Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

W mieszkaniu mam gniazdo abonenta Telmor gmdf 354... są dwa wyjścia data i jedno TV. Do tej pory dekoder PVR i modem Cisco podłączony był do wyjścia Data a TV było puste.

Podłączyłem PVR do wyjścia TV i tak; nie ma VOD, małpka się nie świeci i nie ma reklam przy przełączaniu kanałów. Reszta działa tak jak zawsze :)

edit. Reklamy przy przełączaniu kanałów dalej występują ( jakoś chyba mniej ) Co do zielonego okienka o info zobaczymy :)

 

Jacek,

dzięki za przetestowanie. Może reklamy są jeszcze w pamięci dekodera i przez jakiś czas się będą pojawiały. A może są nadawane w paśmie telewizyjnym a nie DATA.

Ja też mam takie gniazdko jak Ty: 2xData i TV. Pod 2xData mam 2 dekodery a TV jest puste. Przed tym rozgałęźnikiem mam jeszcze inny taki podwójny który rozdziela mi sygnał na Telmor gdmf i zwykłe gniazdko antenowe takie R-TV SAT (firmy TRIAX) ścienne do którego podłączony jest modem kablowy ( wejście-wyjście SAT) i telewizor analogowy (wyjście TV w gnieździe). Zdemontuję tego telmora i założę zwykły rozgałęźnik antenowy bez kanału zwrotnego 2xTV :-)

 

Dzisiaj chciałem umówić się z technikiem Vectry, bo chcę przenieść dekoder w inne miejsce. Byłem przygotowany na opłatę w zakresie 20-30 zł, ale poinformowano mnie że ta usługa kosztuje... 99zł!!! Coś nieprawdopodobnego, to jest chora firma!

W inne miejsce w sensie w domu/mieszkaniu ? Sam nie dasz rady ? Kupić dłuższy kabel koncentryczny i 2x złącza F i złożyć. Koszt całości jakieś 10-12 PLN zakładając 10-12 m kabla. Złącze F kosztuje 0,5 PLN w normalnym sklepie. W marketach zdzierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkon: wiem, że jesteś rozpieszczony płacąc ciągle promocyjne stawki za kanały tv, ale benzyna, czy czas tego człowieka nie jest darmowy. 100 zł to jest 30 km taksówką, czyli przejechanie z jednej odległej dzielnicy Warszawy do centrum, a Ty się dziwisz, że trzeba tyle zapłacić za usługe.. Montaż anteny na balkonie, co trwa 15 minut też kosztuje 100-150 zł ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziecie sami grzebać w kablach itp to narobicie sobie i sąsiadom bigosu, tym bardziej jeśli ktoś ma jeszcze internet. Pamiętajcie, że do wyjść Data podłączamy tylko modem albo dekoder hd net lub pvr i to dobrej jakości kablem z zakompresowanymi F-ami żeby nie wpuścić ingresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chciałem umówić się z technikiem Vectry, bo chcę przenieść dekoder w inne miejsce. Byłem przygotowany na opłatę w zakresie 20-30 zł, ale poinformowano mnie że ta usługa kosztuje... 99zł!!! Coś nieprawdopodobnego, to jest chora firma!

To ja dodam, że w przypadku kiedy nie ma możliwości przenieść usług do innego mieszkania w związku z przeprowadzką to mogę rozwiązać umowę i zapłacić przy okazji karę jako, że posiadam umowę terminową :crazy:

Dostałem informację, że umowa jest przypisana do osoby a nie do miejsca instalacji i takie rzeczy jak przeprowadzka należy przewidzieć :shock:

Cena 99zł to standard i nieważne czy przenosisz dekoder w obrębie mieszkania czy kraju.

Ostatni raz podpisałem cokolwiek z tą firmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka lat temu można było zrezygnować z Vectry w razie przeprowadzki gdzie nie było usługi Vectry. Kolega tak właśnie zrezygnował i nie było problemu. Przedstawił Akt Notarialny nowego mieszkania i umowa została od razu rozwiązana.

 

Teraz to kombinują na każdym kroku. Zapytaj co na to UOKIK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja z Vectrą mam na pieńku od dawna i jak tylko skończy mi się umowa we wrześniu to podziękuję tej firmie... ostatnio miałem sytuację, w której faktura za marzec była niższa o 30 zł, mimo, że nie było żadnych promocji, czy zmian w umowie, a w samej fakturze naliczono mi niedopłatę za luty (!), po czym minął miesiąc i mimo mojej wpłaty na konto w kwocie, którą płacę zawsze faktura za kwiecień było dwukrotnie większa! bo nie odnotowano mojej płatności w systemie... złożona reklamacja została uwzględniona w wysokości, uwaga, 0 zł :) pominę milczeniem fakt ilość telefonów na infolinię i wyjaśnianie nie mojego przecież błędu... wiele jestem w stanie zrozumieć, ale takiego bałaganu to nigdzie nie widziałem... przenosiny do nC+ chyba nie będą gorszym rozwiązaniem, zwłaszcza, że w tv oglądam i tak tylko sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka lat temu można było zrezygnować z Vectry w razie przeprowadzki gdzie nie było usługi Vectry. Kolega tak właśnie zrezygnował i nie było problemu. Przedstawił Akt Notarialny nowego mieszkania i umowa została od razu rozwiązana.

 

Teraz to kombinują na każdym kroku. Zapytaj co na to UOKIK...

 

 

Z rozwiązaniem umowy nie ma problemu w takiej sytuacji jak przedstawiłeś i która również mnie dotyczy natomiast kasę za to że w nowym mieszkaniu nie posiadają przyłącza i tak trzeba zapłacić. Bydlęce praktyki nie ważne czy korzystasz ale płać. Ciekawe że podobnych praktyk nie stosuje RWE, PGE czy inny dostawca mediów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziecie sami grzebać w kablach itp to narobicie sobie i sąsiadom bigosu, tym bardziej jeśli ktoś ma jeszcze internet. Pamiętajcie, że do wyjść Data podłączamy tylko modem albo dekoder hd net lub pvr i to dobrej jakości kablem z zakompresowanymi F-ami żeby nie wpuścić ingresu.

Jeśli ktoś nie zna się na rzeczy i nie potrafi to niech nie kombinuje. Ja w domu całą instalację położyłem sam i mam Vectrę w każdym pomieszczeniu. Wszystko działa jak należy a Vectra jest zadowolona że nie ma ze mną kłopotu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi Cię to? Kto jest w relacji konsument-dystrybutor-nadawca najsłabszym ogniwem? Konsument i to konsumenta polskie prawo broni. Dlatego jeśli jakiś kanał znika to konsument powinien mieć prawo rozwiązać bezkosztowo umowę i tyle. Może i w tym przypadku będzie to nadużywanie pozycji konsumenta, ale w wielu innych sytuacjach jest wręcz odwrotnie i niektórzy nadawcy uważają, że wolno im zastąpić BBC jakimś kanałem od Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - masz kanaly gwarantowane i niegwarantowane (czyli takie ktore moga ulec zmianie) akurat te kanaly ktore ulegly zmianie sa nie gwarantowane ( oczywiscie w zaleznosci od nadawcy, nadawca zmienil swoje zdanie a w umowie masz ze kanal nie jest gwarantowany w zaleznosci od nadawcy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chciałem umówić się z technikiem Vectry, bo chcę przenieść dekoder w inne miejsce. Byłem przygotowany na opłatę w zakresie 20-30 zł, ale poinformowano mnie że ta usługa kosztuje... 99zł!!! Coś nieprawdopodobnego, to jest chora firma!

 

Powiem więcej przerabiałem to ostatnio i oto co odkryłem.

 

Cena za przeniesienie usługi:

 

- w infolinii 90 zł,

 

- w salonie w centrum Warszawy na Al. Jerozolimskich - 99 zł,

 

- w salonie na Pradze 49 zł.

 

Powiedzcie mi o co chodzi :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FB Vectry :

 

 

 

Nowe pakiety CANAL+ w cyfrowej ofercie Vectry

 

14 maja 2015 roku Vectra włączy do swojej cyfrowej oferty dwa nowe kanały - CANAL+ Discovery i CANAL+ Sport 2 oraz zaproponuje swoim abonentom nowe pakiety. Dodatkowo umożliwi do końca września br. obecnym klientom dostęp do 8 programów CANAL+. Dla nowych widzów pakiet CANAL+ będzie dostępny w cenie 39,90 zł na miesiąc w wybranych ofertach z telewizją cyfrową Vectry (od 94,90 zł na miesiąc).

 

14 maja w ofercie Vectry pojawią się dwa nowe kanały, które uzupełnią dotychczasowe portfolio nadawcy. Tego samego dnia ruszy sprzedaż nowej oferty. Vectra zaproponuje swoim klientom dwa pakiety premium CANAL+: Select (6 kanałów) za 44,90 zł miesięcznie oraz Prestige (8 kanałów) za 49,90 zł miesięcznie.

 

Natomiast dotychczasowi abonenci Vectry otrzymają dostęp do pełnej oferty CANAL+ do 30 września br. bez względu na aktualnie posiadany pakiet premium CANAL+.

 

Nowi abonenci będą mogli oglądać 8 kanałów CANAL+ od 39,90 zł miesięcznie, kupując paczkę usług z telewizją cyfrową (pakiet Platynowy) oraz Sportem na Ostro. Łączna cena tego pakietu wyniesie wówczas 94,90 zł miesięcznie.

 

Wprowadzenie nowej oferty CANAL+ jest naturalnym krokiem ze strony Vectry. Od lat systematycznie rozwijamy portfolio naszych usług, dostosowując je do potrzeb i oczekiwań abonentów. Nowy pakiet CANAL+ to bardzo ciekawe i atrakcyjne odświeżenie nie tylko oferty kanałów premium, ale również dopełnienie bardzo bogatej, już istniejącej propozycji programów sportowych w Vectrze. Dzisiaj to 30 kanałów, w tym 13 w wersji HD o różnej tematyce i dyscyplinach sportowych. Dzięki tak skrojonej ofercie każdy miłośnik sportowych wrażeń może przeżywać te emocje na najwyższym poziomie. Od piłkarskiej Bundesligi z polskimi zawodnikami i tenisem stołowym na światowym poziomie (Eurosport HD, Eurosport2 HD) przez ligę angielską czy hiszpańską, żużel (Canal+Sport2 HD), wyścigi Formuły 1, rozgrywki siatkarskie (Polsat Sport Extra HD), Ligę Mistrzów (nSport+ HD), po sporty ekstremalne, sporty walki (Extreme Sports Channel) oraz żeglarstwo (Nautical Channel)

 

- powiedziała Monika Żelazko z Biura Public Relations Vectry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mając Platynę + Canal + do września dostanę w dotychczasowej cenie dwa nowe kanały, a później mam dodatkowo za nie płacić ?

Słabe to, tym bardziej że chodzi o Canal + Sport 2.

Duża tu wina samej platformy bo miesza tymi kanałami co kilka miesięcy wyciągając dodatkową kasę od abonentów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak promocyjnie brałem C+ za 39,90zł (18 m-cy) to mówili że mam w 16 miesiącu dzwonić i się pytać o promocje (ale nie oferty utrzymaniowe, tylko czy cena jest taka jaka była 49,90zł czy są jakieś kolejne promocje). Jak widać, są 2 pakiety 44,90 / 49,90.

 

Muza : no to Ci zaproponują przejście do 2 nowych pakietów :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...