Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsza jest strona merytoryczna kanału. Informacje są wyważone, w miarę bezstronne. Najciekawszym programem w tej stacji jest "E-biznes" (soboty o 17.40).

Ostatnie zmiany wizerunkowe nie powalają, nie widzę niczego nowatorskiego, choć jest pewna poprawa. W belce z nazwiskami powinno się zainwestować w większą czcionkę. Niefortunnie dobrano kolor w pasku z przewijającymi się informacjami. Jest za mały kontrast między tłem a napisami, co zwiększa nieczytelność. Nie podoba mi się zmienione logo, mogli wymyślić coś ciekawszego, lub poprawić to poprzednie.

Jeśli ten kanał ma się upodobnić do Polsatu News, to musi być konsekwencja w wizerunku stacji. Program ze studia przypomina mi lata 90. Jednak inwestycje kosztują, więc trzeba poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W nocy z czwartku na piątek od 1:00 TV Biznes miał zawiechę. Trwała co najmniej kilkadziesiąt minut. Grafika z napisami pozostała ruchoma.

 

W nocy TV Biznes emituje logo wraz z grafiką na dole ekranu. Nie wiem czy to z powodu żałoby, czy może jest tak zawsze.

30750b8ec6969a84med.jpg

Dziś zauważyłem emisję z Polsatu News, która niby była w letterboksie ale nie do końca. Czarny pas u góry ekranu był zdecydowanie mniejszy niż na dole. Na krótko w miejscu powiększonego czarnego pasa na dole zostało przeniesione logo i pojawiły się paski z informacjami.

5bf1a851d08253damed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniesienie logo w górny prawy róg obnażyło niedoskonałość grafiki TV Biznes.

 

24b30b88c329eb64med.jpg

 

Oglądałem w tym kanale transmisję z Polsat News z przylotu szczątków 30 tragicznie zmarłych osób w katastrofie w Smoleńsku. Tak jak chwaliłem Polsat News za bardzo dobre pokazywanie wcześniejszych wydarzeń tak dziś muszę ich zganić. Transmisja prowadzona była tylko z jednej kamery, później dołączyła druga. Konkurencja była zdecydowanie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś powitanie ciał na lotnisku Okęcie było transmitowane przez TV Biznes w podobny sposób czyli przełączano się na Polsat News. O 18:33 obraz nagle został spłaszczony co zapewne miało miejsce również na Polsat News. Dziwne bo przecież wcześniej był panoramiczny i wyświetlany poprawnie. Zwróćcie też uwagę jak pięknie zredagowana jest informacja na najniższym pasku.

 

4d1e8b0c7d58cb52med.jpg

 

O 18:39 TV Biznes rozciągnął w pionie przekaz Polsat News co zaowocowało poprawnymi proporcjami transmisji ale nienaturalnie rozciągniętą grafiką Polsat News.

 

d22ac94476f599bdmed.jpg

 

TV Biznes nie przerwał w porę transmisji Polsat News i wyemitował 8 sekund "Wydarzeń", które rozpoczęły się bezpośrednio po relacji z Okęcia.

 

78bee802b9effc37med.jpg

 

Oglądam ostatnio TV Biznes bardzo często. Niestety zewsząd wieje amatorką. Nie jest to problem nie do rozwiązania by TV Biznes mógł korzystać z relacji Polsat News ale bez grafiki tego kanału. Przecież mogli by korzystać z sygnału bezpośredniego. Nie informują się nawet o przerwaniu relacji i realizator jest zaskoczony nagle wchodzącymi Wydarzeniami. Ramówka jest nieciekawa. Ciągłe rozmowy, które jeszcze częściej są powtarzane, na dodatek starszy siwy pan, które je prowadzi nie jest raczej zwierzęciem telewizyjnym. Ma ogromne doświadczenie ale te rozmowy prowadzi jakby mu się nie chciało albo jakby ktoś go zmuszał pod groźbą śmierci. Studia telewizyjne wyglądają jak z początków lat 90. Mam wrażenie, że od jakiegoś czasu jakość mocno poleciała w dół bo sypie pikselami. Wyraźnie brakuje tam pieniędzy, kanał przez Polsat jest przytrzymywany przy życiu ale nie jest rozwijany. Trudno rozwojem nazwać zmianę grafiki, która nie powala na kolana. TVN CNBC Biznes wygląda profesjonalnie, TV Biznes jak zaścianek. Nie wiem jak teraz ale wcześniej TV Biznes wypadał w telemetrii lepiej niż TVN CNBC Biznes ale jest to według mnie spowodowane jedynie emisją FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten kanał zawsze próbował podbudowywać się wprowadzaniem nowej szaty graficznej. Jednak od początku było źle - wpierw pikseloza, że u prezentera trudno było wychwycić co jest nosem a co krawatem. To poprawili, jednak latami ciągnęły się problemy z dźwiękiem, który od niepamiętnych czasów był monofoniczny, jakości startej kasety magnetofonowej. Nie wiem ile się w tym temacie zmieniło, ponieważ na ten kanał spoglądam jedynie poprzez mojego 15-calowego Elemisa, który ma jeden głośnik. Jest już może dźwięk stereo?

 

O amatorce jeśli chodzi o sferę techniczną i merytoryczną nie wspomnę. Dużo osób, które trafiło do TV Biznes, to nowicjusze, ludzie bez żadnego doświadczenia. Może poniekąd dlatego, że to stacja z Poznania, gdzie nie było gdzie tego fachu trenować. Mimo to wybiera się najlepszych, a nie pierwszych, którzy złożą swoje CV. I tak jestem zdania, że w końcu przyjdzie kres tego dziadostwa i albo zainwestuje się w tą stację albo po prostu zrówna z ziemią. Cóż z tego, że to jeden z nielicznych polskich kanałów FTA, skoro jest jednym wielkim g*wnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous
Od połowy lipca program TV Biznes będzie nadawany z Warszawy, a nie jak dotychczas z Poznania. Oznacza to likwidację poznańskiej redakcji stacji. Jerzy Sikora, prezes TV Biznes donosi też, że stacja, może zmienić swoją nazwę.

To efekt decyzji o konsolidacji poznańskiej spółki Media Biznes (nadaje program TV Biznes) z Polsatem. W poznańskiej redakcji TV Biznes pracuje obecnie ok. 30 osób, w tym ok. 10 dziennikarzy.

Zespół został już poinformowany o planach właściciela. – Wszyscy dostali propozycję pracy w Warszawie – twierdzi Jerzy Sikora, prezes TV Biznes. Jednak, według informacji ”Presserwisu”, nie dla wszystkich znajdzie się miejsce w stolicy, bo zespół ma zostać ograniczony. Program TV Biznes emitowany będzie z jednego ze studiów Polsatu. Nadal ma działać też studio na warszawskiej giełdzie.

Niewykluczone, że TV Biznes zmieni nazwę. – Trzeba brać pod uwagę taką ewentualność – przyznaje Sikora.

 

zrodlo: dvbnews.pl

Wiec szykuja sie zmiany w lato. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A oglądalność pewnie spadnie o conajmniej połowę po zakodowaniu, chyba że się przyłożą. No i oczywiście o TVN CNBC Biznes w CP można zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oglądalność się utrzyma na poziomie Polsat News to będzie dobrze... :P Ostatecznie może będzie trochę większa, bo co najmniej w pakiecie Mini mam nadzieję, że TV (Polsat) Biznes pozostawią. I oby chociaż poprawili jakość obrazu i zawartość programową, bo niby jest FTA, ale nie ma tam nic pociągającego do oglądania (chyba, że retransmisja programu z Polsat News). :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie :P

Domena została zarejestrowana dopiero dzisiaj i to na osobę prywatną.

Dnsy wskazują na serwery nazwa.pl a polsat używa serwerów redefine.pl

a i na tym serwerze są hostowane inne "dziwne" strony raczej nie należące do polsatu :P

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjdę na chama ale domena jest moja.

Cieszę się, że ktoś inteligentny to sprawdził :)

Możecie mi nie wierzyć, ale nie traktuję jej jako sposobu na szybki zarobek.

Chciałem po prostu pokazać niekompetencje ludzi z Polsatu.

Jak można np. w Press ogłaszać, że stacja będzie nazywała się Polsat Biznes a domena stoi wolna?

Po prostu tego nie rozumiem...

 

A stronę podałem na forum, żeby sprawdzić statystyki strony i wasze reakcje na rzekomy Polsat Biznes.

To było głupie za co teraz bardzo przepraszam.

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak czytałem, że nie wyklucza się, iż kanał będzie się nazywał Polsat Biznes i mówił to chyba prezes stacji TV Biznes.

Mniejsza o to :-) Domena i tak jest fajna :P A jak nie zgłosi się po nią sam zainteresowany to zostawię ją dla siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Program TV Biznes emitowany będzie z jednego ze studiów Polsatu. Nadal ma działać też studio na warszawskiej giełdzie. Niewykluczone, że TV Biznes zmieni nazwę. – Trzeba brać pod uwagę taką ewentualność – przyznaje Sikora. (...).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do nowej oprawy graficznej i logo. Umiejscowienie i kształt logo oraz belek, skojarzyło mi się z kanałem Bloomberg. :wink:

 

PDVD_028.JPG

 

Dziwię się, dlaczego Polsat, jako jedna z największych stacji telewizyjnych w Polsce, nie może przygotować profesjonalnej oprawy "ekranowej" dla TV Biznes. Patrząc jedynie na oprawę Bloomberg-a, odczuwa się wysoki poziom stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...