Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Ależ przecież pisałem, że multiroom dla posiadaczy pakietu platynowego kosztuje 5,90, dla złotego jest to 10 zł, niezależnie od tego czy jest to HD czy SD- różni się tylko aktywacją. Dalej się będę upierał, że na rynku nie ma tańszej opcji. Ja miałem multiroom w N-ce, płaciłem 10 zł, ale było z nim tyle problemów, że zrezygnowałem. Na razie z multiroomu w Vectrze jestem zadowolony, a najważniejsze dla mnie jest to , że w razie jakichkolwiek problemów wzywam technika, a nie muszę wszystko naprawiać sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robert03

To znajdź mi operatora, który daje darmowy multiroom na 4 TV. Często czytając Twoje posty odnoszę wrażenie, że strasznie męczy Cię Vectra, to po co jesteś jej abonentem?

Bo pomimo wielu wad na razie daje mi najlepszą ofertę. A krytykuję ją dlatego gdyż zależy mi na stałym podnoszeniu jakości usług które oferuje Vectra.

Myślisz że od głaskania i ch[beep]a jakość usług się poprawia ?

Skoro nawet BOK odradza mi multiroom to znaczy że chyba jednak NIE jest to najlepsza oferta.

A przykładem niepobierania opłat za dzielenie sygnału w ramach jednego abonamentu jest Cyfra Plus. Kupując splitter możesz dzielić sygnał z jednego abonamentu na wiele dekoderów (nawet 8 !). Dlatego to jedyny operator którego rozważam przy potencjalnej rezygnacji z Vectry. Inne odpadają bo nie oferują oglądania na kilku odbiornikach w ramach abonamentu.

Dla mnie opłata za oglądanie kanałów w drugim i kolejnym telewizorze to płacenie drugi raz za to samo. Nie ważne ile ta opłata wynosi. Liczy się fakt. Polacy niestety mają dużo forsy i chętnie płacą podwójnie za usługi. Im ktoś jest biedniejszy tym więcej płaci. A potem narzekają że mało zarabiają :-). Taki to już nasz narodowy paradoks. Ja nie lubię płacić za to co powinienem otrzymać w ramach abonamentu i płacił nie bedę :-)

Trzeba przyznać że zaletą multiroomu z Vectry jest to iż dekodery pracują niezależnie na własnych kartach dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOK uważam za bardzo dobry. Przynajmniej nie ściemniają tak jak cała gdyńska czapka :-). Gdyby nie BOK już dawno nie byłbym abonentem Vectry. A tak już 10 lat minęło... coprawda nie od początku była to Vectra. Jeśli nie zmienią polityki i nie poprawią jakości to pewnie kolejnych 10 lat z nimi nie zostanę :-). Ale to czas i Vectra pokaże :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w Cyfrze + multiroom jest w normalnej cenie za 20 zł. W promocjach jest za 10 zł ale można ugrać i za 0 zł. Z tym, że w Cyfrze multiroom to jest w 100%. Natomiast w Vectra nie oferuje dodatkowych pakietów czy pełnego pakietu VIP na 2 TV w cenie jednego abonamentu i dlatego można to uznać za 50% usługi multiroom :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w Cyfrze + multiroom jest w normalnej cenie za 20 zł. W promocjach jest za 10 zł ale można ugrać i za 0 zł. Z tym, że w Cyfrze multiroom to jest w 100%. Natomiast w Vectra nie oferuje dodatkowych pakietów czy pełnego pakietu VIP na 2 TV w cenie jednego abonamentu i dlatego można to uznać za 50% usługi multiroom :?

Problem polega na tym, że ten niby pełny multiroom nie oferuje wielu programów dostępnych w zubożonej wersji dostępnej w Vectrze. Szczerze mówiąc wolę mieć pełny dostęp do programów niedostępnych w Cyfrze na jednym TV i tu przewaga Vectry jest nie do przecenienia, nie mówiąc już o bezpłatnej pomocy technicznej i dużo lepszej nagrywarce. Ale każdy lubi co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multiroom w Vectrze to pseudo multiroom. Temat ten wałkowaliśmy kilkanaście stron wcześniej dosyć mocno. Nawet do dyskusji włączył się przedstawiciel Vectry :). Z tego co udało nam się ustalić Vectra jako jedyny operator pobiera dodatkowe opłaty za kanały premium w opcji multiroom więc żeby mieć wszystkie kanały łącznie z HBO i Canal+ wychodzi "grubo" ponad 60 zł. W innych kablówkach w cenie około 20 zł mamy wszystkie kanały Premium. Nie za bardzo rozumiem więc zachwalanie tej usługi... wystarczy policzyć i sprawdzić a nie opowiadać farmazony i opowiadać jaka to cudowna usługa w Vectrze. Polecam przejrzenie dyskusji kilkanaście stron wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innych kablówkach w cenie około 20 zł mamy wszystkie kanały Premium.

Dlatego ja pisałem, że za 5,90 mamy do dyspozycji pakiet platynowy, dla mnie to wystarczy, nie widzę potrzeby płacenia 20. Zresztą wystarczy poczytać narzekania abonentów UPC czy N-ki(sam byłem niestety właścicielem drugiego dekodera w N-ce i naprawdę nikomu nie polecam) na multiroom. Nigdzie nie napisałem, że jest to genialne rozwiązanie, ale mnie po doświadczeniach z N-ki ten multiroom ZADOWALA, a nie że jest SUPER to jest drobna różnica. Wielu abonentów korzysta z darmowego analogu na wielu TV, ja chciałem mieć dostęp do większej ilości kanałów, w tym HD i dlatego uważam ofertę Vectry za przystępną cenowo, ale podkreślam nie idealną.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem przy okazji ofertę Cyfry i tam jest napisane, że multiroom kosztuje 20 zł.

Ja nie mam na myśli cennika Cyfry plus. Ten z cennika jest drogi i niepraktyczny bo trzeba co 6 godzin "aktywować" dodatkową kartę. Nie ma to kompletnie sensu.

Multiroom w Cyfrze plus trzeba sobie zorganizować samemu. Wystarczy posiadać jeden abonament, dokupić splitter i w ramach jednego gospodarstwa domowego podzielić uprawnienia na kolejne dekodery.

Fakt trzeba trochę zainwestować i trochę wiedzy jak podłączyć antenę SAT do tunera SAT ale ... potem mam wszystko w całym domu bez dodatkowych opłat. Na dłuższą metę się opłaca. Ale każdy ma wybór i decyduje sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, w cyfrze nie ma już modułów na 6h, tylko dwie oddzielne, niezależne karty. Cena za multiroom jest uzależniona od promocji, jedni mają za 0zl inni za 5, 10, 15zl. Dwie karty z tym samym abonamentem to chyba najlepszy, dostępny multiroom, można go używać w różnych, niededykowanych dekoderach oraz z dala od siebie. Ma to zaletę, np. full abo, podzielone na pol, ktoś ogląda w Gdańsku a szwagier w Krakowie, nie jest to legalne, ale Cyfra o tym wie i pewnie jest na to ciche przyzwolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto jaką otrzymałem odpowiedź od Vectry na temat braku EPG:

"Witam,

 

W nawiązaniu do Pana zgłoszenia na Tablicy dotyczącego EPG dla kanałów Viasat Nature/History HD informujemy, iż aktualnie firma dostarczająca nam usługę EPG nie posiada w ofercie wspomnianych kanałów.

 

Pozdrawiamy

Zespół ds. Jakości Obsługi Klienta

Vectra S.A."

To chyba jakaś firma krzak albo po prostu najtańsza na rynku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa szczerość do bólu. A firma napewno krzak z siedzibą w garażu przy ulicy Ciepłej :-)

Trwam też nie mają w ofercie ? Niech zatrudnią studenta to wieczorkiem przy piwie wklepie ręcznie do EPG program TV z gazety kupionej rano w kiosku w drodze na zajęcia... podobno mamy dwudziesty pierwszy wiek... a siermięga średniowieczna w Vectrze twa :-)

Mnie byłoby zwyczajnie wstyd coś takiego napisać...

Ale to standard Vectry. Dziadowski obraz, dziadowskie EPG - na niektórych kanałach się wogóle nie zgadza jakby było z innego kanału... :-)

Teraz opłaty za dekodery podnoszą. Lud się rzuci na sprzęt w nadziei że obraz będzie lepszy... A nadzieja matką g.... :-) W przypadku Vectry to powiedzenie zawsze działa.

 

Już się nie mogę doczekać tych zapikselowanych, pełnych artefaktów i bez EPG kanałów Polsatu ale będzie jazda i kolejne reklamacje :-). Polsat Sport w cyfrowej jakości made by Vectra to będzie to !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkon, Robert03 do końca miesiąca możesz im wypowiedzieć umowę, bo vectra zmieniła regulamin. Może warto się nad tym zastanowić i się nie męczyć ;)

Po pierwsze trochę masz nieaktualne informacje, po drugie raz mnie nazywają niemalże pracownikiem Vectry, kiedy "ośmieliłem się" pochwalić niską cenę za multiroom, a tu znowu narzekaczem. Ludzie zrozumcie w końcu jeśli uważam, że warto coś pochwalić to chwalę, a jak zganić to ganię i tyle.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkon, Robert03 do końca miesiąca możesz im wypowiedzieć umowę, bo vectra zmieniła regulamin. Może warto się nad tym zastanowić i się nie męczyć ;)

Umowe mogę wypowiedzieć w każdej chwili. Dlaczego sądzisz że się z Vectrą męczę ? Dlatego że krytykuję ? Konstruktywna krytyka jest potrzebna zwłaszcza Vectrze.

 

Robert03 - to idź i wklep. Pewnie nawet nie wiesz jak działa EPG ale strugasz madrale. Załóz firme do EPG podpisz umowe z Vectra i dosatarczaj Vectrze EPG

Nie strugam mądrali. Płacę i wymagam. Szkoda że większość płaci i nie wymaga. To tłumaczy fakt kiepskiej jakości obrazu i sięrmięgę EPG. Klient nie wymaga jakości to jej nie dostaje. Vectra nie poprawi jakości ani nie dołoży EPG dla garstki wymagających. Machnie na nich ręką. To zrozumiałe.

A wracając do EPG:

Skoro jest to takie trudne to dlaczego większość kanałów je posiada ? Skoro z EPG jest taki kłopot to niech Vectra je wyłączy a abonentom wyśle stosowną informację o tym fakcie. Albo się cos robi dobrze albo wcale. Ja sobie kupię gazetę z programem. Tylko po kiego grzyba wśród zalet TV cyfrowej wymienia się EPG i "doskonałą jakość obrazu" skoro w przypadku Vectry to nieprawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie Vectra udostapnia EPG - zrozumiesz to wkoncu? A tej firmie nie placisz Ty tylko Vectra. EPG nie ma na wiekszej ilosci kanałow brak na TV Trwam, belsat TV, EWTN, France 24 fr i ang, RTR Planeta, AL Jazzera, obecnie brak EPG na TV Biznes, TVN Meteo i Minimini+ (sprawdzałem tylko na kanałach z pakietu zlotego). Puls 2 EPG jest złe

 

A co do jakości to pytanie czy problem nie jest po twojej stronie (kable, TV itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EPG udostępnia operator w tym przypadku VECTRA a że nie ma na wszystkich kanałach monitujcie. W Poznaniu Inea także nie miała EPG na kilku kanałach (TRWAM, EDUSAT, MCM POP, MCM TOP) i w końcu udało się. Skoro w ofercie TV Cyfrowej jest udostępniona usługa EPG to powinna być. Nawet na kanałach zagranicznych się pojawiło.

Piszcie bezpośrednio do VECTRY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...