Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, bugmenot napisał:

Jakoś nie muszę, bo Ty nawet masz problem ze stawianiem przecinków... :)

Tracisz grunt pod nogami ? Argumenty się skończyły ? Co będzie następne , będziesz mi wiadomości prywatne pisał ? Pokaż różnicę w jakości obrazu o której piszesz - dziękuję z góry ?️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokoj... Odpisałem Ci na Twoje pytanie o "porównanie zawartości mux w UPC i Vectra? Była taka strona ale nie mogę odnaleźć..."

dając linki zawierające spis kanałów w muxach.

 

W zamian Ty zacząłeś bezsensowną tyradę o tym, że 2 to jest więcej niż 10 w co dałem się wciągąć :).

Ale już starczy. Bez odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bugmenot napisał:

Daj spokoj... Odpisałem Ci na Twoje pytanie o "porównanie zawartości mux w UPC i Vectra? Była taka strona ale nie mogę odnaleźć..."

dając linki zawierające spis kanałów w muxach.

 

W zamian Ty zacząłeś bezsensowną tyradę o tym, że 2 to jest więcej niż 10 w co dałem się wciągąć :).

Ale już starczy. Bez odbioru.

Nie rozumiesz nic , nie zauważyłeś nawet że nie napisałem nawet że takiej różnicy nie ma. Dlatego chcę zobaczyć porównanie jakości tego samego kanału , w tym samym czasie , z obu sieci . Szczytem bezczelności jest przypisywanie mi twierdzeń których nie napisałem , ale Twoja bezradność to dla mnie kolejny argument za tym że faktycznej różnicy nie ma albo jest praktycznie niezauważalna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pawop napisał:

Możesz sobie tłumaczyć to w ten sposób, jak się lepiej czujesz.

Co do obrazków, chcesz zobaczyć? To je sobie załatw.

Ale jaja, zapomniałeś się przelogować między kontami publikując wpisy Panie administrator z byłego forum UPC ? Gdyby komuś udało się zrobić porównanie jakości OBRAZU najlepiej na kilku kanałach to chętnie wszyscy oglądniemy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jose arcadio morales napisał:

Ale jaja, zapomniałeś się przelogować między kontami publikując wpisy Panie administrator z byłego forum UPC 

Że co...?

 

Widzisz @bugmenot, zaraz będzie, ża ja i Ty to jeden ch... ?

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wtrącę się niepytany :)

Ostatnio oglądałem film Blade Runner 2049, zdaje się na którymś z AXN-ów w HD, jest tam cała masa scenek, gradientów, na których dokładnie widać niedobory kodeka/bitrate w porównaniu do Bluray, czy dobrej kopii HEVC 10bit. Niestety Vectra leży i kwiczy jeśli chodzi o jakość obrazu; banding, ciemne sceny zaorane z detali...

Wystarczy sobie porównać na filmie, który dobrze wiecie jak ma wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ACloserLook napisał:

Dobra, wtrącę się niepytany :)

Ostatnio oglądałem film Blade Runner 2049, zdaje się na którymś z AXN-ów w HD, jest tam cała masa scenek, gradientów, na których dokładnie widać niedobory kodeka/bitrate w porównaniu do Bluray, czy dobrej kopii HEVC 10bit. Niestety Vectra leży i kwiczy jeśli chodzi o jakość obrazu; banding, ciemne sceny zaorane z detali...

Wystarczy sobie porównać na filmie, który dobrze wiecie jak ma wyglądać.

Dokładnie o takie porównanie mi chodzi :D Dwa pliki TS nagrane w tym samym czasie z dwóch sieci , prościej się nie da . Wprawdzie tutaj jeszcze sygnał do Klienta może być problemem ale wtedy można porównać nagrania z dwóch miejsc . Subiektywne opinie typu rozmazana murawa kiedy trzymam nos przy ekranie albo brak detali w ciemnych scenach są mało interesujące jeżeli nie są poparte rzeczywistym nagraniem .

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jakie routery dwuzakresowe oferuje Vectra teraz rozważam przejscie na 300 Mb i czy jest jakiś wybór co do modeli ?

+48588588980 znacie ten numer?  Gość twierdzi że jest z vectry i za 2 zł więcej da mi Internet 300 z wymianą routera. Narazie na nic się nie zgadzalem, ale z telefonu dostałem komunikat o potencjalnym spamie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2021 o 12:18, Longman napisał:

Zastanawia mnie jedna rzecz, ponieważ stale śledząc wątek tego forum kolejny raz wraca stwierdzenie mniej więcej jak zacytowane powyżej. Wydaje mi się, że sieć ma w ofercie listę dekoderów, modemów itd. i absolutnym standardem powinien być wybór. Chcę modem X, chcę dekoder X. Zawieramy umowę i decydujemy co chcemy. Nie jest to „jajko niespodzianka”. Wydawać mogłoby się, że powinno to być oczywiste a jednak wielu abonentów chyba nie ma takiego podejścia. Bardzo często umowy zawierane są na 2 lata i warto przemyśleć tą sprawę, być zadowolonym i zwyczajnie przedstawić swoje oczekiwania co do sprzętu (ja tak robiłem i akurat nie było najmniejszego problemu). Jeśli nie ma danego sprzętu uważam, że warto nawet poczekać i cieszyć się przez czas obowiązywania umowy z czegoś na co sami świadomie się zdecydowaliśmy.

 

 

 

Pozdrawiam stałych bywalców. Wszystkiego w dobrego w nowym roku (wielu miłych zaskoczeń od naszego operatora).

 

Zgadzam się z tym stwierdzeniem w pełni, dlatego od co najmniej 3 tygodni od czasu do czasu siadam do lektury i weryfikuje informacje o sprzęcie, aby mieć pewność co dostanę i jak wygląda obsługa. O siebie się nie martwię, bo poradzę sobie z każdym, ale nie będę jedynym odbiorą usług w domu, mam też swoje preferencje co do dekoderów i chociażby nie znoszę skrzynek które nie posiadają żadnego wyświetlacza, najchętniej wolał bym modele z VFD, ale chociażby box 4K od Vectry posiada tylko ledowy, ale i tak jest lepiej niż w Horizonie który nic nie posiada. ?

 

15 godzin temu, arkady napisał:

Mam nowy tv podłączony dobrym kablem HDMI, rozdzielczość ustawiona na 1080i - problemem może być jedynie dawno nie wymieniany dekoder STB ADB 5830CDX. Też nie mówię że na wszystkich kanałach obraz jest nieciekawy ale np. na kanałach sportowych HD murawa boiska jest przy oglądaniu z bliska nieco rozmazana, tak samo dzieje się podczas dynamicznych scen. A co do najnowszego dekodera Vectry 4K nie wypowiadam się, bo nie testowałem. Swoją drogą jestem ciekawy czy ktoś na forum już go używa i jakie ma wrażenia.

I tu jest problem, masz rozdzielczość z przeplotem, a to generuje mydło na obrazie, ten sam problem jest w UPC na starych Mediaboxach. Stąd śmieje się okrutnie jak słyszę o cudownym obrazie w UPC, tak na Horizonie, bo ten daje na HDMI 1080p bez przeplotu i jest dobrze, ale możesz mieć jedną sztukę, reszta idzie na szmelcu w 1080i i oni nie widzą w tym problemu choć Horizony im zalegają, bo od dłuższego czasu wciskają go do Internetu poniżej 500 Mb/s jako modem. :brawo:
Vectra może mi dać kilka urządzeń z 1080p, po za tym nie oszukujmy się TV nadawana w zwykłym HD w 2021 to nie jest nic specjalnego, lata temu gdy wchodziło HD nie sądziłem że za tyle lat nie doczekam się transmisji w FHD... O 4K nawet nic nie mówię, bo ta oferta głównie opłaca się dla samego dekodera z większym dyskiem i większą ilością głowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś się orientuje czy Vectra ma moduły Ci 1.4 albo taki moduł posiada? Dzwonię a oni idą w zaparte że takich modułów nie ma. A ja nie chce żadnego dekodera w sypialni widzieć. Ludzie którzy mają TV z gniazdem 1.4 są skazani tylko na dekoder? Przecież to jakiś żart jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozmowie z Duk.
No i powiem zaskoczyli mnie.
Teraz miałem za 94zł
600mb+pakiet złoty+zwykły dekoder
Nowa oferta za 106zl
600mb+pakiet platynowy+sport na ostro +eleven+dekoder z nagrywarką pvr :)
Oczywiście skorzystałem.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Korzysta ktoś z tego dekodera?
Zestaw do odbioru telewizji cyfrowej w standardzie 24
HD z możliwością nagrywania (PVR) Graphyne.
Jak działanie?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też otrzymałem na emaila i sms-em taką informację wczoraj o niby lepszej jakości.  Dzisiaj rano brak kanałów poprzez moduł cam i ponowne wyszukiwanie. Na dekoderze wszystko bez zmian. Jakość??? Nie zauważyłem różnicy. Z ciekawości zapytam czy na module cam ma ktoś jakość 1080P, bo u mnie na części kanałów tam gdzie nie ma HD pokazuje jakość 576i, tam gdzie jest znaczek HD 1080i  no i tam gdzie jest 4K np Eleven Sport 4k pokazuje 2160P czyli ok.  Nie ma w ogóle jakości 1080P  poprzez moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jakoś nie mogę się dogadać z Duk. Obecnie mam złoty, pvr, Sno, Eleven i 150 Mb net za 79.90. Upierają się za platynę 15 PLN, dekoder 4k za 10 zł nie chcą dać za 0, a pakiety canal plus czy select czy prestige to koszt 35 zł. Internetu nie da rady u mnie podnieść, jeżeli nic taniej się nie znajdzie to wrócę do Canal plus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...