Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.01.2024 o 06:40, Mr. Orbita napisał(a):

Instalator musiałby mi wejść do mieszkania drugim przewodem. Nie miałbym problemu z tym, że trzeba ekstra zapłacić, bo pewnie będzie trzeba, ale to jest rabialne?

Wszystko zależy od instalatora oraz położenia klatki z mieszkaniem… ma prawo odmówić przebicia się do mieszkania ze względu na instalację elektryczną itp. itd…

Może, ale nie musi… 😉

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maross nie mieszajmy dwóch systemów ekonomicznego i politycznego.

 

Poza tym prawo rynku jest takie że towar jest wart tyle ile ktoś za niego chce zapłacić a nie za ile ty chcesz go sprzedać.

 

Jeśli zawieram umowę terminową to chcę mieć jasno i wyraźnie sprecyzowane ile będę płacił abonamentu za daną usługę w danym okresie. 

Tym bardziej że mogę zapłacić za 24 miesięczną umowę jednym przelewem za cały okres.

Złożyć następnie wypowiedzenie umowy z ostatnim dniem jej obowiązywania i więcej się nie odzywać - nie kontaktować z operatorem.

 

Klauzula inflacyjna zaś rodzi to że operator będzie podnosił cenę jednostronnie a ja nie muszę odbierać korespondencji od operatora.

Co doprowadzi mnie do tego że będę miał zadłużenie u operatora.

 

Operator tak kalkuluje ceny żeby mieć inflację wliczoną w cenę produktu.

Zaś jak widać nasi operatorzy tak obniżają ceny żeby złapać jak najwięcej klientów. Nawet po kosztach a później płacz z ich strony.

 

Tym bardziej że operator nie umożliwia rozwiązania umowy w przypadku podwyżki ceny za abonament. Wprowadza to jednostronnie.

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteśmy przy kredytach, pamiętajmy, że nadal są spłacane pożyczki zaciągnięte w walucie obcej. Ktoś dostał 100 tys. CHF, gdzie frank był po 2 zł. Przelali klientowi na zakup mieszkania 200 tys. zł. Frank zbliżył się do poziomu 5 zł i już do oddania jest prawie 500 tys. zł.

 

Wracając do cen Vectry. W ten sposób zagwarantowali sobie stały wzrost opłat u klientów. Nie ważne, że zyskali lojalnego klienta, który im stale płaci regularnie. Trzeba jeszcze od niego doić więcej. Całe szczęście nie mamy do czynienia z inflacją na poziomie 25%, co roku, bo wtedy ci startujący z poziomu 100 zł mieliby rachunki za 300 zł.

 

Swoją drogą ceny abonentów za serwisy vod nie idą tak drastycznie w górę. Netflix z planem 4K kosztował parę lat temu 52 zł, teraz 60 zł. Jakoś nie podnoszą drastycznie cen subskrybentom, chociaż mieszają z ceną za udostępnianie serwisu osobom spoza gospodarstwa domowego. Vectra podobnie czaruje, bo wprowadziła opłaty za wypożyczenie dekodera. Zaraz wprowadzą opłatę za ciągłość sygnału w kablu (utrzymanie łącza) lub za dostęp do infolinii pomocowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby bank umożliwiał spłatę kredytu bezpośrednio we frankach to było by ok.

Czyli wziąłem 100 tys franków kredytu - co miesiąc spłacam 500 franków co pomniejsza mój kredyt we frankach to ok.

Czyli w ciągu roku wpłacam 6000 franków i moje zadłużenie wynosi po roku 94 tys franków.

 

Skąd i w jakiej cenie kupię franki to tylko moja sprawa.

 

Banki zaś oparty kredyt we frankach na przeliczaniu go na złotówki w zależności od kursu na czym zarabiały - zarabiają i to niezłe pieniądze,.

W tym był problem.

 

 

Tak samo jest z klauzulą inflacyjną - operator będzie kosił dodatkowe pieniądze wedle uznania jednostronnie.

 

Do tego zmuszają klienta do używania ichniego sprzętu za który pobierają opłaty.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Jeśli zawieram umowę terminową to chcę mieć jasno i wyraźnie sprecyzowane ile będę płacił abonamentu za daną usługę w danym okresie. 


Całkowicie się z Tobą zgadzam.
Jednak podpisując umowę zawierającą klauzulę inflacyjną teoretycznie jesteśmy świadomi, że pozbawiamy się tej pewności.

Wprowadza to jednostronnie.

Ale podpisując taką umowę właśnie na to się zgodziłeś.
Operator tak kalkuluje ceny żeby mieć inflację wliczoną w cenę produktu.
Zaś jak widać nasi operatorzy tak obniżają ceny żeby złapać jak najwięcej klientów. Nawet po kosztach a później płacz z ich strony.
 Tym bardziej że operator nie umożliwia rozwiązania umowy w przypadku podwyżki ceny za abonament.

I znów się z Tobą zgadzam, i to właśnie tu jest pies pogrzebany. Celowo zaniżają ceny, by po miesiącu wpierdzielić podwyżkę zgodnie z umową.
Nie miałbym nic przeciwko takiej klauzuli jeśli pozostawiono by mi wybór. Podwyższają ceny, ja rezygnuję. To byłoby uczciwe, a tak to zwykłe sku....

Ja się tylko cieszę, że udało mi się taką umowę unieważnić i wróciłem na bezterminówkę. Teraz wiem, że nigdy z nimi niczego więcej nie podpiszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maross nawet nie masz wyboru - bo chcąc przedłużyć umowę jesteś do tego zmuszany jednostronnie.

 

Nawet będąc na umowie bezterminowej operator jest w stanie rozwiązać taką umowę z Tobą i zmusić ciebie do podpisania nowej na mniej korzystnych warunkach - czytaj klauzula inflacyjna.

 

 

W dniu 30.01.2024 o 06:40, Mr. Orbita napisał(a):

Ktoś wie może jak Vectra zapatruje się na "trudne" instalacje? Mam UPC i chciałbym dołożyć równolegle klasyczną TV DVB-C Vectry, idealnie z modułem CAM. Instalator musiałby mi wejść do mieszkania drugim przewodem. Nie miałbym problemu z tym, że trzeba ekstra zapłacić, bo pewnie będzie trzeba, ale to jest rabialne? Ktoś kiedyś próbował taką kombinację z dwoma operatorami w bloku?

 

 

Pozostaje jeden problem - od operatora czy to Vectry / UPC / Multimedia i innych operatorów kablowych i światłowodowych nie weźmiesz samej telewizji.

 

Będziesz zmuszony wziąć internet + TV w pakiecie.

 

Pewnie na dwóch osobnych kablach koncentrycznych żeby nie było wzajemnych zakłóceń.

Edytowane przez tweed77
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maross nawet nie masz wyboru - bo chcąc przedłużyć umowę jesteś do tego zmuszany jednostronnie.
 
Nawet będąc na umowie bezterminowej operator jest w stanie rozwiązać taką umowę z Tobą i zmusić ciebie do podpisania nowej na mniej korzystnych warunkach - czytaj klauzula inflacyjna.

Co to znaczy zmuszony? Ciekawe w jaki sposób mnie do tego zmuszą?


Pozostaje jeden problem - od operatora czy to Vectry / UPC / Multimedia i innych operatorów kablowych i światłowodowych nie weźmiesz samej telewizji.

Jak nie jak tak? Nawet na stronie Vectry masz ofertę na samą telewizję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o ukrywanie klasycznego dekodera DVB-C na rzecz Smart Boxa. Można brać samego TV Smart Boxa, ale trzeba go podłączyć do internetu. Część kanałów będzie chodzić tylko na internecie operatora, dlatego lepiej brać tv i internet od tego samego.

 

Jeśli dają do samej telewizji zwykły dekoder DVB-C, proszę o linka do strony Vectry z jego opisem. Jeśli wybieram ofertę z samą telewizję, nie widzę jego opisu i możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2024 o 06:40, Mr. Orbita napisał(a):

Ktoś wie może jak Vectra zapatruje się na "trudne" instalacje? Mam UPC i chciałbym dołożyć równolegle klasyczną TV DVB-C Vectry, idealnie z modułem CAM. Instalator musiałby mi wejść do mieszkania drugim przewodem. Nie miałbym problemu z tym, że trzeba ekstra zapłacić, bo pewnie będzie trzeba, ale to jest rabialne? Ktoś kiedyś próbował taką kombinację z dwoma operatorami w bloku?

Wszystko zależy jak wygląda instalacja w bloku.

Jak każdy operator ciągnie od skrzynki do mieszkania swój kabel, to nie ma problemu, dla instalatora Vectry możesz być klientem, który do tej pory nie miał nigdy od nikogo żadnych usług kablowych. Oczywiście powszechne jest wykorzystanie instalacji po poprzednim operatorze, bo to jest łatwiejsze dla instalatora i wygodniejsze dla klienta - szybciej, bez ciągnięcia kabla przez klatkę schodową, wiercenia i układania kabla w listwach. Instalacja droższa nie będzie, operatorzy porobili już tyle różnych montaży, że nie bawią się w kosztorysowanie, wiedzą ile średnio jest warty montaż w bloku i wrzucają tą uśrednioną wartość w abonament.

Co innego jak jest instalacja tzw. deweloperska, te wcześniejsze mogły mieć jeden koncentryk do mieszkania, teraz muszą być dwa, ale jak one są wykorzystane to już pytanie do administracji budynku, czy np. jeden kabel na stałe jest wykorzystywany do satelity/naziemnej a drugi może wykorzystać kablówka, czy też obydwa mogą być wykorzystane przez dwie różne kablówki. Nawet jak są dwa kable to jeden może być uszkodzony po drodze i instalator operatora tego nie naprawi.

Co do telewizji solo to wszystkie oferty, które widzę na stronie mają dekoder PVR.

Edytowane przez StanS
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, NightRiders87 napisał(a):

 

Urząd nie podważył klauzuli, tylko znalazł niedociągnięcia w innych punktach umowy.

Jednostronnie przerzucanie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej większą ilością zapisów na konsumenta, w zasadzie chyba nigdy tego nie użyli tak uporczywie.

Te ewentualne kary i tak zapłaci klient a prezes nie dodrukuje sobie banknotów jak rząd na zapłatę.

 

Czekam aż inni zaktywują klauzule uśpione w regulaminach,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń zapytaj się to się przekonasz
Zamiast dzwonić, napisałem i taką dostałem odpowiedź:Screenshot_2024-02-01-08-41-37-381-edit_com.google.android_gm.thumb.jpg.1d763e840b8e2295a52d6cd2b225f2fc.jpg
Zatem wychodzi na to, że nie miałeś racji i można zamówić samą TV.
@Maross operator także może wypowiedzieć tobie umowę bezterminową.
Zakończyć taką umowę.
Postawić przed faktem dokonanym.
 
Będziesz chciał oglądać dalej proszę bardzo ale musi pan podpisać nową umowę.
 
Jak nie to papa bez żalu operator się z Tobą pożegna
 


Dalej nie odpowiedziałeś w jaki sposób mnie zmusi do podpisania nowej, niekorzystnej umowy, bo przecież pisałeś wcześniej, że mnie zmuszą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tweed77 napisał(a):

@Maross

 

Będziesz zmuszony wziąć internet + TV w pakiecie.

 

Pewnie na dwóch osobnych kablach koncentrycznych żeby nie było wzajemnych zakłóceń.

Tutaj bym się nie zgodził, przykład światłowód Orange i iptv z Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maross / @Hoborym

 

Zrozumcie jedną sprawę chodzi o telewizję w standarcie DVB-C - kabel koncentryczny - jak operator Vectra podłączy tobie taką telewizję ?

 

Przecież nie wejdzie na infrastrukturę UPC ( Play ) gdy masz od UPC internet - kablowy - kabel koncentryczny.

 

Technicznie ze strony Vectry musi być w bloku ich infrastruktura - skrzynka - kabel Vectry - wtedy do mieszkania idzie drugi kabel - inaczej się nie da.

Inaczej brak technicznych możliwości zamówienia.

Edytowane przez tweed77
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A wczoraj z racji iż kończy mi się niedługo umowa to Pani dzwoniła z ofertą. Na dzień dobry chciała abym podniósł prędkość neta do 900 Mb/s gdyż ponoć Vectra chce ze wszystkimi klientami przejść na internet minimum 900. Ogólnie oferowała cuda na kiju aby klienta zachować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2024 o 06:40, Mr. Orbita napisał(a):

Ktoś wie może jak Vectra zapatruje się na "trudne" instalacje? Mam UPC i chciałbym dołożyć równolegle klasyczną TV DVB-C Vectry, idealnie z modułem CAM. Instalator musiałby mi wejść do mieszkania drugim przewodem. Nie miałbym problemu z tym, że trzeba ekstra zapłacić, bo pewnie będzie trzeba, ale to jest rabialne? Ktoś kiedyś próbował taką kombinację z dwoma operatorami w bloku?

 

Ktoś ma możliwość nagrania full TS z Vectry? Popatrzyłbym sobie w tablice ;) Szczególnie z TS zawierającego listę kanałów ;)

 

 

Jak masz instalację kablową UPC to tylko telewizja DVB-C z UPC.

 

Vectra podłączy Tobie telewizję DVB-C jeśli jest w bloku ich instalacja kablowa - skrzynka - .dodatkowy kabel pociągną do domu.

 

Do takich zabaw z telewizją DVB-C to najlepiej  sprzęt na Linux - E2 i wejściem na moduły . Do tego jeszcze jak dekoder ma głowicę DVB-C FBC - w skrócie 8 głowic DVB-C.

 

Vectra / UPC mają karty parowane z modułami CI+. Są operatorzy kablowi gdzie karta ( Conax ) jest nieparowana i można ją używać z dowolnym modułem Conax  albo w czytniku dekodera.

 

UPC i Vectra dają dostęp do podstawowych kanałów w DVB-C ( w sumie to co w naziemnej ) gratis - FTA są dostępne jeśli ma się od nich umowę na internet.

 

 

d9f4afea63e8a856.png

 

Przykład z Austrii - kablówka - kanał FTA - ORF Sport+ HD na dekoderze własnościowym:

 

e6db17891ce29e79.png

 

 

Edytowane przez tweed77
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tweed77 napisał(a):

Do takich zabaw z telewizją DVB-C to najlepiej  sprzęt na Linux - E2 i wejściem na moduły . Do tego jeszcze jak dekoder ma głowicę DVB-C FBC - w skrócie 8 głowic DVB-C.

Co po głowicy FBC jak moduł i tak jednostrumieniowy. Czyli odbierzesz jednocześnie więcej niż jeden kanał, ale wśród nich tylko jeden kodowany.

Vectra blokuje nagrywanie na CI+, ale pewnie E2 jest w stanie to obejść.

Jeszcze ewentualnie kwestia przełożenia samej karty do E2 i jakiegoś wyciągania kluczy (nie wgłębiałem się, więc nie wiem czy się da w kablówkach i jak to się fachowo nazywa), uprzedzam, że teraz Vectra daje moduły bezkartowe, tzn. karta jest zaszyta w module i nie da się jej wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...