Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dzwoniono do mnie z działu rezygnacji z nową ofertą. Niezwykle sympatyczna pani przedstawiła mi następującą ofertę: Pakiet platynowy+ Canal+HD+sport na ostro+internet 8MB+PVR+wifi+multiroom HD w cenie 128,95zł. Aktywacja multiroomu miała wynieść 99 zł, ale po negocjacjach zeszło do 12 złotych. Oferta na 24 miesiące. Myślicie, że to dobra oferta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem właśnie Puls 2 i aż szok, że bitrate minimalnie wynosi 2,8 MB/s. To mocno odstaje od Vectrowskich "standardów". Kanał został włączony na częstotliwości, gdzie są obecnie: TVP Seriale, TLC, SportKlub, PPV SD i puste serwisy Vectra Info (tematyczne).

 

Dodatkowo dekoder wyszukał 2 kanały: PPV SD i PPV HD.

Strasznie dużo chcą za mecz Polska-Czarnogóra: 20 zł. Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szymon1999

Spokojnie to tylko wpadka Vectry w pażdzierniku dodadza tam Polsat Sport, Polsat Sport, Extra, Polsat Film, Polsat 2, Polsat News, Polsat Sport News oraz Polsat Cafe i wszystko wróci do normy :D

 

@yogut

Włącz i wyłącz na ok 10 minut jesli nic konkretnego nie ogladasz

 

Szkoda że TVP Seriale nie udostepnia w złotym juz teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od maja, kiedy Vectra popsuła tv kablową nie oglądam ich oferty! Wypowiedziałem im umowę i od jutra mam od Vectra tylko internet, a telewizję w doskonałej jakości z darmowego dvb-t, i z satelity N na Kartę HD i Cyfrowy Polsat. To mi w zupełności wystarczy. Dodatkowo do tej decyzji przyczynił się też słabej jakości dekoder, który ciągle się wieszał, wolno reagował i nie był ekonomiczny, bo obojętnie czy był włączony, czy nie, to ciągnął 20W, a tv kiedy jest wyłączony pobiera jedynie 0.5W

Może kiedyś wrócę do kablówki, ale to nie wcześniej jak za rok. Być może ten czas wystarczy Vectra na uporanie się z jakością telewizji kablowej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwoniono do mnie z działu rezygnacji z nową ofertą. Niezwykle sympatyczna pani przedstawiła mi następującą ofertę: Pakiet platynowy+ Canal+HD+sport na ostro+internet 8MB+PVR+wifi+multiroom HD w cenie 128,95zł. Aktywacja multiroomu miała wynieść 99 zł, ale po negocjacjach zeszło do 12 złotych. Oferta na 24 miesiące. Myślicie, że to dobra oferta?

Jeszcze raz pytam jak myślicie czy to dobra oferta, czy mogę coś jeszcze wynegocjować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę jaka cudowna jakość jest na Vectrze:

 

4Fun TV

 

http://zapodaj.net/aff6a85b87225.jpg.html

 

TV Disco (tak wygląda logo, kupa artefaktów, na satelicie nie ma nic, duże braki bitrate)

 

http://zapodaj.net/64719ce618340.jpg.html

 

MTV Hits

 

http://zapodaj.net/b2f7b6781b61c.jpg.html

 

MTV Dance

 

http://zapodaj.net/dab16b2d4fbb4.jpg.html

 

To co się dzieje na tych kanałach to masakra, 5 lat temu telefony lepszej jakości filmy nagrywały. Czas poważnie zastanowić się nad rezygnacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na powyższe zrzuty ekranowe i Wam współczuję. Może jeśli Vectra tyle czasu nic sobie z tego nie robi powinniście zacząć problem zgłaszać (przesyłać te screeny) do konkretnych nadawców. Może oni wymuszą na Vectrze powrót normalnej jakości. W tej sytuacji myślę, że w umowach zawieranych pomiędzy nadawcami a operatorami powinien znaleźć się zapis, który zabraniałby operatorom obniżania jakości podczas reemisji programu w pakietach cyfrowych. Dozwolony powinien być wybór technologii (DVB-C, DVB-T, IPTV czy jeszcze jakaś inna) natomiast wszelkie zabiegi polegające na zmianie rozdzielczości czy radykalnym pogorszeniu bitrate z chęci upchania kilkunastu programów na jednym multipleksie powinny być zabronione. Podsumowując powinno być tak, że jaki obraz operator dostaje taki przekazuje dalej po swojej sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawię Wam trochę prostych obliczeń. Licząc dostępne kanały S1-S38, K6-12 i K21-69 wychodzi łącznie 94. Nie wiem ile w analogu dokładnie teraz Vectra nadaje (pewnie zależnie od miejscowości jest różnie). Niech będzie to nawet 60 kanałów analogowych. Pozostają nam więc nadal 34 kanały. Od tego odejmijmy 8 na internet (Docsis 3.0) więc jest nadal 26 na programy cyfrowe. Na każdym z nich da się praktycznie nieco ponad 50 Mb przesłać danych w modulacji QAM 256 co pozwala zmieścić na jednym kanale np. 10 programów SD z bitratem ok. 5 Mb dla każdego lub 3 programy HD każdy po kilkanaście Mb. Można więc w uproszczeniu przyjąć, że te 26 kanałów pozwala na reemisję np. 30 programów w HD i 160 programów w SD z dobrą jakością. Jeśli by w analogu było 50 programów zamiast 60 to mamy miejsce na kolejne 100 programów SD lub 30 HD :] Jak widać nie ma tutaj żadnej wyrafinowanej matematyki. Podsumowując nie trzeba wyłączać całego analogu, żeby mieć dobrą jakość tv cyfrowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, czemu nie wyłączą jakiegoś kanału z analogu, aby polepszyć jakość telewizji cyfrowej.

Nie wyłączą analogu bo nie ma takiej konieczności. W kablu jest dosyć miejsca na to by nadawać analogowo 50 programów i kolejne kanały zostają na cyfrę a nie są wykorzystywane. Vectra na cyfrę wykorzystuje tylko 14 kanałów więc ponad 10 nadal jest wolnych. Więc po co wyłączać analog ? Napewno nie po to by zwolnić miejsce dla cyfry.

U mnie obecnie w analogu jest 48 programów.

Z drugiej strony ponad 50% abonentów Vectry to abonenci TYLKO analogu. Wyłączanie programów analogowych łączyłoby się z zerwaniem umowy ze strony Vectry.

"Na siłę" to powymieniałbym abonentom dekodery na takie które obsługują MPEG4 i rozpocząłbym nadawanie wszystkich kanałów w tym standardzie zamiast dalej używać archaicznego MPEG2....

Tego niestety Vectra nie zrobi bo KASA a większość dekoderów cyfrowych w Vectrze to obecnie Technisaty MPEG2... :-) i z każdym miesiącem ich przybywa :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie "karmieni" codziennie kampanią informacyjną o zakończeniu nadawania analogowego nieświadomi, że dotyczy to tylko telewizji naziemnej przychodzą nie tylko do Vectry po dekodery. Jednak uczciwą praktyką jest uświadamiać abonentów, że analog pozostaje nadal w kablówkach a dekoder owszem kto chce ten może zamówić. Poza tym, gdybym był abonentem Vectry i zobaczył po zainstalowaniu dekodera tą "super" jakość cyfrową to natychmiast wróciłbym do analogowej telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra nie wymieni analogowiczom tv na cyfrową bo w przyszłym roku ci ludzie sami do Vectry przyjdą po dekoder.

Dlaczego w przyszłym roku ?

Wyłączenie telewizji analogowej dotyczy wyłącznie nadajników naziemnych.

Telewizje kablowe, hotelowe, osiedlowe mogą dalej i będą nadal nadawać analogowo jak długo chcą. Nie mają obowiązku przechodzenia na TV Cyfrową.

Biorąc pod uwagę obecną jakość TV cyfrowej w Vectrze to wielu abonentów jeszcze długo zostanie przy analogu ze względu na lepszą jakość.

Dobitnym przykładem jest Discovery Channel. U mnie w cyfrze bardzo trudno ten kanał oglądać bo artefaktów jest więcej niż samego obrazu. W analogu obraz wyrażny, bez artefaktów i smużenia.

Więc jaki jest profit z przejścia na cyfrę ? Jest drożej i gorzej w dodatku tylko 1 TV.

Jedyną wadą analogu jest mniejsza ilość kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...