Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli rozumowanie jest następujące to współczuję podejścia do tematu. 

Czyli. Ludzie powoli odchodzą od oglądania tv. Wolą platformy typu netflix itp. Część widzów zamiast oglądać tradycyjne tv dekodery czy naziemnie woli oglądać tv na firesricku czy innych przystawkach. Jakość chyba nawet lepsza niż przedpotopowych dekoderach operatorów kablowych. Mniej kabli itp itd. Takie oglądanie przez przystawki nie jest policzalne nie wpływa na oglądalność. Gościu chyba się obawia że im więcej będzie takich ludzi jak ja którzy będą woleli oglądać tv na przystawkach to spowoduje im spadek oglądalności (oczywiście ogromny skrót myślowy). Tylko.... Sposób mierzenia oglądalności mamy w Polsce taki a nie inny. Czyli są wybrane gospodarstwa domowe które maja boxy minitorujące kto co ogląda na tv. Zatem w tych gospodarstwach nikt nie będzie oglądał tv na przystawkach typu firestick itp. Więc zamiast wyprzedzać rzeczywistość i szykować się na zmiany lepiej nic nie robić i napisać że ogladanie na przystawkach psuje rynek... 

Ręce opadają. I jeszcze jest to pisane w taki sposób że aż się nie chce wierzyć.

Kiedyś komunikacja ze Stars była wzorowa. Teraz wystarczy nawet poczytać odzywki na facebooku do widzów. One są istatnio czasami aroganckie i bezczelne. Oczekuje się wyłącznie uwielbienia. Zmieniło się to w przeciągu roku. Kiedyś tak nie było. Może faktycznie woda sodowa uderzyła komuś do głowy. Trudno. To oczywiście wyłącznie moje subiektywne zdanie. Wszystkim się nie dogodzi w tym mnie. Póki gościowi kasa się zgadza dopóki może robić co chce. Biznes nie jest dla dzieci ani instytucją charytatywną. Nastawienie stars się ponownie zmieni do widzów jak im słupki oglądalności spadną. Teraz jest na fali to można wymachiwać szabelką. 

Także @Zuzia zanim ponownie napiszesz coś złego na Vectrę weź pod uwagę jak reaguje nadawca danego kanału i gdzie leży problem. Nie zawsze jest to wina Vectry.

Edytowane przez Rafiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesują mnie przepychanki tylko, czy Vectra ma zgodę na transmisję HD online i z tego co pisze STARS.TV, oni ją posiadają. A pisze on to na publicznym forum, a nie na ukrytej grupie, do której linkujecie. Może dajcie lepiej linka temu adminowi z Vectry. Na razie kanał w HD oglądam w UPC TV Go, oni jakoś to załatwili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafiusz napisał:

.

Średniowieczne podejście.

23 minuty temu, Zuzia napisał:

Nie interesują mnie przepychanki tylko, czy Vectra ma zgodę na transmisję HD online i z tego co pisze STARS.TV, oni ją posiadają. 

A nie myślisz że Stars też powinno zależeć na tym by Vectra podniosła jakość? 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, jose arcadio morales napisał:

A nie myślisz że Stars też powinno zależeć na tym by Vectra podniosła jakość? 

Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, bo formalnie zgoda jest (umowa/licencja), dostają sygnał HD więc od Vectry oczekuję, że kanał online też będzie w tej jakości. 

 

@STARS.TV nie ma w tym interesu, bo będzie można sobie przewijać reklamy, z których on żyje. Podobnie Vectra nie ma interesu w podbiciu jakości, bo transfer wzrośnie, zwłaszcza, że kanał popularny. Tu jest pewien konflikt interesów, ale mnie głównie obchodzi, czy Vectra może nadawać HD i okazało się, że może, ale tego nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacje są dobre dla kanałów płatnych bo to kolejne źródło dystrybucji i kasa się zgadza. Ale są złe dla kanałów FTA ponieważ kanały FTA żyją TYLKO z oglądalności telewizyjnej, tej mierzonej przez Nielsena. Aplikacje omijają ten pomiar, taka oglądalność daje mi zero złotych więc mi na niej nie zależy. Można się na to obrażać ale tak po prostu jest.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Zuzia napisał:

Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, bo formalnie zgoda jest (umowa/licencja), dostają sygnał HD więc od Vectry oczekuję, że kanał online też będzie w tej jakości. 

 

@STARS.TV nie ma w tym interesu, bo będzie można sobie przewijać reklamy, z których on żyje. Podobnie Vectra nie ma interesu w podbiciu jakości, bo transfer wzrośnie, zwłaszcza, że kanał popularny. Tu jest pewien konflikt interesów, ale mnie głównie obchodzi, czy Vectra może nadawać HD i okazało się, że może, ale tego nie robi.

 

 

 

 

 

Vectra w swoim Smart wyłącza na niektórych kanałach przewijanie w catchup i na żywo więc to nie problem.

22 minuty temu, STARS.TV napisał:

 Aplikacje omijają ten pomiar, taka oglądalność daje mi zero złotych więc mi na niej nie zależy. Można się na to obrażać ale tak po prostu jest.

Trzeba więc czekać co ustali ten pracownik :)

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, STARS.TV napisał:

Aplikacje są dobre dla kanałów płatnych bo to kolejne źródło dystrybucji i kasa się zgadza. Ale są złe dla kanałów FTA ponieważ kanały FTA żyją TYLKO z oglądalności telewizyjnej, tej mierzonej przez Nielsena. Aplikacje omijają ten pomiar, taka oglądalność daje mi zero złotych więc mi na niej nie zależy. Można się na to obrażać ale tak po prostu jest.

Chciałam tylko wiedzieć, czy faktycznie Vectra ma przeszkody licencyjne. A skoro nie ma, to znaczy, że nie chce podnieść jakości do cywilizowanej, bo obecnie oferowana SD taką nie jest. Zamiast tego odbija piłeczkę w Twoim kierunku. Przynajmniej bez wykrętów i szczerze ująłeś temat, także tym bardziej nie widzę powodów by się obrażać.

24 minuty temu, jose arcadio morales napisał:

Trzeba więc czekać co ustali ten pracownik :)

A co może ustalić? @STARS.TV jest stroną umowy więc wie jaką zawarł.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracownik Vectry, nie był na 100% pewny. Człowiek zajmuje się rozwojem aplikacji a nie umowami licencyjnymi. Czytaj proszę ze zrozumieniem. Natomiast skoro stars.tv tak twierdzi to nie ma podstaw żeby mu nie wierzyć. Teraz piłka po stronie Vectry, skoro stars jak sam pisze ma to gdzieś. Ok. Jego sprawa i jego decyzja.

Argumentacja, że ludzie mu odejdą do telewizji online jest trochę śmieszna. Przecież to już się dzieje i przyspiesza. I z tego co wiem, to w gospodarstwach w których mierzy się oglądalność nie można oficjalnie korzystać właśnie a aplikacji streamingwych operatorów kablowych.  Obwarowania i regulamin oglądania tv jest bardzo surowy i restrykcyjny. Więc gdzie tu logika? Jak ma spaść ta oglądalność w tych gospodarstwach w których mierzy się oglądalność jak oni nie oglądają tv na aplikacjach streamingowych?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rafiusz napisał:

Pracownik Vectry, nie był na 100% pewny. Człowiek zajmuje się rozwojem aplikacji a nie umowami licencyjnymi. Czytaj proszę ze zrozumieniem.

Zauważyłam, że idealizujesz pracownika Vectry w przeciwieństwie do @STARS.TV który czasem co prawda bywa mocno bezpośredni, ale przynajmniej pisze jak jest. Ten admin z Vectry również potrafił mydlić oczy w sprawie obniżenia bitrate, gdy został o to spytany, bo przecież sami z siebie nie powiedzą o celowej degradacji jakości. Zresztą nie interesuje mnie jego osoba tylko stan faktyczny, a ten jest taki, że zmniejszyli bitrate dla wybranych kanałów, a STARS.TV jest w SD choć mógłby być w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idealizuję. Bardzo ładnie Cię proszę o przeczytanie moich postów. I tak pracownicy Vectry często mydlą oczy tak jak piszesz. Co do człowieka ze stars dla jednego jego zachowanie jak to napisałaś jest bezpośrednie dla innego aroganckie. I już. Rozumiem że dla niego to przede wszystkim biznes. To nie ulega żadnej wątpliwości. I tak tworzy według mnie najlepszą stację muzyczną w Polsce.

 

Do stars. Tak, oczywiście nic nie wiem. Oczywiście Ty wiesz wszystko (no na pewno więcej niż ja). 

Edytowane przez Rafiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem arogancki, nie mam takiego zamysłu na tutejszą komunikację. Zamysł jest taki żeby być bezpośrednim, żeby mówić Wam jak jest. Prosto z mostu, stan faktyczny. Lepiej żebym bajerował, zbywał albo milczał? Lubię gdy temat jest jasny. No pewnie, że telewizja to biznes, to nie jest organizacja charytatywna. STARS ma zarabiać pieniądze bo jest telewizją komercyjną. Ale myślę, że w ramach tego zarabiania i tak udaje mi się robić mnóstwo rzeczy, których nikt nie robi nawet w telewizjach płatnych. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zuzia napisał:

Zauważyłam, że idealizujesz pracownika Vectry w przeciwieństwie do @STARS.TV który czasem co prawda bywa mocno bezpośredni, ale przynajmniej pisze jak jest. Ten admin z Vectry również potrafił mydlić oczy w sprawie obniżenia bitrate, gdy został o to spytany, bo przecież sami z siebie nie powiedzą o celowej degradacji jakości. Zresztą nie interesuje mnie jego osoba tylko stan faktyczny, a ten jest taki, że zmniejszyli bitrate dla wybranych kanałów, a STARS.TV jest w SD choć mógłby być w HD.

A ty raz masz dostęp do tej grupy a raz go nie masz zależy od tematu :) Nagabywany o bitrate potwierdził obniżenie, napisał że różnica nie powinna być widoczna, że jeżeli zauważymy problemy z jakością to mamy je zgłaszać bo nie powinny być widoczne, że chcą wyróżniać się jakością i jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa albo coś w tym tonie. Dramatyzujesz przesadnie w drugą stronę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o tej grupie, cytujecie, linkujecie. Ma ona tysiące członków, ja nie przesiaduję tam, ale sporo osób z tego i innych forów do niej należy więc nie jest wielką tajemnicą co wypisują. To "różnica nie powinna być widoczna" - typowa korporacyjna mowa, już wolę jak @STARS.TV rąbnie prosto z mostu w stylu, że nie ma interesu więc nie kiwnie palcem i wiadomo na czym się stoi. Po prostu Vectra też może nie mieć interesu, żeby aż tak dogadzać klientom. Obniżenie z 8 Mbps do 6,5 Mbps jakby nie patrzeć jest degradacją jakości, zeszli poniżej tego co daje UPC, a mieli szansę być nr 1. Zobaczymy, czy podniosą bitrate do wartości poprzedniej i czy STARS.TV zyska HD. Chciałabym, ale wątpię, że to zrobią. Po prostu patrzę realistycznie na poczynania obydwu stron, bez idealizowania i dramatyzowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Zuzia napisał:

Obniżenie z 8 Mbps do 6,5 Mbps jakby nie patrzeć jest degradacją jakości, zeszli poniżej tego co daje UPC, a mieli szansę być nr 1. Zobaczymy, czy podniosą bitrate do wartości poprzedniej i czy STARS.TV zyska HD. Chciałabym, ale wątpię, że to zrobią. Po prostu patrzę realistycznie na poczynania obydwu stron, bez idealizowania i dramatyzowania.

Ja poważnie nie widzę tej różnicy a oglądam i sport i filmy. O zmianie dowiedziałem się z tego forum i serio teraz jestem zainteresowany co zrobili że jej nie widzę skoro reklamujesz ją jako pierwszy stopień do piekła ;) Realistycznie patrzyłaś też na 50 klatek a powoli je robią więc mam nadzieję że jesteś takim anty wyznacznikiem :D 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo 50 FPS daje widoczny efekt poprawy obrazu, ale mogli dać 1080p z 50 FPS i 8 Mbps zamiast 6,5 Mbps. Ponadto jak na razie zmiany dotyczą niewielkiej części kanałów, a nie wszystkich. Może to i lepiej, bo inne w tym filmowe, informacyjne itd. nadal mają 8 Mbps. Eleven 4K jak na razie bez zmian 25 FPS. Czyli można powiedzieć, że prace w toku. Końcowo, doceniam, że ponoszą do 50 FPS choć idzie im wolno, ganię, że obniżają przepływność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość jest tutaj:

 

 

https://www.telewizjelokalne.org.pl/

 

Czy są inne to nie wiem.

 

Możesz sobie przejrzeć wykaz który co jakiś czas aktualizuje

 

 

Może to Ci pomóc w wyszukiwaniu.

Może w późniejszym czasie dodam w jakich kablówkach są nadawane (obecnie brak czasu)

Edytowane przez michalx1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem wypowiedzenie telefonicznie i chciałem się dowiedzieć czy vectra już nie oferuje normalnych dekoderów tylko smart? Bo na stronie vectry albo jest smart albo karta CI a zwykłych dekoderów nie ma z tego co widzę. I czy jakby mi chcieli ten dekoder smart wcisnąć to jak jest problem z internetem to telewizja też mi przestanie działać czy jak to wygląda? Nie wiem kompletnie o co teraz walczyć po złożeniu wypowiedzenia... mam platynowy z dekoderem HD z nagrywaniem, sport na ostro z eleven oraz internet 150Mbps za 89zl na miesiąc.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nie można dostać dekoderów hd net. Obecnie jeśli kogoś nie interesuje Smart na androidzie to typowo antenowy może dostać albo CI+ albo starą Motorole HMC3021. Jest możliwość wzięcia dekodera PVR za bodajże 10zł większy abonament na m-c.
Ogólnie przy smarcie jak nie ma neta to nie ma TV. Przy klasycznej antenówce TV powinna działać. Jednak w obecnych czasach DTV też idzie po światłowodzie, więc jeśli przerwą gdzieś kabel to nie ma i tego i tego. Jedynie awaria serwerów DNS itp sprawia, że neta nie ma a DTV po antenie idzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Złożyłem wypowiedzenie telefonicznie i chciałem się dowiedzieć czy vectra już nie oferuje normalnych dekoderów tylko smart? Bo na stronie vectry albo jest smart albo karta CI a zwykłych dekoderów nie ma z tego co widzę. I czy jakby mi chcieli ten dekoder smart wcisnąć to jak jest problem z internetem to telewizja też mi przestanie działać czy jak to wygląda? Nie wiem kompletnie o co teraz walczyć po złożeniu wypowiedzenia... mam platynowy z dekoderem HD z nagrywaniem, sport na ostro z eleven oraz internet 150Mbps za 89zl na miesiąc.





Ja mam złoty +600+ SNO+Eleven + nagrywarkę za 85 wiec masz dobrą cenę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ostatnio podwyżkę 7zł za internet, umowa na czas nieokreślony 39,99 za 450mb/s. Czy jest sens składać wypowiedzenie? Mam na myśli czy DUK się wtedy kontaktuje i zaproponuje np. umowę na czas określony ale np. 600mb/s? Czy przerabiał ktoś taką sytuację. Mam jedynie internet w Vectrze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mogę ugrać składając teraz wypowiedzenie. umowa do końca stycznia 2023. Pakiet jak w belce, zależy mi by dostać canal plus sport. Czy w tej cenie którą płace tj. 105 zł.  to realne, ewentualnie obniżając pakiet prędkości Internetu ?

Edytowane przez xut2zs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...