Skocz do zawartości

Gazety z programem TV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

received-24611125898531688.jpg

Tymczasem upadająca Kropka TV sprzedała swoich czytelników Tele Tygodniowi pokazując na tyle najnowszego numeru niniejszą reklamę. Podobny manewr był przy likwidacji TV Movie w 1998 roku. 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym że sprzedała, po prostu zareklamowano najpopularniejsze obecnie pismo w tym segmencie i bodajże jedyne, albo jedno z niewielu, które można kupić w Biedronkach. I najpewniej to Bauer wykupił reklamę, a nie redakcja Kropki.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc cóż... 

https://www.facebook.com/photo?fbid=901504748642348&set=a.524519986340828

 

Kolejne czasopismo odchodzi na "cmentarz czasopism" - ale w sposób dla mnie totalnie nieakceptowalny. W ostatnim czasie na profilu Kropki TV były nawoływania ze strony czytelników - przenieście się do Kolpoltera, porozmawiajcie z nim. Jak widać - nie mam pojęcia, czy były rozmowy, czy nie - zostaliśmy potraktowani jak piąte koło u wozu, redakcja postanowiła wywiesić białą flagę. Co z tego, że jeden z popularnych sklepów w Polsce chciał się pozbyć Kropki TV, skoro było sporo opcji na uratowanie czasopisma? I tak ostatnio do sporej części Biedronek doszły stanowiska z pozostałymi gazetami dostępnymi w Polsce, to Kropka dalej byłaby dostępna - od trochę innego dystrybutora, ale by była, poza tym w innych sklepach też byłaby dostępna, co mogłoby oznaczać jeszcze większe zyski. 

Osobiście gdybym pracował w redakcji Kropki, to od razu leciałbym do Kolpoltera. 

 

Dziwić może postawa Biedronki, skoro - można by to nawet i tak ująć - to w Biedronce narodziła się Kropka, to Biedronka była taką trochę matką Kropki, a na sam koniec - postanowiła wykopać ją z własnego "domu" - czyli sklepu, gdzie była przez 17 lat. 

 

Boli to, boli, na rynku prasy telewizyjnej pozostaną tylko tytuły telewizyjne od Bauera i od wydawnictwa z Rzeszowa, ale coś przeczuwałem już te pół roku temu, że coś się święci - po nagłym powrocie grafiki w listingu i listingu do wersji sprzed zmian z kwietnia ub. r. - i po powrocie do podawania ramówek w formacie od piątku do czwartku można było się spodziewać, że coś się dzieje, że Kropka cienko przędzie. 

 

Zamieszczona na tej stronie okładka Tele Tygodnia mówi wszystko... (najśmieszniejsze w tej okładce jest to, że pisze, że jest 98 stacji, a tak naprawdę jest 88 stacji :D - chyba, że te 98 stacji to szablon na następne numery, i TT ma się połączyć z Kropką - sam nie wiem, wszystko jest możliwe) 

 

Tak, czy inaczej... szkoda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierek a ja mam nadzieję że nła wiosnę w Tv guideach choćby w niektórych tv gueidach zmienią się listingi stacji, że dodany dostanie ten nowy kanał CTV9 i Antena HD do takich gazet Tv jak Tele Tydzień, Tele Świat czy Super Tv i do dodatku tv Gazety Wyborczej, Faktu i Głosu Wielkopolskiego. a wiesz, może jakie zmiany zaszły w Tele Magazynie dodatku do Głosu Wielkopolskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2024 o 22:42, Gierek napisał(a):

 

Trzeba zacząć od tego na jakich warunkach Kropka od zawsze była obecna w Biedronce. To nie jedynie kwestia kolportażu, ale w dużej mierze reklam zamieszczanych na jej łamach (ilości, wyceny), a może nawet czego oficjalnie nie wiadomo jakiejś formy dotacji od samego JM. Kropka bez Biedronki by sobie nie poradziła w normalnym kolportażu, bo po prostu wydawnictwo nie udźwignęłoby tego finansowo. Tylko tyle i aż tyle.

Edytowane przez Bubis
Błąd przy dodawaniu posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, to nie sprawiedliwe. Pisma, które kolekcjonuję znikają. Jak będę kupował świeże programy? No chyba, że jak będę chciał dalej zbierać te gazety to będę chyba musiał zamawiać na eBay te stare. Co z tego, że zachęcałem innych do kolekcjonowania takich gazet, jak i tak uważali na zasadzie ,,Po co kupować ten szajs?".

Edytowane przez Tapcel2020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot-20240128-095135-Opera.jpg

W jednym z najnowszych artykułów WirtualneMedia publikują list dotyczący likwidacji papierowej wersji dziennika „Super Nowości" od Press Media czyli wydawcy „Programu TV": https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/super-nowosci-dziennik-koniec

W liście pojawiła się też wzmianka dotycząca „Programu TV" którą to publikuje powyżej. 

Z tym wzorowaniem na najlepszych tygodnikach w Europie to nieźle pojechali :mrgreen:

W dniu 23.01.2024 o 22:42, Gierek napisał(a):

A więc cóż... 

https://www.facebook.com/photo?fbid=901504748642348&set=a.524519986340828

 

Kolejne czasopismo odchodzi na "cmentarz czasopism" - ale w sposób dla mnie totalnie nieakceptowalny. W ostatnim czasie na profilu Kropki TV były nawoływania ze strony czytelników - przenieście się do Kolpoltera, porozmawiajcie z nim. Jak widać - nie mam pojęcia, czy były rozmowy, czy nie - zostaliśmy potraktowani jak piąte koło u wozu, redakcja postanowiła wywiesić białą flagę. Co z tego, że jeden z popularnych sklepów w Polsce chciał się pozbyć Kropki TV, skoro było sporo opcji na uratowanie czasopisma? I tak ostatnio do sporej części Biedronek doszły stanowiska z pozostałymi gazetami dostępnymi w Polsce, to Kropka dalej byłaby dostępna - od trochę innego dystrybutora, ale by była, poza tym w innych sklepach też byłaby dostępna, co mogłoby oznaczać jeszcze większe zyski. 

Osobiście gdybym pracował w redakcji Kropki, to od razu leciałbym do Kolpoltera. 

 

Dziwić może postawa Biedronki, skoro - można by to nawet i tak ująć - to w Biedronce narodziła się Kropka, to Biedronka była taką trochę matką Kropki, a na sam koniec - postanowiła wykopać ją z własnego "domu" - czyli sklepu, gdzie była przez 17 lat. 

 

Boli to, boli, na rynku prasy telewizyjnej pozostaną tylko tytuły telewizyjne od Bauera i od wydawnictwa z Rzeszowa, ale coś przeczuwałem już te pół roku temu, że coś się święci - po nagłym powrocie grafiki w listingu i listingu do wersji sprzed zmian z kwietnia ub. r. - i po powrocie do podawania ramówek w formacie od piątku do czwartku można było się spodziewać, że coś się dzieje, że Kropka cienko przędzie. 

 

Zamieszczona na tej stronie okładka Tele Tygodnia mówi wszystko... (najśmieszniejsze w tej okładce jest to, że pisze, że jest 98 stacji, a tak naprawdę jest 88 stacji :D - chyba, że te 98 stacji to szablon na następne numery, i TT ma się połączyć z Kropką - sam nie wiem, wszystko jest możliwe) 

 

Tak, czy inaczej... szkoda. 

Jeżeli „Kropka TV" miałaby się połączyd z „Tele Tygodniem" to stacji powinno być więcej gdyż bez ośrodków regionalnych stacji było 101 a nie 88 czy 98. 

Sama postawa „Kropka TV" to jeden wielki wstyd bo zamiast działać na własną drogę przy wsparciu czytelników odpisali mi że... każdy idzie swoimi drogami. Szkoda bo tym samym zawiedli tych co ich czytają i w nich wierzą :(

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O największej aktualności w kraju Programu TV, o największej renomie tego tygodnika świadczy fakt, że... drukują logo FOX Comedy, i w belce mają nazwę FOX Comedy. :D 

 

Nie mam pojęcia, w jaki sposób Biedronka wytłumaczy się z faktu likwidacji Kropki - tłumaczenie, że każdy idzie swoimi drogami jest bezsensowne przy sytuacji, kiedy pojawiają się jak grzyby po deszczu stoiska z ogólnodostępną prasą w Biedronce. To Biedronka nie chce swojego, a woli gazety z zewnątrz? Dla mnie to kolejny strzał w kolano... 

 

@TomeQ38: Niestety w numerze program jest bez zmian. Mogliby to zmienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gierek napisał(a):

Nie mam pojęcia, w jaki sposób Biedronka wytłumaczy się z faktu likwidacji Kropki - tłumaczenie, że każdy idzie swoimi drogami jest bezsensowne przy sytuacji, kiedy pojawiają się jak grzyby po deszczu stoiska z ogólnodostępną prasą w Biedronce.

Nie musi się z tego tłumaczyć. To są kwestie biznesowe. Najpewniej uznano, że bardziej opłaca się mieć stoiska z prasą i kolportować inne pisma (choć i tak często ten wybór nie jest pełny) niż wydawać swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2024 o 17:53, Kirk napisał(a):

Nie powiedziałbym że sprzedała, po prostu zareklamowano najpopularniejsze obecnie pismo w tym segmencie i bodajże jedyne, albo jedno z niewielu, które można kupić w Biedronkach. I najpewniej to Bauer wykupił reklamę, a nie redakcja Kropki.

Nie no, trochę tych tytułów jest w Biedronkach. Sam tam kupuje często To & Owo TV.😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2011 roku znikły książki telefoniczne, teraz Kropka TV. Ostatnio zacząłem kupować programy z dziennikami podkarpackimi typu Nowiny czy Super Nowości. Czy to dobry pomysł? Jakie są teraz takie gazety z programem TV, które są na śliskim papierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2024 o 13:34, fan tv napisał(a):

Nie no, trochę tych tytułów jest w Biedronkach. Sam tam kupuje często To & Owo TV.😁

Nawet są dodatki telewizyjne które to Biedronka wyciąga z gazet i sprzedaje osobno po tym jak się dzienniki nie sprzedają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem że w Lidlu czwartkowy dodatek do Faktu - Fakt TV jest sprzedawane chyba osobno, ale mogę się mylić.

 

Swoją drogą, przypomniała się anegdotka/historia, gdy w lokalnym kiosku kupiłem piątkowe wydanie Gazety Wrocławskiej, która powinna zawierać także Telemagazyn. Gdy wróciłem do domu i zacząłem czytać tę prasę, to nagle zamiast TeleMagazynu dawano tam... Gazetę Telewizyjną od... Gazety Wyborczej! Ja się sam zdziwiłem że zastanawiałem się nad złożeniem skargi, ale pomyślałem sobie: "Dziwne! Może była na mania na Telemagazyn, skoro sprzedano dziś wszystkie wydania dodatku do dzienników Polska Press i dawano Gazetę Telewizyjną od Agory?!" 

Edytowane przez WA2511
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 13.02.2024 o 21:12, Kirk napisał(a):

Jak niby sprzedaje osobno, skoro te dodatki nie mają kodów kreskowych ISSN.

Dla Biedroniki to nic trudnego. Nie dziwię się już że ta sieć sklepów wykończyła swoją gazetę czyli Kropkę TV :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...