Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Znajomi z pół roku temu do nowej umowy na platynę z jakimiś dodatkami i dekoderem HD dostali ADB 3831. Ten sprzęt ma prawie 10 lat i soft jak w dawnej Nce.

No ale działa tak naprawdę nie gorzej niż Horizon w UPC, jest co prawda trochę wolny, ale chociaż się nie wiesza (przynajmniej u nich).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi z pół roku temu do nowej umowy na platynę z jakimiś dodatkami i dekoderem HD dostali ADB 3831. Ten sprzęt ma prawie 10 lat i soft jak w dawnej Nce.
No ale działa tak naprawdę nie gorzej niż Horizon w UPC, jest co prawda trochę wolny, ale chociaż się nie wiesza (przynajmniej u nich).

Ja mam pvr i w nim mi się podoba ze na wyswietlaczu podaje nazwę kanału ale jest za głośny .Na noc muszę wył ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kfm877 napisał:

Hd to Motorola hmc3021 lub CI+
Hd net z carbo 3830cd, 3831cd, 4730cd, 1721c
HD net z Graphyne to zc4110
PVR hd z carbo 5830cdx, 3831cdx, hmc4120
PVR hd z Graphyne 4730cdx
Pvr 4k z Graphyne 3770cfx

Oto cała paleta modeli

Dzięki, w ofercie mam zc4110, nadaje się to do czegoś czy zmierzać do 4730cdx? Rozumiem, że lepiej mieć Graphyne, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zc4110 to zwykły dekoder hd i to bez kanału zwrotnego, czyli nici z VOD. Ja osobiście wolę stabilne, aczkolwiek nierozwojowe już carbo. Jeśli chodzi o różnice między PVR na carbo a Graphyne to na carbo masz 2 tunery czyli jeden kanału oglądasz a drugi nagrywasz, a na Graphyne masz 4 tunery, czyli jeden oglądasz i 3 nagrywasz. Ogólnie moim zdaniem Graphyne na pvr 4730cdx jest mało stabilne, najlepiej prezentuje się chyba na 3770cfx czyli 4k. Nie ma takich zwiech i przycinek.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kfm877 napisał:

Zc4110 to zwykły dekoder hd i to bez kanału zwrotnego, czyli nici z VOD. Ja osobiście wolę stabilne, aczkolwiek nierozwojowe już carbo. Jeśli chodzi o różnice między PVR na carbo a Graphyne to na carbo masz 2 tunery czyli jeden kanału oglądasz a drugi nagrywasz, a na Graphyne masz 4 tunery, czyli jeden oglądasz i 3 nagrywasz. Ogólnie moim zdaniem Graphyne na pvr 4730cdx jest mało stabilne, najlepiej prezentuje się chyba na 3770cfx czyli 4k. Nie ma takich zwiech i przycinek.
 

W ofercie dostępnej nawet przez internet opisują zc4110 jako hd z vod: https://www.vectra.pl/oferta/2758/

 

Widzę, że 3770cfx jest do kupienia na allegro za około 150 zł - jeśli dałoby się zrezygnować z dekodera w umowie z vectrą i wykorzystać ten zakupiony przez siebie to może lepiej by to wyglądało cenowo? odpłynąłem? ;))

Edytowane przez yelon
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet złoty +600mb płacę 94zl w vectra.Na tv juz dawno się skończyła umowa zaraz skończy się na internet.Dodam że telewizję juz mam po umowie rok,byłem w biurze obsługi klienta pol roku temu...co usłyszałem? Dla Pana niema lepszej oferty.Lepiej jak Pan pozostanie przy starej.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, NightRiders87 napisał:

Pakiet złoty +600mb płacę 94zl w vectra.Na tv juz dawno się skończyła umowa zaraz skończy się na internet.Dodam że telewizję juz mam po umowie rok,byłem w biurze obsługi klienta pol roku temu...co usłyszałem? Dla Pana niema lepszej oferty.Lepiej jak Pan pozostanie przy starej.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Z tego co się tu naczytałem to samodzielne chodzenie nic nie da, trzeba albo zaczekać na kontakt z działu utrzymania klienta albo samemu do niego zadzwonić. Jeśli to jest taka mega oferta to dla porównania mam przed sobą właśnie ulotkę z platynowy+600 mb/s+sno,eleven,dekoder z nagrywarką+hbo i tidal na 6 msc za free i to wszystko za 107 zł/msc. A za 91 zł jest platyna+300mb/s+telefon bez limitu 3 GB, 6 msc HBO, Tidal za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, w najbliższym czasie zamierzam stać się abonentem sieci Vectra. Przechodzę z UPC które od dawna pod kątem sprzętu jest istnym dramatem.

Udało mi się wynegocjować następującą ofertę.

 

- Platyna + Sport&Film, łącznie 189 kanałów w tym HBO, Filmbox, Cinemax + SnO
- Dekoder 4K PVR 1TB
- MR1 Dekoder HD + PVR 500GB
- MR2 Dekoder HD bez PVR
- Internet 600/60 Mb/s + Technicolor CGA2121

To wszystko za łączną cenę na poziomie 175 zł, jest to dobra oferta? Mi się osobiście wydaje że tak, zwłaszcza że UPC za 160 zł oferowało zauważalnie słabszą ofertę po 8 letniej współpracy.

Wie ktoś też może jaki sprzęt będą dawać? Wiem na pewno że dekoder 4K PVR to ADB VEC-3770CFX Graphyne, HD PVR to ADB VEC-4730CDX Graphyne, natomiast nie wiem co dostanę do ostatniego MR bez PVR, zostaje ADB VEC-4730CD na Carbo, albo Arris ZC4110 na Graphyne.
Ciężko znaleźć w internecie jakieś bardziej szczegółowe informacje na temat ZC4110, ten sprzęt w ogóle posiada terminal DOCSIS, czy tylko po skrętce lata?

Z góry dzięki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalnie uradowany jakością obrazu w UPC, owszem na Horizonie wygląda to przyzwoicie, ale Mediaboxy, to zupełnie inne wrażenie, bardzo nędzne wrażenie, zwłaszcza że nagrywarkę średnio wymieniam co 2 miesiące, bo dyski padają jeden za drugim.
W ostatnim czasie nagrywam już tylko na Horizonie, bo mam już serdecznie dość zabaw w wymianę Mediaboxa PVR.

 

W 2019 roku powiedziałem sobie że daję UPC 2 lata na wprowadzenie Horizona do MR, tak się nie stało, dlatego mam zamiar przekonać się jak działa konkurencja.

Do tego wszystkiego wisienką na torcie jest internet z modemem na pumie, istne dno obecnie 500 Mbit mogę z powodzeniem wykorzystać do ściągania gier, FTP, ale gdy tylko w grę wchodzi sieć P2P to modem umiera już przy 450 połączeniach, stary Ciskacz EPC3208 wytrzymywał znacznie więcej.

 

EDIT: W Vectrze podoba mi się fakt, że operator co jakiś czas wprowadza nowsze urządzenia, które są chociażby bardziej energooszczędne od starych dekoderów UPC, podoba mi się modem oparty o CPU Broadcoma który bez problemu obsłuży cały ruch bez bolączek z jitteringiem znanych z CPU Puma 6. Minusy też są, bo chociażby UPC umożliwia dostęp do panelu modemu i można monitorować parametry sygnału DS/US/SNR, ale jak widać wszystkiego nie można mieć. ;)

Edytowane przez DisconnecT
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon To prawda UPC w standardzie daje trochę lepszą ofertę programową, co prawda w przypadku Vectry skompensowałem sobie to pakietami HBO, Filmbox, Cinemax i SNO. UPC z takimi pakietami dodatkowymi 200 zł sobie liczyło.
Pobrałem sobie wykaz kanałów z UPC oraz Vectry i przesortowałem to skryptem, widząc jakie są różnicę i w Vectrze jest wszystko co potrzebuje.

Co do oferty to pamiętaj że ja biorę internet 600/60 który nie został mi wciśnięty, po prostu takie łącze jest mi potrzebne, a także mam łącznie 3 dekodery, tutaj niestety idą koszty, a że jestem nowym klientem to nie mam pola manewru od strony DUK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arkon napisał:

Nie znam dokładnie ofert z UPC, ale na pewno nie są tak wysokie, tym bardziej dla stałych klientów. Spoko, wolisz gorszą kablówkę, Twój wybór. Powodzenia.

Mam wrażenie że masz dość wyidealizowane zdanie o UPC. Rzeczywistość nie jest taka piękna i nie dla każdego oferta programowa jest najważniejsza, zwłaszcza że to co oglądam jest praktycznie u wszystkich.
Przekonamy się, jak Vectra mnie nie uszczęśliwi to za dwa lata poszukam czegoś innego, u mnie praktycznie większość dostawców kablowych dostępnych, więc mogę wybierać.
UPC po za Horizonem ma beznadziejny sprzęt i jeżeli ktoś ma ochotę bujać się z rozpadającymi się 12 letnimi Mediaboxami, to może podpisać z nimi umowę.

PS. Ofertę spokojnie bym nieco lepszą w UPC wytargował, ale to wymaga czasu, a skoro nie są w stanie mnie zadowolić sprzętowo to nie mam zamiaru się starać.
 

Edytowane przez DisconnecT
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety UPC traci klientów przez słabe oferty przedlużeniowe, jak i kiepsko dzialający BOK.

Moi jedni znajomi jakieś pól roku temu przeszli po kilku latach z UPC do Orange, drudzy niedawno do Vectry.

Mają więcej za mniej, różnic w obrazie na TVN24 czy innym HGTV i tak za bardzo nie widać... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, DisconnecT napisał:

Mam wrażenie że masz dość wyidealizowane zdanie o UPC. Rzeczywistość nie jest taka piękna i nie dla każdego oferta programowa jest najważniejsza, zwłaszcza że to co oglądam jest praktycznie u wszystkich.
Przekonamy się, jak Vectra mnie nie uszczęśliwi to za dwa lata poszukam czegoś innego, u mnie praktycznie większość dostawców kablowych dostępnych, więc mogę wybierać.
UPC po za Horizonem ma beznadziejny sprzęt i jeżeli ktoś ma ochotę bujać się z rozpadającymi się 12 letnimi Mediaboxami, to może podpisać z nimi umowę.

PS. Ofertę spokojnie bym nieco lepszą w UPC wytargował, ale to wymaga czasu, a skoro nie są w stanie mnie zadowolić sprzętowo to nie mam zamiaru się starać.
 

Wg mnie raczej nie będziesz żałował, mam Vectre od 6 lat za Platynę, PVR i net 150 płacę, HBO/GO płacę 80 zł, planuję jeszcze dobrać telefon bo mają całkiem niezła ofertę kolorową dla swoich Klientów. Jedyna moja rada to negocjowanie co 2 lata umowy z DUK

 

Mój ojciec dla porównania ma UPC i w zyciu się nie zamienię chociaż mam UPC w bloku.

 

Ceny: czyli dużo mniej za wyższą cenę, ojciec ma najniższy pakiet Select+Internet 150+Eleven za 75 zł i to w w wielkiej promocji, o PVR zapomnij 

 

Jakoś obrazu:  To chyba jakaś miejska legenda że UPC ma niby lepszą, wg mnie jest remis z lekkim wskazaniem na Vectre, 

 

Dekoder: HORIZON UPC w porównaniu do mojego z PVR to jest jakiś dramat, strasznie wolny, przy próbie szybkiego przełączania wyświetla się inny kanał niż opis na dole, lub całkiem zawiesza się obraz, bo kilku świątecznych dniach miałem ochotę wyrzucić go przez okno. 

 

Internet : ile miało być tyle mam czyli 150 mb, liczba awarii kilka w ciągu trwania umowy. 

 

TV Online: tutaj też zdecydowanie wygrywa Vectra ze swoją telewizja Vectra Tv Online vs apka Horizon dużo więcej dostępnych kanałów poza domem, w tym Eleveny, nawet w ten 4K i  3x HBO

 

Także tak wygląda moje subiektywne porównanie tych dwóch kablowek. 

 

 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, zielo napisał:

Wg mnie raczej nie będziesz żałował, mam Vectre od 6 lat za Platynę, PVR i net 150 płacę, HBO/GO płacę 80 zł, planuję jeszcze dobrać telefon bo mają całkiem niezła ofertę kolorową dla swoich Klientów. Jedyna moja rada to negocjowanie co 2 lata umowy z DUK

 

Mój ojciec dla porównania ma UPC i w zyciu się nie zamienię chociaż mam UPC w bloku.

 

Ceny: czyli dużo mniej za wyższą cenę, ojciec ma najniższy pakiet Select+Internet 150+Eleven za 75 zł i to w w wielkiej promocji, o PVR zapomnij 

 

Jakoś obrazu:  To chyba jakaś miejska legenda że UPC ma niby lepszą, wg mnie jest remis z lekkim wskazaniem na Vectre, 

 

Dekoder: HORIZON UPC w porównaniu do mojego z PVR to jest jakiś dramat, strasznie wolny, przy próbie szybkiego przełączania wyświetla się inny kanał niż opis na dole, lub całkiem zawiesza się obraz, bo kilku świątecznych dniach miałem ochotę wyrzucić go przez okno. 

 

Internet : ile miało być tyle mam czyli 150 mb, liczba awarii kilka w ciągu trwania umowy. 

 

TV Online: tutaj też zdecydowanie wygrywa Vectra ze swoją telewizja Vectra Tv Online vs apka Horizon dużo więcej dostępnych kanałów poza domem, w tym Eleveny, nawet w ten 4K i  3x HBO

 

Także tak wygląda moje subiektywne porównanie tych dwóch kablowek. 

 

 

 

 

Powiem tak, UPC nie było by takie złe, gdyby wreszcie się ocknęli, bo w kwestii sprzętowej zaraz ich spotka szary koniec.
Dla mnie to jest niedomyślenia, aby w reklamach ogłaszać się jako nowoczesny i innowacyjny operator, a przy okazji do MR oferować sprzęt który swoją premierę miał w 2008 i 2009 roku. Mediaboxy to sprzęt z czasów ADB 3830 i 5830.
Już nie wspominam nic o Internecie, upload jest niski, modemy kiepskie, mimo afery z Pumą 6, poszli dalej w Pumę 7, co dogłębnie pokazuje, w jak głębokim poważaniu mają jakość usług, a jest to śmieszne, bo sam internet pod kątem stabilności jest bardzo dobry, tylko modemy leżą.

 

Tak jak mówiłem wcześniej w przypadku Vectry podoba mi się znacznie nowszy i bardziej energooszczędny sprzęt, zdaje sobie sprawę że nie jest idealny, ale w dalszym ciągu lepszy od 12 letniego zabytku z dziurawym i nieaktualizowanym softem i dyskami pamiętającymi 2010 rok.
Podoba mi się modem CGA2121 operujący na solidnym CPU Broadcoma który nie ma bolączek Pumy 6, oferta programowa jest dla mnie wystarczająca, mam pełny podgląd na Platynę+Sport&Film vs Max HD z UPC i dla mnie jest lepiej, kilku kanałów brakuje, ale nie są to moje obowiązkowe pozycje.

Jak będzie z jakością obrazu się przekonamy, ale co niektórzy nie zdają sobie sprawy z faktu, że Horizon oferuje zauważalnie lepszą jakość od Mediaboxów, tylko że ten lepszy można mieć tylko w ilości 1 sztuki na resztę pomieszczeń idą zabytki oferujące max 1080i z przeplotem i małe dyski 320GB
Horizon jest dość wolny, na szczęście ja trafiłem na naprawdę dobrą sztukę, która przez 4 lata użytkowania tylko raz zawisła, zrobiłem reset serwisowy bez usunięcia nagrań i nigdy sytuacja się nie powtórzyła, ale wiem że nie każdy miał tyle szczęścia. :)

 

ADB-3770CFX jest znacznie lepszym boxem od Horizona, nie wiem jak będzie z 4730CDX który jest dość mocno kontrowersyjny, ale ode mnie z rodziny korzystali z tego dekodera i nikt nie narzekał, więc zobaczymy.

Edytowane przez DisconnecT
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarło do mnie, że jakoś mi się niedługo umowa kończy :) Tylko jak to rozwiązuje Vectra, bo abo na tv+net mam do końca lutego a gratisy są do końca stycznia. Od lutego będę za te gratisy płacił, będą za darmo do końca umowy czy z końcem stycznie mi wyłączą? Bo chyba miałeo wejść prawo, że umowy nie mogę sie automatycznie przedłużać.

 

Atakowali mnie namiętnie w listopadzie ale nie byłem wtedy zainteresowany a teraz cisza  z ich strony.

Edytowane przez Micho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, DisconnecT napisał:

(...)

Wie ktoś też może jaki sprzęt będą dawać? Wiem na pewno że dekoder 4K PVR to ADB VEC-3770CFX Graphyne, HD PVR to ADB VEC-4730CDX Graphyne, natomiast nie wiem co dostanę do ostatniego MR bez PVR, zostaje ADB VEC-4730CD na Carbo, albo Arris ZC4110 na Graphyne.

(...)

Zastanawia mnie jedna rzecz, ponieważ stale śledząc wątek tego forum kolejny raz wraca stwierdzenie mniej więcej jak zacytowane powyżej. Wydaje mi się, że sieć ma w ofercie listę dekoderów, modemów itd. i absolutnym standardem powinien być wybór. Chcę modem X, chcę dekoder X. Zawieramy umowę i decydujemy co chcemy. Nie jest to „jajko niespodzianka”. Wydawać mogłoby się, że powinno to być oczywiste a jednak wielu abonentów chyba nie ma takiego podejścia. Bardzo często umowy zawierane są na 2 lata i warto przemyśleć tą sprawę, być zadowolonym i zwyczajnie przedstawić swoje oczekiwania co do sprzętu (ja tak robiłem i akurat nie było najmniejszego problemu). Jeśli nie ma danego sprzętu uważam, że warto nawet poczekać i cieszyć się przez czas obowiązywania umowy z czegoś na co sami świadomie się zdecydowaliśmy.

 

Pozdrawiam stałych bywalców. Wszystkiego w dobrego w nowym roku (wielu miłych zaskoczeń od naszego operatora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Jakoś obrazu:  To chyba jakaś miejska legenda że UPC ma niby lepszą, wg mnie jest remis z lekkim wskazaniem na Vectre.

Wydaje Ci się. Ilość kanałów, które Vectra wrzuca na jeden Mux jest gdzieś 50% większa niż w UPC, a to ma realny wpływ na bitrate i jakość obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...