Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, KENZO napisał:

Vectra wrzuca więcej kanałów na jeden mux niż UPC bo uparcie nie chce wyłączyć analogu, poza tym dalej trzyma dużą ilość programów SD, które są już obecne w ofercie w HD...

Masz porównanie zawartości mux w UPC i Vectra? Była taka strona ale nie mogę odnaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, arkady napisał:

Jakość obrazu? Jako wieloletni użytkownik już się przyzwyczaiłem, krótko mówiąc to nie jest obraz "żyleta" i najlepiej oglądać go zachowując spory dystans od odbiornika ?

To może kup nowy telewizor już bez złącza SCART, nie wiem zmień kabel albo wymień dekoder na nowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jose arcadio morales napisał:

To może kup nowy telewizor już bez złącza SCART, nie wiem zmień kabel albo wymień dekoder na nowy ?

Mam nowy tv podłączony dobrym kablem HDMI, rozdzielczość ustawiona na 1080i - problemem może być jedynie dawno nie wymieniany dekoder STB ADB 5830CDX. Też nie mówię że na wszystkich kanałach obraz jest nieciekawy ale np. na kanałach sportowych HD murawa boiska jest przy oglądaniu z bliska nieco rozmazana, tak samo dzieje się podczas dynamicznych scen. A co do najnowszego dekodera Vectry 4K nie wypowiadam się, bo nie testowałem. Swoją drogą jestem ciekawy czy ktoś na forum już go używa i jakie ma wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, arkady napisał:

Mam nowy tv podłączony dobrym kablem HDMI, rozdzielczość ustawiona na 1080i - problemem może być jedynie dawno nie wymieniany dekoder STB ADB 5830CDX. Też nie mówię że na wszystkich kanałach obraz jest nieciekawy ale np. na kanałach sportowych HD murawa boiska jest przy oglądaniu z bliska nieco rozmazana, tak samo dzieje się podczas dynamicznych scen. A co do najnowszego dekodera Vectry 4K nie wypowiadam się, bo nie testowałem. Swoją drogą jestem ciekawy czy ktoś na forum już go używa i jakie ma wrażenia.

Nowe telewizory mają swoje systemy ubogacania , nie wiem a może masz stare kable w ścianie albo zalewaną studzienkę na ulicy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jose arcadio morales napisał:

Masz porównanie zawartości mux w UPC i Vectra? Była taka strona ale nie mogę odnaleźć...

http://teleserwis.net.pl/vectra/DTV_VECTRA_KRAPKOWICE_MUX.pdf

https://mr-orbita.pl/tabele/upc/?range=n43152

 

 

Pierwszy lepszy przykład - na 634,000 w Vectrze masz 10 kanałow HD.

Przy 256 QAM/8 MHz masz 51 Mbps miejsca. Czyli 5 Mbps na kanał i to na video i audio.

Na muxie gdzie jest Eleven w UPC jest 5 kanałów, w Vectrze 8.

Itd, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bugmenot napisał:

http://teleserwis.net.pl/vectra/DTV_VECTRA_KRAPKOWICE_MUX.pdf

https://mr-orbita.pl/tabele/upc/?range=n43152

 

 

Pierwszy lepszy przykład - na 634,000 w Vectrze masz 10 kanałow HD.

Przy 256 QAM/8 MHz masz 51 Mbps miejsca. Czyli 5 Mbps na kanał i to na video i audio.

Na muxie gdzie jest Eleven w UPC jest 5 kanałów, w Vectrze 8.

Itd, itp.

Ale jak wypada porównanie jakości obrazu , czy znasz bitrate każdego źródła , ustawienia enkoderów , inne parametry?

Laika możesz tymi linkami zmylić ale pokaż mi rzeczywistą różnicę w jakości obrazu bo 

 

18 minut temu, arkady napisał:

murawa boiska jest przy oglądaniu z bliska nieco rozmazana

jakoś za bardzo mnie nie przekonuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne enkodery (a te Vectry to akurat wybitne nie są) nie zrobią obrazu żylety dla np. sportu przy 5 Mbps dla HD w H264, może być ewentualnie akceptowalny. Cudów nie ma.

Tak samo były dyskusje o tym jak to w Vectrze nie widać 4K, a potem ktoś na forum wstawił zgrany fragment .ts i się okazało, że oni Eleven 4K nadają w 12 Mbps czyli jak dobre HD ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bugmenot napisał:

Żadne enkodery (a te Vectry to akurat wybitne nie są) nie zrobią obrazu żylety dla np. sportu przy 5 Mbps dla HD w H264, może być ewentualnie akceptowalny. Cudów nie ma.

Tak samo były dyskusje o tym jak to w Vectrze nie widać 4K, a potem ktoś na forum wstawił zgrany fragment .ts i się okazało, że oni Eleven 4K nadają w 12 Mbps czyli jak dobre HD ;).

Czyli nie wiesz jaki jest bitrate i jakość źródła , ekstra a wiesz że na Eleven tylko niektóre programy są rzeczywiście w UHD a reszta , czyli prawie wszystko to upscale HD? To po mają pchać w rurę pary na UHD cały czas . Ktoś , kiedyś , gdzieś , coś , komuś , a konkretnie to co ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie czy źródłem jest upscal czy nie to obraz wychodzi w rozdzielczości 4K, a ma bitrate odpowiedni dla 1080p.

Eleven 4K w Vectrze jest na muxie z innym kanałem 4K i jeszcze dwoma kanałami HD. Co wielkich możliwości "dawania w rurę" nie daje.

W UPC Eleven w HD ma średnio 10 Mbps, a maksymalnie 14,5.

 

A nawet biorąc poprawkę na najlepsze enkodery i znacznie lepszą wydajność H265 kanały 4K powinny mieć minimum 15-20 Mbps, żeby wyglądać sensownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bugmenot napisał:

Obojętnie czy źródłem jest upscal czy nie to obraz wychodzi w rozdzielczości 4K, a ma bitrate odpowiedni dla 1080p.

Eleven 4K w Vectrze jest na muxie z innym kanałem 4K i jeszcze dwoma kanałami HD. Co wielkich możliwości "dawania w rurę" nie daje.

W UPC Eleven w HD ma średnio 10 Mbps, a maksymalnie 14,5.

 

To teraz pokaż porównanie jakości obrazu na którym widać te różnice ?

 

43 minuty temu, arkady napisał:

murawa boiska jest przy oglądaniu z bliska nieco rozmazana

jakoś nadal za bardzo mnie nie przekonuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż porównanie na którym nie widać :).

 

Ja to tylko tak zostawię za userem TomG z innego tematu:

bitrate.png

 

Ale oczywiście, wmawiaj sobie, że przy 3.7 Mbps na ekranie będzie widać cuda :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bugmenot napisał:

Pokaż porównanie na którym nie widać :).

 

Ja to tylko tak zostawię za userem TomG z innego tematu:

bitrate.png

 

Ale oczywiście, wmawiaj sobie, że przy 3.7 Mbps na ekranie będzie widać cuda :).

Pokaż te różnice na obrazie , wiesz nagraj , zatrzymaj w podobnym momencie i tak dalej . Na tym samym materiale a nie z nagraniach z innych dni :popcorn: 6 kanałów audio i wyższy bitrate dźwięku po prawej , to ciekawe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem Ty pokaż, że różnic nie ma. Bo ja udowodniłem, że na czysta logikę są. Skoro Ci jej brakuje, zrób sobie obrazki :).

 

A co do ściężki to niebywałe, że można sobie wybrać stereo albo AC3, wręcz niesamowite....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bugmenot napisał:

Tak jak napisałem Ty pokaż, że różnic nie ma. Bo ja udowodniłem, że na czysta logikę są. Skoro Ci jej brakuje, zrób sobie obrazki :).

 

A co do ściężki to niebywałe, że można sobie wybrać stereo albo AC3, wręcz niesamowite....

Nie będę oglądać Twojej czystej logiki tylko obraz na ekranie , dlatego to Ty pokaż mi różnice w obrazie skoro uważasz że je widzisz ? Może UPC nie ma dźwięku przestrzennego na Canal+ Premium ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest porównanie z MM i Vectry, po tym jak abonenci zostali uszcześliwieni tymi super enkoderami.

A ile i czego ma UPC na C+ to sobie sprawdzisz tutaj: https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=C055&pid=2801&live=205&lang=en

I tak się właśnie super znasz :).

Zaczęło się od Twojego pytania gdzie można porównać muxy bo nie wierzyłeś, że jest tak źle, ale teraz dla pewności jeszcze byś obrazków chciał...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bugmenot napisał:

To jest porównanie z MM i Vectry, po tym jak abonenci zostali uszcześliwieni tymi super enkoderami.

A ile i czego ma UPC na C+ to sobie sprawdzisz tutaj: https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=C055&pid=2801&live=205&lang=en

I tak się właśnie super znasz :).

To nadal są cyferki a nie obraz , nie ma też sygnału z Vectra do porównania . Pokaż jak się znasz i dodaj ? Przy okazji wyjaśnij mi te dołki do 1.6 w bitrate w linku w UPC, reklamy ?

Video Bitrate Resolution

Edytowane przez jose arcadio morales
pokaż co masz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowy obraz to są cyferki. Dokładniej zera i jedynki.

Jeśli Ty jesteś z tych od magicznych kabli HDMi i podkładek pod sprzęt no to trudno, nie pogadamy.

A dołki jak i górki wynikają z zastosowania VBR, poczytaj sobie o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bugmenot napisał:

Cyfrowy obraz to są cyferki. Dokładniej zera i jedynki.

Jeśli Ty jesteś z tych od magicznych kabli HDMi i podkładek pod sprzęt no to trudno, nie pogadamy.

A dołki jak i górki wynikają z zastosowania VBR, poczytaj sobie o tym.

Za bardzo upraszczasz , nie masz do porównania sygnału z jednej i drugiej sieci ale za to masz na ten temat bardzo dużo do powiedzenia ? Najpierw porównujesz sygnał nagrany w innym czasie a za chwilę opowiadasz o VBR . Jestem zainteresowany porównaniem jakości obrazu UPC i Vectra ale od kogoś kto ma jakieś pojęcie ale przede wszystkim dostęp do obu kablówek ?

Edytowane przez jose arcadio morales
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 4 lata Vectrę, tyle samo UPC. I jakość na kanalach sportowych to jest przepaść na korzyść UPC i nie jest to tylko moje zdanie. O VBR napisałem bo jesteś nagle zdziwiony, że są dołki. Tak, jak są napisy końcowe, czy statyczne sceny to birate spada. Tyle, że jak na muxie jest miejsce to spada do 2 Mbps przez 10% czasu, a jak go nie ma to szoruje po dnie przez połowę bo inne kanały też go potrzebują.

 

Jeśli w jednej sieci masz na muxie 10 kanałow, a w drugiej 5 w obu przypadkach w HD H264, to żadne magiczne stuczki nie sprawią, że 10 kanałów będzie wyglądało lepiej bo to fizycznie NIEMOŻLIWE.

Podobnie jak fizycznie jest niemożliwe mieć jednocześnie dostęp do UPC i Vectry w tej samej technologii w jednym momencie ;).

 

Tak więc wykaż minimum logicznego myślenia.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bugmenot napisał:

Miałem 4 lata Vectrę, tyle samo UPC. I jakość na kanalach sportowych to jest przepaść na korzyść UPC i nie jest to tylko moje zdanie.

 

Jeśli w jednej sieci masz na muxie 10 kanałow, a w drugiej 5 w obu przypadkach w HD H264, to żadne magiczne stuczki nie sprawią, że 10 kanałów będzie wyglądąło lepiej bo to fizycznie NIEMOŻLIWE.

Podobnie jak fizycznie jest niemożliwe mieć jednocześnie dostęp do UPC i Vectry w tej samej technologii w jednym momencie ;).

 

Tak więc wykaż minimum logicznego myślenia.

A ja przedwczoraj ściszałem telewizor . Nie interesuje mnie to co kiedyś miałeś i twoje subiektywne odczucia , tylko jak wygląda porównanie tego samego obrazu w UPC i Vectra i owszem można to zorganizować np. wystarczy umówić się z kolegą i nagrać sygnał w tym samym czasie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...