Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Przed chwilą zauważyłem, że obraz na tym kanale stracił na jakości, tzn. są widoczne piksele. A tak pozatym to ciekawe kiedy zmienią nazwę na Polsat Biznes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Biznes nigdy nie grzeszył jakością, a co do tej zmiany nazwy - podobnie jak spekuluje portal media2.pl, opowiadałbym się za datą 16 lipca br., kiedy to telewizyjne studio na Międzynarodowych Targach Poznańskich zostanie zamknięte, a telewizja TV Biznes zostanie przeniesiona do Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
tvpolsat.info[/url]":38au493f]Od poniedziałku obowiązywać będzie nowa ramówka TV Biznes. Główna zmiana to ograniczenie do minimum programów informacyjnych i zastąpienie ich magazynami publicystycznymi. Z oferty znikają czołowe programy stacji: „Dzisiaj”, „Biznes dzisiaj”, „Saldo” i „W 600 sekund dookoła świata”, czyli propozycje realizowane w Poznaniu.

 

Głównym programem informacyjnym TV Biznes staną się pięciominutowe „Informacje gospodarcze”, które emitowane będą w dni powszednie tylko cztery razy w ciągu doby (o 09:05, 11:00, 13:00 i 15:00). Oprócz tego pojawiać się będą pięciominutowe flesze – „Z rynków w skrócie” (07:55, 09:30, 10:00 i 11:20). Dla porównania, kilkunastominutowe serwisy „Dzisiaj” nadawano w dni powszednie od rana do wieczora o prawie każdej pełnej godzinie, a 30 minut po pełnej godzinie pokazywano skróty informacji – „Biznes dzisiaj”. Jedyną większą propozycją informacyjną w TV Biznes będą „Biznes Informacje” Polsat News, emitowane o 16:30, równolegle z kanałem newsowym Polsatu. Ponadto, TV Biznes rezygnuje z weekendowych fleszy informacyjnych.

 

Serwisy zostaną zastąpione głównie publicystyką. Z nowości w ramówce można wymienić np. magazyny „Świat i pieniądz”, „Obserwator bankowy”, „Komentarz dnia”, „Samorządna Polska” i „Temat tygodnia”.

 

Zmiany w układzie programów spowodowane są reorganizacją struktury TV Biznes, która polega na przeniesieniu głównej siedziby z Poznania, gdzie mieści się newsowa część kanału, do Warszawy, gdzie stacja ma w tej chwili tylko studio w siedzibie GPW, które służy przede wszystkim do produkcji magazynów publicystycznych. Połączone redakcje – poznańska i warszawska – mają rozpocząć pracę w październiku. Do tego czasu ramówka będzie zawierać ograniczoną ilość programów informacyjnych.

Zmiany jak widać dopiero przed nami... A z tego, co już się zmieniło warto przypomnieć, że 2 dni temu - 16 lipca 2010 roku telewizyjne studio TV Biznes na Międzynarodowych Targach Poznańskich zostało zamknięte. Zarówno dzisiaj, jak i wczoraj na TV Biznes emitowane są niemal wyłącznie programy powtórkowe. Serwisy informacyjne powrócą w normalnej ilości dopiero w październiku br. Być może właśnie wtedy TV Biznes zmieni nazwę na Polsat Biznes, o czym zresztą mówi się od dawna, ale oficjalnej informacji nadal brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważni biznesmeni, do których kieruje się TV Biznes i tak raczej nie używają anten FTA :D

 

Ale ludzie którzy się fascynują biznesem lub interesuje ich ta tematyka nie koniecznie inwestują w Cyfrowy Polsat. Mój tata czasami ogląda i podoba mu się ten kanał.

 

Lecz co tam, lepiej wszystko zakodować, bo u nas taka kodomania, nie to co Niemcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnym kanałem jest TVN CNBC Biznes, a nie to coś nazwane kanałem o biznesie. TVN CNBC Biznes ma jakiś wpływ na naszą gospodarkę, bo poważni ludzie zajmujący się biznesem profesjonalnie wybierają właśnie kanał TVN CNBC Biznes.

 

wg mnie ten kanały jest co najmniej mało profesjonalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i mało profesjonalny, ale jakby zakodowali, to co ja bym oglądał??? Trochę interesuję się biznesem i lubię oglądać informacje/programy biznesowe. Mam tylko FTA i nie zamieniam tego zmieniać. Poza tym poważni ludzie zajmujący się biznesem profesjonalnie mają doradców itp. i otrzymują informacje z pierwszej ręki, a nie z jakiejś telewizji ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...