Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

heh, prawie co miesiac okazja do wypowiedzenia umowy. Najgorsze dla Vectry jest to, ze oferta sie nie rozwija, tylko ulega zamianom i podmianom. A Swieta sie zblizaja i czuje, ze jak co roku, Cyfra i Nka przywala konkretna promocja. Tym bardziej, ze lacza sily...

Ja stawiam wszystko na jedna karte i wypowiadam umowe na paczke tv, net, tel, multiroom i mvno. Albo dostane ciekawa oferte bez telefonu stacjonarnego, albo 150-200zl miesiecznie dostanie inny operator :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie lepiej bo jak fuzja N z Cyfrą dojdzie do skutku to dopiero będzie oferta tylko ciekawe jak z cenami ale pewnie i tak za te 99zł będzie pełny pakiet C+ i HBO w HD i dużo innych kanałów HD Cała LM LE i Wszystkie najlepsze Ligi Europejskie więc dla fana piłki nożnej to będzie bardzo dobra oferta a Vectra co ?? nie dosyć że 99zł trzeba płacić to jeszcze nie ma wszystkich C+ w HD i nie ma żadnego z kanałów Polsatów jest tylko zwykły... to bardzo dziwne każda kablówka ma Polsaty a Vectra nie Czekam aż Vectra-01 coś wkońcu napisze o tych kanałach C+ HD i Polsatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj po 6 latach zakończyłem przygode z Vectra. Oczywiście były problemy jak to u nich ale udało sie :jupi: Sygnał Vectry mam do 1.1.2012 więc mam dużo czasu by podpisać umowe z Cyfrą + :D

 

:D Widzę, że kolejni rezygnujący z kieleckich usług vectry - witaj w klubie :) Te problemy to zapewne tak jak u mnie - "może pan rozwiązać umowę, ale tylko na tv" :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tester19 - witam w klubie :)

 

Bez Polsatów i bez roszerzania oferty programowej cienko widzę ich przyszłość!

Ja wczoraj po 6 latach zakończyłem przygode z Vectra. Oczywiście były problemy jak to u nich ale udało sie :jupi: Sygnał Vectry mam do 1.1.2012 więc mam dużo czasu by podpisać umowe z Cyfrą + :D

 

:D Widzę, że kolejni rezygnujący z kieleckich usług vectry - witaj w klubie :) Te problemy to zapewne tak jak u mnie - "może pan rozwiązać umowę, ale tylko na tv" :?:

 

Witam witam również :D Przy Mnie wczoraj jeszcze jedna osoba złożyła rezygnacje usług Vectry wieć w ciągu 30 minut dwie rezygnacje poszły łącznie ze Mną :)

 

Na początku straszyli Mnie karą :lol2: jak to nie pomogło to usłyszałem że rezygnacje z usług mogłem złożyc we wrzesniu bo o zmianach programowych oni nie wiedzą i nie ma szans musze czekac 6 miesiący. Rzuciłem im wydruk z e-maila ze zmianami to od razu sobie przypomnieli :lol2: i wymysliła wtedy Paniusia ze miałem na to 14 dni od otrzymania informacji :D Niestety Paniusia policzyła dni i wyszło 13 wieć też się mieszczę no z reszt wg regulaminu miałem na to 30 dni :lol2: Krętacze niezli ale nie żałuje, że zrezygnowałem. Jutro ide po Cyfre + nowy etap z nowym operatorem czas zacząć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem z Vectry zrezygnować już wczesniej, przy okazji zamknięcia TVN Warszawa. Niestety administrator nie wyraził zgody na montaż anteny. Nie miałem alternatywy, ale w końcu znalazłem jednak małą, prostokątną antenę która nie przypomina satki, zamówiłem, sprawdziłem u znajomego i zamontowałem w oknie, zamówiłem n-ke i czekałem na okazję rozwiązania umowy. W końcu jestem zadowolony. Jesli doszłoby do fuzji Cyfra-nka byłbym jeszcze bardziej happy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Vectry zrezygnowałbym już dawno, gdyby nie to, że nie trzeba mieć anteny, by odbierać przekaz. Choć Cyfra + coraz bliżej mnie przyciąga - ofertę programową mają zdecydowanie lepszą, lecz demotywuje troszkę brak telefonu i internetu. W gruncie rzeczy cena by wyszła ta sama, jedyna różnica to ilość programów i antena po stronie Cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rafiusz: Hmmmm Scorpion o białym a Vectra o czarnym... toż nie trzeba kończyć podstawówki, żeby się domysleć iż Scorpion miał na myśli to, że oferta Vectry multiroom nie obejmuje wszystkich kanałów filmowych Premium czyli (Canał+ i HBO). Za mozliwosć ogladania na drugim telewizorze tychże właśnie kanałów filmowych premium w innych kablówkach i platformach cyfrowych nie ponosi się dodatkowych kosztów. Czyli łopatologicznie droga Vectro jeszcze raz: multiroom to opcja gdzie u innych operatoów płaci się raz i w cenie można oglądac wszystkie kanały, łącznie z kanałami filmowymi a nie tak jak u was trzeba dodatkowo płacić drugi abonament za kanały premium (Canal+ i HBO). Rozmawiałem z Powiatowym Rzecznikiem Konsumenta, który stwierdził, że jest to sprawa do zbadania, czemu tak własnie jest, że abonenci posiadający wykupioną opcję multiroom, która z założenia pozwala ogladać kanały z wykupionego abonamentu na drugim telewizorze nie pozwala ogladać kanałów filmowych premium na drugim telewizorze i pobierane sa za to dodatkowe opłaty. Wygląda to tak że zmuszacie obanoentów do płacenia podwójnego haraczu.... stwierdził również, że dziwne, ze do tej pory UOKiK sie tym nie zainteresowało ponieważ wygląda na to że zmuszacie do podwójnego abonamentu a to jest chyba zabronione.

 

Gangrena: Vectra argumentowała że umowy z dostawcami ma skonstruowane w ten sposób, że na drugim dekoderze trzeba płacić drugi abonament za pakiet np Canal+ Jednak u innych operatorów np UPC, N, czy Cyfra+ , jest tylko jedna opłata za pakiet i umożliwia oglądanie tych kanałów na obydwu dekoderach, a nie tylko na jednym.

Niektórzy abonenci piszą że "sprawe z płaceniem dwóch abonamentów za pakiet premium trzeba by było zgłosić do UOKIK. Pachnie przekrętem na nas Abonentach"

Wzywam wszystkich posiadaczy pakietu Canal+ i mających po 2 dekodery o NAPISANIE skargi do UOKiK

Kontakt do UOKIK

http://www.uokik.gov.pl/kontakt.php

 

 

Rafiusz: umowa jest zawierana na jeden odbiornik. Za każdy kolejny odbiornik w którym udostępniane są pakiety premium nakładany jest osobny abonament. Takie są warunki umów pomiędzy Vectrą, a stacjami telewizyjnymi.

 

Nikt nie jest też do niczego zmuszany. Chcesz dodatkowo oglądać telewizję na kolejnym odbiorniku - proszę bardzo, jest to możliwe, ale jest obciążone opłatą.

 

Nie porównuj w taki sposób naszej oferty do tego co robią inni operatorzy, gdyż nie jest to racjonalne - mamy różne ceny i oferty. Jedna firma taniej oferuje usługę A, ale pobiera większą opłatę za usługę B - inna, odwrotnie.

 

Tak samo nie uważam, żeby sens miało kierowanie sprawy do UOKiK. Nie ma tu mowy o ukrytych kosztach ani podstępnym nakładaniu drugiego abonamentu. Po prostu, Multiroom to usługa kierowana do naprawdę wymagających abonentów. Domyślnie, zwiększa liczbę odbiorców danych stacji, dlatego mają one prawo wymagać opłat za dostęp.

 

Istnieje jeszcze jedna przyczyna, dla której nasza usługa jest tak skonfigurowana - chcemy unikać sytuacji, kiedy abonent płaci raz i daje urządzenie np. sąsiadowi, który już nie musi wykupywać regularnego abonamentu.

 

Jeszcze raz - nie zmuszamy nikogo do zakupu kilku usług, a sama usługa Multiroom jest opcjonalna i sądzę, że możemy w taki sposób ją świadczyć.

 

 

Misiek1939: Zmuszasz mnie do ciągłych odpowiedzi,gdyż nie mogę się pogodzić z Twoimi wymijającymi ,nie zawsze logicznymi i bardzo dziwnymi wyjaśnieniami.Od Przedstawiciela reprezentującego Vectrę (chociaż Twoja rola jest trochę mało przejrzysta,określił byś dokładnie swój status,bo ma się wrażenie,że działasz na wpół legalnie) spodziewałem się więcej profesjonalizmu. Otóż każda kablówka,a więc i Vectra świadczy różne usługi-nie tylko telewizyjne.Skoro więc wielu abonentów ma u Was jeszcze internet ( nieraz o dość dużej szybkości ) i telefon -są to ludzie średnio sytuowani,których stać na takie usługi,więc cena wysokości 1200-1800 zł za niezły,nowoczesny telewizor nie jest właśnie dla tej większości ceną zaporową,więc nie mów głupot.Oni właśnie stanowią tą większość do której trzeba dostosowywać usługi-nie do biedoty i nie do bardzo bogatych.I to poprzednio pisałem,więc dziwi mnie Twoje uparcie powtarzane stanowisko w sprawie dostosowywania usług dla większości,to przecież robicie.

A analog to przeżytek i można śmiało go zacząć wyłączać i zwalniać częstotliwości,chyba u Was po to ludzie mają dekodery,aby nie oglądać analogu,a za dzierżawę dekodera HD płaci się niewiele ,podobnie za Pakiet Platynowy (optymalny i bardzo dobry) w paczce płaci się o 5-10 zł więcej niż za o wiele słabszy Złoty.I większość to wybiera i czeka na nowości i usprawnienia.

Na czym do licha Wam zależy żeby nie działać na bieżąco tak jak np.Cyfra+ i w miejsce np. kanałów TVN-u SD dać te kanały w jakości HD dla dobra tej większości.?Tego właśnie nie mogę zrozumieć.Powtarzam,po co są takie kanały jak Vectra 200,Vectra 300 itp....... na których nic nie ma,po co zajmują częstotliwości,które można zagospodarować.?

Odnośnie programów Polsatu-nic konkretnie nie powiedziano, unikacie tego tematu, niczym ..."diabeł święconej wody..."

Przekaż te opinie swym szefom,bo sam jak widać nic nie możesz...i jeśli masz zamiar mi odpisać to oczekuję wreszcie profesjonalnej i konkretnej odpowiedzi na wszystkie poruszone kwestie.

 

Luk14144: Vectra 01 ale nie lepiej napisać że poslatów w sieci kablowej nie będzie macie nas w [beep] i koniec ale ja tylko chce info czy przynajmniej prowadzicie rozmowy na temat dołączenia canal + hd i tvn w hd tak lub nie i kiedy będzie vod

 

ale dlaczego JEDYNA kablówka w Polsce nie ma kanałów polsatów .

 

Luk14144: Na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie udzielić wiążącej odpowiedzi. Chcę tylko podkreślić, że bierzemy pod uwagę wszystkie uwagi i sugestie odnośnie zmian programingu.

 

Misiek1939: Tak jak wspominałem na tym forum, jestem autoryzowanym reprezentantem firmy. Wszystkie wypowiedzi z mojej strony możesz traktować jak jej oficjalne stanowisko.

 

W kwestii Polsatów pozwolę sobie przytoczyć moją poprzednią wypowiedź:

 

„Vectra wyłączyła ze swojej oferty emisję programów Polsat z powodu braku porozumienia z nadawcą. Telewizja Polsat SA wypowiedziała nam umowę na reemisję tych programów i pomimo długotrwałych negocjacji nie doszliśmy do porozumienia. Nie mogliśmy przyjąć nowych warunków emisji oraz wysokości opłat licencyjnych, których żądał nadawca."

 

 

Pawel1902: Vectra-01 Ciągle tylko pan pisze że nic narazie nie może powiedzieć ale przecież napewno ktoś coś wie na temat czy C+ GOL HD i WEEKEND HD które już są czy będą w ofercie Vectry ?? czy chociaż macie jakieś plany wprowadzenia tych kanałów ? nie wierze w to że nikt nic nie wie.. albo nikt nie chce nic powiedzieć jedno z dwóch przecież w Vectrze muszą coś wiedzieć czy chcą dodać te kanały czy nie jak długo będziemy czekać na nie.

 

 

Pawel1902: jeżeli będziemy mogli, poinformujemy o nowych kanałach w ofercie. Unikamy przedwczesnego dzielenia się informacjami, żeby nie prowadzić do spekulacji i ewentualnych rozczarowań.

 

CYFROmaniak: Jaka zmiana telewizora? O czym Pan mówi? Owszem, mogą być pojedyncze przypadki telewizorów bez wejścia Euro (scart), ale proszę nie mówić, że jest to jakaś bariera w rozwoju telewizji cyfrowej.

Swego czasu przejście z analogu na cyfrę było u was bezpłatne. Cena Złotego Cyfrowego równała się cenie Złotego analogowego. Czyżby się coś zmieniło? Gdy wchodzicie z Cyfrową Vectrą do nowych miast to już nie instalujecie dekoderów wszystkim chętnym ?

 

CYFROmaniak: Nadal oferujemy bardzo korzystną opcję przejścia z telewizji analogowej na telewizję cyfrową. Oferta wygląda dokładnie jak Pan wspomina wyżej. Cena złotego cyfrowego równa się cenie pakietu złotego analogowego a dodatkowo abonenci otrzymują jeszcze więcej programów w jakości cyfrowej, dodatkowe funkcjonalności i lepszą jakość obrazu i dźwięku.

 

 

Godunow: I ja kiedyś miałem Vectrę nawet cyfrową dałem sobie z tym spokój lat temu kilka..

Ale mam pozostałość niejako po tej sieci.. tak zwany pakiet stalowy analogowy.. ( 5 programów analogowych) Pakiety stalowe swego czasu w blokach zastąpiły anteny zbiorcze..

Interesuje mnie czy Vectra puści po kablu paczki naziemnej telewizji cyfrowej w kablu czy trzeba będzie samemu zabudować anteny za oknem lub powrócić do anteny zbiorczej.

Może zaglądający tu przedstawiciel coś powie na wspomniany temat..

 

 

Godunow: Sygnał analogowy wkrótce zniknie, zatem wspomniane przez Ciebie programy na pewno będą dostępne w wersji cyfrowej.

 

 

Luk14144: vectra 01 czy możecie dodać do oferty programowej kanały radiowe lokale do oferty

 

 

Luk14144: Nie jestem w stanie złożyć żadnych deklaracji w tej sprawie. Staramy się nieustannie poszerzać ofertę programową, w co wliczamy również pozycje radiowe.

 

 

Marcin1108: Chciałbym się dowiedzieć dlaczego nie mam TVP Info w lokalnej wersji? Oraz jakie są powody braku lokalnej wersji TVP Info w Cyfrowej Vectrze?

 

 

Marcin1108: W ofercie vectry znajduje się TVP Info Warszawa. Innych regionalnych telewizji TVP nie posiadamy w ofercie. Napisz z jakiej miejscowości jesteś, może mogę polecić jakieś inne stacje lokalne?

 

 

Bezniku: Pytanie jak to jest , nagrywam 1 program i nie mogę oglądać wszystkich programów tylko wybrane myślałem ze to działa tylko wtedy gdy nagrywamy 2 programy równocześnie _ ale przy 1 _ i tylko mogę oglądać tylko wybrane programy wtf ?

 

 

Bezniku: Na początek proponuję sprawdzić, czy nie jest ustawione inne nagrywanie (np. zaprogramowane czasowo). Przyczyną może być także uszkodzenie sprzętu lub zawieszenie, w tym wypadku może pomóc restart. Napisz czy te kroki pomogły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Vectra dowodzi ze w multiroomie musi być opłata za canal+ premium i jakby się obawiała że ludzie tego nie kupią i zgłoszą do UOKIK a ostatnio na portalu o mediach była wzmianka ze vectra dostałą jakąś karę za praktyki godzące w konsumentów więc pora ich zgłosić ponownie że łamią prawa abonentów i żądają opłat za canal + na 2 dekoderze zobaczcie jakie dostawała vectra kary od uokik http://media2.pl/media/83630-Vectra-nar ... lowej.html i zgłaszajcie praktyke pobierania 2 abonamentu za kanały premium w multiromie na ten adres uokik (malpka) uokik.gov.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dajcie spokój z tymi praktykami godzącymi. Po prostu kiepsko dogadali się z dostawcami kanałów premium i przez to wołają o drugą opłatę za drugi dekoder.

 

Szkoda tylko, że Vectra nie widzi tego, że takie podejście jest błędne, bo inni operatorzy dają premium na drugi dekoder w ramach JEDNEJ opłaty. A tłumaczenie się tym, że to dla bezpieczeństwa, bo Klient może dać drugi dekoder sąsiadowi, jest śmieszne. A teraz drugiego dekodera z pakietem złotym albo platynowym nie może dać sąsiadowi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...