Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

hej forumowicze : )

w lutym kończy mi sie umowa

aktualnie płacę 49,90 za internet 100 Mb/s + TV pakiet srebrny

 

za ile mogę wynegocjować internet 100Mb/s + tv pakiet złoty + SnO (+ Eleven) 

 

Czy wypowiadać umowe?

 

Jaki dekoder który miałby opcje nagrywania polecacie? Nagrania gromadzone są na dysku lokalnie w domu czy jak w NETI w chmurze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Ten modem, czyli jaki model?

WAN jest realizowany jako wejście koncentryczne.

Najpopularniejszy Epc3928s ma 4xGE

https://www.vectorsolutions.net/produkty/modem-telefoniczny-z-wifi-technicolor-epc3928s/

Nie wiem. Będę miał Internet 150 Mb/s. Mój obecny router tego nie uciągnie. Vectra proponuje jakieś wifi za darmo. Nie wiem czy w to iść czy wydać setkę na TP Linka. Nie wiem jak z zasięgiem tego Wifi w Vectrze, ile anten to ma. Edytowane przez Venio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki modem dają do 600Mb/s?

Technicolor 7230. Zarówno do 300 jak i 600. Posiada wbudowane wewnętrzne anteny wifi, oraz jest dwuzakresowy, jak Cisco. Niestety o ile po kablu mam pełne 300Mb/s o tyle po wifi działa gorzej  (od 50 do 80Mb/s), niż poprzedni Cisco, który bez problemu dawał setkę (i umowę też miałem na 100). Gdy podłączone po wifi urządzenie pobiera dane, piszczą też na nim cewki. Jedyne rozwiązanie, to kupno porządnego routera z łącznością AC za 400-500zł. Przy transmisji na kablu jest cichy a wbudowane wifi i tak jest do niczego. 

 

Macie ligotypy od eleven sports bo umnie zniknęły po tej zmianie 20.11 a nowych nie mam co mnie trochę wkurza.

U mnie każdy z Elevenów ma logotyp - dekoder Arris.

 

Ostatnio zwiększyli mi prędkość z 50 na 100, ale według testów przez wifi mam tylko 43 Mb przy pobieraniu i 10 Mb wysyłania. Router Cisco EPC 3928. O co może chodzić? Powinienem wymienić router?

Łączysz się po 2,4G czy 5G? Jeśli 2,4G to więcej nie osiągniesz. Dodatkowo istotna jest karta wifi w komputerze. Jeśli masz zwykłą ze standardem N, to nawet zmieniając router /podpinając swój o standardzie N osiągniesz prędkości +/- 50Mb/s po wifi.

 

Nie wiem. Będę miał Internet 150 Mb/s. Mój obecny router tego nie uciągnie. Vectra proponuje jakieś wifi za darmo. Nie wiem czy w to iść czy wydać setkę na TP Linka. Nie wiem jak z zasięgiem tego Wifi w Vectrze, ile anten to ma.

Jak za darmo, to weź. Swój router i tak będziesz mógł podłączyć (niekoniecznie polecam akurat tp-linka). Proponuję przetestować to co od nich dostaniesz, ale na 150 po wifi z ich routerem raczej nie ma co liczyć.

 

Jak nie wiesz to zobaczysz, po co wydawać kasę w ciemno. Vectra nie daje już samych modemów, tylko modemy z wbudowanymi routerami. Jak masz mieszkanie ok 50m kw to ten vectrowski sprzęt wystarczy.

Do standardowego przeglądania internetu, każdy będzie dobry. Zawsze można dokupić z czasem swój ;)

Edytowane przez regedit32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zwiększyli mi prędkość z 50 na 100, ale według testów przez wifi mam tylko 43 Mb przy pobieraniu i 10 Mb wysyłania.  O co może chodzić? 

Test prędkości (w miarę wiarygodny...) TYLKO po kablu podłaczonym bezpośrednio do urządzenia Vectry. Zapoznaj się najpierw co na ten temat pisze usługodawca:

http://95.160.171.74/test/IN07-instr-przeprowadzania-testu-pr%C4%99dko%C5%9Bci-1.1.pdf

Swoją drogą skoro mierzysz już upload 10Mb/s, masz już zmienione na 100 (przy 50 miałeś up ograniczony do 5).

 

Nie wiem. Będę miał Internet 150 Mb/s. Mój obecny router tego nie uciągnie. Vectra proponuje jakieś wifi za darmo. Nie wiem czy w to iść czy wydać setkę na TP Linka. Nie wiem jak z zasięgiem tego Wifi w Vectrze, ile anten to ma.

Jeżeli nie będziesz potrzebował z zewnątrz dostępu do swojej sieci domowej (przekierowania portów, VPN i tym podobne), tak jak napisał @kfm877, "modemorouter" od Vectry może Ci wystarczyć. Gdyby nie - zawsze można dołączyć do niego własny router skonfigurowany wedle własnego uznania (przekierowania, itp.), a sprzęt od Vectry przestawić na ich stronie w tryb "bridge", dzięki czemu będzie pracował tylko jako "modem".

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Jestem na świętach u rodzinki a co za tym idzie i telewizja  i internet przez najbliższe dni oczywiście z Vectry. Jestem bardzo zniesmoczony tym co wasz dostawca oferuje. Łącze 100 Mb/s a działa to wszystko jak krew z nosa. Netflix 4k , mogę o tym zapomnieć, youtube działa fatalnie. Nic się nie zmieniło od lat jeśli chodzi o Vectrę......

Wiem, że święta i dużo ludzi odwiedza rodzinne strony ale mamy 2017 rok. Tragedia :/

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na łączu 100Mb/s Netflix w 4K działał jak złoto - ale dopiero po podłączeniu kablem LAN do routera. Netflix w 4K potrzebuje +/- 20Mb/s, więc nawet łącze 50Mb/s by wystarczyło. Pytanie, w jaki sposób i ile odbierane jest na TV. Często telewizory mają bardzo słabe karty sieciowe, w szczególności jeśli chodzi o wifi.

Przykładowo, laptop na wifi łapał 100Mb/s i to z urządzenia Vectry a telewizor stojący obok już tylko 16-17 i wtedy oczywiście się tnie i działa jak krew z nosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@regedit32, trafiłeś w punkt. U mnie w domu też na kablu PS4, dekoder, telewizor. Niestety u teściowej standardowo czyli wifi. Tak na marginesie jeśli mam być szczery, to w domu mam Neostradę 80 Mb/s i nawet jesli działam na wifi to lepiej to wszytsko wygląda niż wifi z Vectry.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na świętach u rodzinki a co za tym idzie i telewizja  i internet przez najbliższe dni oczywiście z Vectry. Jestem bardzo zniesmoczony tym co wasz dostawca oferuje. Łącze 100 Mb/s a działa to wszystko jak krew z nosa. Netflix 4k , mogę o tym zapomnieć, youtube działa fatalnie. Nic się nie zmieniło od lat jeśli chodzi o Vectrę...... Tragedia :/

Może najpierw jakiś test po kablu, w sposób jaki opisałem w poprzednim poście, a dopiero potem wyciąganie wniosków. Być może wina leży po stronie sprzętu użytkownika, konfiguracji, przesyłania po wifi -> słabej jakości sygnału, zakłóceń, itp. Choć nie wykluczam, że po stronie dostawcy, nigdy nie mówię nigdy ;)

 

Mi na łączu 100Mb/s Netflix w 4K działał jak złoto - ale dopiero po podłączeniu kablem LAN do routera. <...>

Ja wychodzę z założenia, że co stacjonarne (tv, komputery, itp.) i możliwe do połączenia po kablu - podłączam po kablu :) Ewentualny problem z wifi definitywnie wyeliminowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicolor 7230. Zarówno do 300 jak i 600. Posiada wbudowane wewnętrzne anteny wifi, oraz jest dwuzakresowy, jak Cisco. Niestety o ile po kablu mam pełne 300Mb/s o tyle po wifi działa gorzej  (od 50 do 80Mb/s), niż poprzedni Cisco, który bez problemu dawał setkę (i umowę też miałem na 100). Gdy podłączone po wifi urządzenie pobiera dane, piszczą też na nim cewki. Jedyne rozwiązanie, to kupno porządnego routera z łącznością AC za 400-500zł. Przy transmisji na kablu jest cichy a wbudowane wifi i tak jest do niczego. 

 

U mnie każdy z Elevenów ma logotyp - dekoder Arris.

 

Łączysz się po 2,4G czy 5G? Jeśli 2,4G to więcej nie osiągniesz. Dodatkowo istotna jest karta wifi w komputerze. Jeśli masz zwykłą ze standardem N, to nawet zmieniając router /podpinając swój o standardzie N osiągniesz prędkości +/- 50Mb/s po wifi.

 

Jak za darmo, to weź. Swój router i tak będziesz mógł podłączyć (niekoniecznie polecam akurat tp-linka). Proponuję przetestować to co od nich dostaniesz, ale na 150 po wifi z ich routerem raczej nie ma co liczyć.

 

Do standardowego przeglądania internetu, każdy będzie dobry. Zawsze można dokupić z czasem swój ;)

No właśnie a ja mam pvr ABD czy coś takiego i mam wszystkie logotypy oprócz Eleven.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...