Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Podzielam opinię Arkona i xut2zs. Moim zdaniem jakość jest taka sama. Lepszą jakość ma tylko Netflix w 4k ale też bez przesady. Ślepy raczej nie jestem, bo wada w obu oczach nie przekracza 0,25 dioptrii ;)

 

Kiedyś byłem murem za nc+. Ze względu na przeprowadzkę do bloku, gdzie jest zakaz montażu anten i skromna zbiorcza instalacja sat (aż jeden kabel - o multiroomie czy pvr można zapomnieć) wziąłem Vectrę i nie żałuję. Jakość jak dla mnie porównywalna, cena w zasadzie też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

 wziąłem Vectrę i nie żałuję. Jakość jak dla mnie porównywalna, cena w zasadzie też.

No tutaj się z tobą nie zgodzę. Jakość jest zdecydowanie na korzyść NC+. Masz wykupiony Canal+ w Vectrze?

Płacę 134 pln za Superpremium  czyli  8XCanal+, HBO, Cinemax + Eleven+ Multi Man Pack (czyli wszystkie kanały z ofery XXX) Ile takie pakiet lub podobny kosztuje u waszego operatora? Wychowałem się na waszej kablówce a co dwa tygodnie mam przyjemność jej oglądania. Dobra sprawa to usługa Online , którą posiadam nie bedac waszym abonentem. Tak na marginesie używam również Netflixa na internecie  100 Mb/s od Vectry jak jestem u teściowej i muszę przyznać, że słabo to wygląda po godzinie 16stej w weekendy, takie 4k potrafi się często buforować.  :/ Kolejna sprawa to archaiczny pakiet SNO...Vectro opamiętaj sie mamy 2018 a ty dalej każesz płacić za Eurosport HD. :crazy:

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wzrok masz słaby lub miałeś źle ustawioną satelitę. Ja mam u siebie NC+, rodzice Vectrę, posiadamy takie same TV Sony 55 cali. Różnica na korzyść NC+ jest wyraźnie widoczna już na pierwszy rzut oka.

Cała moja rodzina ma problemy ze wzrokiem? :) Przyznaję, że kilka lat temu była duża przewaga po stronie nc+, ale jednak Vectra poszła mocno do przodu.

@King

Ja też mam wypasiony pakiet i płacę mniejsze pieniądze i co najważniejsze mam dwa dekodery z nagrywarką, co w nc+ nie wchodziło w grę. I taki mały, ale dla mnie istotny szczegół- na obu dekoderach mogę nagrywać dwa programy jednocześnie i mogę ustawić własną listę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Wbrew pozorom jeszcze sporo osób ma dekodery SD.

Wiem o tym, bo w miejscowości z kturej pochodzę Vectra jest na osiedlach gdzie ludzie żyją od kilkudziesięciu lat i głównym targetem Vectry są osoby starsze i dlatego taką ilość kanałów sd macie i mieć będziecie ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom jeszcze sporo osób ma dekodery SD.

 

TV kablowe biją na tym do tej pory i bić będą czysty zysk. W INEA u Nas jest podobnie, walka z dubli SD to walka z wiatrakami.

Mamy 2018 rok, a faktycznie kanały Premium C+/Cinemax/HBO nadal są dostępne w jakości SD.

Edytowane przez Barti
Poprawiono błędnie zamieszczone cytowanie w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+ w SD już zostało w Vectrze wyłączone. Taki sam los czeka zapewne HBO i CINEMAX.

To prawda, że jakość niektórych kanałów HD w Vectrze nie jest zadowalająca np. pikseloza na 114 TVN HD, ale powinno być coraz lepiej.

@kingofsouth, co z tego że płacisz w nc+ 134 zł, jak nie masz np. Polsatów Sport. Te kanały będą podstawą przy LM od nowego sezonu. A opcja SNO dla stałych klientów jest już w cenie złotego (złoty ekstra), tylko trzeba się upomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

LM już mi się przejadła ;) i spisałem ja na straty więc to akurat argument dla mnie nie jest :P Dla mnie podstawa to liga angielska.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wzrok masz słaby lub miałeś źle ustawioną satelitę. Ja mam u siebie NC+, rodzice Vectrę, posiadamy takie same TV Sony 55 cali. Różnica na korzyść NC+ jest wyraźnie widoczna już na pierwszy rzut oka.

Co ma ustawienie satelity do jakości obrazu? Aktualnie mieszkam tymczasowo w nowym miejscu i mam kiepsko ustawioną satelitę (poziom jakości waha się między 25-27...) bo z lenistawa nie chce mi się iść poprawić i jakość jest taka sama jak na idealnie ustawionej: "jedynie" czasem zanika sygnał lub się klatkuje, ale ogólnie jakość HD jest taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się koniec umowy moich rodziców. Mam pytanie odnośnie sprzętu. Posiadają aktualnie router model Cisco EPC3928 i dekoder TV ADB 5810CDX. Czy znajdzie się teraz coś lepszego, czy może to nie najgorszy sprzęt w Vectrze? I czy cena za internet 50 mb/s, pakiet telewizji złoty i telefon stacjonarny 50 min razem za to 80 PLN-ów to dobra oferta? Wypowiedzenie właśnie wysłałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router bym zostawił, bo przy prędkościach do 100Mbit sprawdzi się lepiej, niż Technicolor TC7230. Wg. Informacji od instalatora, wymiana dekodera tylko na Arris HMC4120. Posiadam takie dwa i mogę śmiało polecić. W stosunku do poprzedniego, trzeci nagrywany kanał jest z pełnego zakresu i całość działa jak błyskawica. Niektórzy skarżą się na cykanie dysku. W dużym pokoju nie do wychwycenia, w sypialni bardziej słyszę cykanie zegarka niż cyknięcie dysku raz na minutę. Mi to nie przeszkadza, ale jeśli użytkownik jest bardzo mocno drobiazgowy i tego nie przeżyje, to można ustawić oszczędzanie energii i wtedy dekoder zamiast w standby, wyłącza się całkowicie (ale włącza się dłużej). Co do resetów, przez miesiąc, na jednym raz zdarzyła się zawiecha. Wszystko powyższe zakwalifikowałbym, jako do zaakceptowania w zamian za wymienione wyżej, 2 korzyści. Aha, no i jest mniejszy ;)

 

Oferta przeciętna. Złoty PVR ze sportem i 100 można wyhaczyć za ok. 70zł. Z telefonem bez limitu pewnie za 80. Powalczyłbym w tej kwocie o szybszy internet i jakieś zasilenie telewizji.

Edytowane przez regedit32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za szczegółowe odpowiedzi. W sumie rodzice mają dekoder z PVR i z tego nie korzystają, nigdy nic nie nagrali. Więc pomyślałem jeszcze o module CI+. Szybko by to chodziło, nie trzeba by dwóch pilotów, a i za pvr to chyba dodatkowo się płaci. Problemem może byłby fakt że zmienili tv z Sony na LG i w tym drugim jest pilot bez przycisków, więc była by utrudniona obsługa. Wysłałem wypowiedzenie, poczekam jak dojdzie. Wtedy skontaktuje się z lokalnym oddziałem lub z działem utrzymania klienta Vectry telefonicznie. Zobaczymy co zaproponują. Problemem jest jeszcze to że Vectra jest na ojca, a on za granicą będzie jeszcze jakiś czas. Jak się nie będzie dało przedłużyć telefonicznie lub z podpisem matki to wtedy będzie musiał wysłać upoważnienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w punkcie przedstawiłem nieważny, przeterminowany dowód i się udało przedłużyć umowę.

 

Monter przywożąc jeszcze inne protokoły, nie sprawdzał dokumentu, ale ryzyko zawsze jest. Lepiej nie popełniać przestępstw, jeśli nie jest to konieczne ;)

Edytowane przez regedit32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...