Skocz do zawartości

Gazety z programem TV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem takie kanały jak TV Puls 2, TTV, TV6, ATM Rozrywka, TVP Historia, Eska TV oraz Polo TV jak również następujące TVR, Novela TV, Water Planet, TV Disco, Rebel TV, ITV oraz Hot TV a nawet Polonia 1 i Edusat powinny być w gazetach z programem z tego względu że są to stacje pierwszego dostępu. Swoją drogą TV Puls 2 twierdzi że znajdzie się w prasie telewizyjnej - ciekawe tylko w jakich tytułach :)

 

TVR, Novela, Water Planet, HOT TV, Edusat a może jeszcze Wedding TV, Kosmica TV, TV Trwam oraz Mango 24. Polonia 1 jest do wykopania z gazet akurat a wymienione przez Ciebie zbędne. Te 4: TV Puls 2, TTV, TV6, ATM Rozrywka - tak reszta nie. Ilość stron musiał by być z 200-250 Musiałbyś płacić za ta gazetę 5 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nie do końca masz rację - akurat robiłem sobie niedawno pewne projekty dla Tele Tygodnia które wyglądają następująco:

Projekt 1:

- http://imageshack.us/photo/my-images/20 ... 4x768.jpg/

- http://imageshack.us/photo/my-images/85 ... 4x768.jpg/

- http://imageshack.us/photo/my-images/53 ... 4x768.jpg/

- http://imageshack.us/photo/my-images/58 ... 4x768.jpg/

Projekt 2:

- http://imageshack.us/photo/my-images/31 ... 4x768.jpg/

- http://imageshack.us/photo/my-images/81 ... 4x768.jpg/

- http://imageshack.us/photo/my-images/57 ... 4x768.jpg/

- http://imageshack.us/photo/my-images/82 ... 4x768.jpg/

I dzięki nim wyszło mi że aby pomieścić wszystkie te stacje wystarczy powiększyć ilość stron mniej więcej o 16 dzięki czemu taki Tele Tydzień miałby ich 116 czyli mniej więcej tyle ile w święta. W związku z tym cena nie uległaby zmianie lub wzrosłaby ale nie znacznie o co najwyżej 50 groszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca masz racje drogi przedmówco ponieważ z tego co wyliczyłem by dodać te stacje trzeba by powiększyć gazetę o około 16 stron przeznaczając na jeden dzień dwie dodatkowe strony listingu. W związku z tym objętość takiego Tele Tygodnia wzrosła by do 116 stron czyli tylu ile jest zazwyczaj w święta. Oznacza to że cena w takim razie nieznacznie wzrosła lub została taka sama.

 

 

Swoją drogą dowiedziałem się od pani redaktor z ''Programu TV'' że niedługo ich oferta zostanie poszerzona o TVP Historia, TLC i uwaga... TV6 ! Nie wykluczają też zmian w szacie graficznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele gazet np. TeleTydzien, To i owo oraz Program TV zamierza po wakacjach dodac programy z nTC do swojej oferty. Ale teraz rodzi sie pytanie czy nastapi to w ramach dodania dodatkowych stron, czy tez upchania w juz istniejace ramówki czyli zmniejszenie ramówek już istniejacych stacji np. program od 12 celem dodania nowych. Z rozmowy z redaktorami naczelnymi tych pism wynika raczej to drugie, wydawnictwa boją się zwiększania objętości gazet o kilkastron bo to wiaże się ze wzrostem cen a to z kolei może sie wiązac ze spadkiem sprzedaży i wpływó dla właściciela i tak koło się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele gazet np. TeleTydzien, To i owo oraz Program TV zamierza po wakacjach dodac programy z nTC do swojej oferty. Ale teraz rodzi sie pytanie czy nastapi to w ramach dodania dodatkowych stron, czy tez upchania w juz istniejace ramówki czyli zmniejszenie ramówek już istniejacych stacji np. program od 12 celem dodania nowych. Z rozmowy z redaktorami naczelnymi tych pism wynika raczej to drugie, wydawnictwa boją się zwiększania objętości gazet o kilkastron bo to wiaże się ze wzrostem cen a to z kolei może sie wiązac ze spadkiem sprzedaży i wpływó dla właściciela i tak koło się zamyka.

I tutaj mam pytanie a mianowicie skąd wiesz że Tele Tydzień i To i Owo dodadzą do swoich listingów programy z NTC. Swoją drogą jeżeli chodzi o "Tele Tydzień" to tam chyba Puls 2 może dojść wcześniej - obecnie tygodnik czeka na start tejże stacji. Co do "Programu TV" to jak już pisałem wyżej pewny jest na razie TV6 oraz TLC i TVP Historia. Ale już TTV i Polo TV przykładowo nie chcą dodać ze względu na oglądalność ale mam nadzieje że jednak zmienią zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

@Poland:Boże jakie [beep]oły dadzą do PROGRAMU TV.Najpierw PROGRAM TV powinien dodać np. HBO 2,TVP HD,CARTOON NETWORK,TCM i TVP SERIALE a dopiero później kanały z NTC ale niewykluczajmy takiej możliwości że dojdzie przynajmniej część wymienionych prze zemnie kanałów a może inne? .Swoją drogą Akwafan mówi że zacznie kupować Kropkę TV - ciekawe czy tam dadzą kanały z NTC.Ale niestety będą ściskać kanały a więc lepiej nie myślę jak to będzie wyglądało np.w TELE TYGODNIU i w TO & OWO gdzie kanały są już strasznie ściśnięte :evil: Ciekawe czy kanały NTC pojawią się w gazetach w których gazeta z programem jest dodawana do gazety np.w czwartek czy w piątek :lol2:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem drogi przedmówco na razie trzeba poczekać aż zapowiadane zmiany zostaną wprowadzone w życie ponieważ na razie w ogóle nie wiemy jak poszczególne gazety zamierzają ułożyć nowe stacje w swoim listingu - dopiero wtedy możemy narzekać na ewentualne ściskanie poszczególnych kanałów czy inne tego typu sprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

@Poland:Masz rację.Musimy trochę poczekać z tym ''wpychaniem'' kanałów NTC do gazet.Z tym poprzednim postem to ja trochę wybuchłem :D: Sorry za to.A propo tych zmian - jaka jest wasza wizja dodawania programów NTC czyli TTV,TV6,ATM ROZRYWKA TV,PULS 2,ewentualnie ESKA TV,POLO TV,TVP HISTORIA i POLSAT SPORT NEWS i być może innych kanałów?Będą wpychać,zamieniać miejscami kanały,dodadzą nowe strony z programem czy inaczej zrobią?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to będą dwie wymienione przez ciebie opcje a dokładniej podmianka i zamiana miejscami ponieważ pismom telewizyjnym nie chce się podnosić ilości stron a tym samym i cenę między innymi w obawie przejścia czytelników do konkurencji. Największe obawy w tym kierunku mają oczywiście pisma spod znaku Press Media które są w mniejszości w stosunku do pism Wydawnictwa Bauer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

@Poland:Masz rację!Ale poczekajmy do września z tymi zmianami.

Skoro chodzi o ściskanie w TELE Tygodniu to ja tak sobie wyobrażam zmiany w TELE Tygodniu(najgorszy wariant):

ścisną TVP Kultura(pod nim będzie TVP HD),w miejsce TVP Seriale trafią TV6/ATM Rozrywka TV,w miejsce TVS trafią TV Puls 2/TTV,w miejsce TVP HD wepchną AXN SCI - FI,w miejsce Kino Polska trafi ZONE EUROPA,w miejsce FOXLIFE trafi Kino Polska a w miejsce FOX TCM,w miejsce ZONE EUROPA trafi POLSAT FILM,w miejsce Polsat Film trafią UNIVERSAL Channel/TVP SERIALE,w miejsce TCM trafią FOXLIFE/FOX a w miejsce UNIVERSAL Zone Romantica albo Comedy Central Family.

W miejsce ZONE REALITY trafia TVP HISTORIA,w miejsce NSPORT Polsat Sport News,w miejsce TVN Turbo Orange Sport,w miejsce POLSAT Play NSPORT,w miejsce VIVA/MTV TELETOON+,w miejsce Zone Romantica BBC Lifestyle,kanały lifestylowe przesuwamy o 1 kolumnę w lewo.W miejsce TVN Style,CLUB TV i BBC Lifestyle trafiają TVN Turbo,POLSAT Play i Zone Reality.

Na 2 stronie dodajemy 2 rząd.Tam będą znajdowały się TVN 24,POLSAT NEWS,SUPERSTACJA i albo VIVA/REBEL TV,MTV/ESKA TV i 4FUNTV/POLO TV albo TV Biznes,TVN CNBC i VIVA/MTV.

Resztę później powiem.Przepraszam za tak długi post i napisanie mojej propozycji listingu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużo jest ciekawych stacji , których programu nie można znaleźć w żadnej gazecie. Ciekawy pomysł miał CP, ja bym kupował ich gazetę nawet za 2 zł., żebym miał każdy kanał jaki jest na ich platformie, a gdyby któraś z gazet dodała np jedną stronę na dodatkowe kanały to wystarczyłoby 8 stron. Poza tym To i Owo drukuje zagraniczne stacje, a te na prawdę są niszowe w porównaniu z polskimi stacjami, ta gazeta mogła by np wypuszczać wersję droższą np o 50 groszy ale za to z np 20 stacjami dodatkowymi. szkoda, że nikt tego nie przetestuje,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym poszedł o krok dalej i jeżeli gazety nie chcą podnosić liczby stron, to niech zwiększą liczbę programów kosztem stron typu Rozrywka, dokument, sport... czyli to co jest przez pierwsze 20 stron w np. To&Owo. Dla mnie jest to zbędne, ale jeżeli musi to zostać, to niech o połowę zmniejszą zawartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie przejdzie ale mogą dodać więcej reklam i ewentualnie podnieść trochę cenę może o około 0.50 zł nikt by się nie burzył.

Chociaż ostatnio przeglądałem w markecie jakiś tygodnik z programem (niemiecki) nie pamiętam tytułu także były poobcinane jedne były od 12 drugie od 15. Wydawca ten sam co TO&OWO układ taki sam.

Więc taka tendencja wśród wydawców gazet z programami jest dość powszechna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja drogi użytkowniku ''Warblade3'' myślałem nad nieco innymi rozwiązaniami które polegałyby przede wszystkim na dodaniu dwóch nowych stron na każdy dzień ale też przebudowie pierwszych dwóch stron polegających w głównej mierze na dodaniu stacji w miejscu omówieniu i skupieniu kanałów TVP oraz podstawowych ogólnych (za wyjątkiem Pulsu 2 i ATM Rozrywki oraz bodajże TTV które byłyby dalej) na pierwszych dwóch stronach. Poza tym oczywiście mogłaby być spora przebudowa układu kanałów na kolejnych stronach by całość mógł zwieńczyć...program radiowy którego niestety brak obecnie w gazetach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To albo nie znasz poprzedniego rozmieszczenia To&Owo, albo nie zaglądasz na kolejne strony, albo już sam nie wiem co :roll:

 

Dwa pierwsze lepsze przykłady: na stronach z kanałami filmowymi to polsat film jest w wersji rozszerzonej, kosztem np. obu Canal+. Na stronach sportowych polsat sport i polsat play (sic!) kosztem ponownie kanałów ze stajni C+, oraz np. ESP2 I Orange Sport. Wcześniej wyglądało to zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie zauważyłem, aby To&Owo faworyzowało kanały Polsatu. Co prawda można się przyczepić do umieszczenia Polsatu 2 wśród kanałów podstawowych, ale TVN 7 też tam jest.

TVN7 to już inna bajka, ponieważ jest dostępny w NTC i oferuje zagraniczne filmy/seriale. Polsat2 to kanał o profilu rozrywkowo-serialowym, przeznaczony głównie dla widzów zza oceanu. Taka stacja powinna być umieszczona na ostatniej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...