów).

https://www.multimedia.pl/getattachment/9c19da78-981a-4fbf-a116-96b017384a18/HFC_pozostale_wykaz.aspx

 

A VECTRZE BRAKUJE TYLKO Z TEJ LISTY.

806-BIZNES 24 HD

211- POLSAT SPORT NEWS HD

311-ACM HD

322-CBS EUROPA HD

344-POLSAT SERIALE HD

336- SCIFI UNIVERSAL

*623 - DISCO POLO MUSIC

624-CLUB MTV

*627- POLSAT MUSIC HD

716-E! ENTERTAINMENT HD

*831-RTL

*832- PRO 7

537-CBS REALITY HD

626- MTV 90s

638-MTV 80s

*417-DUCK TV

*418-POLSAT JIM JAM

210-POLSAT SPORT FIGHT HD

 

 

Nie musieli by wszystkich kanałów dodawać wystarczyłoby te ciekawsze.

Edytowane przez wujcio0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my w MM mamy na liście kanały Vectry typu Vectra info 100, 200, 400 itd albo National Geographic Wild HD, Fox Comdy HD, Eska TV Extra HD itp, czyli wszystkie kanały które ma Vectra ale dla nas w MM są zakodowane. Dodatkowo odkąd jest lista Vectry to jakość HD się pogorszyła i pojawiła się masa dubli SD i HD których w MM praktycznie nie było. Do listy powyżej brakuje jeszcze Playboy TV 908 i Reality Kings TV 909.

 

Edytowane przez Grzechu27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Grzechu27 napisał:

A my w MM mamy na liście kanały Vectry typu Vectra info 100, 200, 400 itd albo National Geographic Wild HD, Fox Comdy HD, Eska TV Extra HD itp, czyli wszystkie kanały które ma Vectra ale dla nas w MM są zakodowane. Dodatkowo odkąd jest lista Vectry to jakość HD się pogorszyła i pojawiła się masa dubli SD i HD których w MM praktycznie nie było. Do listy powyżej brakuje jeszcze Playboy TV 908 i Reality Kings TV 909.

 

Właśnie mieli coś robić żeby "połączyć siły"

 

-Mieli zlikwidować duble

-dodać kanały do Multimedii z VECTRY - których brak

(i na odwrót)

ale widać nic nie zrobili.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...