Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Zadam krótkie pytanie: czego? Poza tym nic ciekawego nie napisałeś.

 

Zmiana nazwy może i nastąpi, ale na obecne realia jest to działanie bezsensowne. Kanał ruszył teraz z nową kampanią reklamową więc bezsensowną decyzją byłoby zmienianie nazwy, która jest używana od samego początku powstania stacji. Wystarczy, że grupa Polsatu kieruje tym kanałem i identyfikuję się z nim logotypem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam krótkie pytanie: czego?

Totalnej amatorszczyzny, całkowitego braku profesjonalizmu, niskiego poziomu dziennikarzy, wszechobecnej nudy i zupełnego braku dynamizmu; brzydkiego, a wręcz tandetnego studia, paskudnej oprawy graficznej i loga, które kontrastuje z profilem stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gdyby Janusz podał podobne argumenty to wtedy wcale bym się go nie ''czepnął''. :D;)

 

Przykro mi to mówić, ale to prawda. Może nie mam bezpośredniego dostępu do TV Biznes, ale powody identyfikacji z kanałami Polsatu są nieco inne. ;) Dodam tylko jeszcze, że TV Biznes ponoć przejdzie w ciągu najbliższego roku pewne zmiany. Nie mówię o tych, które niebawem, lub są już widoczne, ale o tych, ktore mają podnieść znacznie wartość merytoryczną i techniczną. Niestety nie wiem na ile te informacje są pewne, bo często plany - z tego co wiem - u nich często się zmieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z obliczeniem oglądalności TV Biznes ma nawet AGB NMR, bo z reguły w danych nie stawia się tyle zer po przecinku. Nie byłbym taki pewien wielkich inwestycji w TV Biznes, chociażby z uwagi na to, że w najbliższym czasie Polsat chyba nie będzie chciał ponosić zbyt dużych kosztów nie tylko z uwagi na kryzys finansowy, ale także przez ostatnie inwestycje w swoje kanały tematyczne oraz telefonię komórkową. Jeszcze nie wiadomo czy wszystko to się zwróci. Poza tym już się nauczyli - co za dużo, to nie zdrowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę się mylisz. Studio znajduje się nadal w Poznaniu, otrzymało jedynie część scenografii po dawnym wizerunku ''Wydarzeń''. Zresztą tak było pisane też na innym Forum. Dodam tylko, że TV Biznes czekają już niebawem zmiany. Spółka Media Biznes która znajduje się w Poznaniu zostanie rozwiązana a część prezenterów przeniesie się do Warszawy. Przynajmniej Ci, którzy będą chcieli. A wszystko dlatego, aby ułatwić interakcję z kanałem Polsat News i redakcją TV Biznes. Trwa budowa studia w stolicy. Także to co teraz widzimy to tylko na ''chwilę''. A przejścia na 16/9 na razie nie będzie. I w sumie się nie dziwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

CP za 4 miesiące ma 10 urodziny więc powinien przy tej okazji odświażyć trochę swoją listę i kanały, więc powinien już dawno zmienić TV Biznes na Polsat Biznes było by w tedy wiadomo ze ten kanał jest właśnie z portfolio polsatu :) TV Biznes myli się trochę z TVN biznes (mało kto używa CNBC)

 

Przy okazji dodam logo, jak to powinno wyglądać:

b37f4207be688e81.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno wyglądać? Ale dlaczego? Dlatego, że tak sobie z nudów wymyśliłeś? Osobiście, myślę, że TV BIZNES raczej nie będzie zrebrandowany, jeżeli miałby być dokonano by tego dawno temu. Solorzowi pewnie nie była by na rękę, stacja biznesowa firmowana logiem Polsatu. Dlaczego? Dlatego, że oprócz telewizji ładuje pieniążki jeszcze w inne dziedziny gospodarki, a o tej informuje TV BIZNES.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co zmiana nazwy? TV Biznes przyjął się na rynku telewizyjnym, można powiedzieć, że ma wyrobioną markę. Tak więc "psucie" przyzwyczajeń na pewno nie pomogłoby, wręcz przeciwnie - z obecną jakością i grafiką byłby "czarną owcą" pośród pozostałych kanałów Telewizji Polsat. Ponadto, na obecnym etapie, kanał jest wystarczająco kojarzony z Polsatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Rewolucja w TV Biznes; z kanału znikną newsy?

 

Szykują się spore zmiany w TV Biznes. W związku z włączeniem stacji w struktury Polsatu, jej pracownicy mogą dostać nowe gorsze umowy, a cała emisja ma przenieść się do Warszawy. Możliwe też, że z kanału znikną newsy - ustalił portal wirtualnemedia_pl.

 

Wraz z początkiem 2010 roku przestaje istnieć spółka Media Biznes, obecny właściciel nadającej z Poznania TV Biznes. Kanał stanie się integralną częścią Polsatu. W związku z tym stacje czekają zmiany.

 

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że jedna z rozważanych koncepcji zakłada do końca listopada wręczenie wszystkim pracownikom TV Biznes wypowiedzeń z pracy. Obecnie pracuje tam około 90 osób, w tym prawie 30 w Warszawie. Większość z nich otrzyma propozycje pracy, na nowych warunkach od Polsatu. Dla pracowników techniki mogą być one korzystniejsze, ale reporterzy i prezenterzy mogą otrzymać dużo gorsze warunki płacowe.

 

- To naturalne konsekwencja przejęcia stacji przez Polsat. Bez wątpienia jest to porażka Poznania, skąd dotychczas program był nadawany, ale sprzedając kanał Polsatowi mieliśmy świadomość tego, że emisja zostanie przeniesiona do Warszawy - mówi portalowi wirtualnemedia_pl Piotr Barełkowski, były prezes TV Biznes, który współtworzył kanał od samego początku.

 

Od 4 stycznia przyszłego roku z anteny TV Biznes mogą także zniknąć serwisy informacyjne (ich przygotowywaniem w strukturach Polsatu zajmuje się Polsat News). Inna koncepcja zakłada, że to właśnie stacja informacyjna Polsatu produkować będzie newsy na antenę TV Biznes. Do produkcji programów dla biznesowego kanału miałoby zostać wykorzystane stare studio "Wydarzeń", zlokalizowane w siedzibie Polsatu przy ul. Ostrobramskiej. Publicystyka zaś wciąż byłaby nadawana ze studia znajdującego się na Giełdzie Papierów Wartościowych.

 

Wraz z zaprzestaniem działalności spółki Media Biznes jej prezesem przestanie być Jerzy Sikora. Nowym szefem stacji może zostać Wojciech Szeląg, szef redakcji biznesowej Polsat News.

 

Piotr Barełkowski twierdzi, że włączenie TV Biznes w struktury Polsatu może być szansą dla tego kanału.

 

Rzecznik prasowy Polsatu Tomasz Matwiejczuk, pytany o szczegóły zmian, odpowiedział, że nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje co do funkcjonowania TV Biznes w ramach Polsatu.

http://www.wirtualnemedia_pl/article/28 ... _newsy.htm

Mam nadzieję że magazyny nadal będą się pojawiać na antenie? Były takie treściwe i normalne a nie przecudowane i przefajnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakodowanie na dobre by nie wyszło. Widzimy już jak zdycha powoli TVN Biznes. Gdyby pojawił się w CP, to może jeszcze jakoś by wyglądał. Jak na razie TV Biznes to nie jest jakiś górnolotny kanał. To że nadaje FTA ma wielki wpływ na oglądalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciesze się tym, że kanał się zmieni. Jeśli Tv Biznes przeistoczy się np. w Polsat Buisnes będzie o wiele ciekawszy. Na pewno kanał wtedy zmieni oprawę graficzną i logo kanału. Program będzie w formie biznesowej. Fajnie jakby nadawał w 16/9.No ale na tych pozytywnych zmianach to byłby koniec, kanał pewnie zakodują i będzie dostępny tylko w jednej platformie cyfrowej: oczywiście w Cyfrowym Polsacie :smile:

 

W tym wszystkim szkoda mi najbardziej ludzi pracujących w Tv Biznes. Na pewno wiele z nich straci prace :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kanał nie jest wart uwagi... Początkowo mnie interesował, a teraz nie mogę na niego patrzeć... I to właśnie od momentu przejęcia przez Polsat. Może i wiało amatorszczyzną, ale merytorycznie stali nieźle. Teraz do amatorki doszły beznadziejne magazyny i publicystyka bez poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak dla mnie stacja TV Biznes jest ok ale mogliby zmienić grafikę i odświeżyć studio.

Bo wyglądają jakby kręcili w wiejskiej remizie a nie na wysokim poziomie!

 

Co do zmiany nazwy na POLSAT BIZNES. Jest ok ale boję się aby nie zakodowali.

Bo i tak wśród Polskich nielicznych kanałów FTA jest jako jeden z lepszych.

 

Szczególnie, że w tej tematyce nie mamy niczego. Więc oby ktoś "mądry"

nie postanowił zmienić nazwy i włączyć POLSAT BIZNES do pakietu MINI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

TV Biznes ma nowe studio warszawskie

tvbiznes.th.jpg

Ten pionowy element na ścianie nawiązuje do studia Polsat News. A te stoły i krzesełka to chyba jak na razie prowizorka bo jakoś tak nie pasują :)

 

Ktoś wie jak nadaje TV Biznes? Mają pomieszane materiały warszawskie i poznańskie. Skąd wysyłają sygnał na satelitę? Z Poznania czy światłowodami ślą do Warszawy? A jeśli ślą to czy gotowy sygnał czy też materiały warszawskie są dodawane w Warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...